Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: kbo » wtorek, 2 stycznia 2018, 11:13

Witam,
chyba dojrzałem do tego kroku, czyli wprowadzenia możliwości płatności kryptowalutami w e-sklepie. Nie jestem w tym temacie ani alfą ani omegą wiec liczę na waszą pomoc. Będzie długo, za co z góry przepraszam, no ale temat jest dosc pojemny i nie da się go omówić w 3 zdaniach.

1. Założenia:

a. Płatności chcę zrealizować sam, bez pośredników. Potrafię to zrobić od strony technicznej (skrypty). Zakładam, że (przynajmniej na razie- diabli wiedzą co przyniesie przyszłość) będą sporadyczne (o ile w ogóle) przypadki zakupów z wybraniem zapłaty kryptowalutą, więc nie chcę się wiązać z pośrednikami, płacić kilosy PLN za realizację itd.- choć nie wykluczam niczego w przyszłości.

b. Płatności krypto chcę zrobić w najprostszy możliwy sposób, aby niewiele się różniły od zrobienia zwykłego przelewu z konta w banku (oczywiście dla kogoś kto już jest oblatany w temacie, posiada jakiś portfel z kryptowalutą i nią obraca, a nie dla kogoś kto właśnie się dowiedział o istnieniu kryptowalut- nie przewiduję dla siebie roli edukatora)

c. "Najprostszy możliwy sposób" dotyczy także nakładu pracy związanego z wprowadzeniem tej opcji, czyli na początek - nie chcę spędzić nie wiadomo ile czasu robiąc i dbając o milion ficzerów- ma być tylko to co konieczne.

d. Płatności kryptowalutami chcę traktować tak jak płatności w każdej innej obcej walucie. Czyli nie zamierzam budować portfela z kryptowalutami, spekulować nimi na giełdach itd - krypto będę chciał jak najszybciej zamienić na złotówki a te przelać na konto firmowe w banku. Przynajmniej dopóki moi dostawcy nie zaczną przyjmować płatności bitcoinami :)

e. Chcę zminimalizować ryzyko, że poniosę jakieś straty, np. z powodu spadku kursu. Oczywiście 100% komfortu sobie nie zapewnię, ale zależy mi na możliwie jak największym.

-------------

2. Jak to ma wyglądać w sklepie

a. Standardowo klient wrzuca produkt do koszyka, wchodzi w koszyk, klika "zamawiam", przechodzi do podania danych adresowych i wyboru płatności - i tu wybiera opcję płatności kryptowalutą (na tym etapie nie ma wyboru konkretnej, widzi tylko jakie będa honorowane - patrz pkt 1 c )

b. Po zatwierdzeniu zamówienia pojawia się std. informacja że zamówienie zostało przyjęte itd. "blablabla" oraz lista wyboru kryptowaluty (myślę o BTC, BCC, BTG, ETH i DASH) oraz przycisk płatności.

c. Wybiera z listy konkretną kryptowalutę, klika przycisk "Płacę"

d. Pojawia sie wyskakujące okno z podsumowaniem. Będą w nim: nr zamówienia, kwota zamówienia w PLN (z wliczonym kosztem dostawy jeśli taki jest), kwota kosztu obsługi transakcji w PLN, suma w PLN, kurs dla wybranej kryptowaluty, kwota kryptowaluty, adres do wpłaty

e. Koszt obsługi transakcji wyszedł mi na poziomie 2% kwoty zamówienia (przy wartości do 1000zł) i 1,5% przy wartości powyżej 1000zł. Dużo to? Mało? Wliczyłem w to prowizję za sprzedaż krypto, koszt przelewu PLN na konto w banku po sprzedaży krypto + dodatkowo jakiś ułamek procenta jako jakieś tam zabezpieczenie przez ryzykiem spadku kursu. Gdyby płatności się upowszechniły i były częstsze - wtedy ten koszt pewnie by jeszcze spadł (np. 1,5% i 1%).

f. Klient kopiuje adres do wpłaty i kwotę kryptowaluty do swojego portfela, wysyła płatność, płatność dochodzi- i na tym koniec, zamówienie trafia do realizacji, sprzedaję krypto, przelewam PLN na konto w banku.

-------------

3. Kwestie techniczne

a. Ściągam z giełdy zlecenia zakupu danej krytpowaluty ("bids"), po kolei (od zlecenia z najwyższym kursem w dół) przeliczam kurs * ilość kryptowaluty w każdym "bidzie"- tak aby suma przeliczonych w ten sposób "bidów" na PLN przekroczyła o 50% wartość zamówienia w PLN. Ustalam kurs kryptowaluty wg "bida" w którym ten warunek zostanie spełniony. Dlaczego o 50% więcej niz wartość zamówienia? Bo tak sobie wykombinowałem :)

b. Przeliczam wartość zamówienia wg kursu kryptowaluty (ustalonego wg procedury w pkt 3 a) z precyzją do 5-go miejsca po przecinku - mam wartość zamówienia w kryptowalucie.

c. Do wartości w kryptowalucie (np. 0.81023) dodaję 3 cyfry, będące jednocześnie trzema ostatnimi cyframi zamówienia. Czyli np. klient złożył zamówienie nr 18372 a więc wartość w kryptowaucie będzie np. 0.81023372. Po co? Ano po to, żeby bez problemu dało się zidentyfikować wpłatę i przypisac ją do konkretnego zamówienia i klienta. Zakładam, że w sklepie nie pojawi się 1000 nowych zamówień w bardzo krótkim czasie ani że ten, który złoży zamówienie nr 19372 też będzie chciał płacić taką samą kryptowalutą i taką samą kwotę.

d. Mamy już kwotę do zapłaty przeliczoną na krytpowalutę - wiec wypada podać adres do wpłaty, czyli prezentowany jest adres portfela- zgodny z wybraną kryptowalutą.

e. Na adres email wysyłam wygenerowany link do otworzenia okna z podsumowaniem płatności (pkt 2 d), czyli płatnosc można zrealizowac od razu, ale można też później

f. Kliknięcie linka w emailu wyświetlającego podsumowanie płatności każdorazowo powoduje potwórzenie procedury (pkt 3 a-d), czyli przy każdym kliknięciu kwota kryptowaluty do zapłaty może być inna, bo zlecenia "bids" i kursy mogą być zupełnie inne.

g. Od momentu pojawienia się okna z podsumowaniem płatności będzie czas np. 15 minut na wykonanie płatności. Po tym czasie wartości w tym oknie się wyzerują i pojawi się komunikat że czas minął.

h. Myślę o "zablokowaniu" dokonywania płatności w godzinach nocnych, np. wykonanie płatności (a także wyświetlanie okna podsumowania płatności po kliknięciu na link) byłoby możliwe np. w godz. 9-21. Oczywiście transferu poza tymi godzinami nie zablokuję, ale w regulaminie będzie zapis, że taka wpłata może zostać zwrócona i od zwracanej kwoty zostanie potrącona opłata za transfer. To samo dotyczy dokonania płatności po upływie 15 minut od kliknięcia w link - oczywiście jestem w stanie sprawdzić kiedy link został kliknięty i powiązać to z wpłatą. Wiadomo, że jak wpłata przyjdzie kilka czy kilkanaście minut później to nie będę robił tragedii, ale zawsze się może zdarzyć, że ktoś sobie kliknie w link, skopiuje wartość do zapłaty i adres portfela- a transfer zrobi wtedy kiedy np. kurs krypto spadnie o 30%- takie coś nie przejdzie. To byłoby oczywiście rozwiązanie tymczasowe, gdyby krytpopłatności się upowszechniły- albo skorzystam z jakiejś usługi albo sam się szarpnę i napiszę jakiś automat.

-------------

To tyle. Jeśli ktoś dobrnął do końca - przybijam "piątkę", a jeśli ktoś ma uwagi albo zauważył jakiś błąd w mojej rozkmince - bardzo chętnie się dowiem i poczytam/podyskutuję.

Aha, na koniec wrzucam okno podsumowania płatności o którym pisałem w pkt. 2 d, pkt. 3 e-h, link do jego wyświetlania oczywiście działa na realnych wartościach (parametry to na razie: skrót kryptowaluty, skrót waluty fiat, wartość zamowienia, numer zamówienia) - a okno roboczo wygląda w ten sposób:

Obrazek

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: Pieselfan » wtorek, 2 stycznia 2018, 16:12

Ad 3c. Dlaczego nie generować adresu per płatność zamiast bawić się w zwiększenie kwoty płatności?
dgtmarket.com - giełda bitcoin
bitcoinaverage.pl - porównanie kursów i wolumenów polskich giełd bitcoin

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: kbo » wtorek, 2 stycznia 2018, 16:43

Bo (przynajmniej na początku) wolałbym, aby kryptowaluty były transferowane od razu na adres portfela np. przypisanego do konta na jakiejś giełdzie. Żebym nie musiał dodatkowo transferować krypto z serwera -> portfel, gdzie dopiero mogę je sprzedać. To zawsze trochę trwa a ponadto zawsze może być jakaś awaria itp.

Właśnie dlatego wykminiłem te 3 ostatnie cyfry w kwocie płatności, żebym mógł korzystać z jednego adresu portfela ale żebym mógł zidentyfikować płatność. Nawet gdyby te 3 cyfry były '999' to byłoby to ok. 50gr w przypadku BTC i znacznie mniej w przypadku innych kryptowalut.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: kbo » środa, 3 stycznia 2018, 18:30

W sumie to opcja płatności kryptowalutami już działa, cały dzień dziś testowałem i poprawiałem, zmieniałem regulamin itd.
Ciekawe kiedy (i czy w ogóle) ktoś z tego skorzysta :mrgreen:

W każdym razie w praniu wyjdą ew. problemy, ale póki co std. ścieżka czyli wrzucenie do koszyka, zlożenie zamówienia, wybranie formy płatności = krypto, wybór konkretnej krypto i wyświetlenie okna płatności krytpowalutą - działa (+ ficzery m.in. powiadomienia na maila, generowanie zaszyfrowanego linku wyzwalającego okno płatności na żądanie), wiec nie powinno być źle.

Dwa screeny, 1- fragment strony z okna tuż przed zatwierdzeniem zamówienia, okno płatności (po zatwierdzeniu zamówienia i po wyborze krypto) - zrzuty robiłem wcześniej na chybił-trafił, dlatego są z dwóch różnych testowych zamówień.

Obrazek

Obrazek


Chyba tu gdzieś jest wątek dot. miejsc/sklepów realizujących płatności krypto - pewnie dodam linka do sklepu, ale jeszcze trochę potestuję, uprzątnę kod itd. :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1817
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 1576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: bitup » środa, 3 stycznia 2018, 23:30

Fajnie to wygląda a na jakiej zasadzie działa scrypt. Będzie to podpiętę pod stronę /firmę jako usługa?
Jestem zainteresowany takim silniczkiem na nie jedną stronę.
Napisz proszę odrobinę więcej w kwestii formalnej jak to zamierzasz oferować.
Jakiś link jeżeli mogę prosić. Chciałbym potestować 8-)
Pozdro

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: kbo » piątek, 5 stycznia 2018, 01:24

Na razie chcę to przetestować na własnym sklepie, tylko przy zamówieniach. Już wczoraj mogła być premiera, bo jeden z kopaczy krypto kupił ostatnie RX-y do koparki i żałował że wcześniej sprzedał ETH i teraz musi robić przelew.
Zobaczę jakie będzie zainteresowanie tą formą płatności, jeśli jakieś będzie to pomyślę o rozwoju.

Dodano po 6 godzinach 11 minutach 12 sekundach:
Dodałem przeliczanie ceny PLN na kryptowaluty w opisie każdego produktu (byle cena była min. 100zł). Trzeba kliknąć żeby ceny przeliczone na krypto się pojawiły.

Obrazek

Dodano po 7 godzinach 41 minutach 58 sekundach:
Dodałem wyświetlanie kodu QR adresu portfela (generator: google charts API)

Obrazek

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: havocboy » niedziela, 7 stycznia 2018, 14:09

API jakiej giełdy wykorzystałeś do pisania tego?

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: kbo » niedziela, 7 stycznia 2018, 16:35

Dobrej :)
Raczej nie będę podawał jakiej bo to informacja z rodzaju poufnych, jak ktoś się domyśli - jego sukces :)
Ważne że klient widzi po jakim kursie kryptowaluta jest przeliczana i to wszystko co go powinno w tej kwestii interesować.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: radarhd » niedziela, 14 stycznia 2018, 10:41

@kbo, co robisz, czy jesteś zabezpieczony w przypadku:

1. gdy API giełdy jest nieosiągalne (np. internal error)?
2. gdy API zwraca dziwne dane (np. kurs odbiega o 80% w stosunku do średniej z ostatniego tygodnia lub wskazuje wartość 0?)

Rozumiem, że zamówienie opłacone w kryptowalutach musi być przez sprzedawce ręcznie potwierdzone ale może warto dodać do kodu jakieś alerty?

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: kbo » niedziela, 14 stycznia 2018, 16:15

radarhd pisze: 1. gdy API giełdy jest nieosiągalne (np. internal error)?
2. gdy API zwraca dziwne dane (np. kurs odbiega o 80% w stosunku do średniej z ostatniego tygodnia lub wskazuje wartość 0?)
Ad. 1. Pokazuje sie komunikat że jest awaria (np. jesli nie ma kontaktu z serwerem BB, to akurat łatwo zasymulowałem dodając jakiś jeden znak do adresu url API - no i się ściąganie danych wykrzaczyło a mnie się pojawił komunikat o awarii- a nie okno z kwotami) albo że są problemy techniczne z określeniem aktualnego kursu (jeśli jest kontakt z serwerem, ale jest problem z uzyskaniem realnych danych) - odśwież za minutę. I sprawdza ile czasu zostało do możliwości kolejnego wyświetlenia okna płatności, jak odświeżysz wcześniej to ci pokaże komunikat żebyć odczekał i tylko czas do odświeżenia będzie o parę sekund krótszy :)

Ad 2. Pokazuje się komunikat " problemy techniczne z określeniem aktualnego kursu, odśwież za minutę"

Punkt drugi też już jest przerobiony w praktyce, bo np. ściaganie info dot. bitcoina co jakis czas daje 4 liter, musze napisać do BB że jest jakis problem - w przypadku innych krypto nie zaobserwowałem ani razu, żeby problem się pojawił. W przypadku BTC czasem problem pojawia się raz na kilka/kilkanaście wywołań, a widze to w moim małym "narządku", które sobie napisałem tylko po to, żeby łatwiej, lepiej i szybciej analizować, czy mój wykminiony algorytm działa czy nie działa.

Tak jak pisałem w innym temacie, póki co 4 transakcje pod rząd przeszły bez straty kursowej (mimo tego że np. jeden z transferów ETH trwał ponad godzinę, drugi ponad 0,5 godz.), choć w przypadku pierwszego w ogóle transferu (BCC) sam sobie stratę wygenerowałem. Zamiast sprzedać wszystko jak leci od razu po pojawieniu się BCC w portfelu (a taka zasadę sam sobie ustaliłem), wg zleceń zakupu i byłbym na lekkim plusie- to ja chwilkę poczekałem i sprzedałem ok. połowę przy kursie nieco ponad 9300zł a drugą połową postanowiłem trochę pospekulować, aby zaspokoić ciekawość :mrgreen: No i tak miałem zabawę przez ok 1,5 godziny, w międzyczasie kurs z ok. 9300 spadł do bodajze 8950 ale byłem twardy, nie uległem panice, nie sprzedałem po niskim kursie, poczekałem i sprzedałem resztę gdy kurs wrócił w okolice 9200zł (konkretnie po 9210 i 9230). Tak że tylko przez własną głupotę wyszedłem ok. -12zł przy transferze na ponad 5tys. - i sie przy okazji wyleczyłem z głupot, bo jednak zabawa na BCC to igranie z ogniem :mrgreen:
radarhd pisze:Rozumiem, że zamówienie opłacone w kryptowalutach musi być przez sprzedawce ręcznie potwierdzone ale może warto dodać do kodu jakieś alerty?
No sorry, ale przynajmniej na razie to ja musze decydować.

Nie wiem o jakie alerty ci chodzi, jeśli o takie jak opisałem wyzej, to jak widzisz - są. Jest jeszcze kilka alertów, np. jak ktoś kliknie na link po godz. 22 albo przed godz. 9. Tak, płatności można robić w godz. 9-22 (aż sprawdzę czy aby nie później, bo wczoraj robiłem testy po godz. 23 więc musiałem zmienić górny zakres godzinny i nei pamiętam czy przywróciłem 22 :) ), kiedy będzie chciał zapłacić za zamówienie z ustawionym statusem "zapłacone" albo jeśliby wystapił jakiś błąd w systemie zamówień - i zamówienie się np. nie zapisało a jakimś cudem okno kryptopłatności chciało się pojawić - nie ma prawa.

Chłopie, to wszystko jest rozkminione i stestowane do najdrobniejszego detalu :P Choć zapewne wyjdzie jakaś przedziwna sytuacja, której nikt by pewnie nigdy nie wymyślił.

W tym momencie największym problemem przy wszystkich transferach było to, że jednemu klientowi musiałem na chwilę podnieść górny limit wartości zamówienia (bo std. jest ustawione 3000zl i tylko jeśli nieznacznie zamówienie go przekroczy-podniosę, ale już nie pozwolę nikomu na teansfery po 5 tysi, tamten był pierwszy w ogóle więc musiałem pozwolić :) ), w drugim przypadku był jakis problem z mailem klienta (5 minut rozkminki i poszło) oraz klient nie zauważył, że link "Pokaż kod QR" zmienił się na "Ukryj kod QR" - czyli że kilkając na ten sam link raz pokazuje a raz ukrywa kod QR portfela.

Ale nawet to poprawiłem, teraz się nie tylko zmienia "pokaz" na "ukryj" ale kolor na pomarańcze a na mobilkach dodatkowo jest zboldowane.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: ardancik » piątek, 18 maja 2018, 15:51

Witam,
czy udało Ci się wdrożyć płatności BTC i jak wygląda to obecnie bo pare miesięcy minęło i aktualnie ładna nagonka na BTC. Mam mały sklepik https://ardant.pl/ i również chciałbym wdrożyć takie płatności, niestety nie bardzo mam pojęcie jak. Czy sa na forum osoby, które takie płatności wdrażają?

Inna kwestia - jeśli udało Ci się wdrożyć płatności to może odpowiesz mi na kilka pytań?

1. Czy masz jakieś transakcje na BTC?
2. Czy pomogło Ci to w jakiś sposób marketingowo? (zwiększył się ruch?)
3. Czy wszystko idzie bez zarzutów?
4. Jak przy ewentualnym zwrocie produktu - ktoś oddaje towar - oddajesz mu PLN czy BTC? :) wiadomo jak kurs skacze
5. Masz pod to regulamin sklepu?

Póki co tyle, dzięki za informacje.

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: kbo » piątek, 18 maja 2018, 18:29

1. Czy masz jakieś transakcje na BTC?
Były od poczatku, ostatnio ich liczba się zwiększyła, poczatkowo głownie ludzie płacili ETH, BCC/BCH, potem LTC. Nie miałem ani jednej płatności BTG ani DASH
2. Czy pomogło Ci to w jakiś sposób marketingowo? (zwiększył się ruch?)
tak, a obroty z płatności krypto przewyższyły moje najśmielsze oczekiwania. Nie chwalę się , takie sa fakty.
3. Czy wszystko idzie bez zarzutów?
Zasadniczo tak, chyba że ktoś da fee=1sat/Bajt przy płatnosci BTC i transfer trwał 20 godzin :) To był jeden taki przypadek, klient dopłacił różnicę wynikającą ze spadku kursu (bo wg regulaminu mógłbym mu tę kwotę krypto zwrócić i potrącić za transfer zwrotny). Dlatego ostatnio jako jedną z informacji dodałem "Zalecana opłata (fee) za transfer" - w przypadku BTC sprawdzam tę wartość przez API, dla innych krypto jest to wartość stała.
Co do czasu trwania transferów BTC - przeciętnie jest to ok. 40 minut, najmniej było chyba coś koło 20 minut, najwięcej (nie licząc casusu 20-godzninnego transferu) ok. 1,5h. Sporo zależy od wysokosci fee, ale też od ilości bajtów, obciążenia sieci itd. Przy rozsądnym fee 1 confirm pojawia się po ok 15-20 minutach (mój portfel wymaga 3 potwierdzeń).
4. Jak przy ewentualnym zwrocie produktu - ktoś oddaje towar - oddajesz mu PLN czy BTC? wiadomo jak kurs skacze
Nie miałem jeszcze zwrotu przy płatnosci krypto, ale gdyby był - to oczywiscie zwróciłbym PLN, dokładnie tyle ile w złozonym zamówieniu + wysyłka do klienta. Zreszta, jest to w regulaminie. To samo dot. reklamacji gdyby zakończyłą się korekta i zwrotem pieniędzy.
5. Masz pod to regulamin sklepu?
Oczywiscie: https://www.kombo.krakow.pl/Regulamin.htm#krypto

Generalnie powiedzmy że od lutego (kiedy umownie zakończyłem testy ElektroKasy i dodatkowo wprowadziłem jako kolejne krypto Litecoina) płatności krypto działają bez najmniejszego problemu. Jestem z pomysłu i wykonania bardziej niż zadowolony.

Wejdź tutaj: https://www.elektrokasa.pl - to jest właśnie mój system płatnosci kryptowalutami, to projekt autorski, napisany przeze mnie od zera. Jest tam demonstracja (live demo), czyli mozesz soie wybrać krypto z listy, kliknąć "Płacę" i zobaczyć jak to wygląda od strony klienta sklepu.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: ardancik » sobota, 19 maja 2018, 16:04

Fajnie to wygląda. Zastanawiam się jak bardzo branża ma na to wpływ, tzn. sprzedaże.
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. Zapoznam się z demo i zoabczę co i jak :)
Pozdrawiam

kbo
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytania dot. wdrożenia płatności kryptowalutami w sklepie internetowym

Postautor: kbo » sobota, 19 maja 2018, 20:57

Możliwe że w jakimś stopniu sklep m.in. z częściami do komputerów bardziej sie wiąże z posiadaczami kryptowalut (bo np. mają koparkę/-i, krypto sobie wykopali i szukają kart albo innych podzespołów do nowych albo modernizowanych koparek) - ale raczej kluczem będzie przede wszystkim ściagniecie klienta do sklepu.
Jeśli klient będzie chciał coś u ciebie kupić, będzie miał kryptowalutę/-y i będzie miał możliwość zapłacić kryptowalutą - to wg mnei nie ma znaczenia czy sklep sprzedaje komputery, lampy, pizzę czy mydło i powidło.

Wróć do „Programowanie i wdrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość