Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: OstraEwka » poniedziałek, 12 maja 2014, 20:36

Jutro w Warszawie ma zostać otwarta pierwsza w Europie Ambasada Bitcoin w Warszawie.
Ambasada z siedzibą przy ul. Kruczej 46. Założycielami Ambasady są Maciej Ziółkowski i Piotr Hetzig.
W ten sposób chcą oni edukować polskie społeczeństwo na temat Bitcoin.

Założyciele, Maciej Ziółkowski i Piotr Hetzig, chcą także dotrzeć do tych którzy są zainteresowani stroną technologiczną Bitcoina. Kilka firm w Polsce już akceptuje Bitcoiny i ambasada chce w ten sposób dotrzeć do większej liczby przedsiębiorstw, inwestorów,dziennikarzy i wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w promowaniu i korzystaniu z waluty cyfrowej.

Ziółkowski wyraził duzy entuzjazm co do Ambasady w Warszawie mówiąc:


" Ambasada Bitcoin reprezentuje pierwsze tak innowacyjne przedsiębiorstwo w Europie. Po Montrealu i Tel Awiwu przyszedł czas na Warszawę.
Piotr Hetzig, prezes Ambasady, powiedział, że "Bitcoin jest przyszłością, a Polska ma szansę stać się liderem w tej zaawansowanej branży. Osoby zainteresowane zapraszamy do odwiedzenia nas na ulicy Kruczej 46. "
Ambasada organizuje szkolenia, sprzedaż sprzętu górniczego, i różnego rodzaju konferencjie na temat BTC

Dwie inne ambasady Bitcoin są w Montrealu, Kanada i Tel Awiwie, Izrael. W tym roku Bitcoin Center NYC powstał w Nowym Jorku i cieszy się wielkim sukcesem.
Paryż także planuje otworzyć siedzibę Europejskiego centrum BTC "La Maison du Bitcoin," (House of Bitcoin) w dniu 13 maja odbędzie się spotkanie lokalnych zgromadzeń górników i ATM Bitcoin.

Miejmy nadzieję że w momencie kiedy wzrośnie popularność Bitcoina to takich organizacji powstanie jeszcze więcej w innych miastach na całym świecie.


Zródło informacji :http://cointelegraph.com/news/111414/bi ... _to_poland Jeżeli żle cos przetłumaczyłam to proszę korekte.Mam nadzieję że temat Was zainteresuje i zachęci do odwiedzenia pierwszej w Europie Ambasady BTC :D

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 18 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: megaraiden » poniedziałek, 12 maja 2014, 20:42


Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: OstraEwka » poniedziałek, 12 maja 2014, 20:47

Bardzo się cieszę że to się dzieje w naszym kraju. :D I jak na Ambasadę przystało jeszcze powstała w Warszawie.Banan z buzi mi i mojemu chłopakowi nie schodzi hehe...
Mam ogromna nadzieję że chłopaki postaraja się aby wypromować Ambasadę na cały świat.A i my możemy wnieść swoje trzy grosze :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 328
Rejestracja: 13 lutego 2014
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: Fugitive » poniedziałek, 12 maja 2014, 20:53

Być może za kilkanaście lat dzieci w szkołach będą musiały uczyć sie o tym wydarzeniu :mrgreen:

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 12 maja 2014, 23:01

W koło powinny pojawić się puby, bary i restauracje przyjmujące bitcoina.

Dyskutant
Posty: 198
Rejestracja: 11 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wawa

Re: Odp: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: DonArkada » wtorek, 13 maja 2014, 01:25

megaraiden pisze: Nawet ksiądz poświęcił :o
No to w radiu maryja niedlugo beda pofawac pewnie adres btc do datkow xD

wyslane z mojej pralki xD

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: OstraEwka » wtorek, 13 maja 2014, 07:24

Płacenie Bitcoinem na aukcjach internetowych to by było coś. :D
Ciekawi mnie ile Allegro dostaje pieniędzy od PayU za możliwość przelewania pln z naszych kont na konto Allegro? Skoro powstają paczkomaty jako srodek zastepczy dla poczty/kuriera to dlaczego nie można byłoby wprowadzić płatności btc jako alternatywne dla PayU...Wiem że chodzi jak zwykle o $$$ ale moim zdaniem Allegro i tak zarabia dużo na Allegrowiczach i mogłoby sobie pozwolić na małe odstępstwo od wcześniejszych reguł...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 13 maja 2014, 22:44

OstraEwka pisze:Płacenie Bitcoinem na aukcjach internetowych to by było coś. :D
Ciekawi mnie ile Allegro dostaje pieniędzy od PayU za możliwość przelewania pln z naszych kont na konto Allegro? Skoro powstają paczkomaty jako srodek zastepczy dla poczty/kuriera to dlaczego nie można byłoby wprowadzić płatności btc jako alternatywne dla PayU...Wiem że chodzi jak zwykle o $$$ ale moim zdaniem Allegro i tak zarabia dużo na Allegrowiczach i mogłoby sobie pozwolić na małe odstępstwo od wcześniejszych reguł...
Sądzę, że duże serwisy w typie Allegro i eBaya są naturalnym wrogiem decentralizacji, a więc i wrogiem Bitcoina.

Allegro znacznie bardziej wolałoby wprowadzić allegro-coiny, nad którymi miałoby kontrolę, tak jak Ebay wprowadził sobie Paypala. W sumie nawet oni już nieudolnie próbują to zrobić poprzez kombinacje z płatnościami allegro, przelewami PAYU etc, ale na razie jeszcze nie udało im się to co udało się ebayowi.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: kolkin » wtorek, 13 maja 2014, 22:57

OstraEwka pisze:Ciekawi mnie ile Allegro dostaje pieniędzy od PayU za możliwość przelewania pln z naszych kont na konto Allegro
PayU należy do grupy Allegro.
Jaki moderator takie forum...

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: pm7 » wtorek, 13 maja 2014, 23:37

Ale pewnie sporo płacą bankom za obsługę e-przelewów :)
Mogliby zyskać na wprowadzeniu BTC, ale mogliby też stracić, zwłaszcza, jeśli popełnią jakiś poważniejszy błąd - nikt tam raczej nie ma zamiaru ryzykować.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: OstraEwka » czwartek, 15 maja 2014, 20:11

pm7 pisze:Ale pewnie sporo płacą bankom za obsługę e-przelewów :)
Mogliby zyskać na wprowadzeniu BTC, ale mogliby też stracić, zwłaszcza, jeśli popełnią jakiś poważniejszy błąd - nikt tam raczej nie ma zamiaru ryzykować.
Co do błędów to wystarczy zatrudnić kilku ogarniętych osobników z forum ;-) którzy by operowali przelewami btc.
A druga sprawa Allegro mogłoby założyć nowy dział zakupów tylko poprzez btc gdzie klienci i sprzedawcy mogliby rozliczać się bez pomocy PayU,a sprawa prowizji od sprzedaży nie uległa by zmianie.Chętnie bym to wypróbowała gdyż sama jestem sprzedawcą... Ewa :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: hanti » czwartek, 15 maja 2014, 20:51

a dlaczego bez payu ? payu=allegro tak wiec jak juz wprowadza platnosci BTC to bedzie to po prostu dodatkowa opcja do zaznaczenia tam oprocz kart czy eprzelewow
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 31 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: OstraEwka » czwartek, 15 maja 2014, 21:22

hanti pisze:a dlaczego bez payu ? payu=allegro tak wiec jak juz wprowadza platnosci BTC to bedzie to po prostu dodatkowa opcja do zaznaczenia tam oprocz kart czy eprzelewow

Bez PayU i tu chodziło mi o przelewy bez współpracy z operatorem płatności internetowych a poprzez dodatkową opcję płatności poprzez BTC,tak jak wspomniałeś. Może Żle się wyraziłam w poprzednim poście ;-).I tu Pan M.mówi żebym nie robiła mu obciachu na forum hehe :-) .. Ewa

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: pm7 » czwartek, 15 maja 2014, 23:33

Wcześniej na allegro ludzie się rozliczali bez Payu - zwykłymi przelewami. To allegro praktycznie wymusiło payu - dlaczego mieliby się teraz z tego wycofać? Ale dodanie po prostu dodatkowej opcji, obok banku, czy karty byłoby niezłe. A, jeszcze jeden problem, gdyby chcieli to zrobić - problemy z regulacjami prawnymi :(

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: bl4ck » czwartek, 15 maja 2014, 23:40

allegro to ostatnie miejsce gdzie btc może zostać wprowadzone, ale pomarzyć można :)

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: biolo » poniedziałek, 19 maja 2014, 11:44

Wszystko fajnie tylko w jakich godzinach jest otwarta ambasada i w jakie dni :) :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 162
Rejestracja: 8 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: PalmerEldritch » poniedziałek, 19 maja 2014, 12:44

Wszystko fajnie tylko w jakich godzinach jest otwarta ambasada i w jakie dni :) :D
Gdzieś na forum w drugim wątku o ambasadzie to info mi chyba mignęło, teraz nie widzę. Dziwne trochę, że nie podają na oficjalnej stronce. Jak coś: www.ambasadabitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: slasta » poniedziałek, 19 maja 2014, 18:15

pon-pt 9-18 z tego co mi się kojarzy

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: biolo » poniedziałek, 19 maja 2014, 18:23

Ciekawe jak z sobotą&niedzielą ale pewnie zamknięte??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Polska Ambasada Bitcoin w Warszawie

Postautor: baggins » poniedziałek, 19 maja 2014, 20:08

a czy Ambasada Bitcoin ma u siebie odpalonego full node'a sieci?.... tak sobie myślę, że wypadałoby jeżeli jeszcze nie ma :)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości