BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 16 grudnia 2014, 10:46

Bitmar pisze:
thomas515 pisze:@Bitmar

O to że kurs spadł i włączyły się stop lossy nie mam pretensji.
Nienormalne jest to, że otwierając potem pozycję natychmiast zostaje ona zamknięta. Nie tak to powinno działać.
Domyślam się o co mogło chodzić ale niech Bitmarket się wypowie.

@Bitmarket, możemy prosić o komentarz ?
Właściwie to już zostało to opisane dokładnie w tym wątku, także przeze mnie:
BitMarket.pl pisze:Otwieranie pozycji w sytuacji, gdy na rynku istnieje duża rozbieżność pomiędzy kursami Ask i Bid może spowodować, że kurs zamknięcia będzie bardzo różny od kursu otwarcia:

https://bitmarket.zendesk.com/hc/pl/art ... a-pozycji-

Różnica ta może spowodować zamknięcie pozycji na kursie Stop Loss lub Margin Call.
bartek6949 pisze:To czy jest takie zabezpieczenie to już tylko ich dobra wola, ask stały wysoko więc wiadomo, że otwarcie pozycji będzie po cenie ask, a nie bid jeżeli jest różnica około 25% w cenie to automatycznie ci się się zamknie. Granie z dźwignią na tak płytkim rynku zawsze jest ryzykowane, nie mówiąc już o tym, że na głębszych też to się zdarza. Czekam na odblokowanie wypłat kiedy można się ich spodziewać.
konkor pisze:Też się domyślam i jest do dosyć proste - kolega pewnie otworzył z ASKów, które były dużo wyżej od aktualnych BIDów (różnica wystarczająca do uruchomienia stop - lossa). Czyli pozycja otwarta za 1000zł zamknie się od razu jak tylko poleci coś w BIDa na 600zł i zmieni aktualny kurs. Według mnie to normalne. Gdyby wyłączyć wszystkie mechanizmy, to w razie prawdziwego flash crasha na wszystkich giełdach - taki BM mógłby mieć najwyższy kurs na świecie (jak Curex wielokrotnie, po prostu ludzie nie chcieli sprzedawać i nie musieli - bo nie ma tam lewarów :) )

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 16 grudnia 2014, 10:47

flamaster pisze:Obstawiam, że błąd który wcześniej działał na stop lossach zadziałał na margin call. Czyli jeżeli miałem otwartych 5 długich pozycji bez stop loss to giełda wyprzedając pierwszą zaciągnęła pozostałe. Dlaczego bitmarket naprawiając stop lossy nie naprawił tej funkcji?!
Czytając tego posta nie jestem pewien, czy rozumiesz zasadę działania mechanizmu Margin Call? Polega on właśnie na tym że zamykają się WSZYSTKIE pozycje naraz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 16 grudnia 2014, 10:52

@baggins: Zabezpieczenie dźwigni nie może być w PLN ze względu na zapisy ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (zresztą identyczne prawo obowiązuje w całej Unii). Tak samo jak nie może być swapów w PLN (akurat jest już casus firmy która robiła coś podobnego w PLN i została ukarana przez KNF).

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 186
Rejestracja: 5 sierpnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: djkarmi » wtorek, 16 grudnia 2014, 10:57

Dajcie znać jak będzie można wypłacać.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 grudnia 2014, 11:09 przez djkarmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Ograniczenia tak samo jak strach to najczęściej tylko iluzja.
Michael Jordan

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bartek6949 » wtorek, 16 grudnia 2014, 10:57

już można

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: panczor » wtorek, 16 grudnia 2014, 10:57

BitMarket.pl pisze:
flamaster pisze:Obstawiam, że błąd który wcześniej działał na stop lossach zadziałał na margin call. Czyli jeżeli miałem otwartych 5 długich pozycji bez stop loss to giełda wyprzedając pierwszą zaciągnęła pozostałe. Dlaczego bitmarket naprawiając stop lossy nie naprawił tej funkcji?!
Czytając tego posta nie jestem pewien, czy rozumiesz zasadę działania mechanizmu Margin Call? Polega on właśnie na tym że zamykają się WSZYSTKIE pozycje naraz.

@Bitmarket - Na niektórych giełdach margin call jest rozwiązany inaczej - zamykane sa pozycje w kolejności otwierania lub wielkości pozycji- jeżeli zamknięcie pozycji wystarczy na utrzymanie reszty pozycji inne nie sa zamykane i tak kolejkowo do momentu albo utrzymania pozycji albo zamknięciu wszystkich. Nie mówię ze jest to lepsze/gorsze tylko mówię ze jest też inna możliwość.

Na waszą korzysć jasno macie opisane ze zamykacie wszystkich na raz: https://bitmarket.zendesk.com/hc/pl/art ... j%C4%85cy-

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: flamaster » wtorek, 16 grudnia 2014, 10:57

Miałem na myśli odpowiednik błędu który działał przy stop loss dla zamknięć wszystkich pozycji długich które nie miały ustawionych stop loss.
Wytłumaczcie mi jak krowie na rowie. Czy nie jest możliwe to, że giełda realizując "własny stop loss" mojej pozycji (na poziomie 5% zabezpieczenia) wywołała flashcrash poniżej jakiegoś poziomu cen, zamykając po sobie wszystkie długie pozycje bez stop lossów rozdeptując ten domek z kart?

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: WMP » wtorek, 16 grudnia 2014, 10:58

Hmmm, ile wynosiło oprocentowanie SWAPów ten nocy?
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: big-boss85 » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:02

Z tego co widzę to wypłacać nie można

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: grzem » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:03

BitMarket.pl pisze:
flamaster pisze:Obstawiam, że błąd który wcześniej działał na stop lossach zadziałał na margin call. Czyli jeżeli miałem otwartych 5 długich pozycji bez stop loss to giełda wyprzedając pierwszą zaciągnęła pozostałe. Dlaczego bitmarket naprawiając stop lossy nie naprawił tej funkcji?!
Czytając tego posta nie jestem pewien, czy rozumiesz zasadę działania mechanizmu Margin Call? Polega on właśnie na tym że zamykają się WSZYSTKIE pozycje naraz.
Margin Call zamyka najbardziej stratną pozycję, po zamknięciu jej, środki klienta zazwyczaj podnoszą się nieco, dzięki czemu kolejne pozycje mogą być utrzymywane.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 186
Rejestracja: 5 sierpnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: djkarmi » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:07

bartek6949 pisze:już można
No ja jeszcze nie mogę.
Ograniczenia tak samo jak strach to najczęściej tylko iluzja.
Michael Jordan

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: panczor » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:12

flamaster pisze:Miałem na myśli odpowiednik błędu który działał przy stop loss dla zamknięć wszystkich pozycji długich które nie miały ustawionych stop loss.
Wytłumaczcie mi jak krowie na rowie. Czy nie jest możliwe to, że giełda realizując "własny stop loss" mojej pozycji (na poziomie 5% zabezpieczenia) wywołała flashcrash poniżej jakiegoś poziomu cen, zamykając po sobie wszystkie długie pozycje bez stop lossów rozdeptując ten domek z kart?

@flamaster - dokładnie tak działa standardowy mechanizm flash crasha. Nie rozumiem Twojego zdziwienia taką możliwością oglądaliśmy i omawialiśmy to wielokrotnie w tym roku na wszystkich giełdach z lewarem - na finexie, na btc-e, na okcoin na futures.

Ale na bitmarkecie miało być po ostatnim crashu inaczej - stop losy i margin calle miały być wystawiane jako zlecenia w order book'u a nie zrzucane na rynek w postaci market orderów. tak to się odbyło @bitmarket? To by znaczyło ze żadne bitki nie zostały zrzucone na rynek z waszych stop lossów i margin calli tylko po prostu ktossie wyprzedał ostro zanizając kurs a wasze stop lossy i margin calle wiszą na order booku.

Ponizej wyjasnienie dot. nowego sposobu walki z crashami, czy zostało to wdrozone?
BitMarket.pl pisze:Dźwignia: Wprowadzone zostaną przez nas dwa rozwiązania, zapobiegające dużym wahaniom kursu przy zamykaniu pozycji:

1. Inny sposób zamykania pozycji przy Stop Loss i Margin Call. Do tej pory odbywało się to po bieżącym kursie, co spowodowało spadek kursy, zamykanie kolejnych pozycji itp. W nowym systemie pozycje będą zamykane przez wystawienie zlecenia sprzedaży po kursie ustawionym jako Stop Loss, dzięki czemu (a) Inwestor zyska pewność, po jakim kursie zostaną zamknięte pozycje i (b) Nie nastąpi lawinowy spadek kursu.

Innymi słowy:

* Obecny system: Stop Loss długiej pozycji "zjada" oferty kupna po każdej cenie, powodując ich znikanie z orderbooka, a w rezultacie spadek kursu i zamykanie kolejnej pozycji.
* Nowy system: Stop Loss długiej pozycji wystawia zlecenie sprzedaży z kursem Stop Loss, które "zjadają" kupujący.

Przypadki gdy kurs i tak w naturalny sposób spadnie tak szybko, że zlecenie zamykające pozycję zniknie gdzieś w orderbooku sprzedaży. bierzemy na siebie - innymi słowy inwestor otrzyma gwarancję zamknięcia pozycji po ustalonym kursie, a jeśli nie uda się nam sprzedać wszystkich BTC po tym kursie, to jest to nasza strata (którą de facto odbijemy sobie gdy kurs wzrośnie ponownie i orderbook dojdzie do tego zlecenia).

2. Modyfikacja prowizji od utrzymania pozycji w taki sposób, aby promować zakładanie pozycji których akurat jest mniej. Czyli jeśli w systemie znajdzie się duża nadwyżka długich pozycji, to ich utrzymanie będzie odpowiednio droższe od krótkich. Prowizja będzie się wahać w gwarantowanym przedziale od 0% do 0.05% dziennie w zależności od proporcji otwartych prowizji.
@grzem - podałem Ci linka z bitmarketu z faq ze u nich zamyka wszystkie. Czasem jest tak jak piszesz a czasem wszystkie spotkałem się z obydwoma rozwiązaniami jednak znacząco częsciej jest ze wszystkie czyli tak jak na BM.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bartek6949 » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:15

@djkarmi
ja wypłaciłem kilka btc po 10, już ma 3 potwierdzenia.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: wizard » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:16

djkarmi pisze:
bartek6949 pisze:już można
No ja jeszcze nie mogę.
Pisali gdzieś, że dla bezpieczeństwa trzymają stosunkowo mały hotwallet.

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: thomas515 » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:17

@BitMarket.pl

Rozumiem wasze stanowisko i regulaminy. Udało mi się póki co skorzystać z szybkiej profesjonalnej opinii w tym temacie. Tak więc sytuacja, w której kurs naturalnie bądź powiedzmy nienaturalnie spada i uruchamia stop lossy otwartych pozycji jest trudna do podważenia. Racja. Kurs może nawet do zera się spaść i ręcę macie czyste. Ale...

tak jak wcześniej myślałem, są podstawy prawne do podważenia zamykania pozycji natychmiast po otwarciu, a właściwie do zezwolenia na otwarcie takiej pozycji. Giełda powinna ostrzegać użytkownika o takiej sytuacji. Narażenie klienta na natychmiastowe straty, nie da się zawsze wytłumaczyć żadnym regulaminem. Nawet banki, w których regulamin powstaje przy współpracy z armią prawników ostatnio przegrywają coraz więcej spraw w dużo mniej oczywistych sprawach niż ta. Z wstępnej oceny sytuacji wynika, że jest tutaj dobra podstawa do roszczenia. Zaznaczam, że jest to wstępna analiza. Szczegóły opinii przedstawię mam nadzieję później z jakimiś konkretnymi podstawami prawnymi. Mam zamiar dobrze się zorientować, zanim cokolwiek konkretnego napiszę.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:19

panczor pisze:Ale na bitmarkecie miało być po ostatnim crashu inaczej - stop losy i margin calle miały być wystawiane jako zlecenia w order book'u a nie zrzucane na rynek w postaci market orderów. tak to się odbyło @bitmarket? To by znaczyło ze żadne bitki nie zostały zrzucone na rynek z waszych stop lossów i margin calli tylko po prostu ktossie wyprzedał ostro zanizając kurs a wasze stop lossy i margin calle wiszą na order booku.
I dokładnie tak było. Wszystkie Stop Lossy / Margin Call realizowane były przez wstawienie ich do orderbooka po kursie zamknięcia; oczywiście skoro kurs ten był niski, to nie wiszą one teraz tylko zostały wykupione.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: panczor » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:23

BitMarket.pl pisze:
panczor pisze:Ale na bitmarkecie miało być po ostatnim crashu inaczej - stop losy i margin calle miały być wystawiane jako zlecenia w order book'u a nie zrzucane na rynek w postaci market orderów. tak to się odbyło @bitmarket? To by znaczyło ze żadne bitki nie zostały zrzucone na rynek z waszych stop lossów i margin calli tylko po prostu ktossie wyprzedał ostro zanizając kurs a wasze stop lossy i margin calle wiszą na order booku.
I dokładnie tak było. Wszystkie Stop Lossy / Margin Call realizowane były przez wstawienie ich do orderbooka po kursie zamknięcia; oczywiście skoro kurs ten był niski, to nie wiszą one teraz tylko zostały wykupione.

Ok dziękuję za odpowiedz, to wyobrazcie sobie jaki byłoby kurs jakby były zrzucane na ordebook? Chyba 1pln byśmy osiągnęli.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:24

Raczej zabrakłoby ofert kupna :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: domator » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:24

PYTON pisze:Mnie zastanawia jedno. Jakim cudem cena spadła do 427 PLN przy sprzedaży zaledwie 160 BTC. To jest wręcz nierealne. Często głębia pokazywała ~400 BTC przy spadku o 200 PLN, a co dopiero mówić o spadku 700PLN. Ludzie musieliby wycofać oferty w ciągu kilku minut o 6 rano. I to wręcz prawie wszyscy. :D
Nie wiem jak inni ale ja od roku nie wykonalem zadnej operacji recznie. 100% boty. A one nie spia. W przypadku takiej sytuacji jaka miala miejsce po prostu boty mogly (podkreslam MOGLY) wycofac zlecenia. Moje akurat robia co innego ale kazdy sobie pisze co chce...
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Chancellor » wtorek, 16 grudnia 2014, 11:25

@panczor:
wszystkie pozycje zamknęły się prawidłowo na kursach Stop Loss / Margin Call
Czyli wszystko się zgadza. Moim zdaniem po prostu jeden z grubych graczy na giełdzie postanowił wykorzystać sytuację. 290 BTC w longach przy trendzie spadkowym aż się prosiło o taką kontrę.
Ostatnio zmieniony wtorek, 16 grudnia 2014, 11:27 przez Chancellor, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości