Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » piątek, 19 grudnia 2014, 18:48

na takie scenariusze rynek jest za płytki diakon. To mocne oderwane od od realiów tego rynku.

tak samo twierdzenie, że wszystkie giełdy idą ślepo za chinami i to chiny kreują każdy ruch jest nieprawdziwie. Kierunek kreuje rynek, a nie giełda (nawet chińskie prawdopodobnie mocno zmanipulowane). Przykłady; z najświeższych btc-e ostatnio mocno dołowało czyli gracze obstawiali dobrze kierunek po kilku dniach zaczęliście pisać, że giełda na którą wylewa się tu pomyje jest liderem i przewodzi stadu no proszę... Drugi, obie zielone szpilki dziś na stampie to były większe zakupy, chiny się nie przyłączyły, ale to rynek wskazał kierunek i już chiny podjechały. Manipulowanie kursem przez kogoś/giełdę może wychodzić na słabym rynku, a taki mamy po wypompowaniu kasy z niego przez goxa. Jak się rynek zregeneruje i nastąpi nowe otwarcie (nowy cykl) zobaczycie, że ta niby duża rola chin zniknie szybko.

e/ no tak pytanie tylko czy ktoś dotarł do dużych kopalni, które zgodziły się brać udział w nielegalnym procederze. Amunicji musi być odpowiednio dużo, aby to wyszło.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » piątek, 19 grudnia 2014, 18:57

@sxzp kopalnie to jedno, a EA - którzy po GOXie zdecydowali się nie zakładać już konta na innych giełdach to drugie. Z tego co czytałem, to apel był do tych drugich.

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » piątek, 19 grudnia 2014, 19:01

ciekawe jaka skala jest tego zjawiska, ciężko oszacować, postaram się przyjrzeć po świętach jak wyglądały ruchy ze starych portfeli.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 540
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: papaxpapa » piątek, 19 grudnia 2014, 19:42

Wydaje mi sie czy sie na stampie od jakiegos czasu naganianie drobnicy sie dzieje :P Wariaci, niech małe skosnookie kurduple wstana to im dadza ze ho ho ....
Giełda ::: https://www.cryptsy.com/users/register?refid=8747
Giełda ::: https://vircurex.com/welcome/index?refe ... =659-35853

Kupię stare monety ---oferty na priv
1NjN2dcvunAACrzcBpUGxoEw8Gpb7VAneP

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 grudnia 2014, 21:54

Na stampie odbicie jest tak symboliczne, że żadne. Na btc-e symboliczne.
Na Huobi rysuje się wyraźna, regularna wzrostowa figura (oni zawsze mieli nejwiększy talent do kaligrafii ;) ). Prolem w tym, że podręczniki mówią, że z takiej figury wychodzi się w 70% w dół.

Jedyne co wyraźnie zachęca do wejścia i wskazuje na odbicie to bidy, które ładnie wzrosły. Tyle, że bidy zazwyczaj służą do naganiania i ja w nie, jako w stopera spadków, kompletnie nie wierzę.

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 27 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ziele66 » piątek, 19 grudnia 2014, 22:24

jeśli odbicie wyrysuje się przed poniedziałkiem ( co nie mniej jednak jest mało prawdopodobne) to nie wykluczam (a właściwie zakładam) okolice 380$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » piątek, 19 grudnia 2014, 23:40

pewnikiem nastąpi ruska banka bo rzeczywiście zaczyna się run n BTC w Rosji.
http://bitcoininfo.ru/news/kuplya-proda ... et-rekordy
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6376
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maxi82 » sobota, 20 grudnia 2014, 00:01

@l3sny "pewnikiem nastąpi ruska banka....", tak się, nie bawimy. Masz moda to się zachowuj :)
Edit: z ruskiego to my będziemy mieć co najwyżej zimną wojnę 2.0 :) wg. mnie.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 grudnia 2014, 00:14 przez maxi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » sobota, 20 grudnia 2014, 00:13

ale jest zapotrzebowanie na bańkę więc trzeba wywoływać byka z lasu ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6376
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maxi82 » sobota, 20 grudnia 2014, 00:28

Nie naganiaj, bo to nie przystoi.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 grudnia 2014, 00:34 przez maxi82, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 20 grudnia 2014, 00:30

Jak już sobie tak gdybamy - ruscy się obkupią BTC, a zachód ich strolluje i doprowadzi do pęknięcia bańki oraz kolekty long wszelkimi możliwymi sankcjami na tą kryptowalutę :twisted: Każdy kij ma dwa końce...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » sobota, 20 grudnia 2014, 00:49

Putin to cienias, taka prawda. Jak się dobiora do jego tajnych kont w Szwajcarii, daczy i bunga bunga z Burleskonim to dopiero będzie zagłada nuklearna ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » sobota, 20 grudnia 2014, 00:52

a tym czasem lecimy w górę mała korekta i znowu w górę (1h) i jakoś oddalamy się od 275 i niżej. Czyżbyśmy nie testowali tych okolic na razie? i jakoś raczej nie zawraca to symboliczne odbicie, że prawie żadne co Chińczycy mieli je zdmuchnąć koledzy:)
Ostatnio zmieniony sobota, 20 grudnia 2014, 00:52 przez sxzp, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » sobota, 20 grudnia 2014, 00:52

@l3sny leśny weekend jest ale nie pij tyle :P

te micro odbicia u chinoli są dziwne, jeszcze jakiś volume zobaczymy co z tego będzie
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » sobota, 20 grudnia 2014, 01:00

@sxzp a czy ktokolwiek pisał o 275 i niżej w tej rundzie? Przecież należy się odbicie i chyba wszyscy byliśmy co do tego zgodni. Pytanie było czy przed przebiciem 300$, czy może po. Na razie to nie jest jeszcze jasne moim zdaniem. Może być sytuacja podobna jak od 22 października -> do denka na 316$, czyli wyraźne 3 fale spadkowe widoczne w 6-12h

Orator
Posty: 814
Rejestracja: 2 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sxzp » sobota, 20 grudnia 2014, 01:23

@konkor, kojarzę taki post ze scenariuszami i taakim żarcikiem, obstawiałeś chyba zjazd pod 300 i dopiero odbicie, dopiero będzie zabawnie jak żarcik Ci się spełni. Oczywiście, że nie jest pewne to odbicie, ale bardziej prawdopodobny wydaje mi się teraz kierunek up niż pod 300, argumenty we wcześniejszych postach, nie chce mi się ich powtarzać. A drugie zdanie z mojego wcześniejszego postu złożyłem z waszych wypowiedzi z dnia wczorajszego taki żarcik rozumiesz :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6376
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: maxi82 » sobota, 20 grudnia 2014, 01:36

@l3sny ".Putin to cienias.." yyyy hmm (wg. Foresta gumpa zapytam) Głupi jesteś, czy jak? Ten pan ma przycisk cofający nas do ery kamienia łupanego. I niestety trzeba będzie się z nim dogadać. Jak to będzie przedstawione opinii publicznej to już inna bajka:.
Niestety w dzisiejszym świecie, gwarancją prowadzenia niepodległej polityki jest tylko i wyłącznie triada nuklearna, i takie skuteczne zabawki ma tylko usa i ruscy./ wg mnie przez najbliższe kilkanaście lat pobawimy się w cold war 2.0 .
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » sobota, 20 grudnia 2014, 04:40

A według mnie zjazdu poniżej 300 nie musi być, kiedyś miał być poniżej 50, trochę osób zostało za długo na fiatach, bo wierzyli w to co ludzie pisali tu czy na innych forach ;-). Pewny nowy dołek? No to up...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » sobota, 20 grudnia 2014, 07:56

maxi82 pisze:@l3sny ".Putin to cienias.." yyyy hmm (wg. Foresta gumpa zapytam) Głupi jesteś, czy jak? Ten pan ma przycisk cofający nas do ery kamienia łupanego. I niestety trzeba będzie się z nim dogadać. Jak to będzie przedstawione opinii publicznej to już inna bajka:.
Niestety w dzisiejszym świecie, gwarancją prowadzenia niepodległej polityki jest tylko i wyłącznie triada nuklearna, i takie skuteczne zabawki ma tylko usa i ruscy./ wg mnie przez najbliższe kilkanaście lat pobawimy się w cold war 2.0 .
Czy jestem głupi? chodzi ci to, że się wdaję w konwersację z tobą?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » sobota, 20 grudnia 2014, 08:12

Wygląda mi na to, że na chwilę obecną paliwo do uwalania kursu się skończyło (albo jest go bardzo mało) a próba zbicia nie daje gwarancji zysku. Kurs pozostawiony sam sobie zwyżkuje. Czy grubaseria doszła do wniosku że flash crasha w stylu Bitmarketu może być mało zyskowny a wręcz dla nich ryzykowny? Czy może w tej chwili czekają na odrodzenie się zakładów (hazardowych typu dźwignia itp) i w odpowiednim momencie zaatakują ponownie ? Co jeśli kolega @plsoldier miał rację i mieliśmy łagodne ale trwałe odwrócenie trendu? No i czy musi polać się krew aby wszyscy ogłosili odwrócenie trendu? Przecież od kilku miesięcy testujemy obszary 300$ (i okolice) i zawsze odbijamy w górę ...
Dla niewyrafinowanych graczy sygnał jest prosty: skoro trzy razu w ciągu kilku miesięcy odbiło w górę w okolicach 300$ to i zapewne za czwartym razem też odbije ?

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 3 gości