KantorKanga.pl

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 grudnia 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: M.P. » środa, 22 grudnia 2021, 12:56


Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: KamilZ » środa, 22 grudnia 2021, 21:22

@M.P. Przeczytałem. Słowa są tanie. Podobne historie były do zaobserwowania u FlaingAtom.
Nie mówię, że wszystko jest kłamstwem, ale niektóre rzeczy są trochę grubymi nićmi szyte.
Czy ktoś rzeczywiście korzystający z Kangi mógłby to zweryfikować i się odnieść?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

KantorKanga.pl

Postautor: FlyingAtom » środa, 22 grudnia 2021, 22:18

KamilZ pisze: środa, 22 grudnia 2021, 21:22@M.P. Przeczytałem. Słowa są tanie. Podobne historie były do zaobserwowania u FlaingAtom.
Nie mówię, że wszystko jest kłamstwem, ale niektóre rzeczy są trochę grubymi nićmi szyte.
Czy ktoś rzeczywiście korzystający z Kangi mógłby to zweryfikować i się odnieść?

Bardzo krzywdzące porównanie. Czytałem ten tekst 3 osoby od nas dostały to na pocztę.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KantorKanga.pl

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 23 grudnia 2021, 12:57

Wystarczy obejrzeć od 18 minuty i widać jaki mają stosunek do KYC/AML...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: miso20 » czwartek, 23 grudnia 2021, 13:56

@rav3n_pl loool. Nie wróże im dobrej przyszłości. Takiego steku bzdur na minutę filmu, dawno nie słyszałem.

Generalnie nie zalecam trzymać swoich środków na giełdach, a Kanga jest trochę dziwna. Z takim podejściem do KYC, to nie zdziwi mnie kolejny wjazd czarnych w branży. Nie wiem jakie historie o FA krążą jak kolega @KamilZ pisał, ale podstawowa różnica jest taka, że Flying nie przechowuje środków klientów. Zasadniczo więc nie ma co upaść i zniknąć. Jedynie co jak się czasem bitomat przytnie i utkną środki na parę dni, ale to jest normalne przy maszynie. Tak samo mogłoby być przy planetcash czy euronet. Kto się boi może iść do biura i z łapy do łapy dostać bez ryzyka.

Dużo serwisów w Polsce już upadło i nie zdziwią mnie kolejne. Nasze środowisko jest niestety śliskie, zresztą nie lepiej wygląda międzynarodowa "śmietanka".

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 grudnia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Binance Smart Chain

KantorKanga.pl

Postautor: MTB Coin » sobota, 25 grudnia 2021, 19:52

Byłem niedawno w ich kantorze i dowiedziałem się, że bez KYC można wypłacić max €1000, a od 15 000 zł zawiadamiają US. Kombinowanie z wieloma kontami u mnie w mieście by nie przeszło. Ale jeśli faktycznie tak podchodzą do AML jak na filmie, to wjazd czarnych jest kwestią czasu. By się całkowicie zabezpieczyć, to musieliby wprowadzić obligatoryjny KYC + kamery.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: KamilZ » niedziela, 26 grudnia 2021, 21:56

FlyingAtom pisze: środa, 22 grudnia 2021, 22:18Bardzo krzywdzące porównanie.
Rzeczywiście, źle dobrałem słowa.
Miałem na myśli, że o was też krążyły legendy jacy to źli nie jesteście, a okazywało się, że to ludzie szukali problemów na siłę.

Najmocniej przepraszam, obiecuję ostrożność na przyszłość.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: revo » niedziela, 26 grudnia 2021, 22:27

mi w kandze nie podoba się że jest wymiana pośrednia w przypadku zakupu na jakiś stablecoin oPLN (cokolwiek by to nie było) (nie wiem jak przy sprzedaży) a nie bezpośrednia jak w np. FA
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 grudnia 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: M.P. » środa, 29 grudnia 2021, 10:03

Kanga wczoraj odniosła się do wpisu na blogu, materiał Kangi od 7:20 odnoszą się do bloga, można posłuchać od początku i zobaczyć jak głos im drży.
Na dole bloga wpis odnoszący się do ich odpowiedzi i zadający konkretne pytania.
https://czerwieni-na-twarzy-bladzi-w-ki ... ustwo.html

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 grudnia 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: M.P. » czwartek, 30 grudnia 2021, 23:39

Kanga exchange, opinie, piramida, scam, właściciele powiązani z serwisem za10groszy.pl
https://czerwieni-na-twarzy-bladzi-w-ki ... -scam.html

Kanga exchange usuwa filmy
https://czerwieni-na-twarzy-bladzi-w-ki ... -scam.html

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 10 maja 2021
Reputacja: -71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: baramundi95 » niedziela, 2 stycznia 2022, 07:27

"Jonasz Miara" i wszystko jasne.

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
MTB Coin pisze: sobota, 25 grudnia 2021, 19:52Byłem niedawno w ich kantorze i dowiedziałem się, że bez KYC można wypłacić max €1000, a od 15 000 zł zawiadamiają US. Kombinowanie z wieloma kontami u mnie w mieście by nie przeszło. Ale jeśli faktycznie tak podchodzą do AML jak na filmie, to wjazd czarnych jest kwestią czasu. By się całkowicie zabezpieczyć, to musieliby wprowadzić obligatoryjny KYC + kamery.


To wszystko ściema. Korporacja nigdy nie będzie za swoimi klientami. Żadnej przyzwoitości tylko zysk dla udziałowców.
Stay away from governments and corporations...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: KamilZ » wtorek, 4 stycznia 2022, 12:47

@M.P. Śledziłem z ciekawości rozwój Kangi, bo spodobał mi się ich model ekspansji biznesowej oraz ideowe podejście do wolności człowieka w myśl prawa naturalnego (np. niechęć do inwigilacji przez KYC). Nie wnikałem w dziwne tokeny na giełdzie.

Niestety odnośnie zarzutów, to nie ogarniam do końca tego. Możesz mi to wyjaśnić jak 7 latkowi, bo póki co widzę sporo spekulacji przedstawianej jako fakty i niewiele konkretów.
Przykładowo:
Argumenty odnośnie tego, że nie mają lojalek podpisanych jako przyczynek do szybkiej ucieczki z kasą?
Atakowanie ich inwestorów, że niby bandyci i złodzieje? To czemu nie siedzą w kiciu, albo nie uciekli z kraju jak Żukiewicz, tylko mogą dalej spokojnie inwestować w giełdy?
A to już jest mistrzostwo:
M.P. pisze: środa, 29 grudnia 2021, 10:03można posłuchać od początku i zobaczyć jak głos im drży.
Z ciekawości przesłuchałem ich wcześniejsze materiały i jakoś nie widziałem znaczącej różnicy w drżeniu głosu :roll:

Jest to bardzo grubymi nićmi szyte.
Uprzejmie bym prosił o konkrety, bo chętnie ostrzegę kilka osób, które korzystają z ich usług, ale póki co wygląda to dosyć słabo.
Jakby komuś wyjątkowo przeszkadzała ich działalność..

Edit:
Odnośnie Kangi, to jeszcze taki kwiatek znalazłem:
Spoiler:

Szef Kangi musi mieć naprawdę w głębokim poważaniu swoją dotychczasową drogę życia i wspólnotę, albo już od lat planował wielki skok na kasę i z tego powodu, dla wiarygodności, gorliwie praktykuje i rozważa tematy religi Chrześcijańskiej :D :roll:
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 stycznia 2022, 13:27 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: revo » wtorek, 4 stycznia 2022, 13:08

@kanga.exchange możecie powiedzieć coś więcej o usłudze kanga local?
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 grudnia 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: M.P. » wtorek, 4 stycznia 2022, 15:19

15 Pytań do Kanga Exchange, Sławomir Zawadzki, Łukasz Żeligowski

https://czerwieni-na-twarzy-bladzi-w-k ... womir.html

1. Jaka jest ilość tokenów odpowiadających oPLN, oEURO, oUSD?
Ile tokenów jest w użyciu? Ile z nich jest na giełdzie a ile w użyciu poza giełdą?
Która spółka jest odpowiedzialna za wygenerowanie i nadzór tych stablecoinów?
Czy jest osoba odpowiedzialna osobiście za wygenerowanie kontraktu i czy mogą Państwo Ją wskazać z imienia i nazwiska?

2.Ile oPLN zostało zrobionych w kontrakcie?

3. Czy mogą Państwo wskazać na jakich kontach bankowych są zdeponowane środki odpowiednie do ilości używanych aktualnie stablecoinów. Czy mogą Państwo pokazać stan tych kont "na dziś"? Chyba, że zabezpieczają Państwo tą gotówkę w inny sposób, proszę o wskazanie jaki.

4. Czy mogą Państwo przedstawić algorytm według którego dzielone są zyski z Kanga? Czy mogą Państwo wykazać jak wyglądało to w ciągu ostatnich 30 dni, jak wyglądał podział nagrody i jak była rozdysponowana? Czy użytkownicy mają możliwość weryfikacji online i jaki jest dochód KNG?
Czy mogą Państwo przedstawić algorytm według którego przydzielane są nagrody dla POS PLN?

5. Czy ktoś z was jest w spółce z Phil Konieczny* i Daniel Jankowski**, jeśli tak to jakie to są spółki? Stan faktyczny na 1 grudnia i dziś.

6. Jeśli dochodzi do handlu na giełdzie przez użytkownika to w jaki sposób lub na jakiej giełdzie zabezpieczana jest cena? Jeżeli takie zabezpieczenie nie istnieje to co się dzieje w wypadku wypracowania dodatkowego zysku lub poniesienia straty?

7. Czym zajmuje się firma https://rejestr.io/krs/668902/all4one w której prezesem jest Sławomir Zawadzki a udziałowcami są Daniel Jankowski i Philippe Konieczny trzecim właścicielem jest https://rejestr.io/krs/512705/trdx? Czy Philipe Konieczny i Phil Konieczny to ta sama osoba?

8. Czym zajmuje się spółka https://rejestr.io/krs/512705/trdx ?

9. Kiedy spółka na Seszelach była zarejestrowana? Kto jest jej beneficjentem rzeczywistym?

10. Jakie jeszcze spółki są używane do prowadzenia Kangi? Jaka jest ich struktóra włascicielska?

11. Kto jest właścicielem domen kanga.exchange i kangaexchange.pl, kangakantor.pl?

12. Kto jest właścicielem Shiba Inu Classic?

13. Easymine co się dzieje z tym projektem, jak doszło do tego, że jest notowany u Was?

14. Do czego służą udziały KESH obracane na Waszej giełdzie? Czego właścicielem jest Adwell Media LTD? Kto jest beneficjentem rzeczywistym?

Adwell Media LTD to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która jest właścicielem praw autorskich, znaku handlowego oraz wszystkich spółek operacyjnych, które umożliwiają Kanga Exchange legalne operowanie w ramach przepisów różnych krajów.
Token KESH to klasyczny token ERC20 i można go kupić na giełdzie Kanga Exchange wyłącznie za tokeny KNG. Zatem – chcąc kupić tokeny KESH najpierw konieczny jest zakup tokenów KNG.

15. Czy jest zaplanowany zewnętrzny audyt waszego stablecoina, a jeżeli tak, to jaki jest termin i jaka instytucja będzie go realizować? Gdzie znajdują się złotówki wpłacone przez użytkowników które są zabezpieczaniem oPLN?

Jutro AMA.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 grudnia 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: M.P. » wtorek, 11 stycznia 2022, 18:24

Kanga exchange opinie, komentarze social media, patoinwestycje
https://czerwieni-na-twarzy-bladzi-w-ki ... ocial.html

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 grudnia 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: M.P. » środa, 12 stycznia 2022, 20:59

Kanga exchange opinie, nadużywa pisma od KNF do uwiarygodnienia, zrobili 10.000.000.000.000.000.000.000.000 omega PLN + komentarz do odpowiedzi na pytania z bloga. Patoinwestycje
https://czerwieni-na-twarzy-bladzi-w-ki ... ma-od.html

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KantorKanga.pl

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 13 stycznia 2022, 12:33

@M.P. Ktoś zapomniał że tokeny mają 18 miejsc po przecinku...
Ich jest 10mln - co widać w exploratorze.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KantorKanga.pl

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 13 stycznia 2022, 19:53

Boom!
Kanga wpisana na listę ostrzeżeń KNF
https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/o ... TypeId=all
kanga ostrzeżenie.jpg
Kto ich o to zapyta?

Bo ja to zrobię :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 9 lipca 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: bodo » piątek, 14 stycznia 2022, 00:13

Z Kangą jest jeszcze jeden problem, przy zamianie krypto na fiaty na giełdzie nie wystawiają żadnego potwierdzenia transakcji i może być później problem w US. Co ciekawe przy zamianie fiatów na krypto nie mają problemu wystawić faktury potwierdzającej taką transakcje. W tym przypadku ewidentnie łamią przepisy Ordynacji podatkowej.
"Jeżeli z odrębnych przepisów nie wynika obowiązek wystawienia faktury, podatnicy prowadzący działalność gospodarczą są obowiązani, na żądanie kupującego lub usługobiorcy, wystawić rachunek potwierdzający dokonanie sprzedaży lub wykonanie usługi."

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 grudnia 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: M.P. » piątek, 14 stycznia 2022, 16:26

Kanga Exchange opinie, Sławomir Zawadzki przyznaje publicznie, obracamy środkami klientów. https://czerwieni-na-twarzy-bladzi-w-ki ... adzki.html

Wróć do „Kantory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości