Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 lutego 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: gringos » czwartek, 24 lipca 2014, 14:42

Profess pisze:


MINUS - za brak osadzenia pomysłu w rzeczywistości - tu bym się nie zgodził, założenie oparte o tzw. kamienie milowe do mnie przemawia, po testach i dopracowaniu tego elementu będzie się znacznie prościej rozwiązywało rózne spory, a wręcz ich nie będzie -sieć będzie niejako ławą przysięgłych w sprawach np. prawnych.
ethereum bez połączenia z światem - to kolejny może i genialnie napisany kawałek kodu , ale nikomu nie przydatny

Poprzez to, że potrzebuje połaczenia z światem realnym (poprzez dodatkowe moduły które trzeba już samemu napisac ) wszystkie te piękne idee o których piszą twórcy eth tracą sens .

Opowiadanie bajek i machanie rękami jak to będzie pięknie kiedyś - niestety rozbija się na styku z rzeczywistością, jak to zawsze bywa diabeł tkwi w szczegółach

A nad szczegółami teraz twórcy ethereum jakoś tak przechodzą lekko omijając. Pewnie aby nie straszyć "inwestorów" . A skoro nawet ludzie którzy troche znają sie na BTC nie bardzo kumają ocb z ethereum, to pewnie dość łatwo jest nakręcać ludzi którzy mają dużo kasy, a nie koniecznie potrafią do końca zrozumieć co do nich mówi Vitalik z wszystkimi tego konsekwencjami

Profess pisze:
Może masz rację co do tych aplikacji, stąd ani Vitalik ani inni znawcy nie odpowiadali na moje pytania...
Mam natomiast do Ciebie pytanie, jeśli jest tak jak piszesz - to czy uważasz, że bazę punktów, którą zamieszczą sami uzytkownicy na mapie, będzie można przenieść / skonwertować do środowiska Ethereum ?
Ja się pytam po co ? tak żeby było ciekawie ?

To można też np zapisywać je na tablecie (albo najlepiej kilku), a tablet wozić po mieście i wszystko połączyć dropboxem ?

tylko PO CO ?

nie lepiej trzymać to po prostu w bazie ?
Profess pisze:
Buduję platformę, która ma działać na zasadzie pewnej symbiozy, więc sądziłem, że całość mogłaby zostać osadzona na platformie zdecentralizowanej, bo tak zrozumiałem ideę Ethereum.
Natomiast to o czym myślę od dawna (jeszcze gdy nie wiedziałem o istnieniu projektu aplikacji rozproszonych) to platforma wymiany pomiędzy użytkownikami i bazą do tego projektu ma być mapa punktów naniesionych przez użytkowników.
Czy takie rozwiązanie jest mozliwe do wykonania na platformie typu Ethereum ?

Możliwe do wykonania ? pewnie tak, ale ethereum tylko jeden z elementów (czyli masz swój kod napisany tradycyjnie który załatwia 80 % funkcji, i tylko w niektórych momentach odwołujesz się do ethereum - operacje w stylu "dodaj punkt" "wyszukaj listę punktów" - w ethereum - pamiętaj, że każda operacja koszuje ETH i jej wykonanie może potrwać trochę czasu (teoretycznie wykonuje ją jakiś węzeł w sieci )

Etereum nie załatwi np prezentacji tego na www , ani całej interakcji z użytkownikiem.

tylko znowu po co ?

- będzie wolno działało (wyszukiwanie w bazie ethereum ? pewnie koszmarnie wolno )
- będzie droższe (musisz płacić za trzymanie danych ?)
- nawet jeśli sie to uda - to będzie tylko jeden z elementów, a i tak musisz potem ethereum opakować w cały mechanizm wyświetlania i auktualizacji danych i jeszcze nie wiadomoczego.

I co najważniejsze ethereum jeszcze w sensownej wersji NIE ISNIEJE (nie ma nawet wersji beta, nie mówiąz o wersji na której można by się pokusić o uruchomienie systemu produkcyjnego )

To co jest teraz to zaledwie szkice i przykłady kilku funkcjonalności które może zamienią się w działajacy system, a może nie ...

Nie ma żadnej gwarancji , że np za pół roku kiedy to niby ma pojawić się w marę działająca wersja, developerzy powiedzą, "sorry chcieliśmy dobrze, ale wyszło jak wyszło, widziały gały co brały -zjedliśmy wszystkie BTC , pierwsza wersja potrafi tylko 10% tego co obiecywaliśmy, ale jak wykupicie kolejne ETH to w wersji 2.0 będzie 500 % "

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Profess » piątek, 25 lipca 2014, 14:15

gringos pisze: ethereum bez połączenia z światem - to kolejny może i genialnie napisany kawałek kodu , ale nikomu nie przydatny

Poprzez to, że potrzebuje połaczenia z światem realnym (poprzez dodatkowe moduły które trzeba już samemu napisac ) wszystkie te piękne idee o których piszą twórcy eth tracą sens .

Opowiadanie bajek i machanie rękami jak to będzie pięknie kiedyś - niestety rozbija się na styku z rzeczywistością, jak to zawsze bywa diabeł tkwi w szczegółach

A nad szczegółami teraz twórcy ethereum jakoś tak przechodzą lekko omijając. Pewnie aby nie straszyć "inwestorów" . A skoro nawet ludzie którzy troche znają sie na BTC nie bardzo kumają ocb z ethereum, to pewnie dość łatwo jest nakręcać ludzi którzy mają dużo kasy, a nie koniecznie potrafią do końca zrozumieć co do nich mówi Vitalik z wszystkimi tego konsekwencjami
Ja rozumiem Twój sceptycyzm i nawet zgadzam się, że na tym etapie na pewno nie można niczego zaprojektować ani realizować ale jesli będzie w ogóle mozliwość połączyć realną aplikację ze środowiskiem Ethereum, nawet jesli potrzebny będzie do tego celu specjalnie napisany moduł, to już jest to warte uwagi.

Ja myslę, że oni sami jeszcze do końca nie ogarniają to co chcą zrobić ale rewolucje mają to do siebie, że są spontaniczne i towarzyszą im liczne fluktuacje, na pewno będą głosy krytyczne, formy dyskredytacji i próby prawnego blokowania projektu i tego nalezy być świadomym.

Profess pisze:
Może masz rację co do tych aplikacji, stąd ani Vitalik ani inni znawcy nie odpowiadali na moje pytania...
Mam natomiast do Ciebie pytanie, jeśli jest tak jak piszesz - to czy uważasz, że bazę punktów, którą zamieszczą sami uzytkownicy na mapie, będzie można przenieść / skonwertować do środowiska Ethereum ?
gringos pisze:Ja się pytam po co ? tak żeby było ciekawie ?

To można też np zapisywać je na tablecie (albo najlepiej kilku), a tablet wozić po mieście i wszystko połączyć dropboxem ?

tylko PO CO ?

nie lepiej trzymać to po prostu w bazie ?
Może nie do końca jasno wyjaśniłem o co mi chodzi, albo może źle rozumiem ideę Ethereum. Chcę zrobić platformę wymiany pomiędzy uzytkownikami, którzy zamieszczą swoje punkty na mapie, nie chodzi o trzymanie bazy w Ethereum ani o przeszukiwanie bazy, czy dodawnie do niej punktów za pomocą takiej platformy. Zapytałem o to czy taką bazę dałoby się przenieść, po to aby ułatwić system wymiany i nie wiem czy miałoby znaczenie (w przypadku pprzeniesienia do aplikacji rozposzonej), że bazę tworzą sami uzytkownicy, a nie administrator serwisu.
Profess pisze:
Buduję platformę, która ma działać na zasadzie pewnej symbiozy, więc sądziłem, że całość mogłaby zostać osadzona na platformie zdecentralizowanej, bo tak zrozumiałem ideę Ethereum.
Natomiast to o czym myślę od dawna (jeszcze gdy nie wiedziałem o istnieniu projektu aplikacji rozproszonych) to platforma wymiany pomiędzy użytkownikami i bazą do tego projektu ma być mapa punktów naniesionych przez użytkowników.
Czy takie rozwiązanie jest mozliwe do wykonania na platformie typu Ethereum ?
gringos pisze:Możliwe do wykonania ? pewnie tak, ale ethereum tylko jeden z elementów (czyli masz swój kod napisany tradycyjnie który załatwia 80 % funkcji, i tylko w niektórych momentach odwołujesz się do ethereum - operacje w stylu "dodaj punkt" "wyszukaj listę punktów" - w ethereum - pamiętaj, że każda operacja koszuje ETH i jej wykonanie może potrwać trochę czasu (teoretycznie wykonuje ją jakiś węzeł w sieci )

Etereum nie załatwi np prezentacji tego na www , ani całej interakcji z użytkownikiem.

tylko znowu po co ?

- będzie wolno działało (wyszukiwanie w bazie ethereum ? pewnie koszmarnie wolno )
- będzie droższe (musisz płacić za trzymanie danych ?)
- nawet jeśli sie to uda - to będzie tylko jeden z elementów, a i tak musisz potem ethereum opakować w cały mechanizm wyświetlania i auktualizacji danych i jeszcze nie wiadomoczego.
Jak napisałem wyżej myslałem o Ethereum głównie jako narzędzie do systemu rozliczeń pomiędzy uzytkownikami czyli chodzi o to aby przy wielu operacjach wymiany wielostronnej pomiędzy uzytkownikami była mozliwość zdecentralizowanych rozliczeń np na zasadzie rozbudowanych "smart contacts".
A może ja potrzebuję Bitcoina lub innej kryptowaluty, a nie Ethereum do reazlizacji mojego zamysłu ale za mało wiem na ten temat.. ?
gringos pisze:I co najważniejsze ethereum jeszcze w sensownej wersji NIE ISNIEJE (nie ma nawet wersji beta, nie mówiąz o wersji na której można by się pokusić o uruchomienie systemu produkcyjnego )

To co jest teraz to zaledwie szkice i przykłady kilku funkcjonalności które może zamienią się w działajacy system, a może nie ...

Nie ma żadnej gwarancji , że np za pół roku kiedy to niby ma pojawić się w marę działająca wersja, developerzy powiedzą, "sorry chcieliśmy dobrze, ale wyszło jak wyszło, widziały gały co brały -zjedliśmy wszystkie BTC , pierwsza wersja potrafi tylko 10% tego co obiecywaliśmy, ale jak wykupicie kolejne ETH to w wersji 2.0 będzie 500 % "
[/quote]

Owszem ale gdy zamierzasz coś budować to powinno się brać pod uwagę rozwiązania, które mogą się pojawić w nieodległej przyszłości, może masz rację, a może zespół Vitalika ma już pewne rozwiązania ale o nich celowo nie wspomina oficjalnie..

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Qba-da-Intrepid » niedziela, 27 lipca 2014, 18:59

Czy Ci z Was co kupowali czytali ToS?
19.9 Risk that the Ethereum Platform May Never be Completed or Released

Purchaser understands, that while the Ethereum Team will make reasonable efforts to complete the Ethereum software, it is possible that an official completed version of the Ethereum Platform may not be released and there may never be an operational Ethereum Platform.
Oraz Purchase Agreement:
Purchaser understands, that while the Ethereum Team will make reasonable efforts to complete the Ethereum software, it is possible that an official completed version of the Ethereum Platform may not be released and there may never be an operational Ethereum Platform.
Purchaser understands that there is no warranty whatsoever on ETH, express or implied, to the extent permitted by law, and that ETH is purchased on an "as is" basis. Purchaser also understands that EthSuisse will not provide any refund of the purchase price for ETH under any circumstance.
Oraz perelka:
Purchaser also recognizes that the Ethereum Platform may be operational for a short or extended period of time, and may subsequently be abandoned by EthSuisse for a number of reasons, including a lack of interest from the public, a lack of funding, competing platforms that seek to develop decentralized applications, and competing non-affiliated Ethereum networks built on the same underlying protocol and open source technology.
Podkreslenia moje

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: lenny » niedziela, 27 lipca 2014, 21:09

@Qba-da-Intrepid:

Ja czytałem, a nie kupiłem. Czy to ewenement? :D
(niektórzy inwestorzy tutaj robią odwrotnie:P)

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: kingscrown » niedziela, 27 lipca 2014, 22:23

lenny pisze:@Qba-da-Intrepid:

Ja czytałem, a nie kupiłem. Czy to ewenement? :D
(niektórzy inwestorzy tutaj robią odwrotnie:P)
Ja to samo :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: pm7 » niedziela, 27 lipca 2014, 23:48

Ja próbowałem kupić małą ilość, ale mi się nie udało :)

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 22 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Profess » poniedziałek, 28 lipca 2014, 09:25

Qba-da-Intrepid pisze:Czy Ci z Was co kupowali czytali ToS?
19.9 Risk that the Ethereum Platform May Never be Completed or Released
Purchaser understands, that while the Ethereum Team will make reasonable efforts to complete the Ethereum software, it is possible that an official completed version of the Ethereum Platform may not be released and there may never be an operational Ethereum Platform.
Oraz Purchase Agreement:
Purchaser understands, that while the Ethereum Team will make reasonable efforts to complete the Ethereum software, it is possible that an official completed version of the Ethereum Platform may not be released and there may never be an operational Ethereum Platform.
Purchaser understands that there is no warranty whatsoever on ETH, express or implied, to the extent permitted by law, and that ETH is purchased on an "as is" basis. Purchaser also understands that EthSuisse will not provide any refund of the purchase price for ETH under any circumstance.
Oraz perelka:
Purchaser also recognizes that the Ethereum Platform may be operational for a short or extended period of time, and may subsequently be abandoned by EthSuisse for a number of reasons, including a lack of interest from the public, a lack of funding, competing platforms that seek to develop decentralized applications, and competing non-affiliated Ethereum networks built on the same underlying protocol and open source technology.
Podkreslenia moje
Sądzę, że nie ma się czym podniecać, to standardowa procedura, chyba, że ktoś oczekuje, że projekt, który może postawić porządek świata do góry nogami zostanie zagwarantowany przez twórców na piśmie :D

Oczywiste jest, że zespół się zabezpiecza przed falą pozwów, które niewatpliwie (w wypadku nieukończenia projektu) wytoczyłyby banki i korporacje, które kupiły kilka ETH, a które to pozwy skutecznie wywietrzyłyby innym takie pomysły z głowy, w przyszłości.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: kactech » poniedziałek, 28 lipca 2014, 12:38

8k BTC w kieszeni, nieźle jak na PoC.

Pomysł jest dość prosty, niejako rozwinięcie języka skryptowego o możliwość odpytywania i modyfikacji stanu łańcucha.
+ za ambicje. Poza tym widzę same minusy:
* stopień skomplikowania
* nikłe zapotrzebowanie nie wliczając spekulacji
* fundamentalne problemy takie jak powielanie pracy
* twórcy mogą pożyczyć BTC, kupić ETH i oddać BTC jeszcze podczas trwania przedsprzedaży(do 5K BTC). W sumie niegrzecznym byłoby twierdzenie że genialni twórcy postąpią nieracjonalnie i nie wykorzystają takiej okazji.

Mkt cap spokojnie może obić się o $100M, potem raczej dążenie do 0. Wydaje mi się że ciekawie zapowiadający się projekt o wartości bardziej eksperymentalnej(naukowej?) niż rynkowej został przejęty przez wyłudzaczy. Zobaczymy.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Qba-da-Intrepid » wtorek, 5 sierpnia 2014, 00:00

Niezle, zostal jeszcze miesiac a juz ponad 12.6k BTC.

edit: 8.5k BTC wiecej w 24h...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: baggins » środa, 6 sierpnia 2014, 06:38

ciekawe... dałym głowę, że wczoraj powinna zostań zmieniona ilość Ether za 1 BTC z 2000 na 1970, tymczasem licznik zawinął i nadal jest 2000 ?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Bajtcoin » środa, 6 sierpnia 2014, 09:19

@up U mnie jest 1970.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: baggins » środa, 6 sierpnia 2014, 09:48

ciekawe - u mnie teraz już też OK.... ale rano nie było bo nawet testowo procedurę zakupu zrobiłem
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: kactech » niedziela, 10 sierpnia 2014, 10:29

50 baniek pękło, chyba mamy najdroższe IPO w historii krypto, wypada jedynie pogratulować sprzedawcom.
Wiemy już że na parę miesięcy rozwoju powinno wystarczyć, nawet jak Vitalik będzie wsuwał kokainę łyżkami. To plus ale nie taki zupełny plus. Sytuacja wyglądałaby znacznie lepiej gdyby środki były przelewane na multisig [szwajcarski bank, Garzik, Ver] i były wykorzystane jako zabezpieczenie kredytu na rozwój projektu, zwolnione pod warunkiem uruchomienia sieci do publicznych beta testów. Teraz chłopakom z miesiąc zajmie świętowanie sukcesu i realizacja marzeń, kolejne dwa miesiące dochodzenie do siebie, 1/3 zespołu odpadnie przez świeżo nabyte uzależnienia.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 12 sierpnia 2014, 13:57

Mam problem z zakupem ETH. Przed płatnością BTC powinno dać ściągnąć plik json jednak nie wiem jak to zrobić. Czy ktoś może mi podpowiedzieć? ;-)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: bardzo południowa wielkopolska

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: menesis » wtorek, 12 sierpnia 2014, 14:25

Ten plik powinieneś dostać również mailem. Nie pamiętam jak to było przy ściąganiu przez przeglądarkę.

Edit: wydaje mi się że plik będziesz miał PO zapłacie :P
Adam Freeland - We Want Your Soul
Bitcoin: 1Q3g3WHYgF9cRPVtKCZtVe8so2KdaBkVRP

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 12 sierpnia 2014, 14:27

Nie doszedł na mail

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: pm7 » wtorek, 12 sierpnia 2014, 15:02

menesis: przy ściąganiu przez przeglądarkę to wręcz zalecają ściągnąć plik przed wysłaniem BTC.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 12 sierpnia 2014, 15:09

No właśnie, tylko jak go ściągnąć? ;-)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 12 sierpnia 2014, 16:35

Jest ktoś w stanie mi pomóc?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Ethereum - uniwersalny blockchain Vitalika Buterina

Postautor: Bajtcoin » wtorek, 12 sierpnia 2014, 17:46

Coś ci blokuje pewnie w przeglądarce , nosript?

Wróć do „Rozwój projektu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość