Pomoc Fundacji w przyjmowaniu wpłat BTC

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc Fundacji w przyjmowaniu wpłat BTC

Postautor: goodwill » piątek, 30 października 2020, 13:03

Witam,

Zrobiłem mały research szukając fundacji, które akceptują wpłaty w BTC, co mnie zaskoczyło ciężko cokolwiek znaleźć. Tutaj na forum też temat raczej zakopany. Znalazłem informację, że jakiś bodajże youtuber miał przeżyć przez tydzień za bitcoiny i między innymi wsparł Fundację Chleb Życia, natomiast na stronie tej Fundacji brak jakichkolwiek informacji na temat. W tym roku też BitBay organizował różne zbiórki (między innymi na pomoc szpitalom w walce z COVID), natomiast w tej chwili wszystkie mają status zakończone.

Zapytałem osobę, która prowadzi bliską mi Fundację, czy jest taka możliwość? Dostałem odpowiedź, że chciałaby to popularyzować i uruchomić taki temat. Bardzo chciałbym pomóc, a nie jestem specjalistą ani od kwestii prawnych ani technologicznych. Może tutaj na forum znajdą się ludzie dobrej woli, którzy udzielą wskazówek, w jaki sposób najlepiej to ruszyć. Uprzedzając ewentualne zarzuty, nie zamierzam jako no name nic tu zbierać, tylko pomóc Fundacji, która ma swoje osiągnięcia.

Interesuje mnie też rozwinięcie tematu, czy takie wpłaty mogą być dokonywane tylko przy pełnej weryfikacji osoby dokonującej datku w BTC i ewentualne skutki podatkowe dla obu stron.

Wróć do „Organizacje charytatywne, zbiórki, dotacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości