Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » środa, 14 stycznia 2015, 22:35

u mnie też leży, ale jest to np http://bitcoinity.org/markets/btce/USD

Dyskutant
Posty: 192
Rejestracja: 17 lutego 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Callisto210 » środa, 14 stycznia 2015, 22:43

bitguru pisze: Czy zjedzenie przez Ciebie kartki papieru, ba.. całej książki zrekompensuje tym co podejmą decyzję "pod wpływem" choć część poniesionych strat? Wiem, wariant czysto teoretyczny, ale jednak... Podobne wątpliwości żywię w stosunku do nie posiadających Twojej renomy, za to jeszcze głośniejszych i bardziej byczo nastawionych "ekspertów". Zmaterializowali się oni "out of thin air" gdy tylko spadki lekko przyhamowały.

A czy stopkę która jest pod każdym postem @eko czytał? To, że ktoś pisze, że uważa, że cena będzie taka i taka, to znaczy, że sam próbuje myśleć i dzieli się przemyśleniami, które mogą natchnąć innych, a nie że sam się ozwał ekspertem! Wiesz jak @eko zaczynał? Ja wiem. Wytworzył w sobie swego rodzaju instynkt do kursu, ale to dzięki temu forum, dzięki dyskusji z takimi co właśnie mówili co myślą, a potem stronami ciągnęło się argumentowanie. Przepraszam Was, poniosło mnie jak przeczytałem post @bitguru, chodzi mi tylko o to, że każdy próbuje coś dorzucić od siebie, i każdy się dzięki temu uczy. I to nie oznacza, że ktoś tu jest "ekspertem".

@bitguru od kiedy siedzisz w BTC? Ja od czerwca 2011 (konto założyłem później, ale od tego forum zaczynałem ;D, aż łezka się w oku kręci)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: marrw » środa, 14 stycznia 2015, 23:05

Zbliża się północ, polecam towarzystwu zwrócić szczególną uwagę na naszych ulubieńców z Huobi. Póki co obroty niewielkie, ale niedługo powinna zacząć się jazda botów, i wydaje mi się, że to oni narzucą nam odpowiedni kierunek.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » środa, 14 stycznia 2015, 23:09

@Callisto210
Od 2012, ale na forum pojawiłem się dużo później. Umiejętności @ekonokomika nie kwestionuję, jak każdy kto czyta forum wiem na co go stać. Moje zdanie co do zakupowej nagonki prowadzonej w ten sposób jednak podtrzymuję, wg mnie to nie fair.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 23:28

@ekono nie nagania tylko trochę równoważy nastroje, bo może rzeczywiście grobowy nastrój się zrobił. No ale nie bez powodu w sumie. Denko odpadło temu klinu i jesteśmy chwilowo w czarnej du...ie :lol: Z 500$ i 400$ w podobny sposób nas zbijano i duszono odbicia, na które się czailiśmy. Wczoraj przez większość czasu byłem praktycznie pewien, że odbijemy do tych 280$ po tej pierwszej mocnej fali spadków - i na to się zanosiło nawet przez chwilę.

edit: no i poszło... I teraz najważniejsze pytanie - czy tylko na podwójne dno w short? Chociaż na BTC-e już mamy trzeci raz denko w tych spadkach, kiedy Stamp miał jedno ;)
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 23:42 przez konkor, łącznie zmieniany 2 razy.

Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: driver » środa, 14 stycznia 2015, 23:41

Od kiedy jestem na forum widać. Jak na PL jestem w EA. Wszystko co mam sam wykopalem a fedrowalem do czerwca 2014. Sprzedałem kilka % reszta leży w cold wallet. Teraz nie sprzedaje i spokojnie sobie poczekam. Rok, dwa, góra trzy. Nie jestem trade em i nie bawię się w spekulacje. To co napisał ekonokomik traktuje jako tonowanie nastrojów a nie namawianie na inwestycje. Tudemun coraz bliżej, IMHO.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » środa, 14 stycznia 2015, 23:45

Lekki OT, ale nie do końca. Na BTC-E właśnie padło historyczne dno LTC, 1.11 USD zostało przełamane. Na OKCoin padło dziś rano, ale prowadzą oni notowanie nieco krócej.
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 23:46 przez bitguru, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » środa, 14 stycznia 2015, 23:46

driver pisze:Od kiedy jestem na forum widać. Jak na PL jestem w EA. Wszystko co mam sam wykopalem a fedrowalem do czerwca 2014. Sprzedałem kilka % reszta leży w cold wallet. Teraz nie sprzedaje i spokojnie sobie poczekam. Rok, dwa, góra trzy. Nie jestem trade em i nie bawię się w spekulacje. To co napisał ekonokomik traktuje jako tonowanie nastrojów a nie namawianie na inwestycje. Tudemun coraz bliżej, IMHO.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Az sie zapytac a ile to tgrzeba miec BTC zeby w Polsce byc EA :lol: ?
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Awesomist » środa, 14 stycznia 2015, 23:59

Nie wiem jak inni ale gdybyśmy mieli faktycznie jeszcze bardziej lecieć przydałby się jakiś przystanek i korekta, która należy się jak psu buda, przynajmniej do okolic $220-230. Brak tej korekty póki co utwierdza mnie w przekonaniu, że chyba faktycznie szorujemy po dnie, pytanie tylko czy nie zaczniemy w nie pukać jeszcze od dołu, jednocześnie olewając wszelkie kreski jak to komiks Lorraine barwnie pokazuje. Kierowałbym się jednak ku odbiciu i double bottom.

Ja osobiście z racji tego, że wolę bawić się dźwignią czekam z powiadomieniami na otworzenie longa, shortować już za bardzo nie ma co. Czekam też na testowanie $1 na LTC :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:00

bitguru pisze:Lekki OT, ale nie do końca. Na BTC-E właśnie padło historyczne dno LTC, 1.11 USD zostało przełamane. Na OKCoin padło dziś rano, ale prowadzą oni notowanie nieco krócej.

LTC to śmieć jest

Co do BTC> Jeszcze tylko oskubanie shortowców i możemy iść do góry...
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 stycznia 2015, 00:02 przez mnemonick, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:02

od czasu postu eko 20:29 kurs 179$ btc-e, do teraz 164$ =15$. Mozna ciac straty, albo patrzec - ja po stracie blisko 30% na parze LTC/BTC postanowilem szybciej odcinac problem. Wczoraj kolejny raz popelnilem blad i nie ustawilem SL, ale dzisiaj zrealizowalem strate i pare $ na BTC udalo sie ugrac. Teraz patrze znowu spokojniej.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:13

Chyba szykuje się w końcu kontynuacja odbicia, ale ta ciągła sprzedaż może je uwalić zanim się rozkręci. Coś jak wczoraj na 230-240$... ehh sam nie wiem czy znów ryzykować, czy postawić na noc BIDy na taką samą zwałę jak dzisiejsza (mało realne, ale 150$ to ja nawet nie brałem pod uwagę jeszcze wczoraj)

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:15

Coraz bardziej zaczyna to przypominać sytuację na Mtgoxie rok temu - spadek kursu był praktycznie bez żadnych korekt, dopiero na samym końcu pojawiło się potężne odbicie.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:20

Dopiero jak wszyscy będą rwać włosy i posypie się reszta panikarzy co zostanie oczywiście skrupulatnie odkupione zacznie się prawdziwe odbicie, do tego czasu trzeba łapać dołki i zrzucać na odbiciach:) Ja idę spać rozstawiony od 120-50 dolarów :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:21

ja odrabiam straty w $, póki jesteśmy w kanale to moja gra jest bardzo prosta. Gram na btc-e, skala 5m, jak RSI jest kolo 25 to kupuje, jak kolo 60-70 to sprzedaje - na razie dziala, a caly czas obserwuje poruszanie sie w kanale

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 14 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: warren » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:23

Jahu pisze:
2. Pomimo totalnej desperacji WSZYSCY tutaj są zajeb...stymi traderami! Same wypowiedzi w stylu: no to był rewelacyjny dzień, jestem na plusie, no po prostu kanada! Wszyscy zarobili.
No nie wszyscy. Ja straciłem w sumie 60% tego co włożyłem podczas mojej blisko dwuletniej przygody z tą przeklętą monetą. Większość z tego oczywiście zabrał grubas, ale z tym co mam teraz też jestem mocno na minusie, a nie są to małe pieniądze. Do tego przeżyłem włamanie na cureksa mając tam wszystkie środki i teraz włamanie na stampa również mając tam wszystko. Jestem kłębkiem nerwów, jestem wściekły i dawno dałbym sobie spokój, ale chcę jeszcze cokolwiek odzyskać. Nie piszę na forum bo tylko przekleństwa cisną się na usta.

Obecnie jestem załadowany pod korek (jak przez większość czasu) i czekam na to cholerne odbicie i lepiej żebyś ekono miał rację.
Heh każdy kto obraca BTC kiedyś stracił nie ma takich co tylko zyskują w zeszłym roku była dobra koniunktura i na giełdzie można było bardzo ładnie zarobić.Ale póżniej jak doszła kupa scamu ponzi nie ponzi ,padł GOX to sie koniunktura popsuła i dalej sie psuje właśnie przez ten scam ,włamy ,pady itd.Też sporo straciłem właśnie w Ponzi systemie.Ludzie potracili po kilkadziesiąt tys $ a nawet miliony i nawet były przypadki samobójstw po tej akcji z Goxem.Nauczyło mnie to żeby nigdy nie kupować więcej BTC niż można stracić bez jakiegoś horroru w finansach.Ale narazie czekam na okazje żeby dobrze kupić bo tylko zakup po niskiej cenie zmniejsza ryzyko wpadki.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:30

Na Stampie teoretycznie klin zniżkujący i może wyjść górą. Ale jak dostanie strzała i zejdzie poniżej 260$ to znów zostanie ręcznie popchnięty w dół pomimo szans na odreagowanie...

@4D3K obronione, zobaczymy co na to nasz uparty sprzedawca ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 stycznia 2015, 00:38 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:33

@up 160 :-)

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:38

Fineks jak kiedyś Stamp gra swoją własną grę. Nawet 8% spreadu międzygiełdowego do BTC-E, niewiele mniej do reszty. Chyba już wiemy, gdzie przeniosła się śmietanka ze "znaczka".

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: biolo » czwartek, 15 stycznia 2015, 00:40

Second market zmniejszył stan fiatów ale nie wiem czy poszedł skup

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości