Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH[Archiwum2015]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 443
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: alex69 » sobota, 30 listopada 2013, 02:14

rozbicie się zbliża

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: baggins » sobota, 30 listopada 2013, 08:04

bitguru pisze:@staar2

@baggins

"Użycie procesora płatności" w celu płacenia wirtualną gotówką. A więc czymś, co z definicji powinno takie mikropłatności na żywo umożliwiać. Czujesz ten bezsens? To jakby powiedzieć, że złotówka jest uniwersalną walutą cyfrową, bo płacę nią przez internet za pośrednictwem PayPal'a kupując w różnych dziwnych krajach. BitPay to proteza, a bitcoin jest inwalidą bez której ten "cyfrowy następca gotówki" w ogóle nie nadaje się do mikropłatności na żywo. Kto normalny czekałby kilkadziesiąt minut na kilka potwierdzeń transakcji przy kupnie głupiej gazety, płacąc bezpośrednio z walleta?

Umówmy się, bitcoin naprawdę świetnie sprawdza się w spekulacji. Ale następca gotówki z niego żaden.


Wracajac do kursu, przegapiłem ładny wystrzał o 22-ej. Niewidzialna ręka rynku czy spóźniony inwestor co napatoczył się w krytycznym momencie? ;-)
nie zgadzam się - bitpay to chwilowa proteza do czasu uzyskania przez bitcoin większej popularności.... chociaż w tym przypadku należało by go może raczej porównać do smoczka i buteli z mlekiem dla niemowlaka do czasu aż on sam się jeść nie nauczy - czyli nie bedzie bardziej akceptowany jako płtność, a nie jako środek transferu płatności

a z tym czekaniem na potwierdzenia kilkadziesiąt minut to też nie jest tak - dla dużych płatności rzadko wykonywanych to nie jest problem - dla płatności o których wspominasz o niewielkiej wartości nie trzeba czekać - jest ona rozgłaszana w sieci prawie natychmiast i są podobno jakieś programy/algorytmy które po paru sekundach nasłuchują czy w sieci nie pojawiła się double spend - jeżeli po paru sekundach go nie ma to ponoć nawet jak by się trochę puźniej pojawił to oryginalna transakcja jest już tak rozpropagowana że double spend zostanie odrzuconu - oczywiście ryzyko innego toku sprawy jest możliwe, lecz na tyle mało prawdopodobne, że przy niklich kwotach płatności jest akceptowalne - jak placisz dychą albo motetą w sklepie to nie widziałęm jeszcze, zeby kasjerka sprawdzła oryginalność tego pieniądza :)

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: bitguru » sobota, 30 listopada 2013, 11:25

@baggins

Z tego co mi wiadomo prękość potwierdzeń jest związana ze średnim czasem wydobycia kolejnego bloku i wynosi dla bitcoina (z grubsza) 10 minut. Wynika to z konstrukcji samej sieci i nie da się raczej obejść. Czy coś się w tym temacie ostatnio zmieniło?

Co do drobnych płatności, troszkę takowych zdarzało mi się swego czasu robić. Nie przypominam sobie, by kilka potwierdzeń pojawiało się na tyle szybko, by sprawdzać się do np. zakupu gazety w kiosku w drodze do pracy. W kwestii trafienia na merchanta, który choćby drobne transakcje walletem zrealizuje "na piękne oczy", bez wymagania iluś potwierdzeń to życzę powodzenia. Będzie Ci potrzebne. Równie dobrze możesz próbować zapłacić za batona w sklepie kserówką 10 PLN obiecując, że "oryginał podrzucisz później".

Myślę, że nie ma sensu zaklinać rzeczywistości. Bitoin nie został stworzony do drobnych transakcji na żywo. Trzeba się z tym pogodzić.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: athis » sobota, 30 listopada 2013, 11:32

@zomos

Statystyki są wynikiem jaki dał skrypt który przeszedł przez wszystkie dane blockchain`a. Nie ja go pisałem, ale mam kilka pomysłów na nowe statystyki i będę się starał załatwić aby ktoś napisał kolejny, np przedstawiający na wykresie ilość użytkowników z poszczególnymi ilościami BTC. Myślałem też o regularnym śledzeniu zmian na 100 lub więcej najbogatszych kontach żeby zbadać ile z nich może być zapomnianych a ile z nich się czynnie wyprzedaje. Czy coś mi się uda to nie wiem bo nie wiem czy ktoś mi ot tak napisze takie skrypty, a sam nie znam Pythona.

A czy rozdrobnienie udziałowców jest duże? Wg mnie właśnie NIE. 0,7 mln adresów mających powyżej 0.01 BTC to niewiele jeśli wziąć pod uwagę, że wiele osób dzieli swoje udziały na kilka portfeli.
Ostatnio zmieniony sobota, 30 listopada 2013, 13:37 przez athis, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: zomos » sobota, 30 listopada 2013, 12:02

athis pisze:@zomos

Statystyki są wynikiem jaki dał skrypt który przeszedł przez wszystkie dane blockchain`a. Nie ja go pisałem, ale mam kilka pomysłów na nowe statystyki i będę się starał załatwić aby ktoś napisał kolejny, np przedstawiający na wykresie ilość użytkowników z poszczególnymi ilościami BTC. Myślałem też o regularnym śledzeniu zmian na 100 lub więcej najbogatszych kontach żeby zbadać ile z nich może być zapomnianych a ile z nich się czynnie wyprzedaje. Czy coś mi się uda to nie wiem bo nie wiem czy ktoś mi ot tak napisze takie skrypty, a sam nie znam Pythona.

A czy rozdrobnienie udziałowców jest duże? Wg mnie właśnie NIE. 1,7 mln adresów mających powyżej 0.01 BTC to niewiele jeśli wziąć pod uwagę, że wiele osób dzieli swoje udziały na kilka portfeli.
Czas reakcji się zwiększa przy małych portfelach. Zgrupowanie środków trwa co daje czas. Coraz mniejsze szanse na zrzut gigantycznymi paczkami w krótkim czasie od różnych użytkowników. I to jest dobre.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: baggins » sobota, 30 listopada 2013, 12:04

bitguru pisze:@baggins

Z tego co mi wiadomo prękość potwierdzeń jest związana ze średnim czasem wydobycia kolejnego bloku i wynosi dla bitcoina (z grubsza) 10 minut. Wynika to z konstrukcji samej sieci i nie da się raczej obejść. Czy coś się w tym temacie ostatnio zmieniło?

Co do drobnych płatności, troszkę takowych zdarzało mi się swego czasu robić. Nie przypominam sobie, by kilka potwierdzeń pojawiało się na tyle szybko, by sprawdzać się do np. zakupu gazety w kiosku w drodze do pracy. W kwestii trafienia na merchanta, który choćby drobne transakcje walletem zrealizuje "na piękne oczy", bez wymagania iluś potwierdzeń to życzę powodzenia. Będzie Ci potrzebne. Równie dobrze możesz próbować zapłacić za batona w sklepie kserówką 10 PLN obiecując, że "oryginał podrzucisz później".

Myślę, że nie ma sensu zaklinać rzeczywistości. Bitoin nie został stworzony do drobnych transakcji na żywo. Trzeba się z tym pogodzić.
nie ogarniasz tego co piszę i dalej opowiadasz o potwierdzeniach - nie mogę znaleźć artukułu który to w szczegółach opisywał ale w skrócie -
"They could connect to a few big mining pools, then wait about 10 seconds before continuing, then they should be able to detect double spends if there are any. This decreases double spend risk quite a lot"

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: athis » sobota, 30 listopada 2013, 13:06

Zgadzam się, że rozdrobnienie jest dobre, a nawet jest głównym celem. Sam uważam, że nawet jakimś wyznacznikiem wartości BTC jest to ile osób się nim posługuje. Im mniej kont z dziesiątkami BTC tym lepiej - oczywista sprawa.

Będę się starał prowadzić spis wszystkich kont i ich zawartości przez jakiś czas, prześledzić sytuację tych najbogatszych kont (czy się bogacą czy raczej wyprzedają stopniowo). Niestety jeden plik tekstowy w formacie txt zawierający spis kont i ich balance waży na chwile obecną 100mb więc przetwarzanie tego zajmuje trochę czasu. Jeśli ktoś ma ciekawe pomysły na statystyki to proszę przedstawiać, być może uda mi się je zrealizować

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: baggins » sobota, 30 listopada 2013, 13:19

athis pisze:Zgadzam się, że rozdrobnienie jest dobre, a nawet jest głównym celem. Sam uważam, że nawet jakimś wyznacznikiem wartości BTC jest to ile osób się nim posługuje. Im mniej kont z dziesiątkami BTC tym lepiej - oczywista sprawa.

Będę się starał prowadzić spis wszystkich kont i ich zawartości przez jakiś czas, prześledzić sytuację tych najbogatszych kont (czy się bogacą czy raczej wyprzedają stopniowo). Niestety jeden plik tekstowy w formacie txt zawierający spis kont i ich balance waży na chwile obecną 100mb więc przetwarzanie tego zajmuje trochę czasu. Jeśli ktoś ma ciekawe pomysły na statystyki to proszę przedstawiać, być może uda mi się je zrealizować
wybacz - napracujesz się, a wynik i tak nie wiadomo jak traktować - raczej jedynie jako ciekawostkę - przecież "grubas" może mieć 500 adresów po 8 BTC - a z drugiej strony częśc adresów z dużymi ilościami może być martwa - jak tego kolesia co mu się dysk z 7000BTC zfajcył i go wywalił :P

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 443
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: alex69 » sobota, 30 listopada 2013, 13:53

Max Keiser ‏@maxkeiser

If Jesus were born today, the 3 wise men would bring him BTC, LTC and Quark.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: SkyValley » sobota, 30 listopada 2013, 14:02

Coraz bardziej mi się wydaje że Keiser jest zwykłym medialnym naganiaczem, który wcześniej zakupi czegoś dużo a później pieje na temat jakiejś kryptowaluty i sprzedaje na wzrostach. Mam nadzieję, że się mylę:)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: NowyDekiel » sobota, 30 listopada 2013, 14:04

Czy kopanie w grupie jest w jakiś sposób jeszcze opłacalne? Zakładając, że bym się chciał podpiąć gdzieś, to czy pobór prądu nie przewyższał by tego co bym uzbierał? :P

Jeszcze mam bardzo nurtujące pytania.

W zasadzie na czym polega różnica między bitcurex'em a lilionem? Giełda/Kantor, ale w zasadzie w praktyce gdzie lepiej się kierować?
Przy okazji, jeśli ktoś stwierdzi, że jednak lilion:
http://i.imgur.com/vbKP7CT.png
Skąd wziąć adres BitCoin? Muszę na swojej maszynie założyć portfel?

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony sobota, 30 listopada 2013, 14:24 przez NowyDekiel, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 42
Rejestracja: 16 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: alter » sobota, 30 listopada 2013, 14:13

Witam... Amerykanie i Chińczycy rodzą w bólach nowe ATH... Główkę już widać...

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Twarzowiec » sobota, 30 listopada 2013, 15:00

NowyDekiel pisze:
Skąd wziąć adres BitCoin? Muszę na swojej maszynie założyć portfel?

Pozdrawiam!
Wszystko jest na forum, użyj funkcji szukaj. To jest temat o kursie ;)

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: SkyValley » sobota, 30 listopada 2013, 15:04

Krótka piłka: gdzie na bitcoin charts ustawić, by pokazywało średnią cenę z danego przedziału czasu?

Chodzi mi np. o porównanie sobie średniej ceny z ostatnich 3 miesięcy do obecnej.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 443
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: alex69 » sobota, 30 listopada 2013, 15:38

SkyValley pisze:Coraz bardziej mi się wydaje że Keiser jest zwykłym medialnym naganiaczem, który wcześniej zakupi czegoś dużo a później pieje na temat jakiejś kryptowaluty i sprzedaje na wzrostach. Mam nadzieję, że się mylę:)
no co ty ... :D
ale właśnie o to w tym wszystkim chodzi :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: staar2 » sobota, 30 listopada 2013, 17:31

bitguru pisze:@staar2

Chyba wspominałem coś o "droższych" zakupach? Rano wychodzisz z domu mając w planach kupno komputerka za okrągłe 1 BTC. Wieczorem masz wreszcie wolną chwilę i zaglądasz do sklepu. Uppsss, w ciągu dnia kurs spadł o 12 %. Musisz więc za ów sprzęt zapłacić już 1,12 BTC. Brak stabilności kursowej w połączeniu z cenami denominowanymi w fiatach jest poważnym problemem. Następnych milion punktów akceptujących płatności BTC nadal tego nie zmieni. Nie na tych zasadach.
To nie tak. Chcesz kupić upatrzonego nawet tydzień wcześniej kompa za np. 3500 zł, a nie za 1 BTC. Ładujesz się do sklepu.
Komp nadal jest - po 3500 zł, a po AKTUALNYM kursie np. 0,99764842 BTC. Płacisz te BTC, a sklep dostaje niemal od razu kase w postacji złotówek. :)

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: andrew9 » sobota, 30 listopada 2013, 17:47

Świetnie - ty płacisz w postaci złotówek, sklep dostaje zapłatę w postaci złotówek. Gdzie tu miejsce dla BTC..?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: staar2 » sobota, 30 listopada 2013, 17:57

Zapytaj tych, którzy taki dodatkowy kanał płatności przyjmują i przyciągają tym klientów. :)
I właśnie w ten sposób odpowiedziałem ci na twoje pytanie. :)

Kurs dzisiaj spokojny...Chyba przez weekend powłóczy się w trendzie bocznym (o dziwo -> gox 0% fee) . Liczyłem na mocniejsze wahania. :)
Ostatnio zmieniony sobota, 30 listopada 2013, 18:02 przez staar2, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: andrew9 » sobota, 30 listopada 2013, 18:02

E tam - to, że ludzie reklamują coś bezsensownego w sposób, który nie ma sensu, a inni z tego korzystają i cieszą się, jakby to miało sens, mnie nie przekonuje ;) (choć nie twierdzę, że akurat w przypadku BTC tak jest, ale w reklamie ogólnie często)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 566
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: staar2 » sobota, 30 listopada 2013, 18:10

Pamiętaj, że kryptowaluty to też szybki transfer środków. Ludzie na prawdę z tego korzystają :-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości