Uwaga na Trezora!

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: pm7 » sobota, 24 listopada 2018, 09:20

KamilZ pisze: ...W sensie bootloader. Co nie zmienia możliwości kupienia sobie niezaprogramowanego procesora i wgraniu swojego bootloadera (może być identyczny z oryginałem i wtedy też będzie działał identycznie, albo zmieniony i będzie np. autoryzował inne podpisy cyfrowe programu głównego).
Nie będzie działał identycznie, jeżeli bootloader ma własny klucz prywatny, który potwierdza portfelowi, że jest oryginalny. Nie mówię, że tak jest, ale na pewno może być, bo np. Ledger robi coś podobnego.
KamilZ pisze: Co ciekawe do niedawna istniała luka, która umożliwiała podmianę już nawet wgranego przez nich bootloadera. Nie wiem czy teraz też się tak da.
Rzeczywiście było i naprawili. Dodajmy, że luka była w sprzęcie: okazało się, że wbrew specyfikacji mikrokontrolera w określonych warunkach możliwe było nadpisanie pamięci, która miała być "read-only".

KamilZ pisze: (Przeczytaj akapit "Why is the device memory not encrypted?" w https://blog.trezor.io/fixing-physical- ... 9b46bb4522 )
To jest na inny temat.
Ale zerknąłem do kodu źródłowego i rzeczywiście nie wygląda, żeby bootloader miał jakieś klucze prywatne. Teoretycznie jest to jednak możliwe do wprowadzenia. Nie byłoby to idealną ochroną, ale mogłoby odrobinę pomóc w niektórych sytuacjach.
KamilZ pisze: Podsumowując: musisz albo złożyć sobie trezora z samemu na podstawie planów satoshi -labs, z ogólnie dostępnych części i wgrać ich bootloader oraz program (rozwiązanie dla zdolnych paranoików, ale bardzo bezpieczne), albo zaufać, że to co przyszło w paczce zgadza się z tym co podają w schematach budowy urządzenia i jego oprogramowania.
Wydaje mi się, że przesadzasz z zagrożeniem, ale tak. I dlatego podróbki są ryzykowne.
Dodałbym jeszcze, że rozwiązanie dla paranoików (i nie tylko) to multisig.
KamilZ pisze: Fałszywy-Trezor może się przedstawić jako zwykły trezor, a za drugim podłączeniem (jak już spisze i zapamięta seedy) jako np. klawiatura i wpisać co mu się żywnie podoba w ułamku sekundy przed przestawieniem się znów na "Trezora" (to tylko jeden z możliwych wektorów ataku)
Można. Ma to jednak swoje wyzwania.
KamilZ pisze: Swoją drogą nie byłem do końca świadomy, ze Ledger poszedł drogą zaszywania entropii w układach. Jest to potencjalnie bardzo niebezpieczne rozwiązanie, bo firma produkująca Ledger ma kontrolę nad kluczami zaszytymi w krzemie, więc również nad kluczami wygenerowanymi za ich pomocą! W dodatku z tego co mówisz mają zamknięty soft!? Trochę kicha moim zdaniem, albo czegoś nie rozumiem...
Czy ja coś mówiłem o zaszywaniu entropii? O ile wiem, seed w Ledgerach jest generowany losowo (i to przez "secure element", a nie mikrokontroler). Ale tak, mają zamknięty software, więc nie ma za bardzo jak tego zweryfikować, ani jak samemu złożyć Ledgera. Dlatego uważam Trezor za lepszy.

@ikswodnal, nie całkiem zgadzam się z tymi wnioskami. Generalnie dla 99% ludzi portfel sprzętowy kupiony od producenta sprawdzi się doskonale. Jak ktoś potrzebuje wyższego poziomu bezpieczeństwa, jest multisig. Z KamilZ rozmawiamy o bardzo specyficznych rzeczach. Podobnie moglibyśmy teoretycznie rozmawiać o procesie tworzenia paper wallet, generowania kluczy itd.

Sam komputer zobacz jak jest bardzo skomplikowany (budowa CPU, UEFI, systemy operacyjne). Ale jakoś ludzie używają ich bez wiedzy jak działają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: benq » sobota, 24 listopada 2018, 09:32

@ikswodnal, A czy rozumiesz całą technologię stojącą za kartami VISA? Przelewami SWIFT? Pracę pompowtryskiwaczy w swoim dizelku? Inteligentna pralkę? Termostat w klimatyzacji? Nawet, jeśli Ty się zastanawiasz, to 99% społeczeństwa ma to w głębokim poważaniu. Ważne, że lejesz paliwo - auto jedzie. Płacisz rachunki - pralka pierze, a klima chłodzi. Płacisz kartą na wczasach w Turcji - obiad zapłacony, z przewalutowaniem.

Takie rozmowy są bardzo potrzebne, oby jak najwięcej tęgich głów zadawało właściwe pytania - dzięki temu rośnie bezpieczeństwo, bo maleje liczba potencjalnych exploitów i bugów.

Dla przeciętnego usera wystarczy prosty portfel z dwoma przyciskami ZAPŁAĆ/ODBIERZ, z kolorowym, ładnym interfejsem.
Nie oczekuję, że użytkownik kryptowalut w roku 2030 będzie zadawał pytania o halving, fee górników, hashrate sieci czy standard BIP39, tak jak nie oczekuję od zwykłego Kowalskiego rozumienia zmian w stopach procentowych dokonywanych przez bank centralny, shortowania na giełdzie czy hedgingu. :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: KamilZ » sobota, 24 listopada 2018, 12:23

pm7 pisze: Ledger robi coś podobnego.
Mam silne wrażenie, że jest to możliwe właśnie przez zamknięty kod i zaszyty na produkcji klucz (secure element).

Masz jakiś pomysł jak można by to umieścić w trezorze? Przecież kod bootloadera jest otwarty, jest tam jedynie podpis do weryfikacji podpisów programów od satoshi-lab. Musieli by to jakoś zaszyfrować, ale znów jak przechować klucze do odszyfrowania (wracamy do problemu z akapitu jaki podlinkowałem wyżej)? Też trzeba by je wgrywać wcześniej, ale wtedy platforma musi być już zamknięta... Nie wiem.
pm7 pisze: Dodałbym jeszcze, że rozwiązanie dla paranoików (i nie tylko) to multisig.
Masz może, albo znasz, jakieś gotowe rozwiązania/metody na w miarę wygodne zastosowanie tego z trezorami? Np. trzech wspólników, dostają po trezorze i do ruszenia jakiś zasobów są potrzebne podpisy 2 z 3?
Coś co mógłbym polecić osobie z wyższym wykształceniem, ale bez gruntownej wiedzy informatycznej.
pm7 pisze: O ile wiem, seed w Ledgerach jest generowany losowo (i to przez "secure element", a nie mikrokontroler).
Ten secure element też jest jakoś generowany na produkcji. Pytanie w jaki sposób jest generowany z niego seed (czy bierze pod uwagę np. losowy ciąg znaków, lub ruchy myszą itp.), ale przy zamkniętej platformie można tylko gdybać.
Trzeba tutaj zaufać o wiele bardziej niż w przypadku Trezora i nie można w żaden sposób tego zweryfikować.(Nie piszę do ciebie, bo wiem, że to wiesz, tylko głośno myślę.)
Ciągi mogą wyglądać na losowe, a tymczasem są pseudolosowe, gdzie, jak rozumiem ,lwią część entropii stanowi zaszyty (i znany przez producenta) "secure element". (W trezorze możemy sobie wyrzucać seed zwykłymi kośćmi do gry, lub użyć potasowanej tali kart)
Mając taką władzę można bardzo szybko i bardzo łatwo przeskanować ogromne zasoby adresów prywatnych na wszystkich ledgerach we wszystkich rodzajach krypto.
Pachnie mi to możliwością wywołania apokalipsy wśród właścicieli środków trzymanych na ledgerach. :(
Może trochę dramatyzuje, bo nie wczytywałem się jeszcze w ich dokumentację, myśląc naiwnie, że kopiują od najlepszych, rozwiązania znane z Trezora.

Będę wdzięczny za informacje.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: pm7 » sobota, 24 listopada 2018, 13:17

KamilZ pisze: Mam silne wrażenie, że jest to możliwe właśnie przez zamknięty kod i zaszyty na produkcji klucz (secure element).
Zamknięty kod to tylko "Security through obscurity". Najważniejszy jest klucz zapisywany w Ledger podczas produkcji.
KamilZ pisze: Masz jakiś pomysł jak można by to umieścić w trezorze? Przecież kod bootloadera jest otwarty, jest tam jedynie podpis do weryfikacji podpisów programów od satoshi-lab. Musieli by to jakoś zaszyfrować, ale znów jak przechować klucze do odszyfrowania (wracamy do problemu z akapitu jaki podlinkowałem wyżej)? Też trzeba by je wgrywać wcześniej, ale wtedy platforma musi być już zamknięta... Nie wiem.
Dlaczego niby zawarcie klucza prywatnego wymaga zamknięcia kodu źródłowego? Powinien być przechowywany przez bootloader na tej samej zasadzie co firmware przechowuje seed (ale wpisywany tylko raz, podczas produkcji). Rzeczywiście, nie da się tego sensownie zaszyfrować, ale można zablokować dostęp przy użyciu mechanizmów kontroli dostępu mikrokontrolera.
KamilZ pisze: Masz może, albo znasz, jakieś gotowe rozwiązania/metody na w miarę wygodne zastosowanie tego z trezorami? Np. trzech wspólników, dostają po trezorze i do ruszenia jakiś zasobów są potrzebne podpisy 2 z 3?
http://docs.electrum.org/en/latest/multisig.html
Obrazek
KamilZ pisze: Ten secure element też jest jakoś generowany na produkcji. Pytanie w jaki sposób jest generowany z niego seed (czy bierze pod uwagę np. losowy ciąg znaków, lub ruchy myszą itp.), ale przy zamkniętej platformie można tylko gdybać.
Secure element to nie jest software. To jest dodatkowy mikrokontroler, przygotowany i zaprogramowany przez inną firmę tak, by maksymalnie utrudnić wydobycie z niego kluczy. Tak, Ledger ufa innej firmie na słowo, że Secure Element działa zgodnie ze specyfikacją :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: KamilZ » sobota, 24 listopada 2018, 21:47

pm7 pisze: Dlaczego niby zawarcie klucza prywatnego wymaga zamknięcia kodu źródłowego?
Masz racje, mogli by to wrzucić i nie udostępnić tylko tej części.
Może trzeba by to im podpowiedzieć w związku z tymi chińskimi kopiami. Można by sprawdzać lepiej autentyczność trezora.
pm7 pisze: Secure element to nie jest software.
Tak, to rozumiem, ale myślałem, że dodatkowo część entropi jest czerpana w ledgerze z zewnątrz, tak, aby nie musieć ufać firmie, która zna "secret elements". Ale widzę, że nie i to mnie trochę martwi.

Dzięki za multisigi.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: pm7 » niedziela, 25 listopada 2018, 09:16

KamilZ pisze: Może trzeba by to im podpowiedzieć w związku z tymi chińskimi kopiami. Można by sprawdzać lepiej autentyczność trezora.
Można by, pytanie, czy to nie będzie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
KamilZ pisze: Tak, to rozumiem, ale myślałem, że dodatkowo część entropi jest czerpana w ledgerze z zewnątrz, tak, aby nie musieć ufać firmie, która zna "secret elements". Ale widzę, że nie i to mnie trochę martwi.
Może i przekazuje tak jak Trezor trochę entropii z komputera do zmiksowania, ale nie da się zweryfikować, czy jest używana.
KamilZ pisze: ufać firmie, która zna "secret elements"
Nie "firmie, która zna", tylko "producentowi secure element". Jeszcze raz powtarzam, "secure element" to jest fizyczny układ, nie software używany przez Ledgera :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: KamilZ » niedziela, 25 listopada 2018, 18:57

Może źle się wyraziłem, bo wiem, że to fizyczny układ ale:
Producent secure element to nie firma? I jeśli nawet nie, to nie wie co produkuje?
Na jakiej zasadzie ledger kupuje secure elements? Czy przypadkiem nie dostają informacji co kupują, jakieś numery seryjne odpowiadające odpowiedniej puli kluczy w tych układach, tak, aby później mogli identyfikować urządzenia jako swoje? Serio pytam.
pm7 pisze: pytanie, czy to nie będzie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
Nie wiem, może fałszywe, ale jak zauważyłeś może trochę poprawić sytuacje (utrudnić podrabianie).
Z drugiej strony od braku bezpieczeństwa jest gorsze tylko złudzenie bezpieczeństwa. :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: pm7 » wtorek, 27 listopada 2018, 23:29

KamilZ pisze: Producent secure element to nie firma? I jeśli nawet nie, to nie wie co produkuje?
Tak, oczywiście secure element jest produkowany przez jakąś firmą, która to w pełni kontroluje. Co do braku wiedzy, pisałem o Ledger: muszą oni w większości ufać producentowi secure element.
KamilZ pisze: Na jakiej zasadzie ledger kupuje secure elements?
Najprostsze można kupować hurtem u dowolnego dostawcy. Bardziej zaawansowane pewnie wymagają umów o zachowaniu poufności.
KamilZ pisze: Czy przypadkiem nie dostają informacji co kupują, jakieś numery seryjne odpowiadające odpowiedniej puli kluczy w tych układach, tak, aby później mogli identyfikować urządzenia jako swoje? Serio pytam.
https://support.ledgerwallet.com/hc/en- ... -integrity
The Secure Element itself is personalized at factory with an attestation proving that it has been created by us.
[...]
The root of trust for the current batch is the following secp256k1 public key :
0490f5c9d15a0134bb019d2afd0bf297149738459706e7ac5be4abc350a1f818057224fce12ec9a65de18ec34d6e8c24db927835ea1692b14c32e9836a75dad609

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: jpr » wtorek, 27 listopada 2018, 23:53

Tak się zapytam, jakiego portfela sprzętowego uzywasz @pm7,

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: pm7 » wtorek, 27 listopada 2018, 23:56

Jestem fanem open-source :)

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: jpr » środa, 28 listopada 2018, 08:46

Po tym co tutaj przeczytałem zastanawiam sie czy nie bedzie bezpieczniej wyjąć wszystko z ledgera i trzymac prywatne klucze w keepassie. Napędziliscie mi stracha panowie :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: pm7 » niedziela, 2 grudnia 2018, 16:02

Zależy jakie ilości kryptowalut masz. Jeżeli jakiś duży majątek, to ani klucze sprzętowe, ani keepass nie są adekwatnymi środkami. Powinieneś wtedy używać multisignature wallet, dzielić kasę między ileś portfeli itd.

Trezor blog: Phishing attacks used to steal your coins (recommended reading)

Trezor blog: [PSA] Phishing Alert: Fake Trezor Wallet website
The fake Trezor Wallet website was served to some users who attempted to access wallet.trezor.io — the legitimate address. We do not yet know which attack vector was used, but the signs point toward DNS poisoning or BGP hijacking.

Upon accessing the web, the fake Wallet displayed an alert about device memory damage, asking users to restore their recovery seed. This was the second red flag, as the sentence contained errors.

The third red flag was the method of recovery (seed check) — the fake site forced users to enter both the order number as well as the seed word into the computer.

Trezor One: You should never enter your recovery seed on a computer, along with the order number. The order is always given to you by your Trezor device. Never by the computer.
For enhanced security, use the Advanced recovery method→

Trezor Model T: You should never enter your recovery seed anywhere but on your Trezor device. Under no circumstances should you enter your seed on a computer.

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: ikswodnal » czwartek, 27 stycznia 2022, 10:13

Zła passa Trezora? https://cointelegraph.com/news/engineer ... ign=buffer
Zastrzeżenia trochę innego rodzaju były też do Ledgera.
Dalej z uporem maniaka twierdzę że portfel papierowy (paper wallet) stworzony
z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa jest nie do zastąpienia.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: adiqq » czwartek, 27 stycznia 2022, 10:18

ikswodnal pisze: czwartek, 27 stycznia 2022, 10:13Zła passa Trezora? https://cointelegraph.com/news/engineer ... ign=buffer
jak stracisz seeda, to paperwallet będzie lepszym wyjściem?

Dodano po 47 sekundach:
prawie każdy wallet jest tak dobry, jak dobry jest jego właściciel ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: ikswodnal » czwartek, 27 stycznia 2022, 10:42

adiqq pisze: czwartek, 27 stycznia 2022, 10:19jak stracisz seeda, to paperwallet będzie lepszym wyjściem?
W portfelu papierowym można stracić klucz prywatny = to stracie wartości na portfelu.
Jest to strata zawiniona której mógł zapobiec właściciel (jeżeli jest bogiem).
Uważam, iż każde urządzenie z tytułu komplikacji jest bardziej narażone na błędy zewnętrzne
niż prosty portfel papierowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: prap0n » czwartek, 27 stycznia 2022, 10:56

ikswodnal pisze: czwartek, 27 stycznia 2022, 10:42Uważam, iż każde urządzenie z tytułu komplikacji jest bardziej narażone na błędy zewnętrzne
niż prosty portfel papierowy.


W portfelu papierowym nie trzeba nawet komplikacji. Wystarczy wejsc do czyjegos domu, znalezc i wziac i ma sie klucz prywatny w plaintekscie, czyli nieograniczony dostep do srodkow.
W portfelu sprzetowym nawet jak ci ktos go ukradnie to zawsze chroni go PIN/chip.

Tego nawet nie mozna porownywac, portfel sprzetowy oferuje o wiele wieksze bezpieczenstwo. Chyba ze ktos ma zaszyfrowany portfel papierowy (o ile takie sa)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: adiqq » czwartek, 27 stycznia 2022, 11:11

prap0n pisze: czwartek, 27 stycznia 2022, 10:56Tego nawet nie mozna porownywac, portfel sprzetowy oferuje o wiele wieksze bezpieczenstwo.
Mi tego nie musisz tłumaczyć...ale czasami tak jest, że ktoś się czegoś nauczy, przyzwyczai do jednego konkretnego rozwiązania i potem go próbuje przedstawiać jako najlepsze. Gorzej, jak ktoś to weźmie na poważnie.

Niestety - znam wiele ludzi się w ogóle nie uczy na błędach - jest wątek o problemach z Zonda - a ludzie nawet po lekturze wątku i tak tam wpłacali. Znam ludzi, co stracili środki w Bitmarkecie (bo % na lokacie były) - i dalej nic się nie nauczyli, nic (niewiele) nie zmienili jeśli chodzi o bezpieczeństwo przechowywanych środków...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Uwaga na Trezora!

Postautor: garlonicon » czwartek, 27 stycznia 2022, 12:41

Chyba ze ktos ma zaszyfrowany portfel papierowy (o ile takie sa)
Owszem, są. Jeśli masz niezaszyfrowany kawałek tekstu, to możesz go zaszyfrować w dowolny sposób i zapisać w takiej formie (jest nawet od tego BIP38). Niemniej jednak ja używam niezaszyfrowanych paper walletów, bo scenariusz, w którym sam zapomnę hasła uważam za bardziej prawdopodobny niż taki, w którym ktoś fizycznie mi zabierze ten kawałek papieru, na którym mam to zapisane. Taki przypadek jest porównywalny z sytuacją, w której ktoś by fizycznie dobrał się do mojej gotówki.

Natomiast zamiast portfela sprzętowego, wolę mieć osobnego laptopa z librebootem, bez Intel ME, z Linuksem, odciętym od sieci. To z jednej strony daje większe bezpieczeństwo niż portfel sprzętowy, bo sam wiem, co tam siedzi i jak to zmieniać, a z drugiej strony zapewnia lepsze możliwości ukrycia samego faktu, że się posiada jakiekolwiek kryptowaluty. To, że ktoś po zobaczeniu Trezora będzie wiedział, że tam może być krypto, jest dużo bardziej prawdopodobne niż to, że ktoś zawinie jednocześnie laptopa oraz znajdzie pendrive, na którym leżą klucze prywatne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Uwaga na Trezora!

Postautor: maky » czwartek, 27 stycznia 2022, 17:56

ikswodnal pisze: czwartek, 27 stycznia 2022, 10:13Dalej z uporem maniaka

Oj, tak, oj, tak. Z uporem maniaka. Jak ktoś hodluje to może tak. Większość z nas używa.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości