Dyskusja na temat kursu BTC [Archiwum - 2013-2015]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 05 XII - 12 XII

1. Wzrośnie
6
60%
2. Spadnie
3
30%
3. Pozostanie w konsolidacji
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 18 grudnia 2014, 09:44

Bitmar pisze:Od kilku miesięcy DanV ma całkiem niezłego nosa. https://www.tradingview.com/v/A1mFwkEG/ to jest wykres sprzed miesiąca. A to sprzed prawie 3: https://www.tradingview.com/v/ovIEXIIE/
hmm, gdyby tak porządnie dupnięcie w okolice 230-250$ to byłoby super :) Na razie mamy zagadkę co z tym odbiciem, no bo w sumie powinno jeszcze być... Za wcześnie chyba na uderzenie w dno. Może właśnie teraz lub gdzieś z ~290$. Tam się właśnie ustawiłem 2-3 dni temu, więc może nie będę na razie ruszał i się uda...

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » czwartek, 18 grudnia 2014, 10:39

WMP pisze:100BTC to wolumen mizerny. Co pare godizn idzie rakieta około 1500BTC i kurs jest obnizony o 10$. Ponadto, rakiety są coraz mocniejsze. Teraz skupują płotki, nie widzę powodu aby za pare godzin rakieta znów nie poszła.
No, potwierdziło się. Podczas tych spadków należy patrzeć na wielkość wolumenu, jeśli nie jest porównywalny do tych czerwonych rakiet to wybicia nie będzie. Pomyliłem się tylko z tym że rakeity sa coraz moniejsze, ta ostatnia nie była wcale taka mocna. Rakiety sa odpowiednio dobierane i przebijają się przez ściany. Grube rybu wyleszczają ostro. Myslę że po tym wyleszczaniu będzie w górę ostro.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » czwartek, 18 grudnia 2014, 13:36

Jesteśmy minimalnie nad linią trendu w long, musi teraz być jakieś odbicie wszystko na to wskazuje, btc-e to jest tak dziwna giełda że nie ogarniam jej
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 18 grudnia 2014, 14:00

Odbicie widoczne w większej skali się należy, ale być może jeszcze 300$ musi zostać przebite. Ja BIDów nie ruszałem. Zobaczymy czy będzie fart...

Co do linii long - trend MID jest raczej silniejszy w tym momencie. Dodatkowo padło denko listopadowe, a okolice 300$ nadają się chyba tylko na odbicie - a nie zakończenie spadków. Lepiej byłoby uderzyć wkońcu ostro w 2xx$, niż czekać nie wiadomo ile na mizernych odbiciach. Jak ktoś ma bity, to może po prostu przez miesiąc nie patrzeć na wykres :)

Ja bym wolał, żeby rozpoczęło się coś nowego - opartego na twardych fundamentach i na początku powoli. Utrzymanie linii long nie jest takie ważne, po upadku GOXa piszemy nową historię :D

W rocznicę ostatniej bani - mamy szorowanie 3xx, a być może zaraz 2xx. Kto by pomyślał rok temu (tym bardziej gdyby wiedzieć jakie "akceptacje" nastąpią)...

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 18 grudnia 2014, 14:19

Przypomnijcie sobie sondaż na fb, w którym odpowiadano na pytanie, ile będzie kosztował btc 24.12:
http://bitcoinet.pl/2014/03/06/ile-bedz ... dnia-2014/
Wrzuciłem teraz coś podobnego i wyniki są już mniej bycze.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » czwartek, 18 grudnia 2014, 14:21

Pomijając chwilowy brak chętnych do przejęcia pompiarskiej schedy po Karpelesie - wygląda na to że walory spekulacyjne typu BTC obrywają dodatkowo rykoszetem dzięki ogólnej sytuacji na rynku. Dolar trzyma się na razie zadziwiająco ładnie, a po ostatnich artykułach w tonie "bitcoin is the worst investment of 2014" kryptowaluty w potocznym mniemaniu wylądowaly gdzieś w okolicach rosyjskiego rubla.

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » czwartek, 18 grudnia 2014, 14:46

JacekW_BB pisze:Przypomnijcie sobie sondaż na fb, w którym odpowiadano na pytanie, ile będzie kosztował btc 24.12:
http://bitcoinet.pl/2014/03/06/ile-bedz ... dnia-2014/
Wrzuciłem teraz coś podobnego i wyniki są już mniej bycze.
Pytanie było o 24.12, a do tego dnia jeszcze 6 dni ;) Nie zdziwił bym się, jakby zaraz jakiś rusek przyszedł z miliardami rubli i skupił troszkę Bitocinów ;)
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 18 grudnia 2014, 14:52

A ja bym się zdziwił, bo jest problem z wymianą rubla oraz z transferem za granicę :) Ale skoro u siebie na giełdzie nie robią panic buy, to chyba nie ma co na rusków liczyć...

@bitguru hmm, może ddos? Jeszcze niedawno mi działał, a teraz rzeczywiście leży.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 grudnia 2014, 15:03 przez konkor, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:00

@konkor
Kojarzysz może, co z Krakenem? Stronka leży, a na Bitcoinity od kilkudziesięciu minut nie ma odczytów kursu.

e/ DDoS na stronce stojącej za CloudFlarem? Nie jestem ekspertem, ale to chyba musiałoby być coś naprawdę dużego.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 grudnia 2014, 15:07 przez bitguru, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:02

Dzisiaj kumpel napisał mi wsparcia na BTC z teorii chaosu:
I 352
II 332
III 308
IV 245
V 148

Trzecie wsparcie jest dość znaczące, bo jak je przebijemy to będzie duża szansa zaliczenia jeszcze 245 $ i 148 $ a później w górę :)

Na razie walka trwa z 3 wsparciem, jak na razie mało zacięta i z małą widownią.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: WMP » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:24

Następuje przegrupowanie oddziałów ;) Na razie czerwony wygrywają, ale być może dlatego że zieloni niezbyt chcą zaatakować... Czy ktoś potrafi obstawić wynik najbliższego starcia? Ja kibicuję czerownym, no i widząc ich rakiety myślę że dadzą radę. Z drugiej strony, zieloni poprawili swój wolumen.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:28

"pekło" czyli grubo poniżej 300, może 200 dopiero po korekcie. Zobaczcie na liniowy w d1, h12, pionowa ściana. Duża i długo trwająca.
Dziś, jutro prawdopodobnie denko i korekta w górę.
Co potem, zobaczymy,,

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: nexushash » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:31

@prezez No tak można sie zgodzić guru podesłał nowy raport widzi podobnie. Jak przebijemy piąte dno to przywitamy 66,6$ :)
Miałem taki sen : Last stand
Najśmieszniejsze będzie to, że ci którzy wejdą dopiero przy 700$ bo odtrąbiona zostanie oficjalna zmiana trendu stracą najwięcej.

Ale lepiej i tak wejść w bitcoina long niż pozwolić sobie na : konfiskatę depozytów.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 grudnia 2014, 15:45 przez nexushash, łącznie zmieniany 1 raz.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:38

@nexushash Twój scenariusz to już jest w ogóle mega czarny i dodatkowo jeszcze z podpuchą na 700 $.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:43

btc-e najwyżej z wszystkich giełd, nie mam zielonego pojęcia gdzie będzie korekta co się stanie, już 2 razy się pomyliłem przy wchodzeniu na korekcie że już sam nie wiem, te spadki są strasznie wolne i małe volume może być tak że spadniemy bez korekty
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: panczor » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:50

Btc-e najwyżej bo na stampie i huobi ktoś ostro asków dokłada.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:51

Ja sobie dzisiaj nie pogram chyba :( Kraken leży, a Curex miał służyć jako wsparcie do ewentualnego arbitrażu na Krakena - bo różnice bywają ostatnio dość widoczne.

W związku z tym niech już idzie odbicie a ja po prostu poczekam na ostateczne starcie na dole, hehe :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:53

Ale my już nigdzie nie spadniemy, na btc-e się wszyscy wyprzedali co się chcieli wyprzedać to możemy iść w górę ;)

A tak na marginesie to niezłe jaja by były jakby się okazało, że to faktycznie btc-e jest przewodnikiem stada, jak na razie btc-e pokazuje na up, zobaczymy co z tego będzie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:55

@Konkor, zjazd bez korekty po tak długim spadku jest prawie niemożliwy. W czasach bad newsów typu gox owszem, ale nie teraz.
Btc-e jest ciekawe, pierwsze dało 2 tyg. temu sygnał do spadków (Eko to skomentował) a teraz zaczyna chyba powoli odwrót. w h 12 widać, jak się ładnie "łuk" odkręca.
Oczywiście może dno bedzie jutro, ale i tak odbicie przebije obecne poziomy.
A potem... zobaczymy czy zjeżdżamy niżej

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » czwartek, 18 grudnia 2014, 16:00

@Bit-els no tak, zgadzam się. Ja to już pisałem, że mniej więcej z obecnego poziomu powinno być odbicie (lub trochę niższego na co się ustawiłem, a teraz nawet zmienić nie mogę). Ale ja bym nie liczył na cuda z tym odbiciem. Raczej o 370$ czy coś takiego - to nie ma chyba co myśleć ;) 340$ ewentualnie

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości