Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: opengrid » poniedziałek, 19 maja 2014, 22:22

Aktualnie nie ma, ale jeżeli możesz przyjść i skonfigurować to nikt się nie obrazi na pewno.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: baggins » poniedziałek, 19 maja 2014, 22:35

:shock: to aż konfigurować trzeba - wydawało mi się że wystarczy Bitcoin Core uruchomić i kompa nie wyłaczać ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: opengrid » poniedziałek, 19 maja 2014, 23:54

Weź pod uwagę, że sporo osób ma np. router / modem od UPC etc. i do tego urzadzenia podłącza jeszcze swój własny router dla bezpieczeństwa i np. chęci posiadania wifi itp.
W efekcie otwarcie na świat portu 8333 jest uciążliwym zadaniem w takiej konfiguracji. Trzeba poustawiać statyczne DHCP (nie zawsze działa prawidłowo lub routery nie mają takiej funkcjonalności), a potem jeszcze forwardowanie portu na obu routerach. Większość osób nawet przy dobrych chęciach nie będzie chciała się bawić, tak samo jak nikomu nie chce się ustawiać P2pool'a.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: baggins » wtorek, 20 maja 2014, 06:47

ale to jest Ambasada Bitcoin, a nie zwykli użytkownicy. mają tam koparek uruchomionych tyle, że jak w saunie za chwilę będzie jak temperatury na zewnątrz wzrosną :) więc zakładam, że podstawowego klienta wiedzą jak uruchomić

EDIT:
tak przy okazji - zaklejenie całych witryn reklamami nie jest chyba najlepszym pomysłem. pierwsze wrażenie podobne do tego jak się przechodzi obok lokalu peep show bo nic nie widać jak by się chciało zaglądnąć i zainteresować, a strach wejść bo nie wiadomo co za progiem :lol:
marketingowo wg mnie lepiej by działało jak by widać z ulicy było trochę co sie w lokalu dzieje, zresztą to włąśnie otwartość i przejrzystość jest immamentnym składnikim Bitcoin Panowie Aabasadorowie :)
PS i zróbcie coś z tymi cenami koparek, rozumiem, że może być drożej, ale nie dwa razy tyle co rynku........ trochę chała
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: Chancellor » wtorek, 20 maja 2014, 07:48

No ale zaraz, skoro mają naodpalanych "tyle" koparek, to chyba full node jest do tego niezbędny?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: baggins » wtorek, 20 maja 2014, 07:50

nie jest konieczny, chyba, że kopią solo w co extremalnie mocno wątpię
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 101
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: robotix » wtorek, 20 maja 2014, 11:08

opengrid pisze:Aktualnie nie ma, ale jeżeli możesz przyjść i skonfigurować to nikt się nie obrazi na pewno.
Jesteś kolejnym Ambasadrorem Ambasady ? Bo nikt z Ambasady oficjalnie się nie wypowiada na tym forum, za to inni ludzie, jak ty, mówisz za nich. W Ambasadzie byłem wczoraj i pocałowałem klamkę, bo było zamknięte. Wiem wiem, zaraz napiszesz, że ktoś na obiad poszedł albo do kibla. Fakt, że tydzień po szumnym otwarciu w środku dnia nikogo w środku nie było, dzwi zamknięte na głucho i żadnej kartki.

Czemu ktoś miałby konfigurować coś dla Ambasady ? Przecież to nie Fundacja, to biznes, który ma właścicielom przynieść zwrot inwestycji i jeszcze dać zarobić. ZRESZTĄ KIM SĄ LUDZIE Z AMBASADY JEŻELI CHCĄ UCZYĆ INNYCH BITCOIN'A A NIE POTRAFIĄ ZROBIC TAK PROZAICZENJ RZECZY.

Na razie podsumowanie Ambasady
1. ceny koparek prawie 2 x ponad cenę rynkową
2. właściciele Ambasady ukrywają się, za nich PR uprawiają inni ludzie
3. ambasada jest zamknięta w godzinach urzędowania
4. rysuje się podział na ludzi związanych z Ambasadą Bitcoin i NASZYM mainstreamem jakim jest forum bitcoin.pl

Poczytalem troche o innych Ambasadach na świecie i warszawska to kompletnie inny projekt.
Tam duchem jest społeczność. Pomoc. Wsparcie. Nie ma nastawienia na KAPUSTĘ i ZYSK jak w "naszej" Ambasadzie w Warszawie. Tutaj ktoś się wyłożył orgomna kasą na reprezentacyjną ulicę w Warszawie. Pozostałe Ambasady to pełny luz, luzackie wnetrza, okolice hipsterskie. W środku jesteś u siebie a nie jak w znienawidzonej instytucji finansowaj typu BANK. Co ma wspólnego wnętrze polskiej Ambasady z Bitcoinem ? Bitcoin to rewolucja a Warszawska Ambasada, widziana przez szybe, to kolejne biuro doradztwa bankowego czy sprzedaż mieszkań.

Przepowiedziałem, że padną po 3 miesiącach i tak będzie. Polska Ambasada to kompletne zaprzeczenie idei Bitcoin. To zwykły skok na KASĘ. Naszą kasę. Twoją kasę.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: Chancellor » wtorek, 20 maja 2014, 11:26

Moją kasę? W jaki sposób?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: baggins » wtorek, 20 maja 2014, 13:49

@robotix - czepasz się innych, że są ambasadorami, a sam zachowujesz się jak hejter :roll:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: smerek » wtorek, 20 maja 2014, 15:33

Moje doswiadczenie jest takie ze oni maja wbite na klientow. Tydzien temu prosilem o cennik koparek i cisza. Wybralem sie na odwiedziny i kiepsko to poszlo. Nie da sie kupic zadnej koparki na miejscu, ceny koparek wala w sufit. Na pytanie skad takie ceny odpowiedz ze ceny sa rynkowe i ze bitcoin zaraz bedzie kosztowal kilka tysiecy dolarow i to ostatnia okazja. Jakakolwiek proba wyjasnien ze rosnie trudnosc albo ze na allegro nawet jest taniej to od razu cie atakuja za na allegro sami zlodzieje i ze trudnosc nie jest najwazniejsza bo bitcoin bedzie drozal. I tak w kolko jak jehowi swoje. Nie wiem jak sie komus z was udalo kupic bitcoiny, bo mnie ja chcialem kupic 200mB ale powiedzieli mi 350 polskich zlociszy. A jak chcesz sprzedac to zaproponowali mi sredni kurs 1000zl/BTC. Kto za tyle sprzeda ? Wariat tylko.
Wnetrze w ogole to fajne ale balagan i pod koniec rozmowy ten koles nagle zaczal przez telefon rozmawiac i po prostu sobie poszedl w pizdu a ja tak stalem jak ten osiol. Pisze bo jak chcesz cos kupic sprzedac to nie w Ambasadzie bo tam chyba dyplomatow tylko przyjmuja.

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: big_digger » wtorek, 20 maja 2014, 15:53

No to niezla lipa :)

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: smerek » wtorek, 20 maja 2014, 15:58

Zapomnailem uzupelnic moja recenzje ze ja nie chce nic kupic ani sprzedac na tym forum. A lipa jak ch...j

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: biolo » wtorek, 20 maja 2014, 15:59

Ja od tygodnia próbuje się skontaktować i dowiedzieć w jakie dni to jest otwarte bez skutku
Ale teraz widzę ze to lipa totalna
to kiedy oficjalne zamkniecie?? :D

EDIT wreszcie się dowiedziałem :D

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: Bitmar » wtorek, 20 maja 2014, 16:15

Smerek był już tu wcześniej pod nickiem sylwia więc radzę nie sugerować się jego komentarzem. Ambasada jest hejtowana nie tylko tu na forum, ktoś widać ma w tym jakiś cel.

@robotix, manie i fobie już się leczy z powodzeniem, wystarczy się tylko udać do specjalisty. Gwarantuje Ci, że Ambasada nie dybie na Twoje ani nasze pieniądze, możesz spać spokojnie oni Ci ich nie zabiorą. Co do "ukrywania się" właścicieli to co Ci to przeszkadza ? Jeżeli coś przeskrobią to służby nie będą miały żadnego problemu by ich odnaleźć, nie bój się o to. Za to nie brakuje "świrów" którzy mogli by te dane wykorzystać do innych celów niekoniecznie zgodnych z prawem. Już były próby podszycia się pod dwóch z właścicieli i tu na forum i w torze.

Oczywistym jest, że Ambasada musi zarabiać. Oni muszą zarobić na lokal, muszą się z tego utrzymywać skoro mają poświęcać swój czas. Połączyli przyjemne z pożytecznym, prace ze swoim hobby i promocją bitcoina. Co u niektórych przejawia się myślenie typowo "polaczkowe" by wszystko było za darmo a jak nie jest to na pewno są to złodzieje a sam biznes jest do dupy.

Ambasada odwala kawał dobrej roboty. W końcu jest miejsce do którego mogą zgłosić się firmy, instytucje, media itd. Ambasada będzie organizować konferencje i szkolenia, utrzymywać kontakt z mediami. Tego brakowało i fajnie, że jest takie miejsce. Należą im się słowa uznania i pochwała a wszelkie słowa krytyki w tak wczesnej fazie działalności są nie na miejscu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: opengrid » wtorek, 20 maja 2014, 16:27

@Bitmar gdyby nie Ambasada, to nie mielibyśmy gdzie zaprosić ekipy TV z Bankiera, żeby pogadać o Bitcoin, a tak jest właśnie miejsce gdzie media mogą przyjść. Co do obsługi klienta, to chłopaki jeszcze się wyrobią i nauczą. Zapominacie chyba, że to robią takie same ziomki jak my i wszyscy się uczymy, mam nadzieję, na błędach.

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: biolo » wtorek, 20 maja 2014, 16:30

@Bitmar
Tylko żeby ta ambasada funkcjonowała jakoś. Nikt nie lubi być zlewany a w szczególności przyjść i pocałować klamkę :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 101
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: robotix » wtorek, 20 maja 2014, 18:50

@bitmar, jeżeli w Ambasadzie już byłeś, podzielisz sie z nami krytycznymi uwagami ? Zgodzisz się ze mną, że jeżeli nie byłeś tam incognito, to spotkałeś się z pewnością z iście królewskim przyjęciem i na pewno nawinęli ci na uszy sporo makaronu.
Sytuacja się krystalizuje, skoro Ambasada to i maluczki człowiek z ulicy może klamkę pocałować albo grać grzecznie petenta. Ale jak się VIP trafi albo ktoś z Telewizji, to będzie obsłuzony z należytą starannościa.

Nie przekonuje mnie ciągle powtarzanie, że będzie lepiej, bo to okres startowy, błędy itp. Moim zdaniem Ambasada w obecnej formie to szkoda dla Bitcoina. A posłużę się po raz kolejny przykładem Ambasad z innych krajów. Z relacji wynika, że tam jest luz, hipsterka, prawdziwaa pasja i pomoc. Tam można przzyjśc, wypalić jointa, pogadać, spotkać ludzi. A warszawska Ambasada jest dla szych z telewizji i hrabiostwa.

A co to ma wspólnego z Bitcoin ? Ktoś ma kompleks niższości ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: baggins » wtorek, 20 maja 2014, 19:29

Ty?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: big_digger » wtorek, 20 maja 2014, 22:40

Bitmar pisze:[..] a wszelkie słowa krytyki w tak wczesnej fazie działalności są nie na miejscu.
Na tym forum to chyba na porządku dziennym, szczególnie w dziale "Giełdy" :-)

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: biolo » wtorek, 3 czerwca 2014, 00:17

Z racji że dowiedziałem ambasadę osobiście (był vetas :) powiem że było całkiem sympatycznie :)
Jednak dalej mam drobną uwagę niech ktoś wreszcie doda na stronę ambasady godziny otwarcia jak i na drzwiach przydała by się informacja że w sobotę i niedziele nieczynne :D

P.S Zachecam do odwiedzenia ambasady :)

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości