Kreator strony WWW - problem

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Kreator strony WWW - problem

Postautor: FuraTeściowej » poniedziałek, 11 maja 2020, 23:59

Witam
Nie jestem specem od programowania. Od jakiegoś czasu bawię się kreatorami tworzenia stron itd. Chciałem na stronce zrobić opcję rejestracji, logowania, ale większość tych kreatorów to takie typowe wizytówki ( kontakt, o nas). Trafiłem na webwavecms.com ,jest tam opcja logowania(nie wiem czy działa) ale kompletnie nie mam pojęcia jak to dalej ogarnąć. Czy to musi być jakaś baza danych do tego, jakaś podstrona do logowania która to wszystko zbiera?
Może znacie coś prostszego z funkcją rejestracji, logowania się?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kreator strony WWW - problem

Postautor: slasta » wtorek, 12 maja 2020, 07:19

Bo te wszystkie kreatory są właśnie do tworzenia stron wizytówek gdzie wszystkie dane są publiczne więc nie ma potrzeby tworzenia kont użytkowników. Jeśli jednak chcesz mieć możliwość prezentacji różnych treści różnym użytkownikom, bo chyba po to ci konta użytkowników, to zainteresuje się CMSami np. SimpleCMS czy PicoCMS z prostszych lub Wordpress, Joomla, Drupla i kilka innych z bardziej rozbudowanych. Chyba każdy CMS ma możliwość zmiany wyglądu poprzez templaty, które można czasem pobrać za darmo lub kupić.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Kreator strony WWW - problem

Postautor: FuraTeściowej » wtorek, 12 maja 2020, 12:17

@slasta żeby nie dać się naciągnąć na koszta to wykonanie strony głównej+4-5 podstron z możliwością rejestracji, logowania się przez użytkowników to ile PLNów? Gość na olx napisał mi 2500-5000 zł.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 26 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kreator strony WWW - problem

Postautor: Wickd0 » wtorek, 12 maja 2020, 12:36

@FuraTeściowej
A Ci użytkownicy mają mieć jakieś większe możliwości poza wstawianiem komentarzy po zalogowaniu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 256
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódzkie

Kreator strony WWW - problem

Postautor: FuraTeściowej » wtorek, 12 maja 2020, 12:41

@Wickd0 Żadnych komentarzy. Po rejestracji na stronie ma możliwość zobaczenia tego czego inni nie widzą na stronie startowej.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kreator strony WWW - problem

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 12 maja 2020, 12:42

Potrzebujesz CMSa, choćby WP.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 26 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kreator strony WWW - problem

Postautor: Wickd0 » wtorek, 12 maja 2020, 12:53

@FuraTeściowej
To szczerze mówiąc nie wiem za co te 2500 tysiąca. Na gotowym motywie to 1-2 dni roboty. Wordpress + pluginy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kreator strony WWW - problem

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 12 maja 2020, 13:25

@FuraTeściowej Jak wygląda sprawa grafiki? Masz coś na oku? Dowolna? Kto treść uzupełnia?
Co z domeną?
Co z serwerem?
Faktura? Bez?
Można to taniej zrobić (mogę za sporo mniej, może być w krypto:P ), kwestia uściślenia paru pytań, aby potem nie było, "oooo panie a jeszcze to, a to myślałem, że inaczej będzie" ... ;)

Masz te swoje ogłoszenie z OLX gdzieś?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kreator strony WWW - problem

Postautor: slasta » wtorek, 12 maja 2020, 13:30

@FuraTeściowej
Wszelkie agencje interaktywne tworzące strony internetowe nie piszą od podstaw CMSa tylko używają tych dostępnych na rynku i do nich wykonują templaty. Więc tak naprawdę to za co płacisz to wykonanie skórki. Jedni piszą je od zera, tzn wykorzystują własne, stworzone od 0, szablony tylko zmieniają grafiki i ewentualnie rozkład elementów, a niektórzy wspomagają się gotowymi i je modyfikują. IMO 2500zł za prosty template za kilkoma podstronami to w miarę uczciwa cena. 5000zł to gruba przesada, chyba że strona ma jakieś super wodotryski wtedy sky is the limit .

Wróć do „Programowanie i wdrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości