Bitfinex

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: MusX » środa, 22 stycznia 2014, 21:57

ktoś tam gra, jakieś opinie?
opłaty są zachęcające. wolumen również.
https://www.bitfinex.com/pages/fees
słabo tylko, że mają dość nietypowe api

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: mxnu » sobota, 1 marca 2014, 19:29

Obecnie trzecia giełda pod względem obrotów. Nikt nie korzysta lub nie wie czy są tam jakieś problemy?.
Trzeba się gdzieś dywersyfikować :)

scs
Dyskutant
Posty: 285
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: scs » sobota, 1 marca 2014, 19:32

mxnu, polecam kraken, bardzo profesjonalna giełda.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Chancellor » sobota, 1 marca 2014, 19:38

scs pisze:mxnu, polecam kraken, bardzo profesjonalna giełda.
Osobiście wjechałem na Krakena małą sumką. Wrażenie robi ilość zaawansowanych rodzajów zleceń, jednak mały wolumen powoduje, że zastosowanie niektórych z nich w praktyce bywa problematyczne. Część z nich (opcje z lewarowaniem) jest zresztą na razie wyłączona, właśnie z powodu niewielkich obrotów. Widać dbałość o bezpieczeństwo, wiele ciekawych rozwiązań w tym temacie. Po padzie MtGox-a pozostałe giełdy zyskają użytkowników, więc może i wolumen na Krakenie się rozkręci.

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: mxnu » sobota, 1 marca 2014, 20:10

Do wyboru są trzy giełdy z większymi obrotami: Bitstamp, Bitfinex i BTC-E.
Bitstamp wysuwa dziwne żądania wobec użytkowników. Ale chyba i tak częściowo się tam przeniosę po weryfikacji, bo chciałbym mieć środki rozłożone na 3 giełdy.
Bitcurex umożliwia najszybsze wpłacanie i wypłacanie fiatów. Wadą jest niska płynność i mniejsze wahania kursu.
BTC-E umożliwia handel kilkoma altami, ale właściciel giełdy pozostaje anonimowy.
A co z Bitfinex ??

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: MusX » sobota, 1 marca 2014, 21:41

Chancellor pisze:Po padzie MtGox-a pozostałe giełdy zyskają użytkowników, więc może i wolumen na Krakenie się rozkręci.
już się rozkręca, widać nie tylko po wolumienie ale i po ich wątku na bitcointalk.
mxnu pisze:Do wyboru są trzy giełdy z większymi obrotami: Bitstamp, Bitfinex i BTC-E.
tu bym chciał dodać, że wysokie obroty są w wielu przypadkach przewartościowane.
gram na krakenie od początku bez większych problemów, jak miałem do sprzedania/kupienia "większą" kwotę to robiłem to co prawdziwi grubasi robili na mtgox, ustawiam ściane i czekam aż mi ją wyjedzą.
niski wolumen miewa też dobre strony i nadal są pary walutowe gdzie można to wykorzystać.
mianowicie kiedyś na jednej parze walutowej nie było ofert, postawiłem ściankę zaporowo wysoko - skoro środki mam już u nich na koncie to niech wiszą w order booku.
Kilka ofert się pojawiło, powiedzmy, że było ich z 10. I nagle ktoś zechciał więcej kupić i to kupić natychmiast. W efekcie sprzedałem sporą część swojej ścianki po kursie 2.5x tego co był na btce.

Jedno jest pewny, środki warto rozproszyć pomiędzy kilka giełd, w razie najczarniejszych scenariuszy, które nadal są aktualne.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: AdamM » piątek, 21 marca 2014, 14:11

Czy wiadomo kto stoi za tą giełdą? Gdzie ona ma jakąś siedzibę itd? Nie mogę znaleźć tych informacji na ich stronie.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: bl4ck » piątek, 21 marca 2014, 14:36

The Bitfinex trading platform is currently in a beta phase (testing phase). The company is incorporated in Hong Kong as a Limited Liability Corporation. Once the beta phase testing is complete the system will go live under the company name.

The team behind Bitfinex: Initially founded by Raphael Nicolle, it is now powered by a small team of crypto currency and finance experts dedicated to make Bitfinex grow to the highest standards.

Tyle znalazłem na stronie u nich.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex - Dyskusja ogólna

Postautor: zabek » piątek, 20 czerwca 2014, 20:58

Witam, na forum ta giełda była już kilka razy wymieniana a wątku nie ma :(
Jest tam parę fajnych rzeczy np. dla zaawansowanych lewarowanie.
ale jakoś nie ogarniam interfejsu :(
Wszędzie widzę Order Book ale nie widzę historii transakcji, last price np na BTC/DRK, jakieś wykresy by się przydały,
może nie umiem szukać????


// przeniosłem do wątku o Bitfinex - Getbitcoin_pl

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: fonetic » sobota, 28 czerwca 2014, 11:40

Bardzo fajnie wygląda ta giełda, ma też fajne funkcje ale to kolejny market no name, co do btc-e to już się przyzwyczaiłem do niej, trochę nie ogarniam tego lewara on działa identycznie jak u brokerów ? czy pozycja wygasa ?

e/ dodali ją na pierwszą stronę w bitcoinwisdom
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: biolo » wtorek, 26 sierpnia 2014, 15:24

Czy ktoś wpłacał USD na tą giełdę?? Ja powiem ze mam problemy żeby wysłać tam USD :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: prezes » wtorek, 9 września 2014, 17:05

Nie próbowałem grać na bitfinex ale można spokojnie grać na lewarowaniu na bitmarkecie
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: kingscrown » wtorek, 9 września 2014, 17:27

Bitfinex i jego lewarek z tego co pamiętam był przyczyną spadku LTC ktory do dziś leży bo ktoś źle ustawił i 100k USD puścił.

Oczywiście mogło to być też celowe działanie - tak tylko mi się przypomniało.

Ja weirny BTC-E jestem w sprawach BTC/LTC/FIAT

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: diakon » wtorek, 7 października 2014, 15:09

Czy ktokolwiek z użytkowników forum gra na bitfinex? I czy może polecić tą giełdę? Czy ktoś próbował wypłaty/wpłaty FIAT lub btc?
Druga sprawa, kto stoi za tą giełdą?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: diakon » środa, 8 października 2014, 17:02

Nikt nic? Jedna z największych giełd na rynku zachodnim, i naprawdę nikt nic nie wie, żadnych doświadczeń i wrażeń?

Dyskutant
Posty: 236
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: mxnu » środa, 8 października 2014, 17:53

@diakon
Gra mi się najlepiej na tej właśnie giełdzie. Zachwalam sobie niskie fee i łatwy w użyciu lewar. Dobra głębokość rynku BTC, słabiej z LTC. Do wypłacania BTC nie jest konieczna weryfikacja danych osobowych.
Giełda znajduje się w Hongkongu. Giełda jest zarządzana przez iFinex Inc, o którym niestety nic nie wiem. Był robiony zewnętrzny audyt sprawdzający rezerwę BTC. Dostępne metody weryfikacja dwuetapowej: SMS/Google Authenticator.

Nie wydaje mi się, żeby któraś z większych giełd była szczególnie bezpieczniejsza od innych. Mimo, że gdzieś lepiej mi się zarabia, swoje środki dzielę zawsze na 3-4 giełdy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » środa, 8 października 2014, 19:18

Wplacał ktoś może usd na finexa?? Zrobiłem dziś przelew i jestem ciekaw ile czasu to zajmie, tryb express.

Edit : ok sam sobie odpowiem tak dla informacji innych ;)
Przelew szedł 2dni czyli nie tak długo, jedyne co jest masakra to opłaty bo wyszło koło 100 zł i tutaj idealnie widać zalety takiego btc na przykład :)

Gra tam ktoś na lewarze i mógłby mniej więcej wytłumaczyć jak to u nich wygląda?
Nie chodzi mi o samo pojęcie lewaru krótkich długich pozycji itp tylko konkretnie o mini poradnik na tej konkretnej giełdzie bo jest to tu bardziej rozbudowane niż np na bitmarket.pl i nie do końca czaje ;)
get rich or die trying

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: zbiges » środa, 12 listopada 2014, 14:10

Pytanko do użytkowników Bitfinexa:
Czy działa u nich jeszcze system reflinków?
Chcę u nich założyć konto i szukam możliwości obniżenia prowizji na starcie.
Jeśli tak to proszę podrzucić reflinka.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » środa, 12 listopada 2014, 16:28

Z tego co mi wiadomo to nie, przeglądam teraz ich faq i nie ma tam zadnej wzmianki na ten temat

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: lenny » środa, 12 listopada 2014, 20:07

Pytanie:

Jak działa "Flash Return Rate" w narzędziu Total Return Swaps (tzn. jak pożyczamy naszą walutę na procent komuś innemu)?


EDIT: Ok mam:

"Flash Return Rate" swaps are a special kind of swaps: they are based not on an agreed fixed rate, but on the average of all fixed-rate swaps, of all terms, weighted by their amount, as displayed here. The Flash Return Rate (FRR) varies every hour. The advantage is that return rates tend to follow bitcoin price: when the price goes up, return rates for USD tend to go up, and similarly for BTC return rates when price goes down. Liquidity providers can then safely provide liquidity knowing that they won't miss opportunities if the market return rate goes up. Traders will find it even more interesting, because if the return rate they pay goes up, that usually mean their position is profitable.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości