[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna - ARCHIWUM

Dyskutant
Posty: 174
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: vanpytel » piątek, 14 marca 2014, 10:37

Ale czarne scenariusze rysujecie. Trzeba poczekać na jakieś info, bo "kula" się zepsuła i nikt nie wie co przyniesie przyszłość.

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: big_digger » piątek, 14 marca 2014, 10:37

Wydaje mi się, że nie ma co siać paniki - z tego co wiem przelewy BTC z bitcurexa wychodziły ręcznie ( chyba, że się myle ), wiec raczej mówimy tutaj tylko o namieszaniu w bazie, która jak przywrócą i dodatkowo odpowiednio poprawią kod aplikacji to będzie git :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 14 marca 2014, 10:38

Panowie nie siejcie paniki. Jeśli był włam, ale btc nie wyszły z giełdy, to anulują wszystkie zlecenia i przywrocą stan z przed tych dziwnych zleceń.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: pm7 » piątek, 14 marca 2014, 10:39

robithc pisze:Obecnie chce mieć więcej Btc , wiem co ludzie myślą na temat środków na giełdzie no ale przesyłanie co chwilę do portfela i odwrotnie mija się z celem.
Zależy jakim celem. Jeżeli celem nadrzędnym jest nie dać się okraść, a zarobić jest po tym pierwszym celu, to warto :)

Gaduła
Posty: 309
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mirekkk » piątek, 14 marca 2014, 10:39

big_digger pisze:Wydaje mi się, że nie ma co siać paniki - z tego co wiem przelewy BTC z bitcurexa wychodziły ręcznie ( chyba, że się myle ), wiec raczej mówimy tutaj tylko o namieszaniu w bazie, która jak przywrócą i dodatkowo odpowiednio poprawią kod aplikacji to będzie git :)
duże wypłaty BTC też wchodzą ręcznie?

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: big_digger » piątek, 14 marca 2014, 10:42

@Mirek, moim zdaniem duże to tylko ręcznie powinny wychodzić, generalnie ja nie wyobrażam sobie giełdy która puszcza duże ilości BTC automatami - wg jeżeli o mnie chodzi, to wszystkie przelewy wychodzące BTC powinny być robione ręcznie! Wszystkie giełdy, które robią to w sposób automatyczny prędzej czy później pozbyły się jakieś ilości BTC tudzież całości :)

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: rizar » piątek, 14 marca 2014, 10:44

dzwoniłem do bitcurexa i narazie sprawdzają co się stało - nie ma żadnych informacji ale jak tylko będzie coś jasne to podadzą

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: aaaxn » piątek, 14 marca 2014, 10:45

Ja rozumiem, że nadzieja umiera ostatnia, ale zważywszy na to, że atakujący miał dostęp do bazy danych, mógł podmieniać adresy wpłat to prawie na pewno będzie brakować sporo bitcoinów. Teraz jest tylko kwestia czy sytuacja jest zła, czy beznadziejna.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 10:45

big_digger pisze:Wydaje mi się, że nie ma co siać paniki - z tego co wiem przelewy BTC z bitcurexa wychodziły ręcznie ( chyba, że się myle ), wiec raczej mówimy tutaj tylko o namieszaniu w bazie, która jak przywrócą i dodatkowo odpowiednio poprawią kod aplikacji to będzie git :)
Mogą poprawiać co chcą, ale wpłaty na podmienione adresy poszły i bitkurex nie może nic z tym zrobić, poza oddaniem ludziom takich samych ilości BTC na ich (prawidłowe) konta. Najtrudniej będzie udowodnić, że wysłało się te bitcoiny pod fałszywy adres na giełdzie a nie np. wujkowi Marianowi.
Człowiek loguje się na giełdę, patrzy 'o k!@#$%, ale kurs skoczył, to sobie na weekend coś sprzedam, będzie na dziwki i koks', kopiuje adres wpłat z zakładki 'zasilenie konta', wkleja do siebie, klika wyślij i ma działać.
Tylko udowodnij człowieku, że adres który tam był, rzeczywiście tam był. Jak w bitkurexie podmienią bazę na starą to znikną te adresy i automatycznie dowody naszych wpłat.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: pm7 » piątek, 14 marca 2014, 10:47

Dlatego giełdy powinny tego typu informacje podpisywać kluczem GPG.

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: big_digger » piątek, 14 marca 2014, 10:48

MarcusDe pisze:
big_digger pisze:Wydaje mi się, że nie ma co siać paniki - z tego co wiem przelewy BTC z bitcurexa wychodziły ręcznie ( chyba, że się myle ), wiec raczej mówimy tutaj tylko o namieszaniu w bazie, która jak przywrócą i dodatkowo odpowiednio poprawią kod aplikacji to będzie git :)
Mogą poprawiać co chcą, ale wpłaty na podmienione adresy poszły i bitkurex nie może nic z tym zrobić, poza oddaniem ludziom takich samych ilości BTC na ich (prawidłowe) konta. Najtrudniej będzie udowodnić, że wysłało się te bitcoiny pod fałszywy adres na giełdzie a nie np. wujkowi Marianowi.
Człowiek loguje się na giełdę, patrzy 'o k!@#$%, ale kurs skoczył, to sobie na weekend coś sprzedam, będzie na dziwki i koks', kopiuje adres wpłat z zakładki 'zasilenie konta', wkleja do siebie, klika wyślij i ma działać.
Tylko udowodnij człowieku, że adres który tam był, rzeczywiście tam był. Jak w bitkurexie podmienią bazę na starą to znikną te adresy i automatycznie dowody naszych wpłat.


fakt, o tym zapomniałem.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bitmar » piątek, 14 marca 2014, 10:49

Czekamy na oficjalne stanowisko Bitcurexa, do tego czasu wszelkie teorie spiskowe nie mają sensu.
Czy to był błąd czy włamanie niedługo się dowiemy. Jeśli to było by włamanie hacker prawdopodobnie nie musiałby wystawiać ofert kupna, saldo zmienił by sobie w bazie. Wygląda mi to raczej na jakiś błąd na skutek którego komuś pojawiła się ogromna ilość fiatów. Wątpię też czy udało mu się wypłacić te BTC. Zachowajcie spokój i nie siejcie paniki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: minerek » piątek, 14 marca 2014, 10:50

Przy tak duzej wyplacie mozna trafic na zly input - i wtedy wszyscy blogoslawia tx mall :) Ja tez jestem za conajmniej opoznianiem wszystkich transakcji. Niestety posiadanie takiej recznie obslugujacej wszystko kancelarii przy no nie wiem 20 transakcjach na minute staje sie problemem - a sa wieksze gieldy - choc w Chinach rzekomo sa tani pracownicy :).

Mozna automatem opozniac transakcje np o 10 minut i stworzyc system zlozonych triggerow - niestety czasem oparty o przyczyny upadku innych. Kazdy taki przypadek niestety wzbogaca swiatowa baze wiedzy.

Ktos tu gdzies enigmatycznie pisal o wyplywie kodu tej gieldy ?
Make Bitcoin great again

Rozmowny
Posty: 62
Rejestracja: 4 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mirror » piątek, 14 marca 2014, 10:52

- krótkie stanowisko bitcurexa na fb

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 4 marca 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MorXpe » piątek, 14 marca 2014, 10:53

Co za zbieg okoliczności.

Bitmarket się ucieszy. Ekipa zdecydowanie bardziej ogarnięta niż te niemoty.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 11:35 przez MorXpe, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: So-What » piątek, 14 marca 2014, 10:54

wpłaciłem na curexa ostatnio 11000zl i teraz poczułem adrenaline...przelew był już zaksięgowany i widziałem środki na curexie ale nie ruszyłem ich ... jak myślicie odzyskam te fiaty?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 10:54

Jakbyco to tu jest adres "złodziejski"

https://blockchain.info/address/1HW8m73 ... 95eFWJHi3Z

Jak giełda jeszcze działała to dziś tam wpłaciłem 1 BTC. Jak zniknie to wiadomo - proszę śledźcie i dojdziemy po nitce do kłębka :-P

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 10:56

So-What pisze:wpłaciłem na curexa ostatnio 11000zl i teraz poczułem adrenaline...przelew był już zaksięgowany i widziałem środki na curexie ale nie ruszyłem ich ... jak myślicie odzyskam te fiaty?
Na pewno bardziej odzyskasz złotówki (masz w banku dowód przelewu) niż my BTC (anonimowość tu pięknie działa) ;-P

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: rizar » piątek, 14 marca 2014, 10:57

MarcusDe co ty tu dales za adres? ten na ktory wplaciles btc?

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: thomas515 » piątek, 14 marca 2014, 11:00

Jest ktoś w stanie oszacować jaki był wolumen w czasie tego prawdopodobnego włamu?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości