Cryptoins.com - kantor BTC PLN - ostrzeżenie - NIE korzystaj!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: prezes » sobota, 6 czerwca 2015, 16:37

test2b pisze: skycash byl super przez kilka dobrych lat do czasu kiedy ludzie zaczeli wyplacac do tego serwisu bitcoiny poprzez gielde cryptoins
wczesniej bez problemu mozna bylo anonimowo wplacic/wyplacic gotowke poprzez skycash i to byl jedyny taki serwis , w tej chwili to juz jest koniec
mcb pisze:
test2b pisze:skycash rowniez nie bedzie sobie pozwalal na wyplacanie po 1000zl bez potwierdzenia tozsamosci
2 posty wyżej twierdziłeś, że właśnie przez lata na to pozwalali ;)
@mcb słuszna uwaga. Wynika z tego że skycash powinien być wdzięczny bitcoinowi, bo przez lata prali przez ich serwis pieniądze a oni nie byli tego świadomi. Dlatego nie rozumiem Twojego oburzenia @test2b no chyba że Ty jesteś z tych co własnie kiedyś prali u nich kasę.
test2b pisze: bitcoin na poczatku byl ok , w tej chwili jest chyba jednym z najgorszych opcji na anonimowa gotowke , kontrole na gieldach (wszedzie tam gdzie jest bitcoin jest problem z transferem i calosc jest tak monitorowana jak tego nawet przy zwyklych przelewach bankowych nie robia) , przyklad wezwania US z powodu gieldy mtgox itd
(...)
smiac mi sie chce z tego wszystkiego bitcoin jest na najwiekszym celowniku jezeli chodzi o obrot itd. nie jest anonimowy nigdy nie byl !
Pisałem kiedyś w innym poście, że za bitcoina zabierają się drobne cwaniaczki i myślą że w ten sposób wypiorą albo ukradną komuś kasę ale to nie tędy droga. Bitcoin wbrew temu co się większości wydaje nie został stworzony po to żeby prać lewą albo ukradzioną kasę, wszystkie transakcje od początku są zapisywane (dla przypomnienia jakby ktoś nie wiedział). To tak jakby wszystkie transakcje gotówkowe były nagrywane wraz z numerami banknotu, niektórzy są w kapturach, inni w ciemnych okularach a jeszcze inni nie ukrywają swojej tożsamości.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 43
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: -13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Cryptoins.com » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 17:09

W związku z problemami operatora CashBill związanymi z naciskami ze strony banków zmuszeni jesteśmy wyłączyć wpłaty ekspresowe oraz przyspieszone.
Pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem, o wdrożeniu którego będziemy Was informować.

Pozdrawiamy
Zespół Cryptoins.com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 19:52

Mam pytanie do kogokolwiek, jestem troche lajkonikiem jesli chodzi o crypto ale czym sie różni kantor od giełdy ?
Znaczy rozumiem że moge wybrac po jakim kursie chce kupic/sprzedac w pewnych widełkach a sam kantor ma dostep do roznych gield wiec teoretycznie mozna troche lepszą cene w chwili zakupu miec chyba.
Ale kantor to jak nazwa wskazuje to kantor, ide z kasa w kieszeni i kupuje. Jak ide na miasto do kantoru wz walizką gotówki to mnie wlasciciel nie pyta jak sie nazywam tylko z radascią z wielkosci zysku za wymiane daje mi inną walutę.
Tu na stronie pierwszej pisze że wymiana "bez logowania i weryfikacji" czyli niby jak w takim kantorze w realu na miescie ale pisały osoby którym zablokowali srodki bo podobno podawali różne imiona i nazwiska a np. uzywali tych samych emaili. Cryptoins powolywal sie na przepisy prawa jakies skroty pewnie ustaw czy czego nie wiem co to nawet ale skoro kantor powinien byc kantorem i pisze ze bez weryfikacji te transakcje to po co jednak je w procesie wymiany weryfikuje ze wylapuje jakies roznice w podawanych imieniach przykladowego kolesia co pisal ze nie ma informacji z policji ze ma jakas sprawe a srodki zostaly mu zablokowane bo podawal rozne imiona. Nie korzystałem z tego kantoru ani innych bo czasami tylko cos kupie na gieldzie a z gieldy tez mozna wyplacic PLN/EURO/USD ale nie rozumiem jak dziala kantor bez logowania i weryfikacji gdy jednak blokuje komus srodki bo niewiem co w sumie.
Powiedzmy że jakas gielda nie obsluguje wypłat w pieniądzach np. Bittrex czy inne gdzie altcoiny wymienia sie na BTC no i pohandlowalem troche i wymienilem co tam mialem na BTC i to BTC przeleje tu do niby anonimowego (???) kantoru zeby wyplacić pieniądze w PLN/Euro i podam przeciez swoje konto na swoje nazwisko hmm albo przeciez moge podac konto babci na inne nazwisko bo jej emerytura nie starcza na życie to skoro to jest kantor to powinienem to zrobic bez problemu chyba ??
Przeciez kantor chyba nie bedzie sprawdzał mi czy moje btc jesli sprzedaje btc czy prawdziwe pieniadze nie są moje? Znaczy ja wiem że są moje ale skoro nie ma niby jak pisze na 1 stronie że bez logowania i weryfikacji to niby nie wie kim sprzedający/kupujący jest ? No wiadomo że jakieś IP jest, ja chyba mam stałe bo kablówka i co z tego ale jak chcialbym sprzedac np. 5 btc to co kantor bedzie weryfikował z blockchaina od kogo czy skad mam te 5 btc i jak od husajna to mi je zablokuje nagle bo mimo ze to kantor to wie skad są moje btc ? Lub w druga strone jak wplace pieniądze i chce kupic btc to co przeciez widac z jakiego rachunku przyszly pieniądze i nazwisko wlasciciela pewnie tez widac to w sumie nie ma anonimowosci na kantorze bo w systemie wszystko jest na jakie konto wyslano pieniadze lub z jakiego konta wplacono pieniadze. Wiec nie bardzo jarze w jakim celu używać kantoru który i tak o nas wszystko wie i nagle moze wstrzymać jakakolwiek transakcje gdy można korzystać z jakiejs gieldy która ma opcje wypłaty środków na konto bankowe i też przecież jest weryfikacja osoby na takiej gieldzie chyba, ja na kazdej co sie rejestrowałem to dane osobowe musialem podac i pewnie jakby sie nazwisko wlasciciela konta nie zgadzało to by mnie zablokowali przy wypłacie ?
Nie rozumiem tego już sam nie wiem o co mi chodzi w sumie. Zakladajac ze nie jestem przestępca z kradzionymi btc czy pieniedzmi to czemu mialbym urzywać kantoru do wymiany zamiast giełdy gdy kantor i tak wie o mnie wszystko bo dane trzeba podac (imie i nazwisko) skoro komus wstrzymali wyplate bo podał inne imiona ? I co kantor robi z tymi danymi w ktorych jednak jest w posiadaniu jesli w pierwszym poście pisze że bez logowania i weryfikacji transakcje a jednak dane o transakch ma i jest w stanie przypisac do osoby. I wyczytałem że jednak jest weryfikacja od jakiejś kwoty, yy chyba 1000zł ? To co jak bede chcial sprzedac te przykladowe 5 btc to jest wiecej niż 1000 zł to musialbym sie rejestrowac jak na kazdej giełdzie zeby je wypłacić ? To jaki sens bo 1000 zł to bardzo mało to juz prosciej sprzedac btc na gieldzie jakiejs ktora ma wyplaty na konto w PLN/Euro i na to samo wyjdzie skoro i tak nici z tej anonimowosci.
Sory że to akurat tutaj wrzuciłem ale to chyba najwiekszy kantor w PLN i czytałem o problemach z blokowaniami wyplat gdy niby jest brak logowania i weryfikacji wiec tego nie rozumiem jak to dziala ze takie sytuacje maja miejsce bo jakbym chcial wyplacic PLN a sprzedac btc to cos sie moze stac dziwnego ?
A co z wypłatą gotówki ? Jest taka możliwość ? czy to dziala ze na konto można tylko wypłacić czy sa jakieś punkty w realu tego kantoru że przyjde przeleje btc i dostane kase ? Akurat nie mam teraz btc ale mam troche ltc i dashy i gdybym je zamienił na btc i chcial wyplacic to da sie za gotówke ? Nie wiem na jakie prawo ktoś sie powołuje do blokowania środków po podaniu kilku różnych imion, co to za roznica w sumie bo ja co sie rejestruje na jakims forum to wymagane dane podaje wyssane z palca , przeciez na forum do dyskusji o np. poe (gra online) nie bede podawał swoich prawdziwych danych i imienia i nazwiska wiec czemu jak place swoimi pieniedzmi bo chce cos kupic to musze sie ładnie przedstawic komus w "kantorze" bo nie rozumiem.
Sory za moją ignorancję ale dopiero zaczałem z crypto i nie mam czasu na tygodniu czytać o tym.

mcb
Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: mcb » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 21:21

Mam pytanie do kogokolwiek, jestem troche lajkonikiem jesli chodzi o crypto ale czym sie różni kantor od giełdy ?
Zasadnicza różnica polega na tym, że na giełdzie stronami transakcji jest dwóch użytkowników, w kantorze użytkownik oraz kantor.

Kantory (z pewnością Cryptoins.com) nie weryfikują źródła pochodzenia Twoich bitcoinów, tak jak tradycyjne kantory nie weryfikują źródła pochodzenia konkretnych banknotów, które do nich trafiają.
Wszystkie kantory natomiast zarówno te online i jak i real jeśli działają legalnie muszą przestrzegać przepisów AML oraz KYC.
Zobowiązuje to takie podmioty do przestrzegania często dość rygorystycznych zasad.
Jedną z nich jest stały monitoring wszystkich operacji finansowych - między innymi przelewów bankowych.
Często w oparciu o decyzje organów takich jak Prokuratura czy Sąd zobowiązani jesteśmy do podjęcia określonych działań - np. blokady środków użytkownika, jak było w przypadku o którym wspomniałeś.

(...) ale nie rozumiem jak dziala kantor bez logowania i weryfikacji gdy jednak blokuje komus srodki bo niewiem co w sumie.
Brak konieczności rejestracji nie oznacza braku konieczności podania poprawnych danych osobowych, a takie jesteś zobowiązany podać zgodnie z regulaminem
Nie rozumiem tego już sam nie wiem o co mi chodzi w sumie. Zakladajac ze nie jestem przestępca z kradzionymi btc czy pieniedzmi to czemu mialbym urzywać kantoru do wymiany zamiast giełdy (...)
Cryptoins.com jest szybkim rozwiązaniem, dokonanie transakcji trwa kilkadziesiąt sekund.
Jeśli nie jesteś użytkownikiem, który przechowuje swoje środki na giełdzie takie rozwiązanie jest często znacznie bardziej przystępne.
Kolejną zaletą - jak słusznie zauważyłeś jest fakt, że kantor zintegrowany jest ze sporą ilością giełd "zbierając" z nich najkorzystniejsze oferty.
To zwiększa atrakcyjność ceny szczególnie w przypadku dużych wolumenów, w połączeniu z prostotą i szybkością dokonywania transakcji sprawia, że kantory są często wybierane jako jedyne miejsce handlu Bitcoinem.
To co jak bede chcial sprzedac te przykladowe 5 btc to jest wiecej niż 1000 zł to musialbym sie rejestrowac jak na kazdej giełdzie zeby je wypłacić ?
Nie. Możesz zrobić 5 transakcji po 1000zł bez żadnej weryfikacji.
Konieczność weryfikacji pojawia się wówczas gdy mamy podejrzenia co do prawidłowości danych osobowych lub do samej transakcji - np. informacje z wyżej wspomnianych organów, związek z innymi podejrzanymi transakciami w systemie.
Wielu użytkowników dokonuje weryfikacji z własnej inicjatywy, korzyścią jest lepszy kurs oraz wyższy limit pojedynczej transakcji (4000zł)
A co z wypłatą gotówki ? Jest taka możliwość ? czy to dziala ze na konto można tylko wypłacić czy sa jakieś punkty w realu tego kantoru że przyjde przeleje btc i dostane kase ?
Placówek takich nie posiadamy, jednak w Polsce cryptoins.com udostępnia dwa sposoby wymiany BTC na gotówkę.
Jest to przekaz inpost (listonosz przynosi Ci gotówkę do domu), SkyCash - możliwość wypłaty w bankomacie Euronet.
Pracujemy nad kolejną ciekawą opcją wypłaty gotówki ;)

Mam nadzieję, że choć częściowo udało mi się rozwiać Twoje wątpliwości ;-)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 czerwca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Zainwestuje » poniedziałek, 15 czerwca 2015, 23:52

@ 2xup
Problem nie leży w nazewnictwie, czy w polskich kantorach i giełdach. Problemem jest socjalistyczny związek państw europejskich tj. UE. To oni narzucają wszystkie standardy. Jeśli ktoś dał się okraść czy to z telefonu, karty, konta, walleta BTC to jest tylko i wyłącznie wina jego głupoty. Takie jest życie, takie są fakty. Na szczęście UE zostało już niewiele lat istnienia dzięki sprowadzaniu imigrantów (PS. Czy oni mają również kontrole skarbówki jak nasze giełdy?) i znowu nastanie wolność. Być może po śmierci kilku milionów ludzi, ale cóż, lewactwo nigdy nie nauczy się, żeby niczego nie narzucać.

Do tego dochodzi kwestia banki vs kryptowaluty.

Ale spokojnie, kiedyś nadejdzie czas rozliczenia działań. I znowu przez nieudolną politykę będziemy musieli wielbić Hitlera, Breivika czy innego Józefa, a może tym razem Ahmeda.

Z innych interesujących spraw, wyobraźcie sobie sytuację : ktoś kupuje telefon w sklepie internetowym, płaci kartą, bank autoryzuje transakcję, sklep chce być najlepszym sklepem dlatego wysyła przesyłki np. w mniej niż 24h. Po tygodniu okazuje się, że karta była kradziona, a bank wycofuje pieniądze z konta sklepu. Sprzedawca za swoją uczciwość zostaje z saldem - 1 telefon. Absurd? Niestety nie, to zwykły chargeback.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Nuke » wtorek, 16 czerwca 2015, 00:29

Przepraszam za offtop.
@Zainwestuje, dużą różnicą jest zostawić 100 zł na ruchliwej ulicy i się dziwić że zniknął po 5 minutach i żądać rekompensaty, a co innego oskarżać złodzieja który wyciągnął Ci portfel z kieszeni.

Zastanawiaj się proszę co piszesz.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Rumcajs » wtorek, 16 czerwca 2015, 06:03

Dzięki za wyjaśnienie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 43
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: -13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Cryptoins.com » wtorek, 16 czerwca 2015, 16:34

Witam,
w dniu dzisiejszym włączona została obsługa transakcji w USD oraz GBP, dodaliśmy również kolejne 8 wersji językowych.
Obecnie Cryptoins.com dostępny jest już w 16 wersjach językowych oraz w 4 walutach - PLN, EUR, USD, GBP.

Zapraszamy ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 43
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: -13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Cryptoins.com » środa, 17 czerwca 2015, 11:59

W związku z wstrzymaniem usługi szybkich wpłat ze strony operatora CashBill spowodowanym naciskami ze strony banków informujemy, że akceptowane są przelewy realizowane za pośrednictwem usług takich podmiotów jak np. bluecash.pl

Aby dokonać ekpresowej wpłaty za pośrednictwem w/w operatora należy przy zakupie Bitcoin jako formę płatności wybrać przelew zwykły, uzupełnić formularz z danymi osobowymi. W ostatnim kroku transakcji widoczne będą dane niezbędne do dokonania przelewu.
Dane te należy podać w formularzu na stronie bluecash.pl
WAŻNE - konieczne będzie podanie tytułu wpłaty, który będzie widoczny w ostatnim kroku transakcji.

Kosz przelewu to 5zł dla kwoty do 5000zł, a czas księgowania to najczęściej od kilku minut do godziny.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 sierpnia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: PaulPB » piątek, 14 sierpnia 2015, 23:20

Witam mam takie pytanie dzisiejszego dnia czyli 14.08.2015r zleciłem sprzedaż dwa razy przelew bankowy elixir Polska, a mam konto bankowe w polsce, będę miał pieniądze na koncie w dniu 17 lub 18 sierpnia 2015 roku.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 43
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: -13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Cryptoins.com » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 11:59

Witam,
z takimi zapytaniami proszę o kontakt z supportem podając ID transakcji.
Przelewy na rachunki bankowe w polskim banku są księgowane najczęściej następnego dnia roboczego, wychodzą od nas praktycznie natychmiast po realizacji transakcji.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 43
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: -13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Cryptoins.com » poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:41

Ekspresowe wpłaty wróciły do Cryptoins.com!

Oddajemy w Wasze ręce możliwość wpłat za pośrednictwem operatora Sofort.
Wpłaty możliwe są z ponad 200 banków z 10 europejskich krajów, w tym ponad 20 banków z Polski.

Obecnie wpłaty Sofort dostępne są dla użytkowników zweryfikowanych.
Limit dzienny wynosi 2000zł (500 euro)
Koszt: 2,5%
Pracujemy nad zmniejszeniem prowizji oraz zwiększeniem limitu.

Zapraszamy! ;)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 sierpnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Lele » sobota, 13 sierpnia 2016, 02:19

WItam

Pierwszy przelew poszedl bezblednie za posrednictwem Panstwa kantoru. Teraz natomiast czekam juz 4 dni i nic. wyslalem Panstwu maila ale nie uzyskalem odpowiedzi. Co mam zrobic zeby ruszyc ta machine?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 września 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: marioman3 » środa, 21 września 2016, 09:48

Potrzebuję pomocy! :(
Nie dość, że wysłałem za małą kwotę (miało być 0.141 a poszło 0.140), to jeszcze zamiast nr. konta wysłał się mój nr. telefonu! Można to jakoś anulować czy coś? Nie mogę stracić tych pieniędzy :(

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 21 września 2016, 10:30

@marioman3, pisz bezpośrednio do supportu, oni za często to tutaj nie zaglądają ;)

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: czajaPL » niedziela, 15 stycznia 2017, 08:22

Nie wiem czy była sugestia żeby wprowadzić kody QR
własnie kupiłem bitcoin i brakuje mi tego ,zamiast wklepywać wszystko ręcznie za pomocą kodu zajęło by to chwile tylko.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: pm7 » niedziela, 15 stycznia 2017, 10:25

ctrl-c, ctrl-v?
Jeżeli musisz wymienia dane z komórką, to na pewno są też czytniki/generatory QR-Code online.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 czerwca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: Server » wtorek, 28 lutego 2017, 18:52

Wszystkim niezdecydowanym polecam Cryptoins! Zrealizowałem dwie transakcje, dwie udane transakcje :) Co prawda BitCoiny były na drugi dzień po wykonaniu przelewu około 13:30, ale były, nie przepadły ;)

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: grzem » środa, 1 marca 2017, 08:28

No to Niech Nam Żyje Prezes Cryptoins. No i niech podniesie standart wypłat, bo "na drugi dzień", nie wiadomo czy to nie sarkastyczna wypowiedź poprzednika.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Cryptoins.com - kantor BTC PLN

Postautor: czajaPL » sobota, 6 maja 2017, 12:58

1.w soboty nie pracują ?
2.mam taki status Obrazek
od wczoraj i nie wiem czy po ich stronie transakcja już zrealizowana , a jeśli tak to po mojej nie ma śladu po niej od wczoraj :)

Wróć do „Kantory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości