Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: M4v3R » czwartek, 6 marca 2014, 12:56

Dostałem takie oto info na maila:
19 marca 2014 r. Bitcoin Club SGH we współpracy z Instytutem Wiedzy i Innowacji oraz Polskim Stowarzyszeniem Bitcoin organizuje drugie seminarium w Szkole Głównej Handlowej pt. „Umarł król, niech żyje król!” – bezpieczeństwo nowych polskich giełd bitcoinowych po upadku MtGox.
Nasze pierwsze seminarium zorganizowane w grudniu było szeroko opisywane w branżowych mediach, a prelegenci (dr Krzysztof Piech, Szymon Woźniak, Maciej Ziółkowski, Mateusz Kowalczyk, Lech Wilczyński i Przemysław Gerschmann) byli wielokrotnie cytowani.
Pierwsze seminarium było ogłaszane na forum i tutaj:

Wybiera się ktoś? Ja raczej na pewno będę.

AKTUALIZACJA: Otrzymałem informację, że nastąpiła zmiana terminu spotkania z 19 na 24 marca 2014!

Seminarium odbędzie się 24 marca, rozpocznie się o godz. 15.20 i potrwa ok. 2,5h.
SGH WARSZAWA
Informacje na FB:

[dodane info - vestas]
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 marca 2014, 10:52 przez M4v3R, łącznie zmieniany 1 raz.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Rozmowny
Posty: 62
Rejestracja: 7 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 19 marca, SGH Warszawa

Postautor: Gambi » piątek, 7 marca 2014, 13:35

a jak było na poprzednim?

Gambi

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Club - 19 marca, SGH Warszawa

Postautor: M4v3R » piątek, 7 marca 2014, 14:10

Trzeba by zapytać kogoś z tego tematu: https://forum.bitcoin.pl/18-grudnia-201 ... 11679.html

Ja niestety na poprzednim nie byłem.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 24 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 19 marca, SGH Warszawa

Postautor: therolesky » poniedziałek, 10 marca 2014, 14:31

jest gdzieś obszerniejsze i oficjalne info na ten temat?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Club - 19 marca, SGH Warszawa

Postautor: M4v3R » poniedziałek, 10 marca 2014, 16:22

Organizatorzy powiedzieli mi, że oficjalne info pojawi się na ich FB jak będą mieli listę wszystkich prelegentów.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: M4v3R » czwartek, 13 marca 2014, 10:52

AKTUALIZACJA: Otrzymałem informację, że nastąpiła zmiana terminu spotkania z 19 na 24 marca 2014!

Szkoda tylko, że miałem już zarezerwowany i opłacony bilet na 19-go. No cóż, życie.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: kolkin » czwartek, 13 marca 2014, 21:55

yeaah kolejne spotkanie "w tygodniu"... 90% zainteresowanych pracuje :)

Mam nadzieje, że ktoś zda relacje lub wrzuci jakieś viŁdeŁo...
Jaki moderator takie forum...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: kontener » czwartek, 13 marca 2014, 22:16

jest jakaś stronka ze szczegółami ?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: M4v3R » czwartek, 13 marca 2014, 23:06

Podejrzewam, że szczegóły pojawią się tutaj jak tylko będą dostępne. Na chwilę obecną organizatorzy prawdopodobnie czekają na pełną listę prelegentów, żeby móc ogłosić kto będzie przemawiał.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: vestas » niedziela, 16 marca 2014, 00:18

Ja będę na 100%




Seminarium odbędzie się 24 marca, rozpocznie się o godz. 15.20 i potrwa ok. 2,5h.
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: bambak » niedziela, 16 marca 2014, 12:03

ciekawe czy pojawi się ktoś z bitcurexa
to by było dopiero ciekawe posłuchać jak to się stało, że się im ktoś wpakował na giełdę

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: kontener » niedziela, 16 marca 2014, 12:31

też będę na 100%

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: M4v3R » wtorek, 25 marca 2014, 08:05

Spotkanie bardzo fajne, dobrze zorganizowane. Tu ukłony w stronę dra Krzysztofa Piech, który od ooczątku do końca wszystko ogarniał, naprowadzał dyskusję i przedstawił bardzo rzetelną prezentację na początek. Zaproszenie wszystkich przedstawicieli giełd na wspólne piwo też było genialnym pomysłem :).

Jeśli chodzi o poziom przedstawiających to trzeba przyznać że w większości był bardzo wysoki. Mi osobiście podobało się m.in. wystąpienie pana od AutoValuty - nie dlatego że "ładnie mówił", ale dlatego że nie owijał w bawełnę. Mówił wprost o zabezpieczeniach jakie stosują, o architekturze swojego systemu, podczas gdy niektórzy konkurenci zasłaniali się twierdzeniami że ze względów bezpieczeństwa nie mogą mówić o szczegółach, albo że "admini by im dali po głowie jak wrócą". Niestety, jeśli bezpieczeństwo serwisu zależy od trzymania w tajemnicy sposobów, w jaki jest zabezpieczony, to moim zdaniem nie jest to bezpieczeństwo. Sieć Bitcoin i wiele otwartych projektów jest tego przykładem - nikt nie ma wątpliwości że są one bezpieczne właśnie dlatego, że otwarcie mówią o tym co czyni ich bezpiecznymi.

Pozdrawiam też pana z BitBay, który wydał mi się naprawdę świetnie przygotowany do swojej roli i czuł się na scenie jak ryba w wodzie, a także pana przyszłego mecenasa (obecni wiedzą o co chodzi ;))

Edit: literówka
Ostatnio zmieniony wtorek, 25 marca 2014, 12:06 przez M4v3R, łącznie zmieniany 1 raz.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: opengrid » wtorek, 25 marca 2014, 11:50

Security by obscurity ;)

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 lutego 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: gringos » wtorek, 25 marca 2014, 11:58

opengrid pisze:Security by obscurity ;)
tak to jest jak się przeczyta kilka haseł na wiki i potem rzuca się uważając się za super specjaliste od zabezczpieczeń

moje drogie dzieci.
każdy haker stara się poznać jak najwięcej informacji o atakowanym serwerze
jaka wersja serwera
jaki układ serwerów
gdzie fizicznie stoją itp itd

same w sobie informacje może i wyglądają niewinnie, ale czasami w połączeniu z innymi pozwalają znaleźć odpowiedni "wektor ataku"

więc moje drogie dzieci przestańcie mi tutaj pitolić farmazony, każda informacja zdradzona dodatkowo o serwisie może się przyczynić do szybszego hakowania serwera.

i pojęcie "Security by obscurity " jest tutaj trochę nie namiejscu

bo zapewne nie na tym opierają się zabezpieczenia, że niewiele ujawnia się informacji, ale nie ujawnianie informacji może pozwolić na spowolnienie ataku,a co za tym idzie jego zatrzymanie.

każdy kto zdradza dużo infomracji o swoim systemi wystawia swój grzbiet do obicia,
bo trzeba przyjąć do wiadomości, że na świecie są zdolniejsi od was hakerzy którzy potrafią się wpakować na każdy serwer, a im więcej wiedzą o waszym serwerze tym szybciej to zrobią.

więc rozpowiadajcie i dokładnie opisujcie swoje serwery oraz dokładnie sposób zabezpieczeń, a gwarantuje że znajdzie się jakiś cwaniak który to w końcu wykorzysta , jeśli nie w kraju to zawsze się znajdzie jakiś zdolny chińczyk który w końcu znajdzie dziure (przy takiej ilości ludzi to nawet statystycznie rzecz biorąc jest bardziej prawdopodobne)

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: qertoip » wtorek, 25 marca 2014, 12:07

@gringos masz rację ale chodzi raczej o to, że jest wiele standardowych praktyk bezpieczeństwa, które nie są żadną tajemnicą. Teraz chodzi o to, żeby giełda oświadczyła, że o nich w ogóle wie i że z nich korzysta (konkretnie, z jakich).
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: doooku » wtorek, 25 marca 2014, 12:32

Organizatorom faktycznie należy się pochwała za pomysł i oprawę.

Na podstawie wypowiedzi przedstawicieli giełd musze jednak przyznać, że przed nami jeszcze daleka droga. Zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpieczeństwo coldwallet'ów.

Dodatkowo widać brak doświadczenia biznesowego właścieli giełd. W którymś momencie z sali padło pytanie czy giełdy planują wprowadzenie "proof of ownership" dla zdeponowanych środków. Część giełd ze względu na swoją budowę od razu zadeklarowała weryfikację środków poprzez blockchaina, reszta właścicieli pod presją konkurencji publicznie zadeklarowała wprowadzanie systemu "proof of ownership". Nie wyobrażam sobie żeby zarząd banku złożył tak poważną deklarację na forum publicznym, bez wcześniejszego przemyślenia sprawy oraz konsultacji z prawnikiem i zespołem techniczym.

@gringos ++ Nigdy nie należy ujawniać publicznie szczegółów procedur bezpieczeństwa i architektury, chyba że zastawiamy na kogoś pułapke :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: M4v3R » wtorek, 25 marca 2014, 13:04

Jedna sytuacja, którą wczoraj byłem zniesmaczony - po wszystkim podszedł do mnie pan Roland Prusinowski, firma Upmobile z Łomży (jak to wynika z bazy whois) z zapytaniem czy jesteśmy zainteresowani adresem "bitalo.pl" (nasz adres to bitalo.com). Odpowiedziałem że nie wiem, na to on - że jest właścicielem i jak będziemy zainteresowani to mamy się skontaktować. Domenę zarejestrował oczywiście wczoraj, krótko po mojej prezentacji. Rozumiem, że każdy orze jak może, ale takie praktyki są (moim zdaniem) pozbawione dobrego smaku.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: qertoip » wtorek, 25 marca 2014, 13:09

doooku pisze:W którymś momencie z sali padło pytanie czy giełdy planują wprowadzenie "proof of ownership" dla zdeponowanych środków. Część giełd ze względu na swoją budowę od razu zadeklarowała weryfikację środków poprzez blockchaina
Zgadza się, jedna - Bitalo.
doooku pisze:reszta właścicieli pod presją konkurencji publicznie zadeklarowała wprowadzanie systemu "proof of ownership".
Zgadza się, przy czym większość zamiast powiedzieć o cryptographic proof-of-solvency to mówiła o zwykłym ujawnieniu adresów coldwalleta ;)

Nie tędy droga bo raz że giełda traci wtedy swoją prywatność a dwa (co gorsza) - niewiele to udowadnia... bo nie wiadomo jaka jest suma należnych sald i czy całość jest pokryta.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Club - 24 marca, SGH Warszawa

Postautor: nvll » wtorek, 25 marca 2014, 18:52

Są dostępne nagrania z tego spotkania?

Wróć do „Imprezy, spotkania, konferencje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości