[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 595
Rejestracja: 20 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Sztef89 » sobota, 22 marca 2014, 01:59

ekonokomik pisze:Sztef - Twoja rada może kogoś doprowadzić do utraty możliwości odzyskania środków.
Po raz kolejny proszę Cię, abyś poczytał najpierw o procedurze prawnej, której poddaje się Gox w Japonii, a dopiero potem o doradzanie. Nie ma co czekać aż "rehabilitacja nie wypali " bo złożenie roszczeń jest częścią tejże procedury. Będzie na to okno czasowe (najprawdopodobniej kilka tygodni). Dopiero na podstawie sumy roszczeń Gox przygotuje i przedstawi program ich spłaty.
Tak ja zrozumiałem tę procedurę.

Co do wyboru firmy prawniczej, to jest indywidualna decyzja każdego. Ale jeśli myślicie, że złożenie roszczeń będzie polegało na wpisaniu przez internet na stronie Goxa nicka i sumy w walucie i BTC, to może się zdziwić.

Odnosząc się do mtgoxrecovery.com - ja na pewno nie będę się bawił w jakieś udostępnianie im sesji czy mojego salda. To się faktycznie bardzo źle kojarzy. A ta "inicjatywa" nie jest na razie żadną stroną w sprawie.
Źle mnie zrozumiałeś, może przez późną porę. Chodziło mi o to, że TERAZ najlepiej nie podejmować żadnych akcji, dużo osób/firm chce wyłudzić od nas kasę i wrażliwe informacje (sesje logowania, e-mail itp). Jak ktoś ma BTC w goxie to czyta ze zrozumieniem co oni pisza i wie o tym, że gox - o ile będzie taka potrzeba - otworzy składanie roszczeń. Jeśli dobrze zrozumiałem to nie koniecznie może się tak stać - to tylko zależy od jednego czynnika, czy gox odzyska w całości kasę klientów czy też część. Nie jestem w 100% pewien ale 1 kwietnia kończy się goxowi termin na podjęcie tej decyzji (gdzieś to czytałem ale nie pamiętam gdzie - informacja nie sprawdzona). Na razie to tyle w temacie.
Komentarze | Dotacje: 1SztefKqaQG9nBjvMnjGtLsi3JwPqj3Kh

Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin - kompendium wiedzy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 595
Rejestracja: 20 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Sztef89 » sobota, 22 marca 2014, 12:20

Lorraine pisze:
ekonokomik pisze:Sztef
chyba szady...
O co ci chodzi?
Komentarze | Dotacje: 1SztefKqaQG9nBjvMnjGtLsi3JwPqj3Kh

Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin - kompendium wiedzy

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » sobota, 22 marca 2014, 13:02

Szady podal strone ktora moze spowodowac utrate ubiegania sie o utracone srodki jakkolwiek to brzmi a eko sie pomylil z nickami

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 595
Rejestracja: 20 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Sztef89 » sobota, 22 marca 2014, 13:11

Marian pisze:Szady podal strone ktora moze spowodowac utrate ubiegania sie o utracone srodki jakkolwiek to brzmi a eko sie pomylil z nickami
Dzięki za wyjaśnienie :D A już myślałem, że @Lorraine próbuje mnie obrazić (wygooglowałem, że szady = siwy) :)

Potwierdzam. Udostępnianie swoich wrażliwych danych osobistych może utrudnić tylko odzyskanie pieniędzy. Poza tym te akcje nic nie dadzą bo Mtgox jasno napisał, że wielkości sald są jedynie podglądowe, a nie wiążące. Czyli tym co się saldo nie zgadza to mogą być spokojni.
Komentarze | Dotacje: 1SztefKqaQG9nBjvMnjGtLsi3JwPqj3Kh

Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin - kompendium wiedzy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » sobota, 22 marca 2014, 17:37

Sztef89 pisze:A już myślałem, że @Lorraine próbuje mnie obrazić
Obrazek

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » sobota, 22 marca 2014, 18:19

To mi przysłali na mejla
mtgox recovery

200,000 bitcoins found

Hi Everyone,

Today we received the first fruits of our labor. As some might remember, on the 11th of March, we reported to the Court and Supervisors that 200,000 bitcoins supposedly linked to Mark Karpeles and Mtgox were being moved. The supervisors of the bankruptcy procedures were completely unaware of what was going on at MtGox/Tibanne. Before our report, they just let Mark do whatever he pleased under the assumption that he was acting in good faith. This forced MtGox to formally answer to our concerns, and stopped them cold. On Thursday evening, we received a call from the Supervisor that MtGox submitted their reply to the court. Unfortunately the court was already closed and friday is a national holiday in Japan, so we won’t know the answer until monday. However, in the meantime MtGox did a press release where they admitted they suddenly ‘found’ 200,000 bitcoins https://www.mtgox.com/img/pdf/20140320-btc-announce.pdf We can only suspect that they came forward because the answer they gave to the Court will reveal exactly the same. We are also fairly confident that those coins were never gone and that Mark simply had to give in to the pressure put on him. I would like to thank everyone for the great investigative work they did to bring this information forward. We also had some very brave people report a lot more criminal behaviour that went on. We are now pushing for a formal investigation of everything we received.

I will report back on monday.

Have a great weekend.

Olivier.
przypisuja sobie zaslugi w poniedzialek bedzie sprawozdanie ciekawe co wieprz wymyslil

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 17
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: haytham1725 » niedziela, 23 marca 2014, 01:14

Witajcie!
Przez jakiś czas nie byłem na bieżąco z mtgoxem. Wiem, że coś jest nie tak, sprawdziłem już stronę i moje środki - na szczęście dalej tam są. Czy Ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy mogę je wypłacić?

No i co dalej? Jeśli nie mtgox, to jaki jest teraz najbezpieczniejszy wirtualny "portfel"?

Pozdrawiam :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: hanti » niedziela, 23 marca 2014, 02:21

https://blockchain.info/wallet lub normalny dobrze zabezpieczony portfel na twoim kompie (multibit, bitcoin-qt)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 31
Rejestracja: 23 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wroc

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kokosz » niedziela, 23 marca 2014, 08:43

haytham1725 pisze:Witajcie!
Przez jakiś czas nie byłem na bieżąco z mtgoxem. Wiem, że coś jest nie tak, sprawdziłem już stronę i moje środki - na szczęście dalej tam są. Czy Ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy mogę je wypłacić?

No i co dalej? Jeśli nie mtgox, to jaki jest teraz najbezpieczniejszy wirtualny "portfel"?

Pozdrawiam :)

Hej. mtgox jest aktualnie w trakcie procesu upadłościowego. Nie wypłacisz swoich środków, bo mtgox nie ma na nie pokrycia.

Pozdr.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bemx2k » niedziela, 23 marca 2014, 08:58

Do kasacji
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 marca 2014, 22:32 przez Bemx2k, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC>ETH

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » niedziela, 23 marca 2014, 09:02

Przestańcie zadawać pytania na które macie odpowiedź wystarczy spojrzeć parę stron wcześniej, ale wy jesteście na tyle leniwi że wolicie poczekać aż którym powtórzy odpowiedź. Non stop piszemy o pozwie sądowym w którym chcemy otrzymać zwrot kasy (chociaż część z niej)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 316
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » niedziela, 23 marca 2014, 09:49

moze chociaz tego nie usuniecie..


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » niedziela, 23 marca 2014, 11:30

szady, niestety, ta analiza jest oparta o transakcje widoczne w coinsighcie, ktore jak wczesniej pisalem w wiekszosci sa double spendami srodkow do ktorych gox juz sie przyznal, wiec niestety zadnych nowych monet tam, poki co, nie widac. Jest za to ciekawa informacja, ze transakcja tym przygladaja sie sady. Skroro tak, to jeszcze troche i moga brac pod uwage analize blockchaina i moze pod taka presja Karpeles "przypomni" sobie jeszcze o kilku bitcoinach.

W innym artykule zalinkowanym w komentarzach pojawia aie tez info, ze zona Karpelesa i jego dziecko pod koniec stycznia przeniesli sie do Kanady. Dziwny zbieg okolicznosci :P

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 595
Rejestracja: 20 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: PL

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Sztef89 » niedziela, 23 marca 2014, 16:18

Nie wiem czy to plota ale warto się przyjrzeć. Ponoć goxowe "coiny" przeniosły się do Bitstampa
Komentarze | Dotacje: 1SztefKqaQG9nBjvMnjGtLsi3JwPqj3Kh

Bitcoin Polska - dołącz do grupy na facebooku
Bitcoin - kompendium wiedzy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » niedziela, 23 marca 2014, 16:31

Podobno te 530.000 BTC to nie był double spend.
http://toyokeizai.net/articles/-/33526

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » niedziela, 23 marca 2014, 16:38

@Sztef89, nom, źródło nieznane, ale zawsze warto sprawdzić. Jeżeli bitstamp chciałby współpracować (ze służbami oczywiście, bo na odpowiedz na powyższe pytania do prywatnej osoby nie ma szansy), to może jakieś informacje dało by się wyłuskać.

@Lorraine, nie widzę gdzie ten artykuł miałby potwierdzać, że nie był to double spend. Z tego co widzę, to jedyne źródło na które się powołują to coinsight.

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rizar » niedziela, 23 marca 2014, 22:00

troche dziwna jest ta cala historia z goxem

gdyby mark faktycznie mial caly czas dostep do tych 200k bitow to jak myslicie - cala ta goxowa sciema nie trwalaby dluzej? a tu im faktycznie ktos zakrecil kranik i nie mieli juz praktycznie innej mozliwosci

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » niedziela, 23 marca 2014, 22:37

@rizar nie myślimy, czekamy tutaj na konkretne informacje więc odpuść sobie kolejnie domysły i gdybanie.
Ten wątek jest dla mnie naprawdę ważny i czegoś oczekuję od każdego nowego posta... a jak widzę obrazki i rozpoczynanie kolejnych teorii... strasznie to irytujące

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: rizar » niedziela, 23 marca 2014, 22:47

a od kiedy nie mozna na forum swoich opini przedstawiac?
Jakbys sledzil temat to bys widzial, ze ja jako jedna z nielicznych osob dostarczalem tutaj bardzo duzo sensownych informacji wiec prosze odpusc sobie takie komentarze bo wydaje mi sie, ze nie powinny byc one kierowane w moja strone


zreszta gdyby ludzie nie byli dociekliwi i nie tworzyli mozliwych scenariuszy danej sytuacji to nie wiem gdzie bysmy teraz byli i czy nawet te 200 tys btc by sie pojawilo

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » niedziela, 23 marca 2014, 23:08

rizar pisze:gdyby mark faktycznie mial caly czas dostep do tych 200k bitow to jak myslicie - cala ta goxowa sciema nie trwalaby dluzej? a tu im faktycznie ktos zakrecil kranik i nie mieli juz praktycznie innej mozliwosci
Moim zdaniem, nawet zakladajac, ze posiadal te 200k (mial do nich dostep) i nie wiecej, mysle, ze mogl sie w uzasadniony sposob obawiac, ze wobec bank runu, ktory mial nastapic (coinsight pokazywal wyplaty na juz bodajze 60k btc), posiadana kwota moze nie wystarczyc, lub zostawi gielde na skraju bankructwa, ktore to zreszta niebawem sie i tak dokona - ogladajac analize z wycieknietej bazy pokazujaca inflow i outflow btc w systemie, mozna bylo zauwazyc, ze w ostatnich miesiacach bitcoiny byly raczej z goxa wyplacane, niz wplacane. To zalozenie moim zdaniem jest dosc mozliwe i niestety nie daje duzej szansy na kolejne znaleziska, gdyz jesli coinow bylo by jakos znaczaco wiecej, to Karpeles moglby zaryzykowac i przy limitowanych wyplatach przetrwac run.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości