Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 19:50

Witam wszystkich to moj pierwszy post na tym forum do tej pory tylko czytalem. Mysle o sprzedaniu bitcoinow ale nie widzi mi sie zabawa za kartelem skarbowym i wymyslilem ze kupie zloto w postaci fizycznej przetrzymam 6 miesiecy i legalnie sprzedam. Czy mozecie mi polecic jakies sklepy internetowe ktore akceptuja wyplate zlotem za przeslanie bitcoiny.

Rozmowny
Posty: 144
Rejestracja: 15 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: programmerpeter » wtorek, 13 stycznia 2015, 19:56

A może umówisz się z kimś osobiście na sprzedaż Bitcoinów za gotówkę?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:00

Miałem bitcoiny i sie czulem z tym dobrze po co mi gotowka. Chce miec cos co moge gdzies schowac na ciezkie czasy bo takie nadchodza. Pracuje i co zarobie mi starcza a bitcoiny mialem na przechowanie ale kurs spadl i sie teraz boje. Wiem ze wszyscy mowia nie sprzedawaj w dolku ale ten dolek od roku jest coraz wiekszy nie dla mnie takie zabawy ja mam juz sporo lat i malo nerwow.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: grzem » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:28

Tutaj można kupić:
https://www.monety-inwestycyjne.pl/mone ... z-c-2.html
Jest info w faq.
Ale trzeba się umawiać mailowo.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:40

grzem dzieki to wyglada na dobre rozwiazanie czy korzystales z nich czy wysla ci zloto jak dostana bitcoiny

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: bruce » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:46

Ostatnio zmieniony wtorek, 13 stycznia 2015, 21:04 przez bruce, łącznie zmieniany 1 raz.
-----

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: grzem » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:49

Firma jest zaufana, zdaje się, że p. Słomski to prowadzi. Dziwne, że jeszcze nie wdrożyli InPay, informacja o tym, że sprzedają za BTC pamiętam sprzed około roku.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: sceptyk » wtorek, 13 stycznia 2015, 20:53

Dzieki tam sprawdze

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: grzem » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:07

Napisz koniecznie, jak poszło.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: maky » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:20

Nie lubię Słomskiego... ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 13 stycznia 2015, 21:29

Ja kiedyś kupiłem sreberko na https://bullion79.com/
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 09:25

Niestety zloto sie pokonczylo dowiedzialem sie w ostatnich dniach za bitcoiny poszly cale zapasy jakie byly. Czy znacie jeszcze jakies inne firmy ktore sprzedaja zloto fizyczne za bitcoiny. Jestem zalamany te spadki to utrata dla mnie kilkuletnich zarobkow.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: AdamM » środa, 14 stycznia 2015, 10:34

Witamy kolejnego klona servantesa. ;)

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: bitdreamer » środa, 14 stycznia 2015, 11:29

servantes dziś rano jak zobaczył 150-160 USD na giełdach to pewnie zaczął lewitować :D

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 14:38

rav3n_pl pisze:Ja kiedyś kupiłem sreberko na https://bullion79.com/
Srebra nie polecam kupowac w monetach bo w przeciagu pieciu do dziesieciu lat zamini sie w srebrny zlom z powodu nalotow i patyny i da sie odsprzedac w najnizszej cenie. Srebro trzeba kupowac w mozliwie najwiekszych sztabach i odpowiedni przygotowac do przechowywania. Tak dlugo jak na srebto bedzie vat 23% oplacalnosc kupowania jest pod zankiem pytania bo skupuja za cene netto.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: pm7 » środa, 14 stycznia 2015, 15:32

Duże sztabki srebra nie są częściej podrabiane? Poza tym monety bulionowe nie mają znaczących dopłat w porównaniu do ceny samego srebra, a nie sugerujesz chyba, że takie monety, nawet z patyną się sprzedaje poniżej ceny srebra? No i czy to się dzieje jak się trzyma w odpowiednich pudełkach?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 15:39

Srebro dopiero od niedawna jest traktowane jak zloto inwestycyje rynek jest maly i plytki. Sprobuj odsprzedac srebro zdziwisz sie jak ci krzykna cene spot ale netto nie brutto. Niestety VAT dla osob fizycznych jest wlasciwie przeszkoda do inwestowania chyba ze zakladasz ze srebro pojdzie znow na 50usd co sie zdarzylo kiedys. Kupujac dzis srebto dajesz zarobic dilerowi oni maja mase srebra z rynku wtornego na fakturze vat marza czyli maja marze w poblizu 25% ale to jest tajemnica dilerow. Mozna podatkowo zakupy srebra optymalizowac ale trzeba zalozyc spolke z o.o. albo akcyjna i przy odzyskaniu VATu na pewno bedzie kontrola. Nie sprzedajesz ponizej ale w cenie zlomu a zlom dilerzy wycenia ci jako cene spot netto bo ich zarobek to VAT i kilka procent ekstra. Srebro sie trzyma w gazach szlachetnych to moza latwo w domu zrobic ale sie oplaca jak masz kilkadziesiat kilogramow. Zloto jest latwiejszee do przechowywania.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: pm7 » środa, 14 stycznia 2015, 15:45

sceptyk pisze:Sprobuj odsprzedac srebro zdziwisz sie jak ci krzykna cene spot ale netto nie brutto.
Nie zdziwię się, dowiedziałem się o tym w momencie, kiedy czytałem o srebrze.
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie o sztabki.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 13 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: sceptyk » środa, 14 stycznia 2015, 15:51

Czy sztabki czy monety zaplacisz kupujac to samo poniewaz jest vat i sprytni dilerzy ukrywaja swoja marze w tym podatku. Nie wiem czy w Estoni jest jeszcze zerowy VAT ale jezeli tak to zobacz jak to wyglada kupujesz tam wiem to nie jest latwe ale masz na starcie 25% do przodu. Wyceniasz produkt na dwa trzy procent ponad cene brutto i nie ma znaczenia czy sztabka czy moneta. Dzis sie podrabia najczesciej zloto w sztabkach i uzywa do tego wolframu to sie da sprawdzic wlasciwie tylko wiercac a srebro w duzych sztabkach jest malo podrabiane bo jest ponad szescdziesiat razy tansze od zlota. Mozesz tez kupowac kilogramowe srebrne monety to opcja dla sztabek srebra. Nigdy nie spotkalem sie zeby diler puscil od siebie falszywy produkt z postaci srebre i zlota inwestycyjnego. Calkowicie inna sprawa to monety historyczne kruszcowe to juz jest bardzo ciezki temat i tym handluja naprawde spece ja tego nie dotykam co jestem cienki. Tutaj czesto podrobi sa odlewane albo bite wspolczesnie ze stopow z epoki. Zawsze placisz wiele ponad spot wiec sie oplaca.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Jak zamienić Bitcoin na złoto fizyczne

Postautor: BitBoy » niedziela, 15 lutego 2015, 12:10

sceptyk pisze: Srebra nie polecam kupowac w monetach bo w przeciagu pieciu do dziesieciu lat zamini sie w srebrny zlom z powodu nalotow i patyny i da sie odsprzedac w najnizszej cenie. Srebro trzeba kupowac w mozliwie najwiekszych sztabach i odpowiedni przygotowac do przechowywania. Tak dlugo jak na srebto bedzie vat 23% oplacalnosc kupowania jest pod zankiem pytania bo skupuja za cene netto.
Nie czytałem takich bzdur od lat. Nie wypisuj takich bredni bo jeszcze jakiś zielony użytkownik forum przeczyta i pomyśli że to prawda.
Kupowanie dużych sztab przez zwykłego Kowalskiego to idiotyzm. Są najtrudniej zbywalną formą srebra. Tylko duzi inwestorzy to robią. Każdy zwykły ciułacz kupuje monety uncjowe w tubach(lub kapslach), które są światowym standardem. Ewentualnie droższy bulion kolekcjonerski w mniejszych ilościach. Zaś nalot na dużej sztabie nie ma wpływu na jej cenę, to tylko odlew w którym liczy się waga i próba. Możesz takiej sztabie przywalić młotkiem a potem na nią nasikać i o dziwo wartość zawartego w niej kruszcu nie ulegnie zmianie.
w przeciagu pieciu do dziesieciu lat zamini sie w srebrny zlom z powodu nalotow i patyny
A to ciekawe bo mam monety 20-30 letnie które w złom się nie zmieniły. Kolekcja kookaburry (od 1990 roku włącznie) nadal świeci się jak psu jajca. Przerażony twoimi rewelacjami sprawdziłem też monety w tubach. O dziwo przez kilka lat nie zczerniały. Nalot na monetach oczywiście potrafi się pojawić, ale to osobny temat i o jego wpływie na wartość monety polecam dokształcić się w tej materii na forum numizmatycznym.

Srebra oczywiście nikt rozumny nie kupuje z pełnym vatem. Każdy diler w polsce sprzedaje z vatem marża bo z pełnym vatem nikt mu tego nie kupi. Bez problemu można kupić też na rynku wtórnym gdzie żadnego vatu nikt mi nie nalicza, płacę po prostu cenę rynkową. Odsprzedając też dostaję na portalu aukcyjnym cenę rynkową. Tylko idiota(lub narkoman na głodzie) zanosi monety do skupu by oddać je w cenie złomu. To jakbyś kilkuletnie auto poszedł sprzedać na skupie złomu a nie na giełdzie.

Oczywiście najczęściej(i najłatwiej) podrabia się duże sztaby. Ich duży rozmiar pozwala wypełnić wnętrze stopem o tej samej gęstości, zostawiając na wierzchu centymetr kruszcu. W przypadku monet to trudniejsze bo ich wymiary są ściśle określone przez mennicę i ogólne znane.
Sprawdzenie autentyczności srebrnej monety sprowadza się w sumie do puszczenia po niej magnesu neodymowego pod kątem.
Sprobuj odsprzedac srebro zdziwisz sie jak ci krzykna cene spot ale netto nie brutto.
Odsprzedaję aktualnie srebro po cenie dwukrotnie wyższej niż spot. Chętnych nie brakuje. Oczywiście dostaję taką cenę bo nie kupiłem za twoją radą wielkich sztab, tylko wysokiej klasy bulion z Perth Mint.

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości