Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Lorraine » środa, 14 stycznia 2015, 21:16

Eko bardzo zabawny wpis :) myślałam że sztywniak z ciebie!
Tak czy inaczej, władowałes się bo grasz shortami w i na tym ubijales urybek na skokach spadkach a na scianie miales przedrukowany wykres DanV'a nie trzeba było być bardzo błyskotliwym by się zorientować w tej materii ale wygląda na to że chyba tylko ja to zauważyłam, dlatego niejednokrotnie w swój specyficzny sposób komentowałam twoje wpisy dotyczące wykresu, oczywiscie darzę cię ogromną sympatią i twój wkład w temat tutaj jest nie do ocenienia.

Będzie Dobrze...

Lorraine jeszcze nie wsiadła jak by co.

pozdrawiam
niepapa

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » środa, 14 stycznia 2015, 21:17

Myślicie, że już można dokończyć schemat fal Elliotta dla long ? :) https://forum.bitcoin.pl/post97053.html#p97053
Tu wyjaśnienie dla tych co już nie pamiętają: https://forum.bitcoin.pl/post98351.html#p98351 i https://forum.bitcoin.pl/post98718.html#p98718 i https://forum.bitcoin.pl/post96380.html#p96380

Na dzień dzisiejszy wyglądało by to tak:

1 fala - 32$
2 fala -2$
3 fala - 266$
4 fala - 50$
5 fala - 1163$ (bitstamp)
A - 382$
B - 995$
C -152$ ???

Sam nie wierzyłem, że te fale spełnią się do końca, miałem nadzieję, że jednak nie. Cóż, psychologii tłumu się nie lekceważy...
Na pocieszenie cały ten cykl 5 fal może być 1 falą w nowym cyklu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 14 stycznia 2015, 21:19

@eko dostałeś ode mnie dużego tipa za podsumowanie
a za dostrzeżenie btc-e małego ;)
ekonokomik pisze: Jeszcze jedna uwaga: jak tak patrzę na wykresy, to mój szacunek do BTC-E bardzo wzrósł.
Jak pisałem kilka tygodni/misięcy temu o btc-e to mało kto tam patrzył.

A wracając do kursu @eko masz duże szanse, że nie będziesz musiał sprawdzać jak smakuje papier ale z drugiej strony tą partię rozgrywają Chiny na znaczonych kartach i dopóki nikt nie powie sprawdzam to może się jeszcze dziać, jeżeli tak by miało być to pierwszy powinien oderwać się kurs LTC od Chińskich giełd. Zważywszy na niezłą przecenę może się nagle okazac że zabraknie LTC na rynku bo dziś np. przehandlowali w Chinach 1/3 wszystkich litecoinów.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Jahu » środa, 14 stycznia 2015, 21:22

2. Pomimo totalnej desperacji WSZYSCY tutaj są zajeb...stymi traderami! Same wypowiedzi w stylu: no to był rewelacyjny dzień, jestem na plusie, no po prostu kanada! Wszyscy zarobili.
No nie wszyscy. Ja straciłem w sumie 60% tego co włożyłem podczas mojej blisko dwuletniej przygody z tą przeklętą monetą. Większość z tego oczywiście zabrał grubas, ale z tym co mam teraz też jestem mocno na minusie, a nie są to małe pieniądze. Do tego przeżyłem włamanie na cureksa mając tam wszystkie środki i teraz włamanie na stampa również mając tam wszystko. Jestem kłębkiem nerwów, jestem wściekły i dawno dałbym sobie spokój, ale chcę jeszcze cokolwiek odzyskać. Nie piszę na forum bo tylko przekleństwa cisną się na usta.

Obecnie jestem załadowany pod korek (jak przez większość czasu) i czekam na to cholerne odbicie i lepiej żebyś ekono miał rację.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Rhistel » środa, 14 stycznia 2015, 21:25

cdlsrm pisze:@Rhistel doskonale Cię rozumiem, tylko że ja złamałem się przy 20% widząc, że to nie ma sensu i zamiast trzymać i się modlić postanowiłem wziąć książkę i się pouczyć grać.
Spokojnie ja już mam odrobinę doświadczenia, nie sprzedałem bo bardziej niż granie interesuje mnie inwestycja. Bliźniaczą sytuację miałem w ciągu pierwszych dwóch lat na GPW, na początek zyski, 100% czasem. Potem zdrowy wpierdziel, zakup akcji Monnari po 1.90 w okresie decyzji o upadłości układowej, potem spadki do 0.80zł .... skończyło się zyskiem 200% a ostatnio Monnari latało po 10zł.
W najgorszym okresie cały portfel to było 30% wkładu początkowego.

Wybieram raczej dobre inwestycje, czasem gorzej jest z timingiem. Tylko że ile razy w życiu komuś udało się kupić na dołku i sprzedać na górce....?
Wszystko jest kwestią dystansu i perspektywy oraz podejścia. I trzeba rozróżnić inwestowanie od tradingu. I ostatnie akcje są w tej kwestii dobrym szkoleniem:)
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » środa, 14 stycznia 2015, 21:37

Bitmar pisze: C -152$ ???
Mój kumpel z teorii chaosu wyliczył dołek na BTC-e na 148. Na razie jeszcze do tylu nie spadło.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » środa, 14 stycznia 2015, 21:39

a moze ten dolek 120$ zaliczymy, ale po odbiciu oczekiwanymi przez wszystkich. Mysle, ze byla by para podciaganac szybko do 230-240 i pozniej ponowna zwala.

e/ dobrze napisal konkor - jestemy w kanale spadkowym, jest on dosc waski i leci jak od linijki. Kupuje jak bedziemy wychodzic z niego.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wizard » środa, 14 stycznia 2015, 21:44

Bitmar pisze:Myślicie, że już można dokończyć schemat fal Elliotta dla long ?
Można tak przyjąć, tym bardziej, że fala C często jest falą wydłużoną...

Dyskutant
Posty: 192
Rejestracja: 17 lutego 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Callisto210 » środa, 14 stycznia 2015, 21:44

Przeczytałem te 10 ostatnich stron i... PANIKUJECIE, nie wszyscy, ale to widać. Według mnie teraz będzie trochę bujania w tych okolicach 160 - 190, potem odbicie tam skąd spadło (czyli 260$) i następnie, powolne delikatne wzrosty, bardzo ostrożne, takie, że Ci co się nie zapakowali, będą dłuuugo czekać na ten jeszcze jeden dołek, który nie nadejdzie. Być może jeszcze spadnie cena, ale ja się już boję grać na spadki ;) Jakby się kto pytał, to ja tak gram.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » środa, 14 stycznia 2015, 21:50

Przeżyłem już 2 takie paniki i teraz 3. Z perspektywy czasu nie ma nic gorszego niż sprzedawać w panice, zawsze lepiej poczekać na odbicie jeśli mamy się już zamiar pozbyć, granie na very short jest very risky ;) (oczywiście to nie jest porada, takie moje spostrzeżenie) Czy spadnie jeszcze niżej to już nie ma większej różnicy, co się miało stać to się stało,zresztą dołek nie powinien nikogo zaskoczyć, dołki zawsze są tak jak i szczyty, nigdy tylko nie wiadomo jak nisko wiadomo tylko, że ma być krwawo i większość ma zwątpić i narzekać. Poniżej 100$ znajdzie się tylu chętnych, że zabraknie BTC :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 21:53

@ekonokomik ogólnie racja, ale jedno pytanie - Ty grasz całkowicie bez stop-lossów na krypto? przecież to tykająca bomba. np. na takim Krakenie możesz ustawić stop-lossa z automatycznym postawieniem BIDa odpowiednio niżej. Wczoraj przebicie 216$ dawało moim zdaniem ogromną szansę pokonania 200$ i dlatego postawiłem stopa (nie skorzystałem z opcji odkupienia jeszcze nigdy, to wolę ręcznie robić). Więc może niepotrzebnie wszystkich wrzucasz do jednego wora, bo idę o zakład że co najmniej kilka osób spało na stopach. Jak zobaczyłem rano na telefonie 160$ i 9xxCNY, to aż mnie zmroziło (ale chyba bardziej ulga) :)

Druga sprawa - nie raz na LTC oraz BTC także byłeś pewien pewnych poziomów odbicia (wczoraj do 1420 na Huobi z tego co pamiętam, a na LTC w sierpniu też szarżowałeś)... Spokojnie, nie możemy na 100% powiedzieć że to koniec. LTC naszym najlepszym przykładem... Stało się COŚ, nie możemy udawać że wszystko ok. Ten spadek to nie przypadek ;)

Oczywiście dzisiaj bardziej się przychylam, że Ty masz rację i należy się zapakować na full - ale np. luty ubiegłego roku nauczył nas, że każdy kurs jest możliwy. Wtedy akurat na jednej giełdzie, ale cholera wie co się teraz dzieje i o czym nie wiemy... Wyprzedaż jest chyba za duża i zbyt długotrwała jak na szybkie trzepanie leszczy.

ps. na Stampie jest ogromna ukryta sprzedaż. Nie widać tego na ASKach, ale duże ilości idą na kupno i nie ruszają prawie kursu. Niewidoczne ASKi wszystko wciągają. To coś nowego na tej giełdzie (coś jak na BTCChina). Wolę to przeczekać.

Nazwij mnie tchórzem, ale jak na razie uniknąłem każdej większej zwały od ostatniej bańki ;) Mamy trend spadkowy, a gra na odbicia to trudne i ryzykowne zajęcie.

A w mid-long? Całkiem możliwe polizanie tych 3xx$ (jak przejadę 30-50% to już będę zadowolony) i znów nurek na 1xx$ lub dwucyfrowy kurs. Czyli korekta long (zniesienie w całości ostatniej fali-bańki i możliwość jeszcze zniesienia kolejnej). Wolę mieć to na uwadze, chociaż wydaje się to mało prawdopodobne. Ale czy 152$ kilka dni temu było??

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: marrw » środa, 14 stycznia 2015, 22:03

@Konkor, bardzo dobry post, podpisuję się pod nim rękami i nogami.

Z tą sprzedażą na stampie faktycznie coś jest na rzeczy, bo od ponad 2h przez większość zrealizowanych oferty to kupna, asków prawie nie ma, a kurs stoi w miejscu. Ktoś się pozbywa większej ilości bitów w sprytny sposób?

Ps- tweet Barrego Silberta z SecondMarket- bardzo wymowny ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » środa, 14 stycznia 2015, 22:09

@marrw, jeśli ktoś się pozbywa BTC (może EA) to ktoś też skupuje (może Wallstreetowcy) :)
Z Silbertem ciężko się nie zgodzić :)

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » środa, 14 stycznia 2015, 22:11

@ekonokomik
Masz ewidentny talent oratorski, nadawał byś się z powodzeniem na kaowca albo innego politruka. Oczywiście to co piszesz o odbiciu ma sens i jest zapewne poparte głęboką analizą na bazie wieloletniego doświadczenia. Nurtuje mnie tylko jedna kwestia. Zawsze istnieje pewna możliwość że impreza nie przebiegnie zgodnie z planem. Żółci przyjaciele lub inny Karpeles pokrzyżują szyki, coś pójdzie mocno nie tak z kursem. Czy zjedzenie przez Ciebie kartki papieru, ba.. całej książki zrekompensuje tym co podejmą decyzję "pod wpływem" choć część poniesionych strat? Wiem, wariant czysto teoretyczny, ale jednak...

P. S. Ironia była zamierzona. Żal potem czytać w "przedszkolu" posty świeżaków dopytujących jak uratować resztki oszczędności wtopionych na bitcoinie. Jasne, to dorośli ludzie. Nikt im nie kazał wierzyć w "pewne wzrosty" o których przeczytali na forum. Ale taka jadąca po ego i kompleksach retoryka to już (moim zdaniem) chwyt poniżej pasa.
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 23:22 przez bitguru, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » środa, 14 stycznia 2015, 22:15

@eko
skoro grasz na btc-e to czemu nie korzystasz z MT4 ?

a co do kursu to jak pisalem, z braku innej koncepcji na ta chwile, czekam na wyjscie z tego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yoda » środa, 14 stycznia 2015, 22:19

ekonokomik pisze: To teraz popatrzcie na wykres 1D, niestety w skali logarytmicznej (bo w liniowej już się nic nie zobaczy) i pomyślcie ile będzie wynisił kurs za kilka dni.
Wg mnie nie ma szans aby nie dobił do $240. A obstawiam, że w ciągu miesiąca przekroczymy $300.
Wszystko fajnie, pięknie, ale przecież przebiliśmy ważną z psychologicznego punktu widzenia linię trendu, lecąc z 240-250 USD w dół. Moim zdaniem kurs już nad tą linię nie wróci, nie ma szans na 300 USD może już nie tylko w najbliższym czasie, ale nawet w całym roku 2015. Nie przy Chińczykach wycofujących się z zabawy. Co najwyżej na odbiciu dojdziemy gdzieś blisko tej linii trendu, która jest teraz potężną linią oporu, a nie wsparcia. Większe prawdopodobieństwo jest na przetestowanie 65 USD, niż 300 USD.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » środa, 14 stycznia 2015, 22:22

Bitmar pisze:@marrw, jeśli ktoś się pozbywa BTC (może EA) to ktoś też skupuje (może Wallstreetowcy) :)
Z Silbertem ciężko się nie zgodzić :)

A może to Stamp zerwał gwint kursowi i udupił do 180$ ,żeby kupić te ich 19kBTC ? Stąd te dziwne zakupy bez podnoszenia kursu.
Moim zdaniem to giełda skupuje.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » środa, 14 stycznia 2015, 22:25

wisdom leży?
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: diakon » środa, 14 stycznia 2015, 22:25

@konkor ale czego ty nie rozumiesz dziś ze stampem? Żadna ukryta sprzedaż. Wiem, bo pół dnia dziś na stampie grałem. Giełda jest bardzo niedokapitalizowana. Jest duży wolumen i brak fee. Ludzie w kółko przerzucają z bitów na fiaty i na odwrót. Sam na chwilę obecną taki obrót dziś wykonałem przynajmniej ponad 10 razy. Urywasz od 10 po 1 dolara. Jak zrobisz błąd do oddajesz parę dolarów.

Dziś na stampie gra się Całkowicie inaczej niż przed tym jak fee była powyżej 0. Bo małe ryzyko strat, a przy większych ruchach duża szansa zarobku. Dlatego przypomina to giełdy chińskie.
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 22:35 przez diakon, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: baggins » środa, 14 stycznia 2015, 22:30

wrzuciłem ankietę jak kto jest załadowany, zainteresowanych zapraszam https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=98&t=16638
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości