Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Krasiu » sobota, 7 grudnia 2013, 13:09

Umawiamy się w jakimś miejscu, wysyłasz BTC, ja je od razu wymieniam na giełdzie i daję Ci uzyskaną kwotę - 2%.

Escrow możliwe, ale problematyczne (Ty pokrywasz koszty escrow).

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: lenny » sobota, 7 grudnia 2013, 13:37

Dajesz tą kasę w gotówce?

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Krasiu » sobota, 7 grudnia 2013, 13:49

lenny pisze:Dajesz tą kasę w gotówce?
tak.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Przemo » sobota, 7 grudnia 2013, 14:36

To chyba Ty dajesz najpierw kasę a ja tobie wysyłam bitki.
Ja Ci wysle bitki a ty spakujesz manatki i powiesz "A o szo choszi?"
A jak ja ucieknę z kasą to przynajmniej na kamerach będzie jakiś dowód :)
Ja już ci napisałem, że zgadzam się na -2% względem kursu PLN to wymyślasz jakieś dziwne historie :)

Dostać przelew w bitkach a potem ewentualnie zapłacić gotówkę to każdy by chciał ;)
A tu cofki nie ma.
A w gotówce jest.

A w dodatku chcesz je najpierw wymienić na giełdzie a potem dać kasę - śmiech na sali, a co mnie obchodzi co ty z bitkami zrobisz? Po cholerę ktoś ma czekać aż Ty sobie wymienisz na giełdzie? Kogo obchodzi co ty z tym chcesz robić? A jak giełda padnie albo ci haker ukradnie w międzyczasie? To powiesz, że nie dostałeś przelewu albo coś. Heh ale mieszasz. Już widzę chętnych na wymianę z tobą :)
Moja oferta już nieaktualna dla Ciebie :)

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Krasiu » sobota, 7 grudnia 2013, 14:48

Przemo pisze:To chyba Ty dajesz najpierw kasę a ja tobie wysyłam bitki.
Ja Ci wysle bitki a ty spakujesz manatki i powiesz "A o szo choszi?"
A jak ja ucieknę z kasą to przynajmniej na kamerach będzie jakiś dowód :)
Ja już ci napisałem, że zgadzam się na -2% względem kursu PLN to wymyślasz jakieś dziwne historie :)

Dostać przelew w bitkach a potem ewentualnie zapłacić gotówkę to każdy by chciał ;)
A tu cofki nie ma.
A w gotówce jest.

A w dodatku chcesz je najpierw wymienić na giełdzie a potem dać kasę - śmiech na sali, a co mnie obchodzi co ty z bitkami zrobisz? Po cholerę ktoś ma czekać aż Ty sobie wymienisz na giełdzie? Kogo obchodzi co ty z tym chcesz robić? A jak giełda padnie albo ci haker ukradnie w międzyczasie? To powiesz, że nie dostałeś przelewu albo coś. Heh ale mieszasz. Już widzę chętnych na wymianę z tobą :)
Moja oferta już nieaktualna dla Ciebie :)
W 100% przewidziałeś mój genialny plan oszukiwania Krakowiaków w McDonaldzie i w KFC na Floriańskiej, nie pozostaje mi nic innego jak spróbować w innym mieście a najlepiej kraju.

Podałem ci takie same warunki jakie są tutaj w PW wczoraj, nic nie mieszałem. Nikt nie karze się tobie ze mną wymieniać. Myślisz, że się powieszę bo nie zarobię prowizji z twojej astronomicznej kwoty? Twoja oferta nieaktualna? To już wczoraj ustaliliśmy, nie wiem po co spamujesz temat. Wklejaj screeny z naszej rozmowy jak masz jaja, niech użytkownicy ocenią te moje "mieszanie" i "dziwne historie".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Przemo » sobota, 7 grudnia 2013, 15:00

Na PW nic nie pisałeś o tym, że najpierw sprzedający robi przelew :)
A spamuje dlatego, żeby ostrzec innych, to śmierdzi wałem a w najlepszym razie niecelowym działaniem skutkującym utratą bitcoinów - Czyli ktoś ci przeleje bitki a tobie wirus ukradnie, albo ktoś przeleje na giełdę bitcurex a ona w tym momencie padnie, albo zapomnisz hasła albo ci coś zablokuje konto. I co wtedy? :)
Albo jak zobaczysz taką sumę na swoim koncie to dostaniesz ataku serca i wykitujesz - bitki utracone na wieki. A w drugą stronę to przynajmniej kontrahent mógłby gotówkę subtelnie odebrać zanim karetka przyjedzie :)

Po prostu zasada jest taka, że to ten co ma kasę daje ją najpierw przy wymianie osobistej. Oczywiście mogą być odstępstwa od takiej zasady pod warunkiem, że osoba co ma gotówkę ma duże zaufanie - a i to nie do końca bo może być czynnik losowy jak w/w "atak serca" i dupa zbita pomimo dobrych chęci.

A to wszystko dlatego, że przelew bitcoinowy oraz kradzież/wyłudzenie bitcoinów jest bardzo trudne do udowodnienia, nawet jakby się siedziało pod kamerami. Z gotówką to co innego.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: lenny » sobota, 7 grudnia 2013, 15:09

Przemo:

Krasiu zadeklarował możliwość skorzystania z escrow, to znaczy, że ma swoją własną pulę Bitcoinów do robienia tych swoich operacji na giełdzie. Ale zgadzam się z Tobą: Wysyła pierwszy ten, kto ma mniej reputacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Przemo » sobota, 7 grudnia 2013, 15:12

No dobrze, zadeklarował escrow, ale zadeklarował też wymianę osobistą. To, że zadeklarował escrow wcale nie znaczy że na escrow się zgodzi. Nie mówię też, że chce kogoś oszukać, ja tylko chce aby ludzie znali zagrożenia.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Krasiu » sobota, 7 grudnia 2013, 15:13

Przemo pisze:Na PW nic nie pisałeś o tym, że najpierw sprzedający robi przelew :)
A spamuje dlatego, żeby ostrzec innych, to śmierdzi wałem a w najlepszym razie niecelowym działaniem skutkującym utratą bitcoinów - Czyli ktoś ci przeleje bitki a tobie wirus ukradnie, albo ktoś przeleje na giełdę bitcurex a ona w tym momencie padnie, albo zapomnisz hasła albo ci coś zablokuje konto. I co wtedy? :)
Albo jak zobaczysz taką sumę na swoim koncie to dostaniesz ataku serca i wykitujesz - bitki utracone na wieki. A w drugą stronę to przynajmniej kontrahent mógłby gotówkę subtelnie odebrać zanim karetka przyjedzie :)

Po prostu zasada jest taka, że to ten co ma kasę daje ją najpierw przy wymianie osobistej. Oczywiście mogą być odstępstwa od takiej zasady pod warunkiem, że osoba co ma gotówkę ma duże zaufanie.

A to wszystko dlatego, że przelew bitcoinowy oraz kradzież/wyłudzenie bitcoinów jest bardzo trudne do udowodnienia, nawet jakby się siedziało pod kamerami. Z gotówką to co innego.
Widzę, że o tyle o ile do pisania wywodów godnych Sherlocka jesteś pierwszy, to z dedukcją i czytaniem ze zrozumieniem masz na bakier.

Gotówka jest cały czas na stole, przelew BTC na mój portfel -> wymiana na bitcurexie, za X PLN -> bierzesz gotówkę: 0.98X.

Jeżeli z matematyką też sobie nie radzisz, daj znać, spróbuję jakoś uprościć.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: lenny » sobota, 7 grudnia 2013, 15:15

Krasiu, Ty musisz dać gotówkę do łapy pierwszy, potem twój kontrahent Ci wysyła BTC. W przeciwnym wypadku twój kontrahent bardzo dużo ryzykuje, tak jak napisał Przemo, z pełni się z nim zgadzam; nie masz reputacji na forum, to TY musisz się dostosować do wymagań bezpieczeństwa dla dobra twoich kontrahentów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Przemo » sobota, 7 grudnia 2013, 15:18

On chce się zabezpieczyć na wypadek spadku kursu pomiędzy wypłaceniem kasy z kieszeni a zamianą btc na giełdzie :)
Powodzenia życzę.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Krasiu » sobota, 7 grudnia 2013, 15:26

lenny pisze:Krasiu, Ty musisz dać gotówkę do łapy pierwszy, potem twój kontrahent Ci wysyła BTC. W przeciwnym wypadku twój kontrahent bardzo dużo ryzykuje, tak jak napisał Przemo, z pełni się z nim zgadzam; nie masz reputacji na forum, to TY musisz się dostosować do wymagań bezpieczeństwa dla dobra twoich kontrahentów.
lenny, jak pisałem - pieniądze są na stole (to nie przenośnia). Jak najbardziej przy wymianie z osobami, które mają dużą reputację na forum jestem w stanie zezwolić na schowanie przez nich pieniędzy do portfela, co nie zmienia faktu, że NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI za wahania na giełdzie, czytaj: w ciągu 15 minut, w których robią się potwierdzenia mamy krach i wartość spada o 50%, mnie to nie obchodzi - zawsze otrzymujesz 0.98X.

To nie jest oferta kupna BTC - te kupuje na innych giełdach, i zdobywam ze sprzedaży w swoich sklepach. Jest to usługa "wybierania" (jak w bankomacie) bitcoinów za gotówkę z prowizją 2% dla osób, które nie mają konta na bitcurexie, bo nie mogą, nie chcą, nie lubią czekać i dla osób, którym zależy na braku śladu transakcji po ich stronie.

Abstrahuje już od faktu, że reputacja jest wartością subiektywną, jest tu kilku(nastu) użytkowników, którym bym zaufał i zezwolił na ściągnięcie pieniędzy ze stołu, ale opieranie się na przykład na kolorze nicku jest po prostu głupie. O ile z Tobą lenny problemu by nie było żadnego, to np. Przemo ma u mnie reputację bliską zeru.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 grudnia 2013, 15:55

Gdybym byl zainteresowany, zapytałbym tylko czy Krasiu nie ma nic przeciw sprawdzeniu na miejscu oryginalności banknotów. ;) Sorry, Krasiu, to nic osobistego, ale tu widzę lukę w bezpieczeństwie tej transakcji dla sprzedającego bitki.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 23 listopada 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Cyberek » sobota, 7 grudnia 2013, 16:03

Nie ro zumiem w czym Twoja oferta jest taka "super" - mam BTC na sprzedanie, przerzucam przez bitcurrex i dostaje gotowke. Robie to po aktualnym kursie i nie ryzykuje ze w miedzy czasie cos sie zmieni.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: gorlik » sobota, 7 grudnia 2013, 16:25

@Cyberek masz bitki o równowartości 100k ... ale wypłacając je na konto praktycznie stajesz na celowniku US. Za 2k prowizji masz czyste pieniądze bez podatku itp. ja bym to nazwał taka mała pralnia kasy :D

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: Krasiu » sobota, 7 grudnia 2013, 16:38

ekonokomik pisze:Gdybym byl zainteresowany, zapytałbym tylko czy Krasiu nie ma nic przeciw sprawdzeniu na miejscu oryginalności banknotów. ;) Sorry, Krasiu, to nic osobistego, ale tu widzę lukę w bezpieczeństwie tej transakcji dla sprzedającego bitki.
Wyciągam banknoty z bankomatu na oczach zainteresowanego...
Przemo pisze:Za to na celowniku urzędu skarbowego staje Krasiu i zapłaci od tej kwoty 75%, w dodatku ryzykuje, że za którymś razem trafi na jakiegoś bandziora.
Do pewnego momentu pisałeś głupoty, które jednak w jakimś stopniu dotyczyły tematu, teraz widzę po prostu, że piszesz żeby pisać. Proszę przestań zaśmiecać mój wątek.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: ekonokomik » sobota, 7 grudnia 2013, 16:52

gorlik pisze:@Cyberek masz bitki o równowartości 100k ... ale wypłacając je na konto praktycznie stajesz na celowniku US. Za 2k prowizji masz czyste pieniądze bez podatku itp. ja bym to nazwał taka mała pralnia kasy :D
Nie. Pranie kasy to jest akurat coś przeciwnego do "usługi", którą proponuje Krasiu. Pranie to opodatkowanie pieniędzy pochodzących z przestępstwa, tak aby można było się nimi cieszyć oficjalnie i nie ukrywać.

Wygadany
Posty: 519
Rejestracja: 9 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: skrzypu » sobota, 7 grudnia 2013, 17:01

ekonokomik pisze:Pranie kasy to jest akurat coś przeciwnego do "usługi", którą proponuje Krasiu. Pranie to opodatkowanie pieniędzy pochodzących z przestępstwa, tak aby można było się nimi cieszyć oficjalnie i nie ukrywać.
Pranie kasy to nie jest ich opodatkowanie tylko ZALEGALIZOWANIE. Nie zawsze legalizacja wiąże się z podatkiem.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: servantes » sobota, 7 grudnia 2013, 17:03

-węgiel to niesamowite, a skąd Pan bierze węgiel?
-zasadniczo to z Węgorzewskiej
-a nie boi się Pan tak ten węgiel wozić?
-strach jest ale zasadniczo zawsze staram się mieć kwit

To pasuje do sytuacji :-)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Chcesz anonimowo sprzedać BTC? Tylko 2% w Krakowie.

Postautor: koparki » sobota, 7 grudnia 2013, 17:15

Usługa jest fajna jednak zawsze będzie ryzyko na styku kupującego-sprzedającego. Trudno o rozwiazanie które satysfakcjonowałoby obie strony. Najlepiej aby banknoty trafiły z ręki do ręki przy jednoczesnym nieodwracalnym kliknięciu przelewu BTC. Dobrze aby spotkać się np w gmachu banku, gdzieś gdzie jest sporo ludzi i ochrona.

Wątek jest w dziale tablica ogłoszeń, koledzy częściowo maja rację ale też częściowo trolują oferenta i ofertę
---

Wróć do „Małopolskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości