[Ankieta] Bitcoin - kogo to interesuje ??

Kogo w ogóle interesuje Bitcoin i inne kryptowaluty?

<18 lat (uczniowie)
0
Brak głosów
18-24 lata (studenci etc)
7
27%
25-35 lat
14
54%
>35 lat
5
19%
 
Liczba głosów: 26
Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 4 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Ankieta] Bitcoin - kogo to interesuje ??

Postautor: Spajus » sobota, 31 stycznia 2015, 20:59

Witajcie,
na pomysł tej ankiety wpadłem czytając wątek Zerowa świadomość BTC wśród młodzieży :/ i postawiłem sobie kilka pytań. Myślę, że odpowiedzi nie tylko mnie zainteresują wobec czego zadam je w formie ankiety. Każdy może się wypowiedzieć anonimowo, nikt nie będzie się bawił w sprawdzanie kto jak odpowiadał.

p.s. Nie wiem czy da się w jednej ankiecie zadać kilka pytań wobec czego będzie więcej niż jedna ankieta...
Bitcoiniak pisze:Nie tylko młodzież ale całe społeczeństwo nie wie i nie chce wiedzieć co to jest (czyt. bitcoin)...". :lol:
Otóż podstawowe pytanie to:

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Ankieta] Bitcoin - kogo to interesuje ??

Postautor: MusX » niedziela, 1 lutego 2015, 16:44

tu masz lepszą (większą) ankiete o zainteresowaniu BTC (i to takim głębszym niż kup i sprzedaj drożej):
http://digitalcurrency.unic.ac.cy/free- ... statistics
próba: 615 osób
wizualnie adresując pytanie z Twojej ankiety:
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 15
Rejestracja: 29 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Ankieta] Bitcoin - kogo to interesuje ??

Postautor: eBizo » niedziela, 1 lutego 2015, 20:01

Po prostu użytkownicy to ludzi świadomi, że pieniądze w banku to równie wirtualna waluta i nie można wszystkiego opierać o jeden filar.
Słowo klucz - dywersyfikacja.

Rozmowny
Posty: 74
Rejestracja: 4 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Ankieta] Bitcoin - kogo to interesuje ??

Postautor: Spajus » niedziela, 1 lutego 2015, 21:20

hmmm... wyniki przytaczanej ankiety mocno mnie zdziwiły. Już tłumacze dlaczego. Panuje przekonanie, że pełno tu gimnazjalistów (nie, żebym coś przeciw nim miał ;) ) a jak widać miażdżąca większość to ludzie dojrzali. Przynajmniej powinni tacy być, również w kwestii finansów ;)
eBizo pisze:Po prostu użytkownicy to ludzi świadomi, że pieniądze w banku to równie wirtualna waluta i nie można wszystkiego opierać o jeden filar.
Słowo klucz - dywersyfikacja.
wiele się uczę z tego hobby, dopiero tu dowiedziałem się jak grać na giełdzie i jak inwestować czyli odpowiednio dywersyfikować oszczędności umiejętnie szacując ryzyko.
Może to troszkę dziwne ale na zwykłej giełdzie nie ma forum gdzie ktoś Cię za rękę poprowadzi, wytłumaczy co, kiedy, dlaczego. Może to dlatego, że doradzać przykładowo w sprawach gpw może tylko ktoś posiadający licencję brokera/doradcy inwestycyjnego i ludzie tak za free się tym nie dzielą.
Traktując kryptowaluty nawet tylko hobbistycznie można się bardzo wiele nauczyć o szeroko rozumianych inwestycjach.

Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości