Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu LTC - dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitmar » sobota, 23 listopada 2013, 12:39

Tu żółtodzioby dyskutują o kursie LTC.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 272
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: pawelpawel » sobota, 23 listopada 2013, 13:41

Czy jest szansa, ze kurs spadnie do tych ~5$?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Bitmar » sobota, 23 listopada 2013, 13:45

Zawsze jest taka szansa, ale gwarancji nikt Ci nie da. Jeżeli kurs wystrzeli na wyższy poziom >10-20$ to już raczej ciężko będzie do 5$ wrócić.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 września 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: apacz » poniedziałek, 25 listopada 2013, 01:21

No to pytanie od totalnego świeżaka. Nie traktuję tego co napiszecie jako wyrocznie czy jakąś prawdę objawioną ; ) chciałbym po prostu zapoznać się ze zdaniem bardziej doświadczonych osób

Jak uważacie, realne byłoby to żeby w ciągu 30 dni kurs LTC wzrósł do powiedzmy ~14 dolarów?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 listopada 2013, 01:58

apacz pisze:No to pytanie od totalnego świeżaka. Nie traktuję tego co napiszecie jako wyrocznie czy jakąś prawdę objawioną ; ) chciałbym po prostu zapoznać się ze zdaniem bardziej doświadczonych osób

Jak uważacie, realne byłoby to żeby w ciągu 30 dni kurs LTC wzrósł do powiedzmy ~14 dolarów?
To jest realny kurs nawet w najbliższy wtorek.
Nie żartuję. Nie twierdzę, że jest bardzo prawdopodobny, ale jeśli taki będzie to gwarantuję Ci, że nikt na tym forum się nie zdziwi. Zobacz jakie były skoki kursu LTC w ciągu ostatnich 2-3 tygodni.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 186
Rejestracja: 5 sierpnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: djkarmi » poniedziałek, 25 listopada 2013, 07:07

Na mtgox wprowadzili nowy system do handlu może zaraz LTC wejdzie.

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: kierownik » poniedziałek, 25 listopada 2013, 08:33

djkarmi pisze:Na mtgox wprowadzili nowy system do handlu może zaraz LTC wejdzie.
źródło?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 186
Rejestracja: 5 sierpnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: djkarmi » poniedziałek, 25 listopada 2013, 09:54

Przypuszczenie, nic oficjalnego jedynie zwróciłem uwagę na to ze zmienił się sytem handlu na mtgox nie wiem czy to już midas. Ale lepiej kupować plotki a przedawac fakty.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 25 listopada 2013, 18:57

Nic tak nie napędza kursu kryptowalut jak dobra plotka:-)

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: zomos » poniedziałek, 25 listopada 2013, 20:03

Co to jest ten cały ProtoShares? Kurs praktycznie taki jak LTC! Oczywiście na chińskiej giełdzie bo gdzie indziej...
https://bter.com/trade/pts_btc

0.011 BTC a LTC 0.013... ? Co to jest? Jakaś nowa supermoneta?

BTB - ? To co to wogóle ? jeszcze wyżej... Tyle że handel na poziomie jednej monety na pare godzin... Kiedy ten cały PTS ma wolumen 50% LTC na tym śmiesznym chińskim rynku...

Jak źle trafiłem to przenieść. Ale no kurs prawie taki sam jak LTC...

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: anty » wtorek, 26 listopada 2013, 07:43

Spory wzrost podbity przez tego fontasa podobno, ktoś miał styczność z jego wcześniejszymi akcjami? jak coś takiego może się skończyć, załapałem się i dokupiłem jak było po 10$ ale już sprzedałem bo dziwna ta akcja i jakoś w to na dłuższa metę nie wierze, ciekawe co z tego wyniknie.

Rozmowny
Posty: 84
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: trickster00 » wtorek, 26 listopada 2013, 12:12

anty pisze:Spory wzrost podbity przez tego fontasa podobno, ktoś miał styczność z jego wcześniejszymi akcjami? jak coś takiego może się skończyć, załapałem się i dokupiłem jak było po 10$ ale już sprzedałem bo dziwna ta akcja i jakoś w to na dłuższa metę nie wierze, ciekawe co z tego wyniknie.
akcje fontasa sąb typu - pompujcie a ja opchnę to co zachomikowałem.

Faktycznie po takiej akcji może być spadek ale będzie to można spokojnie traktować jako zwykłą korektę (tak mi się wydaje) - w long term LTC jest tylko UP

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: anty » wtorek, 26 listopada 2013, 16:34

pawelpawel pisze:Rada od zoltodzioba dla zoltodziobow. Jesli juz kupiliscie ltc to traktujcie to jako inwestycje dlugoterminowa, czyli zachomikujcie walute i w ogole jej nie ruszajcie. Ja przez zabawe w biznesmena przez 3 dni stracilem 5 ltc.
podpisuje się pod tym co ten kolega w głównym wątku napisał, u mnie najlepiej zainwestowane zostały te co je na starcie przelałem do portfela. Obracać kasa wydaje się łatwo i raz drugi trzeci piąty się uda aż w końcu wtopa która przekreśla cała robotę i w najlepszym wypadku wracamy do pkt wyjścia, no ale nauk też kosztuje :)

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Frumbar » wtorek, 26 listopada 2013, 23:10

Zainwestowałem 1/3 oszczędności w LTC oraz w FTC (proporcje 4:1). Czy warto zastanawiać się nad włożeniem w to większej ilości? Na tą chwilę resztę pieniędzy mam na lokatach, więc musiałbym poczekać aż się pokończą. Czy jednak jest to zbyt duże ryzyko, i istnieje jakaś szansa że w przeciągu 1-2 lat się straci na tym? Mowa o ~40 tys.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: SkyValley » wtorek, 26 listopada 2013, 23:27

Zawsze istnieje ryzyko. Ogromne. Ale jeśli pójdzie zgodnie z przewidywania, zarobisz sporo. Nie trzymaj LTC na giełdzie, skoro dłuuugi czas będą czekać zanim sprzedasz:)

Gaduła
Posty: 405
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: zomos » wtorek, 26 listopada 2013, 23:28

Frumbar pisze:Zainwestowałem 1/3 oszczędności w LTC oraz w FTC (proporcje 4:1). Czy warto zastanawiać się nad włożeniem w to większej ilości? Na tą chwilę resztę pieniędzy mam na lokatach, więc musiałbym poczekać aż się pokończą. Czy jednak jest to zbyt duże ryzyko, i istnieje jakaś szansa że w przeciągu 1-2 lat się straci na tym? Mowa o ~40 tys.
Ryzyko należy do Ciebie. Inwestowałeś kiedyś na rynkach o dużej zmienności? Giełdy towarowe, papierów, Forex? Jeśli nie to musisz się najpierw nauczyć na takich rynkach operować a kosztuje to mnóstwo czasu i niestety pieniędzy. Jak masz do zainwestowania swoje życiowe oszczędności to bym się bał inwestować w BTC a nie mówiąc o jeszcze bardziej zmiennych rynkach jak LTC i FTC. Ale jak to zawsze powtarzam. Ryzyko jest twoje. I pamiętaj że noże łatwo ucinają ręce przy samym tyłku!

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Frumbar » środa, 27 listopada 2013, 08:25

Właśnie młody jestem, i nie będę ukrywał, że tematem inwestowania zainteresowałem się 1-2 miesiące temu. Póki co studiuję, ale w perspektywie na przyszłość 40 tys. to nie będzie jakiś ogromny pieniądz, więc jestem w stanie podjąć ryzyko. Bo ryzyko że zupełnie kryptowaluty stracą na wartości chyba nie istnieje, co nie? Przynajmniej nie taki BTC czy LTC.
Póki co przeleję na konto pieniądze żeby czekały, i jedynie w przypadku gdy okaże się, że to, co się teraz dzieje z kursem to jest pompowanie, i jakiś ostry spadek będzie, kupię za to co mam. Bo 21 dolarów / LTC to gigantyczny kurs biorąc pod uwagę że jakieś 3 dni temu było 8, a w sumie jeszcze wczoraj było 10.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: SkyValley » środa, 27 listopada 2013, 08:29

zomos pisze:Inwestowałeś kiedyś na rynkach o dużej zmienności? Giełdy towarowe, papierów, Forex? Jeśli nie to musisz się najpierw nauczyć na takich rynkach operować a kosztuje to mnóstwo czasu i niestety pieniędzy.
Gruba przesada. 95% osób inwestujacych w kryptowaluty nie zna się na giełdzie, forexie itd. Do grania przydaje się oczywiście analiza, ale generalnie kryptowaluty na długi czas trzymania to kupić, czekać kilka miesięcy, rok, dwa, więcej. Czyli przede wszystkim CIERPLIWOŚĆ a nie żadne umiejętności o których piszesz.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: SkyValley » środa, 27 listopada 2013, 08:33

Frumbar pisze:Właśnie młody jestem, i nie będę ukrywał, że tematem inwestowania zainteresowałem się 1-2 miesiące temu. Póki co studiuję, ale w perspektywie na przyszłość 40 tys. to nie będzie jakiś ogromny pieniądz, więc jestem w stanie podjąć ryzyko. Bo ryzyko że zupełnie kryptowaluty stracą na wartości chyba nie istnieje, co nie? Przynajmniej nie taki BTC czy LTC.
Póki co przeleję na konto pieniądze żeby czekały, i jedynie w przypadku gdy okaże się, że to, co się teraz dzieje z kursem to jest pompowanie, i jakiś ostry spadek będzie, kupię za to co mam. Bo 21 dolarów / LTC to gigantyczny kurs biorąc pod uwagę że jakieś 3 dni temu było 8, a w sumie jeszcze wczoraj było 10.
Dokładnie, dobrze kombinujesz. Nie śpiesz się z kupnem po wysokiej cenie. Gdybym chciał dobrze zainwestować 40k zł, czekałbym nawet kilka miesiecy na dołek. A doki będą, zwłaszcza gdy są mega górki wszędzie. Zastanów się jeszcze, czy nie warto zainwestować dzieląc rozsądnie portfel np. 70% w BTC jakby było tanie hehe, ze 20% w LTC no ii reszta w FTC skoro o nim myślisz. Lub jakiś bardzo tani jeszcze śmieciowy coin z cryptsy, warto włożyć w kilka z nich dosłownie po 100zł, zdaje się, że wiele z nich ma szansę na skok rzędu 1000-10000%.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu LTC - dla ŻÓŁTODZIOBÓW

Postautor: Frumbar » środa, 27 listopada 2013, 08:43

Tylko w takim przypadku jak z kupnem? Bo LTC/FTC jest na liliontransfer, to wziąłem za złotówki, będąc świadomym że trochę przepłacam. Kupując inne krypto już trzeba będzie pewnie z jakiejś giełdy wziąć je.
Więc na 2 sposoby mogę to zrobić.
Albo dokupić zwyczajnie na lilion btc/ltc/ftc, i zamienić przez giełdę na inne krypto.
Albo przelać dolary na jakąś giełdę, i taniej kupić. Tylko jak to zrobić? Mam konto w Alior Sync, tylko złotówki. Na btc-e jak patrzyłem to jest 1% kwoty pobierane, ale i tak wyszłoby taniej niż biorąc przez lilion. To trzeba użyć International Wire Transfer? I ile przelew w banku by mnie kosztował dodatkowo? Na przewalutowaniu sporo bym stracił?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: malte81 i 13 gości