KantorKanga.pl

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » poniedziałek, 5 września 2022, 23:01

tutkarz pisze: poniedziałek, 5 września 2022, 21:19A skoro o grach blockchainowych i wypłatach mowa, to chciałbym się przy okazji spytać o kwestię udokumentowania dochodów, ponieważ podobno w państwa serwisie pojawiła się informacja, że przy wypłacie powyżej 60tys PLN trzeba udokumentować pochodzenie środków. Jak ma to wyglądać w przypadku grania w grę blockchainową i zarobienia np. kilkuset tysięcy zł na spekulacji ziemią w grze - a znam ze dwie osoby, które miały takie wyniki. Co wtedy trzeba przekazać jako dokument bo na tym blockchainie nie ma raczej za wiele informacji na ten temat w historii transakcji. W niektórych grach ciężko jest uzyskać jednoznaczne potwierdzenie.
Nie powinno być żadnego problemu, generalnie zakładamy (i tak się zwykle okazuje w praktyce), że na koncie takiego gracza jest historia nagród, przebieg gry, czy cokolwiek uzasadniającego pochodzenie środków.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: tutkarz » środa, 7 września 2022, 09:00

Z mojego punktu widzenia to jest ciągle zbyt uznaniowe. Szczerze mówiąc przekonało by mnie do państwa serwisu - i wtedy faktycznie szczerze bym go polecał każdemu - jeśli mieli by państwo zasady tak jak to było w Binance (nie wiem czy jeszcze jest bo nie śledzę). Jeśli są jakieś wątpliwości z potwierdzeniem źródła pochodzenia środków albo jakiekolwiek inne, to zwracają państwo środki z powrotem tam skąd przyszły i ew. rozwiązujecie umowę z danym użytkownikiem. A w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa sprawę po prostu zgłaszacie na policję.

Po doświadczeniach z serwisem (tu można wstawić ulubione obelżywe słowo) zonda, gdzie od roku nie mogę odzyskać głupich kilkuset złotych (na konto już wcześniej zweryfikowane), mimo, że wielokrotnie domagałem się rozwiązania umowy z nimi - nie mam zaufania niestety do scentralizowanych serwisów.
W czym jeszcze zostałem utwierdzony po tym co także tu opisałem. Doradziłem kobiecie, żeby miała wygodniej, w skutek czego i ona jest na mnie obrażona bo to moja wina, że jej źle doradziłem (w czasie dwóch tygodni przechodzenia weryfikacji, ETH które chciała sprzedać spadło z ponad 2000 usd na 1500) a do tego zostałem uznany za oszusta przez Kangę mimo, że nic w ogóle nie zrobiłem. I oczywiście, przedstawiliście mi uzasadnienie, skąd te utrudnienia, ale tak samo może przecież być podczas weryfikacji pochodzenia środków. Wtedy też będziecie mieć ważne powody, dla których nie możecie uznać dokumentów. A ja nie zamierzam grać w ruletkę pieniędzmi, na które pracowałem kilka lat.

Ci cali "regulorzy" powinni zaczynać swoje rewolucje najpierw od wymuszenia od wszystkich giełd i ew. gier blockchainowych obowiązku wydawania jednoznacznych dokumentów potwierdzających pochodzenie środków. A nie robienie od dupy strony, że to ja mam udowadniać skąd mam kryptowaluty, jak praktycznie żadna giełda w ciągu ostatnich 10 lat wstecz nie dawała praktycznie nic. Ew jakieś pliki excela co sobie można samemu dowolnie edytować, jeśli cokolwiek (mam na myśli te wcześniejsze giełdy jak Bitcurex, Bitmarket itp). A mam kryptowaluty kupione także tam i teraz prawie żadnych dowodów na transakcje.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » środa, 7 września 2022, 09:40

tutkarz pisze: środa, 7 września 2022, 09:00Szczerze mówiąc przekonało by mnie do państwa serwisu - i wtedy faktycznie szczerze bym go polecał każdemu - jeśli mieli by państwo zasady tak jak to było w Binance (nie wiem czy jeszcze jest bo nie śledzę). Jeśli są jakieś wątpliwości z potwierdzeniem źródła pochodzenia środków albo jakiekolwiek inne, to zwracają państwo środki z powrotem tam skąd przyszły i ew. rozwiązujecie umowę z danym użytkownikiem. A w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa sprawę po prostu zgłaszacie na policję.
Ale dokładnie tak się dzieje - jeśli użytkownik nie jest w stanie dostarczyć nam wiarygodnego proof of funds to odsyłamy/zwracamy mu jego środki. W tym celu należy napisać do naszego supportu i poinformować o sytuacji.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 października 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: domar74 » wtorek, 4 października 2022, 13:25

@kanga.exchange Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak przebiega zakup krypto w kantorze stacjonarnym?

1. Czy dobrze rozumiem, że można nabyć krypto w kantorze stacjonarnym bez KYC (do 4 tysięcy złotych)?

2. Jakie krypto można nabyć w kantorze stacjonarnym?

3. Czy adres portfela przekazuję pracownikowi kantoru czy w jakiś inny sposób?

Strasznie to zagmatwane jak dla początkującego w temacie...

Dalej...

4. W wątku była mowa o proof of funds... Jaki proof of funds dla kwoty 4 tysięcy złotych będę musiał przedstawić, żeby zrobić wymianę w kantorze stacjonarnym?

5. Jak krypto trafi już na moje koncie KANGA, to jak później wypłacić je na swój portfel? Czy będę mógł to zrobić również bez KYC?


Do ludzi, którzy korzystali z KANGA - czy są jakieś haczyki, niedomówienia, o których nie piszą na stronie?

Czy nie jest tak, że pozwolą kupić krypto bez weryfikacji w kantorze, ale z wypłatą tego krypto na swój portfel będą robić problem (żądania skanów dowodu osobistego, paszportu, proof of funds i tak dalej)?

Pytam, bo do najbliższego kantoru mam kilkaset kilometrów i nie chciałbym, gdyby okazało się, że to jakiś wał...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » wtorek, 4 października 2022, 17:02

Cześć, poniżej odpowiadam :)
Czy dobrze rozumiem, że można nabyć krypto w kantorze stacjonarnym bez KYC (do 4 tysięcy złotych)?
Dokładnie tak, w kantorach obowiązują limity zgodne z ustawą. Obok Kantorów Kanga mamy też społeczność Kanga Local, czyli osoby fizyczne gotowe kupować i sprzedawać kryptowaluty za gotówkę. U lokalsów obowiązują przepisy związane ze swobodą wymiany kryptowalut pomiędzy osobami fizycznymi.
Jakie krypto można nabyć w kantorze stacjonarnym?
BTC, ETH, USDT/USDC, ale także stablecoiny - omegaPLN i inne. Ten ostatni sposób jest często wykorzystywany do wpłaty środków w gotówce na giełdę.
Czy adres portfela przekazuję pracownikowi kantoru czy w jakiś inny sposób?
Transakcje realizowane są za pomocą aplikacji Kanga Wallet - do jej założenia wystarczy podać adres email. W kantorze odpalasz aplikację, na zyczenie operatora generujesz 6 cyfrowy kod (ktory paruje transakcję w kantorze z Twoim portfelem Kanga Wallet) i potwierdzasz warunki transakcji na ekranie. W kantorch Kanga można też sprzedać krypto bez rejestracji, za pomoca bonu Kanga (tutaj szczegóły: klik!)
W wątku była mowa o proof of funds... Jaki proof of funds dla kwoty 4 tysięcy złotych będę musiał przedstawić, żeby zrobić wymianę w kantorze stacjonarnym?
To zalezy od pracownika Kantoru - to on w rozumieniu ustawy AML instytucją obowiązaną. Najczęściej przy kwocie powyżej 1000 euro (ale jeszcze przed 15 k euro) zostaniesz poproszony o okazanie dokumentu tożsamości. Transakcje powyżej 15 k euro zgłaszane są do GIIF.
Jak krypto trafi już na moje koncie KANGA, to jak później wypłacić je na swój portfel? Czy będę mógł to zrobić również bez KYC?
Po zalogowaniu się do konta w Kanga Wallet możesz wysłać środki do blockchaina. Z zasady jest to czynność realizowana bez wymagania okazania dodatkowych dokumentów, ale zdarza się tak, jesli są ku temu odpowiednie przesłanki, że prosimy użytkownika o dodatkowe dane.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 listopada 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: Luk82 » środa, 9 listopada 2022, 19:46

@kanga.exchange Moglibyście mi wytłumaczyć (a może też znajdzie się ktoś kumaty na forum kto to ogarnie) jak to możliwe że zakupiłem eth w bitomacie i wysłałem je na swój Kanga Wallet i one nigdy tam nie dotarły a w blockchain one widnieją na tym adresie, tylko nie ma ich w moim portfelu? Może ten post uchroni innych przed utratą środków.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » środa, 9 listopada 2022, 20:27

Luk82 pisze: środa, 9 listopada 2022, 19:46@kanga.exchange Moglibyście mi wytłumaczyć (a może też znajdzie się ktoś kumaty na forum kto to ogarnie) jak to możliwe że zakupiłem eth w bitomacie i wysłałem je na swój Kanga Wallet i one nigdy tam nie dotarły a w blockchain one widnieją na tym adresie, tylko nie ma ich w moim portfelu? Może ten post uchroni innych przed utratą środków.
Cześć Luk82! Pozostaję pod dużym wrażeniem tego, że łatwiej Ci zarejestrować konto na portalu i odnaleźć ten temat niż napisać do nas bezpośrednio na support@kanga.exchange; niemniej gorąco Cię do tego zachęcam - informacje, które tu zostawiłeś są zbyt enigmatyczne bym mogła Cię wesprzeć. Na zachętę dodam, tysiące ludzie ma za sobą tę operację (zarówno przesył środków między portfelami jak i kontakt z naszym supportem) - jak dotąd nikt nie narzekał ;) Serdeczności!

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 listopada 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: Luk82 » wtorek, 15 listopada 2022, 02:51

kanga.exchange pisze: Cześć Luk82! Pozostaję pod dużym wrażeniem tego, że łatwiej Ci zarejestrować konto na portalu i odnaleźć ten temat niż napisać do nas bezpośrednio na support@kanga.exchange; niemniej gorąco Cię do tego zachęcam - informacje, które tu zostawiłeś są zbyt enigmatyczne bym mogła Cię wesprzeć. Na zachętę dodam, tysiące ludzie ma za sobą tę operację (zarówno przesył środków między portfelami jak i kontakt z naszym supportem) - jak dotąd nikt nie narzekał ;) Serdeczności!
Ja również jestem pod wrażeniem waszej pracy jaką wykonujecie na forum. Napewno łatwiej wam śledzić wpisy i odpowiadać na nie niż rozwiązywać rzeczywiste problemy. Niestety wasz support był bezradny choć nie tak życzliwy jak wy. Tu link do etherscan z adresem https://etherscan.io/address/0x8d884cdb ... 24e1881fad
W blockchain są widoczne etery których na tym samym adresie w portfelu nie ma. Więc ostrzegam innych aby nie wysyłali eth z bitomaty na wasz portfel. Pozdrawiam

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » wtorek, 15 listopada 2022, 09:55

Luk82 pisze: wtorek, 15 listopada 2022, 02:51orum. Napewno łatwiej wam śledzić wpisy i odpowiadać na nie niż rozwiązywać rzeczywiste problemy. Niestety wasz support był bezradny choć nie tak życzliwy jak wy
Hej, podeślij mi proszę dane konta na priv (wystarczy adres email przypisany do konta), sprawdzę co się wydarzyło.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 listopada 2022
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: Luk82 » czwartek, 17 listopada 2022, 10:36

kanga.exchange pisze: Hej, podeślij mi proszę dane konta na priv (wystarczy adres email przypisany do konta), sprawdzę co się wydarzyło.
Nie mogę pisać jeszcze priv więc napiszę tu (tylko hasła nie padam 😂) : Nadmienie jeszcze że chłopaki z FlaingAtom sprawdzali to po swojej stronie i mówią że jest wszystko ok, co zresztą widać bo środki są na podanym adresie. Przesyłałem z tych bitomatów eth na Trust Wallet i Coinomi i nie było problemów.
Pozdrawiam

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » środa, 30 listopada 2022, 14:47

Luk82 dzięki! Zweryfikowałam Twoje zgłoszenie - środki zostały do nas wysłane przez proxy - i tak jak poinformował Cię CS nie księgujemy takich wpłat. Głównym powodem jest to, że tego typu transakcje wykorzystywane są m.in. do prania pieniędzy i nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Informacja ta ujęta jest w naszym regulaminie. Przykro mi, że nie rozwiązałam Twojego problemu, kiedy tylko możemy staramy się być frontem do naszych użytkowników.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: socjolog2008 » piątek, 9 grudnia 2022, 23:29

@kanga.exchange przyglądam się tej waszej giełdzie,mało pozostało na Polskim rynku z wejściem fiat i specjalizujecie się w ethero podobnych blockchainach, mam kilka pytań. Prowadzicie ostatnio jakieś akcje które zaczeły mnie się pojawiać na yt, dzisiaj nawet i pod to zapytam :
- czy zamierzacie wprowadzić Avax :?:
- czy zamierzacie stworzyć z czasem dex`a derivates nie swap, coś w ten deseń https://app.mux.network/ bo widzę wasza giełda obsługuje metamask przy nft :?:
- akcja prowadzona wykupy, spalania tokenów i zebrania 4,5 mln zł szeroko ogłaszana w socjalach

jak to się ma do hodlerów waszego coina giełdy rozumiem, dlaczego jest ich tak mało :?: z czego to wynika i czy stakujący są wliczani do tych statystyk :?: Obrazek https://etherscan.io/token/0x471d113059 ... 2b44a070fc
- jakie są wymogi przy zakładaniu u was konta, czy wymagacie pełnego KYC/AML czy są wolne kwoty od tego procederu :?:
Wasze PLN to jakiś stable /to chodzi na łańcuchu eth /adres kontraktu/ ile tego jest i jakie to ma zabezpieczenie - macie jakiś raport w tej chwili popularny na wszystkich zcentralizowanych giełdach :?: gdzie trzymacie złotówki zabezpieczające wygenerowaną ilość :?: https://kanga.exchange/pl/stablecoiny-kanga-exchange gdzie znajdę do tego explorer/ kontrakt :?:

Spoko że z Trójmiasta. Ale kilka rzeczy muszę zweryfikować zanim zdecyduję się założyć konto u was
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 16 stycznia 2015
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: tutkarz » piątek, 16 grudnia 2022, 10:30

Po kilku miesiącach umiarkowanie optymistycznie mogę polecić konto na Kanga bo po przejściu weryfikacji, dokonaniu kilku wpłat i wypłat mogę potwierdzić, że wszystko działa płynnie i bez opóźnień. Niestety ta sytuacja z moją znajomą, która dla odmiany miała problemy z weryfikacją, trochę zaniża ocenę. Od czasu tego zamieszania praktycznie przestała korzystać z kryptowalut, w międzyczasie też przestała grać już w swoją ulubioną grę web3 (ale to bardziej z braku czasu). Także o ile przejdzie się weryfikację to giełda warta polecenia (na tą chwilę - nie wiem co będzie w przyszłym roku).

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 grudnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: Petros » niedziela, 15 stycznia 2023, 19:34

gdzie na Kanga mogę znaleźć pomoc w rozliczeniu Pit38? nie mogę znaleźć

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » środa, 18 stycznia 2023, 13:01

Socjolog2008 trudno mi się wypowiadać w planach rozwoju giełdy, ale moge się wypowiedzieć odnośnie KYC - zgodnie z AMl musimy weryfikować Twoją tożsamość wtedy, gdy robisz wpłaty albo wypłaty z poziomu rachunków bankowych (i oczywiście zawsze wtedy, gdy zachodzi podejrzenie działań niezgodnych z AML).

tutkarz mamy różne poziomy weryfikacji w zależności od sytuacji i tak na przykład osoby starsze zwykle przechodzą przez dokładniejszy i bardziej wymagający proces. Można dyskutować, czy jest to zasadne czy nie, niemniej mamy bogatą historię zapobiegania wyłudzeń środków od rzekomych 'brokerów kryptowalutowych' i innych tego typu oszustów, zatem z czysto ludzkiej perspektywy - warto.

Petros jeśli pytasz z perspektywy Lokalsa zapraszam na kantor[at]kanga.exchange, a jeśli jako użytkownik Kangi to możesz posiłkować się np. integracją z Cryptiony :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » poniedziałek, 20 lutego 2023, 10:31

Mamy przyjemność zaanonsować nową usługę dostępną w kantorach Kanga i u członków społeczności Lokalsów - KANGA SELLBACK.

Do kogo skierowana jest usługa?
Do wszystkich tych, którzy potrzebują gotówki, ale nie chcą się pozbywać swoich krypto (na ten moment BTC i ETH). Dzięki SELLBACK mogą je sprzedać zachowując prawo odkupu w określonym czasie na określonych warunkach.

Jak działa Sellback?
1. W ramach usługi Kanga Sellback możesz sprzedać bitcoina (BTC) lub ethereum (ETH).
2. Okres trwania kontraktu ustalany jest bezpośrednio pomiędzy stronami.
3. W okresie trwania kontraktu możesz odkupić swoje kryptowaluty w dowolnym momencie.
4. Kontrakt jest rozliczany automatycznie jeśli przekroczony zostanie ustalony termin spłaty lub wartość rynkowa zabezpieczenia spadnie poniżej minimalnego progu.
5. Przy tworzeniu kontraktu pobierana jest jednorazowa opłata sieciowa.
6. Szczegółowe warunki świadczenia usługi określone są w regulaminie i tabeli opłat dostępnych na stronie Kanga Exchange.

Zapraszamy do kontaktu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 marca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: listerin » czwartek, 30 marca 2023, 09:13

@Kanga Exchange W jakich godzinach działa support odpowiadający za realizacje bonów w bankomatach?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » czwartek, 30 marca 2023, 10:18

Cześć
listerin pisze: czwartek, 30 marca 2023, 09:13@Kanga Exchange W jakich godzinach działa support odpowiadający za realizacje bonów w bankomatach?

Operator odpowiedzialny za realizację bonów bankomatowych dostępny jest 7 dni w tygodniu, od 9 do 20. Zadzwoń pod numer +48 58 573 33 36 lub skontaktuj się z nim na Telegramie: @KangaBankomaty.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 93
Rejestracja: 2 sierpnia 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: kanga.exchange » poniedziałek, 29 maja 2023, 14:14

PLS w kantorach Kanga!

Miło nam poinformować, że od jutra (30.05) w naszych kantorach i u Lokalsów, będzie można kupić/sprzedać za gotówkę token Pulsechain (PLS). Lista punktów dostępna jest na stronie kangakantor.pl Zapraszamy :)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 15 listopada 2022
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KantorKanga.pl

Postautor: Kiwajakotako » środa, 1 listopada 2023, 07:49

Witam
Chciałem przesłać BTC z giełdy Kanga na mój portfel zewnętrzny i transakcja ma status weryfikacja :roll:
Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Wcześniej nie miałem z tym problemu i zawsze szybko i sprawnie mogłem przesyłać.
Kiedy w końcu moje środki zostaną przesłane na mój portfel?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Trochę to trwało, ale już doszło.

Wróć do „Kantory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości