Kradzież konta na binance

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: icekbooy » środa, 6 stycznia 2021, 21:53

Witam. Ktoś włamał się na moje konto na Binance.com, wszystkie środki zostały wypłacone a hasło i email do konta zmienione. Połączenie się przez czat z supportem Binance graniczy z cudem. Co zrobić w takiej sytuacji?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: odisue » środa, 6 stycznia 2021, 22:05

Obawiam się, że niewiele możesz jeśli ktoś skorzystał z furtki, którą miał od Ciebie a nie przełamując np zabezpieczenia binance. Jeśli miałeś 2FA chociaż włączone to może jest szansa na to drugie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kradzież konta na binance

Postautor: Kutalisk » środa, 6 stycznia 2021, 22:51

@icekbooy miałeś 2FA?

Zmień hasła do maila/giełd zwłaszcza jeśli miałes takie same/podobne.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: icekbooy » środa, 6 stycznia 2021, 23:07

Włamał się poprzez email, zastanawiam się tylko jak wypłacił środki nie mając dostępu do kodu google authenticator. Czy powinienem się martwić o to, że moje konto zostanie wykorzystane do oszustw lub czy jest możliwość aby złodziej wziął na mnie pożyczkę w kryptowalutach?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: odisue » środa, 6 stycznia 2021, 23:15

icekbooy pisze: środa, 6 stycznia 2021, 23:07Włamał się poprzez email, zastanawiam się tylko jak wypłacił środki nie mając dostępu do kodu google authenticator.
Gdybyś miał włączone 2FA (google authenticator w tym przypadku) to również by się nie zalogował na Twoje konto nie wspominając o wysłaniu krypto. Zatem albo nie miałeś aktywnego 2FA albo miał dostęp do Twojego smartfona na którym miałeś google auth. Jeśli jesteś pewny, że miałeś 2FA aktywne próbuj uderzać do binance z pytaniem o wyjaśnienie jak to mogło przejść.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: icekbooy » środa, 6 stycznia 2021, 23:22

odisue pisze: środa, 6 stycznia 2021, 23:15Gdybyś miał włączone 2FA (google authenticator w tym przypadku) to również by się nie zalogował na Twoje konto nie wspominając o wysłaniu krypto. Zatem albo nie miałeś aktywnego 2FA albo miał dostęp do Twojego smartfona na którym miałeś google auth. Jeśli jesteś pewny, że miałeś 2FA aktywne próbuj uderzać do binance z pytaniem o wyjaśnienie jak to mogło przejść.

2 dzień próbuję się z nimi skontaktować, 2FA było na 100% aktywne.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Kradzież konta na binance

Postautor: fervi » czwartek, 7 stycznia 2021, 00:30

icekbooy pisze: środa, 6 stycznia 2021, 21:53 Witam. Ktoś włamał się na moje konto na Binance.com, wszystkie środki zostały wypłacone a hasło i email do konta zmienione. Połączenie się przez czat z supportem Binance graniczy z cudem. Co zrobić w takiej sytuacji?
Jest trzecia opcja - zrobił KYC i zresetował 2FA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Kradzież konta na binance

Postautor: powered » czwartek, 7 stycznia 2021, 00:31

@icekbooy Jedno pytanie? Jeżeli ktoś zmienił email i hasło, to jak się zalogowałeś aby stwierdzić że konto zostało wyczyszczone?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 6 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: icekbooy » czwartek, 7 stycznia 2021, 02:07

powered pisze: czwartek, 7 stycznia 2021, 00:31@icekbooy Jedno pytanie? Jeżeli ktoś zmienił email i hasło, to jak się zalogowałeś aby stwierdzić że konto zostało wyczyszczone?

Dostałem powiadomienie z apki, że waluta została pomyślnie wypłacona, wszedłem tylko na apke binance i po chwili mnie wylogowało. W tym samym czasie przyszły mi emaile odnośnie zmiany hasła, które zaraz ktoś skasował ( nie pomyślałem w tamtej chwili żeby zrobić ssy). W zasadzie to oprócz starych emaili z binance, które mam na poczcie oraz IP i lokalizacji logowania z poczty to nie mam żadnych innych dowodów.

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
Czy jest w ogóle jakaś szansa, że giełda skasuje to konto? Nie mam pojęcia do czego ta osoba może wykorzystać to konto ale nie wróży to nic dobrego.

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: ambroży » czwartek, 7 stycznia 2021, 10:32

Z tego wynika, że ktoś Ci się włamał na pocztę najpierw którą miałeś z binancem spiętą? Miałeś na poczcie 2FA? Jeśli tak - to w jakiej formie?

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: fetek » piątek, 16 kwietnia 2021, 11:08

jak 3 lata temu pisałem tutaj by nie używać w ważnych miejscach ogólnych maili (korzystać z aliasów) i najlepiej je cyklicznie zmieniać to skończyłem z reputacją - 70

na swoim starym koncie, którego nie używałem bardzo długo, nie mając żadnych danych bez problemu wyłączyłem 2fa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: KryptoBanita » piątek, 16 kwietnia 2021, 12:27

icekbooy pisze: środa, 6 stycznia 2021, 23:222FA było na 100% aktywne.

czyli jasne jest, że dostał klucz do 2FA. Gdzie to miales zapisane? Przejęli Ci kompa...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: fetek » piątek, 16 kwietnia 2021, 20:22

korzystając z okazji, bo w sumie nie sprawdzałem. Kto płaci za SMS'y przy 2FA ?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: siwy322 » sobota, 22 maja 2021, 18:21

@icekbooy
Witam w klubie u mnie ta sama sytuacja 17.05 ktos wlamal mi sie na konto wyczyscil mi 3169 USDT konto zabezpieczone bylo aktywnym 2FA google.... jak to mozliwe ???? probuje wyjasniac to z binance ale cisza z ich strony....
@icekbooy udalo ci sie to jakos wyjasnic ?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: adam afg » sobota, 28 sierpnia 2021, 07:49

Witam mnie to spotkalo 24.08 .21 tylko moje srodki wytransferowano w trakcie gdy bylem zalogowany . i co nastepuje , po konwersacji z Binance dowiedzialem sie tylko tyle ze widza ze cos bylo podali mi nawet kwote ze wytransferowano 30000 busd bo na taka walute wszystko zamieniono , widza na jaki portwel zostalo to przelane , nastepnie dokonano NFT operacji na

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: wojciecha » środa, 1 września 2021, 19:33

siwy322 pisze: sobota, 22 maja 2021, 18:21 @icekbooy
Witam w klubie u mnie ta sama sytuacja 17.05 ktos wlamal mi sie na konto wyczyscil mi 3169 USDT konto zabezpieczone bylo aktywnym 2FA google.... jak to mozliwe ???? probuje wyjasniac to z binance ale cisza z ich strony....
@icekbooy udalo ci sie to jakos wyjasnic ?
i jakie efekty po kontakcie z binance ?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: siwy322 » środa, 22 września 2021, 14:16

@wojciecha binance sie juz nie odezwalo i ma to w dupie....

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14378
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Kradzież konta na binance

Postautor: rav3n_pl » środa, 22 września 2021, 14:30

@adam afg To by wskazywało że masz jakiś syf na kompie i hakiery mają dostęp do wszystkiego co robisz...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 1 stycznia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kradzież konta na binance

Postautor: kito » niedziela, 1 stycznia 2023, 23:35

30.12.2022 ktoś włamał mi się na wollet binace i przelał wszystkie środki na cakeswaap, przynajmniej taki adres jest, zastanawiam się jak, jedyne co mi przychodzi do głowy, to miałem rozszerzenie na chrome w laptopie z wolletem binace, nie miałem w gogle chrom dwuetapowego konta. Więc podejrzewam, że ktoś musiał wejść na moje konto google odpalić z rozszerzenia wollet binace i wpisać hasło.Bez konieczności podawania kluczy. Lub musiał mieć jakąś możliwość wglądu do laptopa bo miałem zapisane klucze w pliku,tym bardziej że miałem wcześniej próbę włamania się na pocztę bez powodzenia. Boję się tylko czy na giełdę się nie włamie.Pozmieniałem hasła, porobiłem dwuetapowe zabezpieczenia, zainstalowałem dodatkowo zabezpieczenia stron , i korzystam tylko z jednego urządzenia. Skasowałem wszystkie pliki z hasłami itp.

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości