Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » środa, 14 stycznia 2015, 19:49

konkor pisze:Ehhh @baggins nadal w swoim cudownym świecie, bez złodziei (tak się pisze kolego), bez spekulantów i bez kombinatorów. Przecież to matecznik kryptowalut kolego ;) Bez tego Bitcoin służyłby do dzisiaj co najwyżej do kupna kart magicznych GOXa... Kombinacjami zrobiono bańki, to teraz w podobny sposób lecimy na ryj.
No ale ale... nie od dziś wiadomo o bocie Willy i Karpiu Markelesie i jego wybrykach.
W zasadzie kurs powinien zanurkować w lutym...., a przynajmniej po publikacji raportu Willy.
Czemuż to teraz każdy sobie uświadomił ,że cena BTC jest odrealniona ?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 19:58

@mnemonick bo nagonka na BTC była wręcz nachalna. "To the moon bez przystanków, wsiadajcie wszyscy". Było komu sprzedawać, chętnych nie brakowało. A teraz najwidoczniej paliwa brak, każdy kto chciał jest już ubrany. Faza akumulacji chyba okazała się fazą dystrybucji ;) No ale zobaczymy, może to się jeszcze inaczej rozegra.

ps. póki jestem przy kompie to gram po te 5-7 dolców. Ale na noc raczej nie zakupię.
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 20:07 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vampire » środa, 14 stycznia 2015, 20:06

Nie no mialem kupic po 175 i sprzedac po 185...ale sie powstrzymalem ze moze poleciec w dol znowu...eh chyba musze sluchac sie ale odwrotnie:P
My other car would be a Jet Fighter:)

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ryback » środa, 14 stycznia 2015, 20:06

nie wiem jak na innych gieldach ale na znaczku jak kurs ma isc w dol znikaja bidy a jak ma isc do gory znikaja aski
teraz bedzie mala pompa tylko ciekawe do ilu

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 20:18

Ludzie na Stampie w kilka minut kupują 2k BTC, a kurs praktycznie w miejscu (ASKi w sumie puste, jakby na zachętę). Kilka razy tak dzisiaj było. Nie widziałem czegoś takiego na tej giełdzie jeszcze... Wyprzedaż konkretna

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0038 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 14 stycznia 2015, 20:29

Właśnie wróciłem z całodziennej podróży, niestety ominął mne najlepszy dzień do grania od roku. Bywa.

Ale przeczytałem hurtem w pociągu 7 ostatnich stron tego wątku nie uczestnicząc w dyskusji, czyli mając dystans.
I nasunęły mi się dwa wnioski:

1. Jeśłi to co wyrażacie na forum to nie jest desperacja, to ja już nie wiem co nią jest.
Niebo spada, "chłop z chłpem spać będzie a baba z babą", czyli świat się kończy. Ostatni gasi węzły.

2. Pomimo totalnej desperacji WSZYSCY tutaj są zajeb...stymi traderami! Same wypowiedzi w stylu: no to był rewelacyjny dzień, jestem na plusie, no po prostu kanada! Wszyscy zarobili. Za wyjątkiem: Lorraine, która jeszcze nie weszła, Lamassu, który jako jedyny przyznał się do zafixowanej straty, i mnie, bo kupiłem średnio po $240 i nie handlowałem, więc siłą rzeczy jestem na bitach.
Więc nie wiem ile milionów musiał mieć Lamassu, skoro wszyscy zarobili "na falach" a tylko on stracił :P (ja nie straciłem, mimo, że myliłem się w ocenie głębokości spadków, bo wciąż mam bity).
Sami urodzeni surferzy.
A teraz najlepsze: prawie wszyscy Ci niesamowici traderzy wczoraj przy $215 byli już "załadowani pod korek". Ale dzisiaj, przy cenie o 20-30% niższej są załadowani w 30%, 50% albo raczej w większości "śpią na fiatach". #fucklogic

To teraz popatrzcie na wykres 1D, niestety w skali logarytmicznej (bo w liniowej już się nic nie zobaczy) i pomyślcie ile będzie wynisił kurs za kilka dni.
Wg mnie nie ma szans aby nie dobił do $240. A obstawiam, że w ciągu miesiąca przekroczymy $300.

Jeśli tak się nie stanie, to wydrukuję i zjem paperwalet, a film z tego umieszczę tutaj (w odpowiednim wątku).

I nawet wiem kto będzie ten kurs windował dokupując na wyścigi: ci wspaniali traderzy, siedzący teraz na fiatach przy $170 :twisted:

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » środa, 14 stycznia 2015, 20:33

:lol: Eko masz u mnie Whiskey !!

Oczywiscie za podsumowanie postów :P
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 20:35 przez papaxpapa, łącznie zmieniany 1 raz.
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 206
Rejestracja: 19 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Strugg » środa, 14 stycznia 2015, 20:37

@Eko dobrze prawi, jako jeden z niewielu. Jeśli to nie jest dla was panika na rynku to spoko, czekajcie na te wasze dwucyfrowe ceny.
Pozdrawiam ;)

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: redbog » środa, 14 stycznia 2015, 20:44

@eko Jak coś to ja też się przyznałem się do porażki
Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH
Masakra na mid/long( "przyszła bańkę") jestem załadowany z średnią ceną ok.270$ ostanich zakupów dokonałem po 225$ myśląc że lepiej nie mogłem trafić. Teraz nie mam ani grama fiatów i zostałem na bitach. Coraz bardziej chce mi się słać te bity z powrotem na giełdę i sprzedać ze stratą. Ale co tam czekałem rok to poczekam jeszcze z parę miesięcy żeby wyjść na 0 chociaż, a jak się nie uda to pójdę na dno.
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 20:45 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: wwcc » środa, 14 stycznia 2015, 20:44

Ekonokomik, zmusiłeś mnie do wypowiedzenia się pierwszy raz w tym wątku (a śledzę go od zawsze). Chciałem Cię ostrzec - człowiek za dobrze papieru nie trawi.. Obecnie to sama chemia.. :)
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 20:47 przez wwcc, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: 4D3K » środa, 14 stycznia 2015, 20:46

@eko
:-) nie wszyscy sie oblowili - pisalem, ze bede kupowal w przedziale 210-230, pisalem takze, ze wysylam bitki do walleta i ide spac niepewny czy to dobra decyzja i pisalem takze ze zrealizowalem dzisiaj strate.
Strata dalej nie nadrobiona, ale przynajmniej siedze na fiatach. Poziom 140$ mnie zadowoli, ale ustawie tez SL i nie zrobie bledu co wczoraj.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: afrus » środa, 14 stycznia 2015, 20:47

@eko

Ja się załadowałem na około 50% za 230-220$ i to leży i czeka, resztę kasy zostawiłem na to co się właśnie dzieje i staram się łapać piki w dół i odsprzedawać na odbiciach co dziś rano udało mi się 2x także z tego jestem na +, zawsze zostawiam sobie trochę fiatów na tzw absurdy. Teraz nie złapałem zjazdu i czekam cierpliwie :)
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 20:50 przez afrus, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3619
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: hanti » środa, 14 stycznia 2015, 20:48

ekonokomik pisze:....
Wg mnie nie ma szans aby nie dobił do $240. A obstawiam, że w ciągu miesiąca przekroczymy $300.

Jeśli tak się nie stanie, to wydrukuję i zjem paperwalet, a film z tego umieszczę tutaj (w odpowiednim wątku).

.....I nawet wiem kto będzie ten kurs windował dokupując na wyścigi: ci wspaniali traderzy, siedzący teraz na fiatach przy $170 :twisted:
Albo ci co kupili przy 240$beda sie wyprzedawac zeby nie stracic wszystkiego :D
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » środa, 14 stycznia 2015, 20:53

@hanti - zobaczymy. Ale ja jestem wg tutejszych standardów EA ;) Więc nawet jakbym starcił wszystko do końca co teraz mam to i tak jestem na plusie.

No uniosłem się może lekko ;) Ale naprawdę czasem dobrze jest odejść od forum a potem poczytać X stron na raz. Zyskuje się zupełnie inny ogląd.

Jeszcze jedna uwaga: jak tak patrzę na wykresy, to mój szacunek do BTC-E bardzo wzrósł.

A teraz już musze skupić się na kursie ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » środa, 14 stycznia 2015, 20:55

ekonokomik pisze: Wg mnie nie ma szans aby nie dobił do $240. A obstawiam, że w ciągu miesiąca przekroczymy $300.
Tak sobie powtarzałem ładując się na początku zeszłego roku na 600$.

hanti pisze: Albo ci co kupili przy 240$beda sie wyprzedawac zeby nie stracic wszystkiego :D
Powinni teraz longi na bitmarkecie postawić.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: mnemonick » środa, 14 stycznia 2015, 21:00

czy ktoś wie na kiedy jest planowana licytacja 90k BTC ukradzionych przez FBI z portalu SilkRoad ?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: marrw » środa, 14 stycznia 2015, 21:05

Względny spokój nam się zrobił. Na Huobi znowu cisza przed burzą tak jak przez kilka ostatnich dni, prawdopodobnie kolejny raz około północy zacznie się jazda, pytanie w jaką stronę?

@eko ptk 1szy pełna zgoda, co do drugiego... Jak ludzie tracą to zazwyczaj nie lubią się tym chwalić, dlatego też nie piszą o tym postów na forum. Z drugiej strony, jak ktoś dzisiaj zarobił sporo w bardzo krótkim czasie, co swoją drogą nie było wcale takie trudne, wystarczyło siedzieć na fiatach, to ma ochotę się tym pochwalić na forum. Naprawdę to takie dziwne? Bardzo typowe, ludzkie zachowanie pod wpływem emocji.

A to, że ktoś pisał że 'był już załadowany pod korek' nic nie znaczy, zawsze mógł wczoraj w nocy sprzedać z niewielką stratą jak zobaczył że kurs jednak się osuwa, nie każdy potrafi ot tak kupić i zapomnieć, w tym przypadku bycie panikarzem się opłacało ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Rhistel » środa, 14 stycznia 2015, 21:09

No to ja może na pocieszenie:)

Siedzę na bitach od okolic 400

W chwili obecnej 50% w plecy gdybym miał wypłacać. Trochę jestem wkurzony że nie sprzedałem wcześniej, ale na przekór wszystkim misiom stwierdziłem że idę pod prąd.
Teraz sobie spokojnie czekam, ile to się okaże, teraz myślę o doładowaniu niewielką kwotą konta co by dokupić bitów.

Pozdrawiam


ps. wczoraj czytałem wywiad z tancerką gogo z warszawy (napisała książkę) o tym jak między innymi gość dał jednej z dziewczyn napiwek w Bitcoinach:) stąd nie wierzę w upadek projektu ;)

dla rozluźnienia link: http://ksiazki.wp.pl/tytul,Mezczyzni-ko ... aid=11428b (ostatni akapit)

"Jakie sceny ze strip clubu na zawsze pozostaną w Twojej pamięci?
Są ich setki. Pamiętam moją pierwszą noc, pamiętam moją najgorszą noc, pamiętam kilka najlepszych nocy. Pamiętam taką noc, że puściły mi nerwy i rozwaliłam klientowi na głowie kufel z piwem. Pamiętam, jak kiedyś „zasiedziałam się” na vipie i wyszłam z klubu w południe. Pamiętam klienta, który specjalnie ze Szwajcarii przywoził mi czekoladki. Pamiętam gościa, który zawsze na wejściu stawiał wszystkim dziewczynom i kelnerkom po szampanie, bo tak lubił. Pamiętam, jak jakaś laska dostała napiwek w bitcoinach. "
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 387
Rejestracja: 17 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: cdlsrm » środa, 14 stycznia 2015, 21:11

@Rhistel doskonale Cię rozumiem, tylko że ja złamałem się przy 20% widząc, że to nie ma sensu i zamiast trzymać i się modlić postanowiłem wziąć książkę i się pouczyć grać.
Moje luźne przemyślenia: https://www.tradingview.com/u/cdlsrm/

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » środa, 14 stycznia 2015, 21:13

co do kursu w long sytuacja wygląda gorzej niż rano, druga świeca pod podłogą w zasadzie straciła już poranny lekko odkupiony dolny cień, mamy jeszcze dwa dni do jej zamknięcia i mówiąc szczerze nie wierzę, żeby bez odbicia to poszło dalej, z drugiej strony ostatnie dwa dni pokazały, że to nie kwestia wiary :P Sytuacja u chińczyków coraz bardziej może przekonywać (co już było mówione), że oni grają bardziej emocjami, a nie pragmatyzmem. Patrząc na wykresy głębokości bidy odbudowują się bardzo szybko szczególnie stamp i finex na btc-e wolniej i niżej. To wszystko mogło by wskazywać, że będziemy mieli niebawem jakieś bardziej widoczne odbicie, ale nie sądzę żeby było na tyle silnie, żeby przełamać opór wyskakujących i realizujących zyski. Ogólnie to dobry czas, żeby wyskoczyć w góry, spotykać się z przyjaciółmi i wrócić do kursu w połowie lutego, wtedy będzie sprawa jasna czy jeszcze jest do czego wracać :D (z punktu widzenia grającego, bo projekt i przy 50$ będzie niezagrożony), a moc sieci rośnie z 288 ph/s wczoraj do 301 ph/s dziś. Jak w chinach prąd sieciowy nie będzie się kalkulował, zatrudnią tysiąc chińczyków posadzą ich na rowery podłączą dynama i do końca świata będą mieli zwrot :P

//offtop
myślę, że dla większości zaangażowanych na forum głębokość obecnych spadków jest zaskoczeniem i nie ma bólu się do tego przyznać :) ja pisałem kilkukrotnie, że obstawiałem pogłębienie "dołka" 266 (05.01) do ~240 (btc-e) i jeśli bym grał to tam bym się załadował :) eko, konkor i wielu, wielu innych też pisało, że głębokość tych spadków jest zaskakująca :) trzeba się uderzyć w pierś i przyznać, że są na forum bardziej zaangażowani, dla których obecna sytuacja nie jest zaskoczeniem i zrobili dziś fortuny :) ze zdziwieniem czytałem, że Ci którzy wczoraj byli "zapakowani pod korek" dziś zarobili krocie i są full fiat, uśmiechnąłem się pod nosem i tyle :) lubię jak dzieją się ważne i dynamiczne rzeczy w projekcie i jest duży ruch na forum, ale wkurza mnie w tym to, że jak odejdę na parę godzin, muszę 5 stron postów przekopać oglądając głupie obrazki i inne dziwne rzeczy żeby przeczytać 5 wartościowych postów, życie .. :) a najbardziej podoba mi się jak zwracam uwagę komuś i zaraz na mnie naskakują, że jestem podekscytowany pewnie wtopiłem i wylewam frustracje, jak by częściej czytali forum to by wiedzieli, że ja nie gram i moje oceny i analizy są perspektywa widziana z boku i to jest ich zaletą co wyrażacie w napiwkach, za które bardzo dziękuję :) Co oczywiście nie znaczy, że nie jestem zaangażowany w projekt, również finansowo :)
... dobra koniec klepania pakuję walizkę, bo będzie jak zawsze na wariata :)
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 21:18 przez sxzp, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości