kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 10:48

Mnie osobiście to wcale nie dziwi. Dobrze już było, proponuje sie przyzwyczajać do nowej rzeczywistości...
Tak się składa, że w innym kantorze też przechodziłem cała procedurę, przy jeszcze mniejszej kwocie....

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 9 czerwca 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: Domof » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 11:41

No spoko, ale niecałe 15 sekund później wyguglałem inny kantor (wspomniany Tokeneo), gdzie bez żadnej durnej weryfikacji, błyskawicznie załatwiłem sprawę. Tak że da się? Da się! Teraz czekam na zwrot hajsu od kantorbitcoin.pl, a patrząc na ich opinie w sieci, to trochę sobie poczekam. No ok, przeżyję. Oczywiście moja wina i głupota, że przed skorzystaniem z tej firemki, nie poczytałem o niej, nie upewniłem się, że są bezproblemowi i dostałem w d**ę. Cenna lekcja na przyszłość. Dlatego po prostu odradzam innym korzystanie z niej, szkoda nerwów i zawracania głowy, skoro są o wiele lepsze alternatywy. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu - jak to się mówi i tu akurat idealnie pasuje to powiedzenie. Przestrzegam więc klientów podobnych do mnie, którzy nie znoszą zawracania głowy i papierkologii. Tyle.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 12:24

Domof pisze: poniedziałek, 13 stycznia 2020, 11:41Oczywiście moja wina i głupota, że przed skorzystaniem z tej firemki, nie poczytałem o niej, nie upewniłem się, że są bezproblemowi i dostałem w d**ę.

wężykiem jasiu, wężykiem ;)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 12:26

Wartość nie ma znaczenia jak konto ma jakąś flagę w systemie :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » środa, 15 stycznia 2020, 20:13

Domof pisze: poniedziałek, 13 stycznia 2020, 10:19Przelew na 500 zł wykonany z własnego konta i AML? No bez jaj...


Weryfikacja służy m.in. właśnie temu, aby ustalić czy wykonuje Pan przelew z własnego konta. Akurat KantorBitcoin ma bardzo szybki i wygodny dla użytkowników proces weryfikacji, a chcąc być w zgodzie z regulacjami unijnymi musi go przeprowadzać.
Nie rozumiem niektórych użytkowników - czy naprawdę myślicie, że dla nas to jakaś dzika przyjemność, aby sobie brać na głowę niepotrzebną robotę?
Inne, młodsze kantory biorą na siebie ryzyko związane z pomijaniem weryfikacji dla małych kwot, my to sprawdzaliśmy i skala prób nadużyć jest taka duża, że zrezygnowaliśmy.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: redbog » środa, 15 stycznia 2020, 22:55

@kabar Wszystko ok pod warunkiem ze jasno informujecie klientów ze przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji będzie weryfikacja a nie jak to często bywa ze klient dowiaduje się o tym po dokonaniu przelewu.

Moze jakby ktoś wiedział ze będzie weryfikacja jakieś selfi albo inne bajery to w ogóle by nie wykonał przelewu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » czwartek, 16 stycznia 2020, 09:05

@redbog masz pełną raję, dlatego właśnie na stronie z formularzem zamówienia https://kantorbitcoin.pl/kupno-sprzedaz-bitcoin/
jest informacja o weryfikacji wyeksponowana - jest zarówno w ramce nad przyciskiem "Kup bitcoin", jak również w treści checkboxa, który trzeba zaznaczyć, aby złożyć zamówienie
Także jeszcze przed złożeniem przelewu każdy widzi, że zamówienie będzie weryfikowane

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » sobota, 6 czerwca 2020, 10:20

Miło mi poinformować, że dodaliśmy w kantorbitcoin.pl możliwość wpłat poprzez przelewy online i BLIK z ponad 20 banków (usługa umożliwia wpłaty z wszystkich popularnych banków oprócz mBank).

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: Qba-da-Intrepid » niedziela, 7 czerwca 2020, 23:31

Zastanawiałem się czy nie skorzystać i mam dwie uwagi:

1. Przy opłacaniu rachunków jest napisane: "W tej usłudze nie pobieramy żadnej dodatkowej prowizji od transakcji.", ale faktycznie prowizja jest, ok. 5% (róznica między wymaganą wpłatą BTC, a wpisaną kwotą przelewu).

2. Tylko 32 znaki się mieszczą w tytule przelewu to zdecydowanie za mało.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 09:03

Qba-da-Intrepid pisze: niedziela, 7 czerwca 2020, 23:31 "W tej usłudze nie pobieramy żadnej dodatkowej prowizji od transakcji.",


1. Chodzi o to, że nie ma żadnych dodatkowych prowizji względem tego co jest w formularzu zamówienia, a także że kurs wymiany jest gwarantowany - dzięki temu masz pewność, że do odbiorcy trafi dokładnie taka kwota jak w formularzu (inaczej niż przy standardowej kantorowej wymianie, gdzie ostateczna wypłata jest uzależniona od kursu z momentu wpłaty i obciążana prowizją 1.5%)

2. Przez kilka lat funkcjonowania usługi opłać rachunki nie spotkaliśmy się z sytuacją, aby 32 znaki to było za mało. Proszę napisz dlaczego uważasz że to za mało (może jakiś przykład?)

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: Qba-da-Intrepid » poniedziałek, 8 czerwca 2020, 19:37

1. Trochę mylące to jest, każdy kto umie liczyć na pewno porównuje sobie ile płaci ekstra względem kursu giełdowego (np. BitBay).

2. Wystarczy, że wpiszę swojego maila i zostaje już tylko kilka znaków. Dodatkowe informacje np. adres, które zajmuje podobną ilość znaków co email nie zmieszczą się, nie mówiąc o dodatkowych informacjach np. nr zamówienia. Pewnie nikt nie dawał żadnego feedbacku tylko wciskali Ctrl + W.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » wtorek, 9 czerwca 2020, 10:41

@Qba-da-Intrepid - z tym tytułem to nie do końca rozumiem w czym problem. To jest funkcja do opłacania rachunków, i wszystkie znane mi rachunki (prąd, telefon, zakupy allegro, przelew P24, itp. itd.) można nią zrealizować w obecnej postaci. Nie spotkałem się z rachunkiem, gdzie w tytule przelewu trzeba wpisać adres e-mail.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » niedziela, 5 lipca 2020, 19:52

Miło mi poinformować, że od dziś w kantorbitcoin.pl można kupować i sprzedawać ethereum. Zapraszamy :)

https://kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 13
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: woytus » piątek, 19 lutego 2021, 12:12

Szukam kantora do wymiany XMR na PLN. Trafiłem właśnie na kantorbitcoin.pl. Czy ryzykować wymianę? Wątek niby o tym miejscu ma kilka lat. Pytanie czy ten portal jest godny zaufania?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 13
Rejestracja: 25 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: woytus » sobota, 20 lutego 2021, 08:04

Skorzystałem z usług kantorbitcoin.pl Ostrożnie przy pierwszej tranzakcji 0.1 XMR, przeszło bez autoryzacji. Potem 5 XMR i ta transakcja wpadła do autoryzacji, jednak autoryzacje udało się załatwić pozytywnie w 30 minut. Do mnie przelewy zostały wysłane z Santandera, więc nawet około gorziny 20 nie musiałem czekać na następny dzień roboczy, bo bank docelowy był identyczny.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » piątek, 16 grudnia 2022, 13:06

Miło mi poinformować, że do kantorbitcoin.pl wróciły szybkie płatności, także znowu można dokonywać wpłat z mbanku i wielu innych banków, bez konieczności wspierania się BLIKiem. Za kilka dni ta forma wpłaty będzie także dostępna z poziomu portfelbitcoin.pl

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » czwartek, 29 grudnia 2022, 19:30

Miło mi poinformować, że w PortfelBitcoin dodaliśmy kryptowalutę MINA - MINA to bardzo ciekawy projekt i już niezależnie od wszystkiego polecam się zapoznać :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » czwartek, 2 lutego 2023, 14:35

Z radością informuję, że z portfela PortfelBitcoin.pl możecie już korzystać nie tylko przez stronę, ale także poprzez apkę na Androida, którą znajdziecie w Google Play.
PortfelBitcoin.pl ma zintegrowane w sobie funkcje kantoru KantorBitcoin.pl, a przy tym obsługuje kilka ciekawych dodatkowych kryptowalut, takich jak np. MINA, TRON, ZCash...warto wypróbować i dostać 10 DOGE za weryfikację KYC :) Wkrótce kolejne ciekawe rzeczy...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » niedziela, 12 marca 2023, 17:38

W PortfelBitcoin.pl właśnie dodaliśmy obsługę Solana :mrgreen:

Serwis i apka PortfelBitcoin.pl mają zintegrowane w sobie funkcje kantoru KantorBitcoin.pl i stale rozwijają się o nowe funkcje i waluty. Warto sprawdzić! :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 57
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kantorbitcoin.pl? Czy znacie i polecacie?

Postautor: kabar » piątek, 23 czerwca 2023, 10:43

Miło mi poinformować, że uruchamiamy nową wersję kantoru KantorBitcoin.pl .

Przez jakiś czas będą współistniały obie wersje kantoru, aby proces migracji uczynić jak najbardziej komfortowym - do starej wersji można dostać się przez link w stopce.
Wszelkie uwagi mile widziane (można na pomoc@kantorbitcoin.pl albo tutaj)

Wróć do „Kantory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości