Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » środa, 14 stycznia 2015, 11:34

My tu gadu, gadu, a już po odbiciu. Linia wczorajszych spadków została utrzymana. Pozostaje zapiąć pasy i kontynuować zabawę. Ciekawe, gdzie wylądujemy pod koniec tygodnia.

@JacekW_BB
Spokojnie, deprechę to my sobie dopiero pooglądamy. Chyba, że w międzyczasie grubasy wystartują z większą pompą. Na razie dominuje euforia z możliwości "tanich" zakupów.

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: aaaxn » środa, 14 stycznia 2015, 11:41

bitguru pisze:Ciekawe, gdzie wylądujemy pod koniec tygodnia.
To akurat proste. Tam gdzie obstawiłem w konkursie - $221.78
Trudniejsze pytanie co w międzyczasie będzie.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JacekW_BB » środa, 14 stycznia 2015, 11:45

@bitguru
Jak dla mnie ok. I tak jestem załadowany w myslą, że sprzedam za rok ;-)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: marcobit » środa, 14 stycznia 2015, 11:53

obstawiam z dużym prawdopodobieństwem $240-$260 z możliwym panicbuy do $300 włącznie
ważna będzie reakcja USA między 7:00, a 9:00 teraz jeszcze przewracają się na drugi boczek ;)
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 11:56 przez marcobit, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 11:54

@Regru przyznaję, nie wiem co dalej i jestem na fiatach po tym odbiciu :D czyli co, to the moon? A może to the floor? teraz to chyba 50/50

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: marcobit » środa, 14 stycznia 2015, 12:55

jak się poziom $180 nie utrzyma, to możemy dotknąć $120
może znowu ktoś sprzedaje skradzione BTC http://newsbtc.com/2015/01/13/ponzi-com ... -1000-btc/

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » środa, 14 stycznia 2015, 13:51

To co, jeszcze trochę w górę?
klin.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 14:15

Chancellor pisze:To co, jeszcze trochę w górę?
klin.png
Ja tam dzisiaj schematów nie upatruję. Bo niby według jakich kresek Chinole zaliczyli 900 CNY? ;) Lub według jakich kresek uwalili LTC do 5 CNY ? To uderzenie było mocne i prawdopodobnie przemyślane wcześniej. Sprzedawać można było spokojnie na 220-280$ bo szykowało się odbicie. Gramy pewnie na totalną panikę i dalsze jazdy, ale to się okaże dość szybko - bo nie możemy tutaj wisieć w nieskończoność...

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » środa, 14 stycznia 2015, 14:28

@konkor Ja obstawiam jeszcze jeden spadek do niższych poziomów aby dopełnić pełną desperacje (za 2 dni info na wp o samobójstwach :twisted: ). Może kierujemy się do xx$? Tak aby odhaczyć i powrót w górę?
Osobiście jestem zapakowanych dużo wyżej i gdybym teraz wychodził to ze stratą ok 50%, mimo tego oglądam kurs, czytam forum, jem popcorn i mam banana na mordzie. Jedyne co mnie trzyma w takim nastroju to że duzi gracze wiedzą co robią i nie odpuszczą. A to co tutaj jest pisane to tak na prawde pokrycia nie ma. Może oni to czytają i też mają ubaw? Tak jak było z banami w Chinach :twisted:

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: JacekW_BB » środa, 14 stycznia 2015, 14:39

@up
Mam podobną sytuację co Ty, ale... Klikałem z konkorem na ten temat, który podjąłeś - duzi gracze. Może Oni chcą nas wyleszczyć i potem napompować nową bańkę(i), ale może tez popełnili błąd. Jak sam zauważył konkr dla Drapera jego inwestycja w btc do mała kasa i może potraktował to jako fanaberie - może wyjdzie może nie. Z drugiej strony kilku takich Draperów a kurs może podskoczyć powyżej ATH...

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 14:41

wy chyba nie wiecie ale ciezko jest zaminic teraz bitcoiny na jakies towar. Probowalem kupic zloto ale mi odmowiono wy macie jakies nadzieje a ja dzis postanowilem ze puszcze na gieldzie bo wole smieciowe zlotowki i uratowac reszte srodkow niz dalej tracic. Czytalem te wasze prognozy i wychodzi na to kurs leci w dol bez wzgledu na czary jakie ktos odprawia.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » środa, 14 stycznia 2015, 14:44

A może szykują się nowi inwestorzy? Może WallStreet się zainteresowało? A co z giełdami? Przecież im tak niski kurs nie na rękę. Mają mniejsze dochody z fee. I to bardzo, bo wkońcu z 400-->200 to o 50%.

A może to Stamp ma jakieś zasoby i postanowił to zrobić? Mają teraz free fee więc im to obojętne, skoszą konkurencje darmowymi transakcjami, odhaczą desperacje, a nowy kapitał skieruje się do nich, mimo ostatniej wpadki z której wyszli ogromną ręką. I jeszcze te newsy o nowych lepszych zabezpieczeniach?

@Sceptyk, lej krew, takich potrzebujemy do tanich zakupów :)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » środa, 14 stycznia 2015, 15:01

@konkor: No zobacz, na Huobi wyjście z klina niczym z poradnika początkującego tradera ;-).

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » środa, 14 stycznia 2015, 15:06

@Chancellor no wszedłem wtedy na chwilę, ale zaraz wychodzę.... To uderzenie w 150$ przewróciło do góry nogami moją strategię mid, więc teraz gram tylko będąc przy kompie ;)

Jeśli to tylko odbicie i wrócimy niedługi w dół - to z tydzień pod 200$ i z miningiem będzie dramat, zobaczycie. A to dodatkowo może napędzić spadek.

Nie namawiam ani do kupna, ani do sprzedaży - każdy gra w kasynie na własną rękę. Zauważcie tylko jakie ryzyko przed nami z tą bańką na hashrate. Ona jeszcze nie pękła, a ma właściwości bardzo destrukcyjne jeśli nie zostanie zrobiony hard fork. A jeśli zostanie zrobiony, to pożegnamy moim zdaniem ten projekt beta i usłyszymy o kolejnych - lepszych. Algorytm nie jest doskonały i problem pękającej bańki na hashrate to największa kula u nogi chyba. Ale o tym się przekonamy dopiero naocznie, bo teraz niewielu to czuje.

Nie widzę problemu z dużym bulltrapem, którego się do tej pory spodziewałem (no teraz trochę mniej... ;) ) - ale w long może być różnie i właśnie znaleźliśmy się w miejscu zapalnym (przygotowany byłem raczej na 500-600$ jako punkt decyzji mid-long). Albo robimy duży wzrost, albo polecimy na mordę. Innego wyjścia nie ma, bo mining podejmie decyzję za spekulantów. W tym miejscu to się raczej nie utrzyma.

edit: w porę wyszedłem, jeszcze na spokojnie :) Stamp jest niestabilny. Ja kompletnie nie czuję akcji, hehe. Może tak jak mówicie - to oznaka wielkich zmian. Na przykład na kurs dwucyfrowy :twisted: Teraz to już wszystko możliwe po tym grubym wyjściu dołem z rocznego klina. Dzisiaj zacząłem uważniej studiować wykres LTC, tam również w pewnym momencie się zesrało (na moje oko to był sierpień).

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 16 listopada 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Qcaa-19-1SOL » środa, 14 stycznia 2015, 15:36

Najlepsza rada w ostatnim czasie co do kursu, przed rozkręceniem się imprezy, przy cenie 280$: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=16563
Oczywiście był to czysty trolling, hejtowanie btc, robienie szumu na forum itd. itd. I co? Rada doskonała.

Z jak dużą (quasi) przyjemnością czyta się nerwowe posty tudemoonów (na różnych forach) nt fazy desperacji, przyszłych wzrostów (="nie, nie, dajcie spokój! to tylko desperacja, kolejna bańka niebawem! na pewno! second market! bracia W! nakręca! chińczyki nakręcą znów - ich przecież tak dużo!") - mechanizm wyparcia:)

Bycie przez większość czasu sceptykiem i wyraźne widzenie jako bardzo realnego scenariusza >"korekta w long" - do podłogi - fundamenty = 0, czysta goxowa bania< okazało się jednak najlepszą taktyką. Teraz wiemy na czym stoimy, szkoda, że tak wielu nie dostrzegało tego wcześniej.

Pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony środa, 14 stycznia 2015, 15:41 przez Qcaa-19-1SOL, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » środa, 14 stycznia 2015, 15:40

@Regru
Kurs wysoki czy niski - giełdom to raczej wisi. Kiedyś Bitcoiny były tanie i każdy handlował setkami lub tysiącami na raz. Teraz dla odmiany bitcoiny są drogie, ale obroty spadły o kilka rzędów wielkości. Co natomiast ma realny wpływ na wielkosć prowizji to duże, dynamiczne ruchy kursowe. W ich trakcie ludzie się wyprzedają lub obkupiają, wtedy przypadają szczytowe obroty. Najgorsze co może się przytrafić giełdom to wiszący miesiącami w na tym samym poziomie kurs.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » środa, 14 stycznia 2015, 15:43

@bitguru Dzięki za uzupełnienie wiedzy. Pozostaje jedynie patrzeć co z kursem będzie się działo.

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Stiepa » środa, 14 stycznia 2015, 16:26

Odbicia i korekty wielodniowych spadków nadal brak, więc chyba realizujemy ten sam scenariusz przez kolejny dzień. Do nocy/rana lekki wzrost/bok potem znowu zjazd w dół.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitguru » środa, 14 stycznia 2015, 17:13

Poszło wsparcie na 1140 CNY i odbiło się dołem od wczorajszej linii spadków. Chyba jadziemy dalej.

Tak na marginesie, to faktycznie bardziej wygląda na ucieczkę kapitału nadmienianą przez @Lorainne niż wyrachowane dołowanie kursu. Ja na miejscu grubasów nie odpusciłbym sobie tylu fajnych okazji do pobawienia się z leszczyną. Mogli jeszcze tyle wydoić, pograć na nastrojach napaleńców. Zamiast tego spieszą się jakby zwijali interes i uciekali z forsą na Kajmany.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » środa, 14 stycznia 2015, 17:51

Skoro uciekają to czemu tak nieumiejętnie? Mogliby uciekać stopniowo bez takich strat, a oni co dzień wyprzedają się o 50$ w dół. Chyba że zaczeli od poziomu 450? Po drugie ciekawe ilu grubasów jest z Chin a ilu jest zachodnich? Chociaż z drugiej strony chińczyki odwalają robote za grubasów. Sami dołują kurs uciekając kapitałem, tamtym pozostają tanie zakupy i przywrócenie wcześniejszych cen.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg i 40 gości