BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: ubus » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:02

Molisz pisze:
Bitmar pisze:Czyli na tej podstawie bank może zablokować środki każdej firmie której ktoś zapłacił pieniędzmi z nielegalnego źródła. Prowadzisz sklep internetowy i klient zapłaci Ci kasą z phishingu (o czym nie masz pojęcia, klientów też nie weryfikujesz) i bye bye konto ;)
Tylko czemu te plagi ciągle dotykają Bitmarketu... wszystko zaliczyli już w swojej historii.
Włam, awarie , cofanie, awaria wykresów i zerowe wyniki ... teraz zablokowane konto w banku
Inni nie mają takich problemów :-).
jeszcze

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bn801 » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:08

Regru pisze:Dwie dziwne akcje w krótkim okresie czasowym i takie panic? :D Jeżeli banki zaczęły walke z BTC to widać skutecznie mogą wypłaszać użytkowników w ten sposób. Śmiesznie się czyta te paniczne komentarze :lol:
Nie wydaje mi się, żeby wypłaszały. Ale na pewno w ten sposób mogą skutecznie powodować straty tak u użytkowników, jak i właścicieli giełd. Na szczęście banki też działają na prawie wolnym rynku i jakoś tam ponoszą konsekwencje swoich działań.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bitmar » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:37

Molisz pisze:
Bitmar pisze:Czyli na tej podstawie bank może zablokować środki każdej firmie której ktoś zapłacił pieniędzmi z nielegalnego źródła. Prowadzisz sklep internetowy i klient zapłaci Ci kasą z phishingu (o czym nie masz pojęcia, klientów też nie weryfikujesz) i bye bye konto ;)
Tylko czemu te plagi ciągle dotykają Bitmarketu... wszystko zaliczyli już w swojej historii.
Włam, awarie , cofanie, awaria wykresów i zerowe wyniki ... teraz zablokowane konto w banku
Inni nie mają takich problemów :-).
Widzę , że nie bardzo masz pojęcie o czym piszesz.
Włam - zaliczone przez bitcurex ale dali radę :), zaliczone przez bidextreme - nie przeżyło, Bitmarket stracił raptem chyba 30BTC. Kilka giełd na świecie, dużo nie przeżyło
Awarie (poważne)- zaliczona przez bitomat - nie przeżyła, 20tys BTC stracone, Bitcurex - przeciążenie podczas bańki w 2013 roku, giełda wiele dni była niedostępna, wkur... ludzi sięgające zenitu i setki postów na forum - poprawili silnik, teraz jest ok.
Awarie (mniejsze)- zaliczone przez wszystkie giełdy, bitmarket tu się i tak bardzo dobrze trzyma
Awaria wykresów - no to faktycznie największe przewinienie dyskwalifikujące giełdę ;) hehe
Zablokowane konto - wiele giełd na świecie, to nie wina giełdy tylko polityki banków

Nie wiem co masz na myśli pisząc zerowe wyniki.

Poczytaj sobie o problemach banków, tam przez włamy i awarie ginie 1000x więcej kasy i x1000 więcej ludzi jest poszkodowanych. Problemy zdarzają się wszędzie i każdemu, tego się nie uniknie. Firmę poznaje się po tym jak sobie z nimi radzi i na ile i jak informuje klientów o zaistniałej sytuacji.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Chancellor » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:39

Wypłacałem wczoraj PLN, dzisiaj BTC i nie miałem żadnych dodatkowych weryfikacji. Może dlatego, że prawdziwe dane podałem za pierwszym razem :mrgreen:. Obie wypłaty oczywiście doszły, PLN poniżej 48 godzin, BTC natychmiastowo. Przyznam, że na wszelki wypadek wycofałem część kasy (mogę bajerować, że wszedłem w bity midterm ;-) ), ale nigdzie się nie wynoszę.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » wtorek, 27 stycznia 2015, 17:43

Tak samo wypłaciłem bity/kasę, wszystko dotarło bez problemów, muszą być w obrocie, jak tylko BM poda info że wszystko jest ok to wracam natychmiast.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: l3sny » wtorek, 27 stycznia 2015, 19:46

Ja bym walił od razu do Stonogi. Taka polityka uderza we wszystkich userów btc w Polsce. Z grubej rury do nich!
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » wtorek, 27 stycznia 2015, 19:50

Może warto napisać do CoinDesk żeby artykuł wrzucili pójdzie fama w świat jakim jesteśmy zadupiem. Rosja blokuje strony o bitach a Polskie banki banują konta... Nadal bliżej nam na wschód niż na zachód, aż zazdrość bierze jak to dobrze uregulowali za Odrą...
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 1 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: dfgg » wtorek, 27 stycznia 2015, 20:42

w ramach uspokajania:

właściciel bitmarketu jest jednocześnie właścicielem chyba największego w Polsce registrara domen .pl (aftermarket.pl) i jednocześnie jednym z czołowych domainerów więc nie sądzę, żeby wasze kilka BTC było dla niego "łakomym kąskiem" żeby ryzykować swoje dobre imię ;)

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » wtorek, 27 stycznia 2015, 20:55

Wiemy wiemy że bitmarket i aftermarket to ta sama firma dlatego trzymamy kciuki żeby się udało odkręcić ten bałagan.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 28 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0006 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: prost » wtorek, 27 stycznia 2015, 21:13

@dfgg

wiemy, że umiesz pisać i martwisz się o innych ;)

to i ja ci pomogę, z czytaniem - zerknij na temat tego topic'a ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 4 marca 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MorXpe » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:12

BitMarket powinien ubezpieczyć portal od tego typu sytuacji...

po pierwsze, zawieszenie wpłat to ogromny cios dla biznesu, który opiera się nie na regulacjach a w głównej mierze na zaufaniu

po drugie, ubezpieczyciel domagałby się rekompensaty od banku. Gdyby koleżka, który zdecydował o zawieszeniu WSZYSTKICH kont do wpłat miał w perspektywie bujać się z prawnikami i tłumaczyć z decyzji przed swoim zwierzchnikiem... zastanowiłby się dwa razy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:20

@k.morawicka: Pani konto zostało zakwalifikowane do weryfikacji dodatkowej z uwagi na kilka czynników, m.in. założenie konta na dane inne niż dane właściciela konta bankowego, kilka innych kont założonych z tego samego komputera, itp. Niestety w sytuacji w jakiej się obecnie znajdujemy wszystkie sytuacje wymagające wyjaśnienia muszą być wyjaśnione. Dziękuję za zrozumienie.

@afrus: Panowie z Coindesk pisali dzisiaj do mnie, niestety dopiero wróciłem do domu po bojach w banku. Opiszę im sytuację dzisiaj w nocy i ewentualnie uzupełnimy szczegóły jutro.

Za ok. godzinę update sytuacji z wpłatami i kontem bankowym.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 186
Rejestracja: 5 sierpnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: djkarmi » wtorek, 27 stycznia 2015, 22:32

@Bitmarket.pl no podesłałem im małe info żeby do Ciebie się odezwali w tym temacie
Ograniczenia tak samo jak strach to najczęściej tylko iluzja.
Michael Jordan

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:10

Dzisiaj spędziłem ponad dwie godziny w banku, finalnie udało się odzyskać środki z zablokowanych kont poprzez wypłatę ich w gotówce (!) - to podobno jedyna możliwość wypłaty z zamkniętych kont w BPH.

Udało mi się też uzyskać skan pisma które podobno było wysyłane do nas w listopadzie w związku z wypowiedzeniem umowy prowadzenia rachunków. W piśmie dla wszystkich czterech rachunków podano jako powód wypowiedzenia "podejrzenie wykorzystania rachunku do celów nielegalnych". Na infolinii banku jedna z pracownic informowała mnie wczoraj że chodzi o pismo prokuratora z Lublina dotyczące jednej wpłaty na konto BitMarket.pl, aczkolwiek dzisiaj odmówiono mi dostępu do tego pisma. Tak czy owak wyjaśnienia banku należy traktować z ostrożnością, biorąc pod uwagę ilość kłamstw które do tej pory przekazali mi pracownicy BPH:

* "Rachunki nie są widoczne z powodu awarii technicznej".
* "Rachunki nie są widoczne ponieważ nie ma pan uprawnień do ich obsługi" (przez 6 lat jakoś miałem).
* "Umowę rachunku wypowiedziano ponieważ 27 listopada miał pan debet na kontach" (ciężko sprawdzić skoro rachunki znikły bezpowrotnie a wydruk historii operacji kosztuje 20 zł za stronę (!)).
* "Pismo było wysyłane do pana dwukrotnie" (absolutnie niemożliwe biorąc pod uwagę 2 x 2 tygodnie leżenia na poczcie, odsyłanie w jedną i drugą stronę i miesięczny okres wypowiedzenia).
* "Wcale panu nie mówiłam wczoraj że może pan wypłacić środki".

Tak mniej więcej wygląda obsługa stałego, dobrego wieloletniego klienta w banku BPH.

Co więcej, dzisiaj okazało się że bank dopuścił się oszustwa na naszą niekorzyść, przekazując w systemie informatycznym TransCollect informacje o wpłatach na konta klientów, które fizycznie wcale nie zostały nam przekazane ponieważ nasze konto było już zamknięte. Na podstawie tych informacji zasililiśmy konta naszych klientów w BitMarket.pl, którzy kupili za nie bitcoiny, ale pieniędzy bank nam nigdy nie przekazał. Bank nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności za ten problem, odpowiedź z ich działu technicznego brzmi mniej więcej tyle co "niech klient sobie cofnie te operacje w swoim systemie i już". Rzekomo te przelewy także mają być cofnięte przez bank do klientów (nie wiadomo kiedy). Oszustwo ze strony banku dotyczy przelewów na łączną kwotę około 47000 PLN.

Następnie spędziłem kilka godzin omawiając z prawnikiem działania do podjęcia, przede wszystkim zmierzające do odzyskania wymienionych wyżej środków.

W związku z cała sytuacją zdecydowałem, że działalność serwisu BitMarket.pl zostanie wznowiona, lecz przeniesiona do osobnej spółki zajmującej się tylko handlem kryptowalutami. W ten sposób działalność ta będzie oddzielona od innych pól działalności naszej firmy (na zamknięciu naszego konta bankowego ucierpieli m.in. także klienci AfterMarket.pl).

Rejestracja nowej spółki oraz otwarcie nowego konta bankowego z usługą wpłat masowych powinno potrwać do dwóch tygodni. W tym czasie wpłaty przelewami zwykłymi nie będą możliwe. Natomiast dzisiaj odblokowane zostały wpłaty elektroniczne oraz wpłaty kryptowalut.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: coco~jambo » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:21

Pozostaje tylko życzyć wam jak najszybszego i najsprawniejszego uporania się z całą sytuacją :)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bl4ck » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:22

Nadużycie władzy w Polsce mamy przepiękne tak właśnie niszczy się firmy. Powodzenia będzie dobrze :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Rewi » wtorek, 27 stycznia 2015, 23:43

@BitMarket.pl
Jak widać dla banku nie liczy się zaufanie klienta i wieloletnia współpraca. Po raz kolejny okazuje się że bank ustala własne reguły i prawa, które niekoniecznie mają odzwierciedlenie w obowiązujących przepisach i podstawach ekonomii.
Nauka płynie z tego taka że bank przestał być instytucją zaufania publicznego. Należy ich traktować jako podmiot z którym czasem trzeba podpisać umowę, ale z racji rozmiaru i przełożenia finansowego jest dla nas zagrożeniem.
Dziękuję BM za dzielenie się wiedzą jak przebiega ten trudny proces "rozwodu" z kimś z kim tak długo się współpracowało. Na pewno wiele osób w tym i ja skorzystają z waszych doświadczeń.

Mimo wszystko na koniec są dobre wieści dla tych co chcą zacząć handlować dalej na Bitmarkiecie. Bo jeśli dobrze zrozumiałem można już wpłacać przy pomocy Bluecash no i BTC ?
Ostatnio zmieniony środa, 28 stycznia 2015, 09:36 przez Rewi, łącznie zmieniany 2 razy.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: kolkin » środa, 28 stycznia 2015, 00:55

@BitMarket

Będzie pozew?

@all
od razu "mówię":
nie trujcie, że się nie da , nie ma sensu, że nie mają szans, szkoda czasu itd...
Jaki moderator takie forum...

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MusX » środa, 28 stycznia 2015, 01:26

Molisz pisze:awaria wykresów i zerowe wyniki
z tym to trochę przesadziłeś, jakość danych jest znacznie słabsza na innych giełdach, BM wypada pod tym względem pozytywnie.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » środa, 28 stycznia 2015, 07:22

Musi być pozew, jesteście dużą firmą, ja bym kół póki gorące i składał pozwy.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości