Dyskusja na temat kursu BTC. [Archiwum]

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów

Czy Twoim zdaniem kurs w terminie 04-28 IX

1. Wzrośnie
35
49%
2. Spadnie
23
32%
3. Pozostanie w konsolidacji
13
18%
 
Liczba głosów: 71
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: smok » niedziela, 31 sierpnia 2014, 14:59

Czy ktoś zna stronę w której można obejrzeć animację dotychczasowego kursu bitcoin w przyspieszonym tempie ?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: toomyem » niedziela, 31 sierpnia 2014, 15:26

Wchodzisz na dowolną stronę z wykresem kursu i przesuwasz wzrokiem z lewej na prawą stronę. :-)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 31 sierpnia 2014, 15:58

konkor pisze:Tam się jakieś boty zerwały ze smyczy, już był taki przypadek na wiosnę. Jeśli właściciele się nie zorientują - to będą mieli konta puste z powodu prowizji i boty zdechną.
Jeśli mówisz o BTC-E to te boty musiałyby w kółko kupować i sprzedawać małe kwoty tracąc na prowizji. Bo te obroty są naprawdę monstrualne w porównaniu do poprzednich miesięcy (!) i trwają takie duże cały czas. A kurs prawie nie ruszył się z miejsca przecież.
Gdyby te obroty były źródłem realnych zakupów albo wyprzedaży to kurs by się już zmienił o 50% pewnie.
Zdecydowanie mi się to nie podoba, a nie mam czasu obserwować co się tam dzieje niestety.
Jak ktoś dojdzie przyczyny to prośba aby się podzielił wiadomościami.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Chancellor » niedziela, 31 sierpnia 2014, 16:04

Vampire pisze:Faluje? Gdzie ci faluje? Od polowy 27 lecimy falami w przedziale +/- 2.5-5 dolcow to dla Ciebie robi jakis procent?
Wbrew pozorom robi i to bez potrzeby kilkudziesięciu tysięcy... Zauważyłem, że mamy tu taki zwyczaj, że nie piszemy kto ile zyskał/stracił, nawet procentowo, więc nie będę się wychylał, ale dane z arkusza są jednoznaczne.

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vilv » niedziela, 31 sierpnia 2014, 17:09

toomyem pisze:Wchodzisz na dowolną stronę z wykresem kursu i przesuwasz wzrokiem z lewej na prawą stronę. :-)
smiechłem :D

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitguru » niedziela, 31 sierpnia 2014, 18:01

Z dzisiejszym wolumenem BTC-E jak z napięciem w filmach Hitchcock'a. Zaczęli od trzęsienia ziemi, a teraz dalej stopniowo rośnie. Ostatnimi tygodniami ta giełda jest naprawdę pełna niespodzianek.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 31 sierpnia 2014, 18:11

@ekonokomik no właśnie o to mi chodzi. To samo zdarzało się już na Huobi i OKCoin. Kurs w miejscu a obroty kosmiczne. Jest całkiem możliwe, że kurs trafił idealnie w punkt, w którym boty dwóch przeciwnych drużyn zaczęły walczyć o kierunek a z racji niedzieli czas reakcji zainteresowanych jest długi. W kwietniu na BTC-e było coś podobnego. A na to , że mamy do czynienia z botami wskazuje wolumen pojedynczych transakcji oraz ich liczba.

A zresztą - potrafi ktoś inaczej logicznie wytłumaczyć coś takiego?

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: aaaxn » niedziela, 31 sierpnia 2014, 19:41

konkor pisze:@ekonokomik no właśnie o to mi chodzi. To samo zdarzało się już na Huobi i OKCoin. Kurs w miejscu a obroty kosmiczne. Jest całkiem możliwe, że kurs trafił idealnie w punkt, w którym boty dwóch przeciwnych drużyn zaczęły walczyć o kierunek a z racji niedzieli czas reakcji zainteresowanych jest długi. W kwietniu na BTC-e było coś podobnego. A na to , że mamy do czynienia z botami wskazuje wolumen pojedynczych transakcji oraz ich liczba.

A zresztą - potrafi ktoś inaczej logicznie wytłumaczyć coś takiego?
Myślę, ze po prostu ktoś chciał sprzedać dużą ilość bitcoinów. W takiej sytuacji nie opłaca się tego sprzedawać z ręki. Lepiej napisać/wynająć bota, który systematycznie będzie sprzedawał małymi partiami. Dzięki temu średnia cena sprzedaży jest lepsza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » niedziela, 31 sierpnia 2014, 19:46

konkor pisze: A zresztą - potrafi ktoś inaczej logicznie wytłumaczyć coś takiego?
Takie rzeczy dzieją się na dnie albo na górce. Wczoraj przyjrzałem się historii ceny na btc-e i jakoś tak dobrze wpasowało się to w mój scenariusz. Albo to zbieg okoliczności albo szukam na siłę zbieżności albo po prostu to co się dzieje na btc-e jest dobrym wyznacznikiem rynku a mój plan dalej jest realny :) Czas pokaże ...
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 31 sierpnia 2014, 19:55

Z tym że BTC-e jest jedną z ostatnich giełd, które o czymkolwiek decydują...

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » niedziela, 31 sierpnia 2014, 20:05

no co wy, po prostu ruska i ukraińska mafia wchodzi w btc i wybrali btc-e na podstawową giełdę, nowy lider ! :P

tak na poważnie to wydaje mi się że jakiś błąd jest albo w botach albo w mt4 na btc-e i boty zwariowały, patrzcie na pojedyńcze transakcje sama "drobnica" nie większe niż 40btc
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: prezes » niedziela, 31 sierpnia 2014, 20:07

Kiedyś 28 września 2012 obstawiałem cenę za rok to jest we wrześniu 2013 r. 250 zł za BTC, historia pokazała że nawet moja optymistyczna prognoza była niedoszacowana a większych propozycji od mojej nie było :) https://forum.bitcoin.pl/post36392.html#p36392
Podobno nic dwa razy się nie zdarza ale wydaje mi się, że kolejna bania znowu przebije moje oczekiwania ;)

Co do btc-e to jest to giełda dzięki której wypłynął litecoin i jak sięgam pamięciom jedna z najstarszych a już na pewno najstarsza z największym wolumenem. Przewalają tam się miliony $, mają lewarowanie, ja bym tak tej giełdy nie spychał na boczny tor.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 215
Rejestracja: 9 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: sebar25 » niedziela, 31 sierpnia 2014, 20:50

Wygląda na to że boty zdechły ok 20tej naszego czasu. Jaki kierunek obierzemy? :roll:

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: konkor » niedziela, 31 sierpnia 2014, 21:57

Na drugi koniec tęczy :mrgreen: Tam czeka garniec ze złotem, dla wszystkich cierpliwych...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bruce » poniedziałek, 1 września 2014, 00:51

7ad3fb6a44b9501f99ca6366b408161c.jpg
garniec ze zlotem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-----

Weteran
Posty: 1270
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 842
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Vilv » poniedziałek, 1 września 2014, 02:20

@bruce oby Twoje wizje nie stały się realne ;) co raz gorsze nastawienie ludzi i rezygnacja może być sygnałem że zmiana trendu jest już blisko :)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 1 września 2014, 07:41

Podobnie sytuacja z nastrojami wyglądała przy upadku SilkRoad. Co było potem - wiemy. Ale teraz może być inaczej. ;-)

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MegaMol » poniedziałek, 1 września 2014, 07:48

Przy upadku Silkroad były mieszane odczucia. Użytkownicy tej strony na pewno byli zawiedzeni, ale inne środowiska wręcz przeciwnie.
Rząd tracił, bowiem argument do kojarzenia Bitcoin ze stronami gdzie można dostać nielegalne przedmioty, już nie istniał.
A teraz co się dzieje? Nic. Po prostu leci w dół.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 1 września 2014, 08:00

Raz leci, raz odbija ;-) Musimy przeczekać ten okres i tyle.

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: fonetic » poniedziałek, 1 września 2014, 15:09

Coś niemrawy ten 1 wrzesień :P, dzisiaj to wygląda jak testowanie dna ale zobaczymy czy coś z tego będzie.

PS/ tak obserwuje sobie okcoin i to volumene to jest bezczelna ściema, lecą tam same małe transakcje rzadko przekraczające 20btc a bidy i aski są śmiesznie małe w porównaniu do volumene, oj z tymi giełdami stamp to drugi gox z botami, btc-e to jakaś mafijna giełda, finex z ich lewarem, okcoin z fałszywym volumene, jedynie co to zostaje houbi
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości