1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: Wipqozn » wtorek, 20 lutego 2018, 12:44

@rav3n_pl, Chyba powinieneś zmienić tytuł wątku z "1% (...)" na "0.75% (...), obecny tytuł wprowadza w błąd.

W trakcie dyskusji wyszło, że do PSB trafi 75% środków przekazywanych z darowizn 1%. O czym w swoim pierwszym poście autor nie wspomniał słowem.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: WitoldC » wtorek, 20 lutego 2018, 12:54

Ja pierdziu, po prostu nie przeznaczajcie tego 1% i po problemie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: Wipqozn » wtorek, 20 lutego 2018, 14:30

@WitoldC, Po to jest społeczność, żeby nawzajem się informować i ostrzegać. A nie odwracać głowę, bo "mnie to nie dotyczy, więc nieważne".

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: WitoldC » wtorek, 20 lutego 2018, 15:14

Ale czepianie się wszystkiego też nie jest dobre.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 20 lutego 2018, 16:09

JacekW_BB pisze:Nie wiem, czy te firmy życzą sobie podawania ich nazw.
Oczywiście po raz kolejny sprytnie pominąłeś połowę mojego pytania.

Takiej bezczelności i manipulacji to uczą na jakichś specjalnych kursach i trzeba mieć od tego jakiegoś "kołcza Majka", czy może sam "jesteś zwycięzcą" oraz genialnym samoukiem ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 20 lutego 2018, 16:43

@up
Powody są zawarte w podanym przez Ciebie cytacie...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 20 lutego 2018, 17:38

JacekW_BB pisze:@up
Powody są zawarte w podanym przez Ciebie cytacie...
Co, że niby to?
jakie były kryteria "wątpliwości co do zgodnej z prawem działalności" ?
To nie są powody. To jakieś uogólnienie.

Wiesz co, mam dość dyskusji z tobą, już sobie wyrobiłem zdanie na temat waszego "stowarzyszenia", dziękuję. ty nawet nie próbujesz poważnie ze mną dyskutować, nadal wydaje ci się, że jestem jakimś dzieciakiem z Internetu, którego można po prostu olać i nic się nie stanie.

Moja opinia na wasz temat jest taka, że jesteście bandą symulantów, potrafiących tylko udawać że pracują i chcielibyście brać pieniądze za nic. wasze stowarzyszenie to przykrywka do generowania sztucznej reputacji, tworzenia konferencji na których się pije kawę, obżera ciastkami i sączy drogi alkohol oraz dla generalnej defraudacji funduszy.

wasza totalna nieumiejętność komunikacji z najważniejszą społecznością Bitcoinową w Polsce (na tym forum), pokazuje że z waszej działalności nie wyniknie nic pozytywnego - tak jak do tej pory nie wynikło nic pozytywnego przez 4 lata.

Możesz też oczekiwać, że wszystkie wasze działania będę domyślnie traktował jako scamy, o ile nie zostanie udowodnione inaczej.

Nie pozdrawiam.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: redbog » wtorek, 20 lutego 2018, 17:46

WitoldC pisze: Ale czepianie się wszystkiego też nie jest dobre.
W tej branży i około niej jest porostu za dużo przekrętów wiec w tym przypadku "czepianie się" a raczej dociekanie prawdy w szczegółach jak najbardziej powinno mieć miejsce.

Kiedyś nawet ambasada samego bitcoina padła i zostawiła poszkodowanych ludzi. W tych czasach kiedy się tworzyła gdyby ktoś zaczął ją krytykować też pewnie były by głosy jak śmiesz krytykować ludzi którzy coś próbują zrobić dla branży.

Takie sytuacje uczą że warto przyjrzeć się krytycznym okiem każdemu a jeśli w grę wchodzą pieniądze to w ogóle nie widzę innej opcji.

Np. Najnowsza prawdopodobnie wyjebka, Zniknął "expert" który organizował szkolenia z kryptowalut, oczywiście znikał z bitcoinami swoich klientów. Kiedyś przed aferą nawet widziałem go na live Szczepana i Lecha. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 98744.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: prezes » wtorek, 20 lutego 2018, 18:10

To może być tylko szczyt góry lodowej, bo takich pseudo guru namnożyło się od groma, ludzie wpłacają im niezłą kasę w nadziei że zarobią szybko miliony.

"Prowadził grupe na facebooku, brał od ludzi pieniądze i po 3 miesięcach miał je zwracać ( po tradingu ), posiadał kilkanaście tysięcy bitcoinów, chwalił się że nie ma kont w Polsce tylko w rajach podatkowych, zostawił kobiete z długami. Ludzie inwestowali po 100-300 tysięcy i podobno przepadł.>

Dodano po 4 minutach 20 sekundach:
Dochodzą do mnie informacje że różni guru/szkoleniowcy zarobili naprawdę gigantyczną kasę na naiwnych, którzy im tą kasę wpłacili. W skali kraju to bije aferę ambergold na głowę.

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Na tym tle nie spodziewałbym się jakiś sprzyjających regulacji kryptowalut w Polsce, zresztą pisałem już o tym dawno temu że nasz rząd może zmierzać w kierunku zbanowania kryptowalut, a akurat nadarzyła się ku temu okazja.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 20 lutego 2018, 18:34

prezes pisze:To może być tylko szczyt góry lodowej, bo takich pseudo guru namnożyło się od groma, ludzie wpłacają im niezłą kasę w nadziei że zarobią szybko miliony.

"Prowadził grupe na facebooku, brał od ludzi pieniądze i po 3 miesięcach miał je zwracać ( po tradingu ), posiadał kilkanaście tysięcy bitcoinów, chwalił się że nie ma kont w Polsce tylko w rajach podatkowych, zostawił kobiete z długami. Ludzie inwestowali po 100-300 tysięcy i podobno przepadł.>

Dodano po 4 minutach 20 sekundach:
Dochodzą do mnie informacje że różni guru/szkoleniowcy zarobili naprawdę gigantyczną kasę na naiwnych, którzy im tą kasę wpłacili. W skali kraju to bije aferę ambergold na głowę.

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Na tym tle nie spodziewałbym się jakiś sprzyjających regulacji kryptowalut w Polsce, zresztą pisałem już o tym dawno temu że nasz rząd może zmierzać w kierunku zbanowania kryptowalut, a akurat nadarzyła się ku temu okazja.
Trochę wchodzimy w offtop. Osobiście nie wierzę w stricte ban, bo to mogłoby nienajlepiej wpłynąć na dalszą karierę zagraniczną Morawieckiego i też byłoby niezgodne z przepisami UE. Banki nadal moga zamykać rachunki banków, ale i na to jest metoda, którą nie będziemy omawiać w tym temacie. Co do walki z pseudo-ekspertami jako PSB pracujemy nad programem rekomendacji dla zaufanych podmiotów i osób na rynku. Ze słynnym Tobiaszem miałem kiedyś kontakt telefoniczny - jego firma miała wręcz chore stawki za szkolenia...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 20 lutego 2018, 18:44

edbog pisze:
WitoldC pisze: Ale czepianie się wszystkiego też nie jest dobre.
W tej branży i około niej jest porostu za dużo przekrętów wiec w tym przypadku "czepianie się" a raczej dociekanie prawdy w szczegółach jak najbardziej powinno mieć miejsce.

Kiedyś nawet ambasada samego bitcoina padła i zostawiła poszkodowanych ludzi. W tych czasach kiedy się tworzyła gdyby ktoś zaczął ją krytykować też pewnie były by głosy jak śmiesz krytykować ludzi którzy coś próbują zrobić dla branży.

Takie sytuacje uczą że warto przyjrzeć się krytycznym okiem każdemu a jeśli w grę wchodzą pieniądze to w ogóle nie widzę innej opcji.

Np. Najnowsza prawdopodobnie wyjebka, Zniknął "expert" który organizował szkolenia z kryptowalut, oczywiście znikał z bitcoinami swoich klientów. Kiedyś przed aferą nawet widziałem go na live Szczepana i Lecha. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 98744.html
LOL jak oni mogli go tam zaprosić ; D
https://www.facebook.com/cryptoacademy/?ref=br_rs - To ich profil, jak tam kiedyś wpadł Tomasz Kurowski to pod każdym postem napisał co jest nie tak, co źle piszą, co poprzekręcali, tak go prowadzili.

Obserwowałem ich bo nadmuchali profil na FB te polubienia to po groszu kupione na allegro, podobnie strony niektóre w branży robią, mam ich profil nawet zaznaczony.

Od pół roku mniej więcej większość szkoleń prowadzą ludzie z mlm, na szkoleniach przy okazji namawiają na produkty finansowe, tak to wygląda aktualnie.
hanti pisze: Takie konferencje i tak służą głównie temu, żeby kilku osobom troszkę napchać kieszeń (z ciekawości odwiedziłem z 3 w wawie) ;) Polecam raczej na jakąś normalną fundacje, która komuś pomaga.
Dopytywałem o które chodzi i jedną organizowali ludzie min. z PSB troszkę słabo to wygląda.

Mam dobry przegląd wszystkiego co się dzieje w konferencjach/szkoleniach bo większość pisze do BitHub byśmy zamieszczali informacje o nich.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: redbog » wtorek, 20 lutego 2018, 20:08

FlyingAtom pisze: Kiedyś przed aferą nawet widziałem go na live Szczepana i Lecha. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 98744.html



LOL jak oni mogli go tam zaprosić ; D

To nie do końca było tak że go zaprosili, były jakieś bilety czy coś i każdy random mógł tam przyjść wiec Szczepana z Lechem za to nie obwiniam zapewne nawet nie wiedzieli z kim mają do czynienia. Ale ta sytuacja pokazuje jak bardzo rożnej maści oszuści są bezczelni i są blisko nazwijmy to mainstreamu bitcoinowego .

Trzeba nie obrażać się że ktoś podejrzewa z góry że jakieś osoby/firmy maja nieczyste zamiary i wypytuje podejrzliwie o najdrobniejsze szczegóły.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 20 lutego 2018, 20:10

edbog pisze:
FlyingAtom pisze: Kiedyś przed aferą nawet widziałem go na live Szczepana i Lecha. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 98744.html



LOL jak oni mogli go tam zaprosić ; D

To nie do końca było tak że go zaprosili, były jakieś bilety czy coś i każdy random mógł tam przyjść wiec Szczepana z Lechem za to nie obwiniam zapewne nawet nie wiedzieli z kim mają do czynienia. Ale ta sytuacja pokazuje jak bardzo rożnej maści oszuści są bezczelni i są blisko nazwijmy to mainstreamu bitcoinowego .

Trzeba nie obrażać się że ktoś podejrzewa z góry że jakieś osoby/firmy maja nieczyste zamiary i wypytuje podejrzliwie o najdrobniejsze szczegóły.
Dzięki za wyjaśnienie, to zmienia sytuację.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: Awra » środa, 21 lutego 2018, 09:42

Nie prościej zarobić na bitcoinie zamiast prosić się o 1% skoro stowarzyszenie ma taką wiedzę o nim? Dla mnie wygląda to na zbieranie środków żeby pokryć nie udane inwestycje :D

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: DTPCTP » czwartek, 22 lutego 2018, 10:18

WitoldC pisze:
DTPCTP pisze: naciąganie ludzi na kasę?
Przecież ten 1% i tak musisz zapłacić,chyba że się mylę.
Ale wyciąganie reki po pieniądze które można przeznaczyć na na prawdę szczytne cele jest co najmniej NIEGODNE. Banda spekulantów ws. chore dzieci. LUDZIE! Dajcie przynajmniej na Owsiaka a nie na pralnie brudnych pieniędzy!

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 22 lutego 2018, 11:49

@up
Pranie? Kolego zastanów się, nim coś napiszesz...

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: scryptominer » czwartek, 22 lutego 2018, 11:56

@JacekW_BB, jako osoba, która w imieniu PSB rozmawia ze społecznością na forum, nie możesz się dawać tak łatwo podpuszczać ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 22 lutego 2018, 13:04

Awra pisze: Nie prościej zarobić na bitcoinie zamiast prosić się o 1% skoro stowarzyszenie ma taką wiedzę o nim? Dla mnie wygląda to na zbieranie środków żeby pokryć nie udane inwestycje
Politycy mają swoje przyzwyczajenia...

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 22 lutego 2018, 15:00

@scryptominer
Wybacz, ale jak czyta się takie posty to ręce opadają.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

1% podatku na cel popularyzacji bitcoina w Polsce

Postautor: redlumek » czwartek, 22 lutego 2018, 16:16

DTPCTP pisze:
WitoldC pisze:
DTPCTP pisze: naciąganie ludzi na kasę?
Przecież ten 1% i tak musisz zapłacić,chyba że się mylę.
Ale wyciąganie reki po pieniądze które można przeznaczyć na na prawdę szczytne cele jest co najmniej NIEGODNE. Banda spekulantów ws. chore dzieci. LUDZIE! Dajcie przynajmniej na Owsiaka a nie na pralnie brudnych pieniędzy!
Źle trafiłeś - ci tutaj nie spekulują tylko działają na rzecz popularyzacji bitcoina.

Wróć do „Organizacje charytatywne, zbiórki, dotacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość