bitcurex hacked

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: bitcurex hacked

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 15 marca 2014, 00:57

ekonokomik pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
Disi pisze:Fajnie. Jak uwalę środki na kolejnej giełdzie to będę bardzo zły.
Ludzie, kiedy wy się nauczycie, że nie trzyma się środków na giełdzie ?
Przecież ja też handluję na Bitcurex a nic nie straciłem. Po prostu nie trzymam na żadnej giełdzie nigdy więcej niż ~2000 zł jednocześnie, czy to w BTC czy w PLN.
Pominę daytrading. Ten zakłada wkalkulowane ryzyko.

Ale powiedz mi co robisz, jeśli masz BTC, a wszystko wskazuje na to że pęka bańka i chcesz zamienić te swoje BTC na złotówki? A potem, za 2 czy 3 miesiące znów kupić BTC, aby po kilku miesiącach znów je sprzedać? Załóżmy że wykonasz takie operacje jedynie 4 razy w roku.
Dokładnie pytam o to gdzie przechowujesz złotówki? Na koncie bankowym?

No to może Cię czekać bardzo niemiła niespodzianka :twisted: Zakładam, że jako uczciwy obywatel zapłacisz podatek od zysku z handlu BTC w danym roku. Ale co zrobisz, jak za 5 lat, wezwie Cię urzędnik z US i powie, że wg niego powinieneś zapłacić podatek od sumy 4x większej, bo dostałeś 4 przelewy na konto. Twoje wyjaśnienia, że przecież wypłacałeś te pieniądze spowrotem na giełdę i tak kilka razy może uznać za nieprzekonujące. Ba! Może uznać że czterokrone kupno i sprzedaż to już działalność "częstotliwa i zorganizowana" a więc, że prowadziłeś niezarejestrowaną działalność gospodarczą. I to wystarczy. Nie musi Ci niczego udowadniać. Po prostu wyda nakaz zapłaty.
To Ty będziesz musiał najpierw zapłacić podatek, a potem przez kolejne 5 lat procesować się w sądzie. Jeśli giełda nie będzie już istnieć, albo korzystałeś z giełdy zagranicznej, a pieniądzie przelewałeś przez firmy pośredniczące, to będziesz miał masę problemów.

A dopóki trzymasz kasę na giełdzie, choćbyś obracał nią 100x, to pewnie nikt się nie przyczepi.
Masz tutaj rację, takiego scenariusza pod uwagę nie wziąłem. Tyle że ja w ogóle nie robię większych przelewów na giełdy, bo nie podoba mi się, że banki (czytaj: skarbówka) wszędzie mają swoje macki. Więc takie sumy handluję poza giełdą lub na wielu giełdach lub w inny sposób.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: bitcurex hacked

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 15 marca 2014, 01:10

Zastanawiam się...

- Czemu giełdy stawiają ludzie niepoważni i gimbo-programiści ?
- Czemu nie mówią publicznie o swoich systemach zabezpieczeń aby uspokoić ludzi ? Nie wiedzą, że jeżeli nie wyjaśnią dokładnie o co chodzi, ludzie będą plotkować i będzie jeszcze gorzej ?
- Czemu jest tak mało giełd prowadzonych przez poważnych ludzi ?
- Czemu z tej sporej kasy, którą zarabiają, nie zatrudniają ekspertów za 20000PLN / miesiąc aby ich zabezpieczyli należycie i nie przeprowadzą 10 drogich audytów ?

Czemu aktualnymi giełdami kierują takie paszojady ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: Hamsta » sobota, 15 marca 2014, 01:17

@ShadowOfHarbringer
Na wszystkie Twoje pytania istnieje jedna odpowiedź w dwóch częściach:
-giełda powstała w lipcu 2012 roku
-https://blockchain.info/pl/charts/marke ... 0&address=

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: kedsite » niedziela, 16 marca 2014, 20:04

hej,
a co powiecie na bezpośrednią wymianę bitcoinami jako alternatywa dla giełdy bitcurex i jej podobnych?
http://bit-pln.pl/ - proszę o wasze opinie na temat takiego rozwiązania. Chodzi mi o koncepcję - weryfikacja kont i bezpośrednie przelewy między użytkownikami co zabezpiecza nas przed utrata kasy gdy kolejne giełdy upadną.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 marca 2014, 20:32

kedsite pisze:a co powiecie na bezpośrednią wymianę bitcoinami jako alternatywa dla giełdy bitcurex i jej podobnych?
http://bit-pln.pl/ - proszę o wasze opinie na temat takiego rozwiązania. Chodzi mi o koncepcję - weryfikacja kont i bezpośrednie przelewy między użytkownikami co zabezpiecza nas przed utrata kasy gdy kolejne giełdy upadną.
No tak, ale weryfikacja kont oznacza, że portal przechowuje nasze dane osobowe. Gwarancja, że nie wyciekną jest żadna. Moim zdaniem to, co proponuje Bitalo (portfele z dwoma kluczami + podpisywanie transakcji przez użytkownika) jest znacznie lepsze.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: Bitmar » niedziela, 16 marca 2014, 20:43

Tu macie pożywkę dla waszego ego żądnego tanich sensacji rodem z pudelka: http://niebezpiecznik.pl/post/bitcurex- ... hackowana/
Ten wątek możecie sobie śmiecić.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: SkyValley » niedziela, 16 marca 2014, 20:46

Uff wolność wypowiedzi.

Bo w tamtym zbyt sztywno, strach pisać niepochlebne o curexie opinie, bo przecież "wyszli silniejsi" LOL

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: Bitmar » niedziela, 16 marca 2014, 20:50

Nie mam nic przeciwko wolności wypowiedzi pod warunkiem , że nie zaśmieca ważnych wątków i nie łamie regulaminu.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: SkyValley » niedziela, 16 marca 2014, 21:19

Rozumiem i pisałem to z lekkim żartem.
Po prostu do sprawy sceptycznie podchodzę, bo nic nie wiemy - nie mam więc zamiaru klaskać brawo po kilku miłych komunikatach.

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: Disi » niedziela, 16 marca 2014, 21:48

A odpowiadając Osomowi z tematu o kursie btc na pytanie wyprzedaży na curexie to:
"Jeżeli nikomu nic nie zginie to migracje stawiam na max 15% w pierwszej fazie odpalenia serwisu."
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: bitcurex hacked

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 17 marca 2014, 06:54

Bitmar pisze:Tu macie pożywkę dla waszego ego żądnego tanich sensacji rodem z pudelka: http://niebezpiecznik.pl/post/bitcurex- ... hackowana/
Ten wątek możecie sobie śmiecić.
Wszystko można nazywać tanią sensacją, do czasu aż nie okaże się prawdą, co w tym przypadku jest możłiwe.

Poczekamy, zobaczymy
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 17 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: Vampire » poniedziałek, 17 marca 2014, 07:18

Bitmar pisze:Tu macie pożywkę dla waszego ego żądnego tanich sensacji rodem z pudelka: http://niebezpiecznik.pl/post/bitcurex- ... hackowana/
Ten wątek możecie sobie śmiecić.
Bitmar pisze:Nie mam nic przeciwko wolności wypowiedzi pod warunkiem , że nie zaśmieca ważnych wątków i nie łamie regulaminu.
Jestes pewien na 100% i "dasz se reke uciac" ze to co tam pisza to 100% klamstwo?
Jezeli nie to Ty nie zasmiecaj watku mimo iz jestes adminem i "bogiem btc". Moze dla Ciebie jedno dwa itd btc to sobie robisz w ciagu minuty bo pracujesz jako jakas szycha gdzies za granica i dla Ciebie to zabawa ale dla niektorych to czesc oszczednosci(ja tam mialem malo ale mysle tez o innych). Dla mnie bezczelne, wywyzszajace sie i hamskie zachowanie z Twojej strony. Kazda plotka czy prawdziwa czy nie prawdziwa dla osob zza kulis(a moze Ty cos wiecej wiesz od innych skoro takie pewniaki mowisz?jezeli tak to sie tym podziel a nie takie wypowiedzi) powoduje strach lub niepewnosc a tu rozchodzi sie o pieniadze innych ludzi a Ty nie potrafisz uszanowac tego strachu.
My other car would be a Jet Fighter:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: smok » poniedziałek, 17 marca 2014, 07:34

@Vampire: Spokojnie chłopie, wiem że emocję są jednak trzymać porządek na forum trzeba. Gdyby tak nie było to za chwilę niemoderowanego wątku o bitcurexie dowiedzielibśmy się do ilu miejsc po przecinku ma liczyć kalkulator pani Zosi w warzywniaku :) co nie każdego interesuje. Wg mnie teraz już trzeba tylko czekać. Istnieją dwie możliwości albo bitcurex wróci normalnie tak jak podawano w komunikatach, albo zostały one napisane spod palm w ciepłym dalekim kraju... Ja na ich miejscu nie ukręcałbym łba kurze znoszącej złote jajka . Przełknąłbym stratę dokładając ze swoich wiedząc, że to moja ostatnia szansa udzielona przez rynek i jego użytkowników.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 17 marca 2014, 08:42

Vampire pisze:Jestes pewien na 100% i "dasz se reke uciac" ze to co tam pisza to 100% klamstwo?
Nie, nie jestem pewien, tak jak nie jestem pewien, że to jest prawda. Internet jest jak papier, przyjmie wszystko co ludzie napiszą i nie we wszystko trzeba wierzyć. Dopóki informacja nie jest potwierdzona pozostaje tylko plotką a na plotkach rodzą się teorie spiskowe. Te akurat nie są wiarygodnym źródłem informacji i nie powinny znajdować się w wątkach w których ludzie szukają rzetelnych i sprawdzonych informacji. Wątek o bitcurexie jest ważny więc nie róbmy z niego pudelka.
Vampire pisze:Jezeli nie to Ty nie zasmiecaj watku mimo iz jestes adminem i "bogiem btc". Moze dla Ciebie jedno dwa itd btc to sobie robisz w ciagu minuty bo pracujesz jako jakas szycha gdzies za granica i dla Ciebie to zabawa ale dla niektorych to czesc oszczednosci(ja tam mialem malo ale mysle tez o innych).
Masz mylne wyobrażenie o mnie i wybujałą wyobraźnie, żyje w jednym z najbiedniejszych regionów Polski. Sam mam środki na bitcurexie i wcale się nie czuję z tym komfortowo, dlatego wiem jak ważny jest oficjalny wątek o bitcurexie i jak ważne jest przesiewanie śmieci od rzetelnych informacji których poszkodowani szukają.
Vampire pisze:Dla mnie bezczelne, wywyzszajace sie i hamskie zachowanie z Twojej strony.
Spójrz na swój post.... Kulturą nie grzeszysz.
Vampire pisze:Kazda plotka czy prawdziwa czy nie prawdziwa dla osob zza kulis(a moze Ty cos wiecej wiesz od innych skoro takie pewniaki mowisz?jezeli tak to sie tym podziel a nie takie wypowiedzi) powoduje strach lub niepewnosc a tu rozchodzi sie o pieniadze innych ludzi a Ty nie potrafisz uszanowac tego strachu.
Dlatego nie zabraniam wam plotek ani wymyślania teorii spiskowych, możecie to dalej robić w innym wątku (ten jest dobry) i nie utrudniać ludziom szukania rzetelnych i sprawdzonych informacji w wątku głównym.

Moim zadaniem nie jest was ograniczać lecz utrzymać porządek. Przeczytajcie sobie ostatnie 200 postów ze starego wątku (jeśli macie tyle czasu i cierpliwości) o bitcurexie to będziecie wiedzieć o co chodzi. Forum skupia wokół siebie różnych ludzi, tych poważnych dla których cenne są rzetelne informacje, oraz tych co wielbią się w każdych nawet tych tanich środkach przekazu. Próbuję znaleźć złoty środek by nikt nie był poszkodowany. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie jeśli przestrzega pewnych zasad i ma szacunek do innych ludzi z odmiennymi poglądami i osobowością.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: konkor » poniedziałek, 17 marca 2014, 09:56

smok pisze: albo zostały one napisane spod palm w ciepłym dalekim kraju...
No to musieliby zapłacić niezły rachunek za roaming - bo przez cały weekend był odbierany telefon praktycznie od razu, w niedzielę też. Gdyby nie możliwość dodzwonienia się do nich - tylko czytanie tych żałosnych wypocin trolli, to bym osiwiał :lol:

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: Disi » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:08

Vampire a ty myślisz że ja i inni z goxa cieszyliśmy się, że giełda padła i zeżarła naszą kasę?
Na bitcurexie tez mialem parę groszy i nie chciałbym ich stracić. W tamtym wątku zrobił się śmietnik. A gdybyś przeczytał ten śmietnik to zauważyłbyś że to nie Bitmar wrzucił tego linka, on po prostu skopiował go do wątku plotkarskiego.
I emocje zostaw z boku, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Tutaj nikomu nie zależy żeby ktoś stracił kasę na bitcoine.
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:26

Vampire pisze: Jestes pewien na 100% i "dasz se reke uciac" ze to co tam pisza to 100% klamstwo?
Jezeli nie to Ty nie zasmiecaj watku (...)
Niedawno usłyszałem, jak któryś z polityków powiedział, że "nie wyklucza, że papież (JP2) miał dziecko" a na głosy oburzenia i żądania dowodów powiedział coś w stylu "ja tego NIE WYKLUCZAM, proszę udowodnić, że nie miał".

Od zawsze podstawą metody naukowej oraz prawa, a więc pośrednio i naszej cywilizacji jest to, że udowadania się istnienie a nie nieistnienie.

Więc jeśli napiszę, bez żadnych dowodów, że "właściciel Bitcurexa to jaszczuropodobny obcy, który chodzi przebrany za czlowieka" to jestem pewny, że Bitmar też nie będzie pewny na 100%, i nie da sobie ręki uciąć, że to kłamstwo ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: minerek » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:28

Coraz bardziej dochodze do przekonania ze gorsza od obslugi bledow jest obsluga uzytkownika. Nie ma nic gorszego od wkurzonego czlowieka. Znam roznych - spokojnych czekajacych na rozstrzygniecia do takich ktorzy wydzieraja twarz o ...15 groszy. Czlowiek czlowiekowi nie rowny - ale patrzac na rozne cassusy trzeba sie cieszyc ze wszystko mam nadzieje dobrze sie skonczy.

Gdyby potwierdzily sie plotki o wyplywie 1300 BTC - mysle ze firma by tego nie uniosla finansowo. W tym biznesie jest bardzo ciezko. Przypomnijmy sobie nawet start maxika - ciagle ataki ddos. Przypomnijmy sobie upadek goxa i ataki ddos nawet na blockchaina.

Ciemne antybitowe sily napewno wykorzystaja kazda sytuacje - NIE dajmy sie wkrecac - poki nie mamy 100 proc dowodow typu usmiech Marka z balonikiem.
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:29

Disi pisze:Tutaj nikomu nie zależy żeby ktoś stracił kasę na bitcoine.
No tak szczerze, to mi już zależy...
Chciałbym aby Mark stracil moją kasę, jeśli ją ma i mi ją oddał :twisted:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 marca 2014, 10:34 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: bitcurex hacked

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:32

@minerek - no ale przecież Bitcurex napisał, że stracili niewiele i zaraz wznawiają działalność.
Choć po prawdzie, to Gox pisał podobnie prawie do końca... :( Także rozumiem zdenerwowanie.

PS. Masz ode mnie "duży plus" za avatara ;)

Wróć do „Bitcoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości