Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: hassejo » niedziela, 4 lutego 2018, 20:25

@ergorg, uważam że to póki co rozdmuchiwanie świeczki.
ja osobiście czekam na 6/02/18, może choć wtedy część niejasności będzie usprawiedliwiona

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: kasza77 » wtorek, 6 lutego 2018, 08:07

Panowie,wie ktoś o której ma się odbyć to przesłuchanie w sprawie tethera?
Nie mogę znaleźć tej informacji.

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: krakan » piątek, 9 lutego 2018, 13:50

Jak wiadomo konto twitterowe najwiekszego krytyka Bitfinex i Tether zastoalo zawieszone kilka dni temu. Jak sie okazuje konto juz jest aktywne
According to Mashable, a Twitter spokesperson said that the suspension "was a mistake."
https://www.coindesk.com/bitfinexs-bigg ... k-twitter/

Wyglada na to, ze zaprzestali juz kozystania z bankowego odzialu w PL, ktory i tak byl uzywany przez jakas dziwna spolke.
"Nothing is private in what I have exposed," noted Bitfinexed. "Even the banking details are always published online and anyone that uses [Bitfinex] can see these details. None of it is private or secret.

"They keep cycling through random bank accounts, [Polish] bank, got closed, went to [Netherlands] bank, that one got closed, now they have another bank... all different account holders and they are all shell companies for [Bitfinex]."

In the eyes of Bitfinexed, it all comes down to this: "They are doing wide scale money laundering and I've been exposing it."
https://mashable.com/2018/02/07/bitfine ... YArCB.zqqM

Zaplanowane jest przesluchanie ale nie wiem na kiedy. Jest jakies na 14lutego ale nie jestem pewien czy to jest to:
http://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr7690-18

A tu mamy bardzo ciekawe podsumowanie "A Timeline of Tether and Bitfinex Events"
https://bitcoinmagazine.com/articles/wa ... ex-events/

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: GameCash » środa, 14 lutego 2018, 03:36

I jak wiadomo coś?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: benq » środa, 14 lutego 2018, 06:57

Spokojnie, w USA dopiero dochodzi pierwsza w nocy ;)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: GameCash » środa, 14 lutego 2018, 11:17

benq pisze: Spokojnie, w USA dopiero dochodzi pierwsza w nocy ;)
Jak będziesz mieć info pisz od razu jak chcesz mogę też nr tel podać by od razu info mieć bo czuje że jak bd złe wieści to pierdolnie że hoho ;d

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: kierownik » sobota, 17 marca 2018, 17:37

Coś ostatnio drukarka z tetherami zacięła się?

Na czym stanęło dochodzenie rządu USA?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: janku66 » sobota, 17 marca 2018, 17:49

kierownik pisze:
Na czym stanęło dochodzenie rządu USA?
Wszystko dobrze, cisza i spokój jak w 1971r. Przed Watergate.
Zaraz po tej komisji po dochodzeniu, o którym wspominasz, jest brak jakichkolwiek konkretnych akcji czy decyzji. Czyli zrobione to zostało koślawie i po łebkach.
Gdyby wszystko wyszło dobrze i nie widać byłoby naciąganych pozytywnych wyników, to by się tym chwalili przez megafon na każdej stronie związanej z crypto. Gdyby wyszło kiepsko, to byłby teraz Armagedon.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ergorg » poniedziałek, 19 marca 2018, 09:19

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ergorg » wtorek, 20 marca 2018, 20:54

300 mln tetherów dodrukowali.

https://omniexplorer.info/search/f3efac ... 4780ff84f4


Dzień wcześniej ten artykuł na MEXie, dzisiaj dodruk, ciekawe.

@ShadowOfHarbringer, przeczytałeś artykuł z postu wyżej?
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 marca 2018, 21:08 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 20 marca 2018, 21:06

ergorg pisze:300 mln tetherów dodrukowali.

https://omniexplorer.info/search/f3efac ... 4780ff84f4


Dzień wcześniej ten artykuł na MEXie, dzisiaj dodruk, ciekawe.
Świetna wiadomość !

Dzień w którym Tether pierdolnie zbliża się co raz szybciej.

To już jasne dlaczego spadki na BTC się zatrzymały.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: janku66 » wtorek, 20 marca 2018, 21:25

ShadowOfHarbringer pisze: Dzień w którym Tether pierdolnie, zbliża się co raz szybciej
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1881199.0
Gość słusznie sugeruje, że tether to nie SCAM. Gdyż w myśl definicji https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Scam musi nastąpić oszustwo by otrzymać od kogoś pieniądze, a tether jest przejrzysty jak słońce. Każdy wie, że w przybliżeniu za 1USD dostanie 1USDT. Mniejsza czy ma pokrycie to wszystko w dolarach czy nie ma, tak jak obiecują. Nie jest to istotne, bo i tak wszystko jest w prywatnych rękach. Nawet jeśli ma pokrycie, to każdego dnia może zwinąć majdan i nie zmienia to sytuacji, że ktoś dobrowolnie oddał swoje zielone za USDT na przejrzystych zasadach. Czyli nawet jak wszystko w księgach się tam zgadza i jest tak jak obiecują, to nie zmniejsza to prawdopodobieństwa, że zamkną ten cyrk bez ostrzeżenia.

Zacytowany powyżej fragment Bitcointalk jest raczej rozrywkowy, bo Tether jaki jest, każdy widzi, niezależnie czy nazwiemy go SCAMem czy nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: benq » wtorek, 20 marca 2018, 21:30

@vjankuv, Jest jeszcze kwestia intencyjności działa. Bo idąc tym tokiem myślenia możemy uzasadnić nawet schemat Ponziego - przecież otwarcie mówią, że musisz zaangażować kolejne osoby. Możesz sobie policzyć, że w kilku krokach zabraknie ludzi na Ziemi, ale zasady są jasne od początku. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: janku66 » wtorek, 20 marca 2018, 21:39

Mówię, że to spojrzenie w ramach ciekawostki i dla rozrywki.

Ani myślę dobre słowo o tym syfie powiedzieć, a dodatkowo wspomnę, że będę jednym z pierwszych, który splunie na tetherowy grób.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 20 marca 2018, 23:45

vjankuv pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Dzień w którym Tether pierdolnie, zbliża się co raz szybciej
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1881199.0
Gość słusznie sugeruje, że tether to nie SCAM. Gdyż w myśl definicji https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Scam musi nastąpić oszustwo by otrzymać od kogoś pieniądze, a tether jest przejrzysty jak słońce.
Że jest przejrzysty jak słońce to bym nie powiedział, bo audytor uciekł jak tylko zobaczył jaki burdel tam panuje i audytu nie było i nie będzie.

Ale do końca nie wiadomo jak to działa i w jaki sposób tak długo utrzymują to przy życiu. Możliwe, że jakieś pokrycie jest, tylko na pewno nie w dolarach. Dolarów by nie dostali, bo popieprzone prawo w USA.

Możliwe, że używają jakiegoś skomplikowanego technologicznie koszyka wielu kryptowalut na raz, także wszystko automagicznie utrzymuje wartość. Ale to też pewnie działa tylko do czasu aż kryptowaluty nie spadną za nisko. Zgaduję że granica leży koło $3000-4000 USD per Bitcoin-BTC (jako, że BTC ciągnie cały rynek w dół ze sobą w razie spadków).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ergorg » czwartek, 22 marca 2018, 10:37

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: awos » poniedziałek, 26 marca 2018, 00:53

ShadowOfHarbringer pisze: Że jest przejrzysty jak słońce to bym nie powiedział, bo audytor uciekł jak tylko zobaczył jaki burdel tam panuje i audytu nie było i nie będzie.
Z ta przejrzystoscia to bym byl ostrozny bo audytu zlota w Forcie Knox o ile dobrze pamietam to nigdy nie bylo i USA kategorycznie zabrania jakiegokolwiek audytu tam i jakos nie ma powszechnego oburzenia.
Audytu USDT nie bylo i nie bedzie bo nie jest to technicznie mozliwe jak to mowil, jeden z madrzejszych ludzi w swiecie crypto (oczywiscie poza szacownymi forumowiczami ) Ari Paul twitowal https://twitter.com/aridavidpaul/status ... 44?lang=en
dodatkowo sluchalem wywiadu z nim u Crypto Bobby i tak naprawde nie ma specjalistow od tego.

Uzywam USDT zarowno na bittfinex i bittrex i nie mamz tym jakiegos morlanego problemu :D
Ja mam doatkowo tez problem ,ze Australia jest jedynym krajem (poza Canda), gdzie na pie&%&^^&$nym Coinbase mam tylko opcje buy !

i jak zawsze jak znajde jakis ciekawy news o tym zapraszam na twittera (cryptorewolucje, @cryptoawos)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 26 marca 2018, 02:04

awos pisze:Z ta przejrzystoscia to bym byl ostrozny bo audytu zlota w Forcie Knox o ile dobrze pamietam to nigdy nie bylo i USA kategorycznie zabrania jakiegokolwiek audytu tam i jakos nie ma powszechnego oburzenia.
Heh, o tym że w Fort Knoxie złota nie ma albo jest z 40% wolframem wszyscy zainteresowani wiedzą od dawna.

A wiedziałeś, że chińczycy kupili od USA złoto z 40% wolframu ? I to kupili cały kontenerowiec tego ?

Wiedziałeś też, że ogromna część albo nawet większość złota na rynku jest papierowa, wirtualna ? Tzw. certyfikaty posiadania złota mające ze złotem tylko nazwę wspólną ?

Ogromna część złota będącego w obiegu jest zwyczajnie oszukana. Dlatego między innymi Satoshi stworzył walutę realną, której oszukać się nie da.
awos pisze:Audytu USDT nie bylo i nie bedzie bo nie jest to technicznie mozliwe jak to mowil, jeden z madrzejszych ludzi w swiecie crypto (oczywiscie poza szacownymi forumowiczami ) Ari Paul twitowal https://twitter.com/aridavidpaul/status ... 44?lang=en
Nie wiem kto to jest Ari Paul, ale pieprzy bzdury.

Zaudytowanie waluty elektronicznej jest banalne. Wystarczy policzyć numerki na rachunkach.

Jestem informatykiem, ja to wiem.
awos pisze:dodatkowo sluchalem wywiadu z nim u Crypto Bobby i tak naprawde nie ma specjalistow od tego.
Za dużo słuchasz tych wywiadów, przestań.
awos pisze:Uzywam USDT zarowno na bittfinex i bittrex i nie mamz tym jakiegos morlanego problemu :D
Problemu nie masz do czasu. Aż "nie pierdolnie".

W bankach USA aż do 2008 też "nie mieli problemu".
awos pisze:i jak zawsze jak znajde jakis ciekawy news o tym zapraszam na twittera (cryptorewolucje, @cryptoawos)
Dziękuję, nie skorzystam.

Prezentujesz tutaj naiwne podejście do tematu, godne 18-latka. Czemu ktoś miałby Cię słuchać ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: awos » poniedziałek, 26 marca 2018, 02:42

Widze, ze kolega za duzo czyta plotek na redicie i glosnej historii o jubilerze, ktory kupil volfram, pokryty zlotem stad cala ta historia idd Tak znam histori zlota, nawet czytalem jak to prezyd. bodajze Roosvelt wydal executive order ,ze wszyscy Amerykanie musza je sprzedac.
Nie wiem kto to jest Ari Paul, ale pieprzy bzdury
Warto by bylo wiedziec, kim jest tworca jednej z najwiekszych firm w swiecie crypto assets i gosciu ,ktory to wszystko mocno promuje i to wsrod najwiekszych sceptykow na CNBC czy WSJ
Za dużo słuchasz tych wywiadów, przestań.
Hmm nie wiem jak ty ale ja sie wole uczyc od madrzjeyszh ode mnie i jak slucham wywiady z goscmi,czytam ksiazki itd, ktorzy budowali i buduja ten swiat, ktorym zyjemy , nawet prawnikami z SEC, CFTC to wiecej sie dowiem co nas czeka nic besnesnowna bitka na tym forum.
Tak apropo ci nudni prawnicy/regualatorzy stworza reguly w reamch, ktory ty musisz operowac.
Przepraszam bardzo ale jakie ty masz osiagniecia, jaka firme stworzyles albo crypto asset,ze tak sie o tym wyrazasz?

Prezentujesz tutaj naiwne podejście do tematu, godne 18-latka. Czemu ktoś miałby Cię słuchać ?
Wiesz, chwalenie sie wczesniej ,ze jest sie informatykiem jest tak smieszne, ze nie bede tego nawet komentowal . Moje poglady to moja sprawa, miej swoje, zaloz strone, twitera czy co tam i mozesz je oglaszac nie musisz od razu obrazac.
Apropo audytu podejzewam,ze znas z to slowo tlyko ze slownika. bo ja je praktycznie doswiadczylem.
aha i jestem prawnikiem.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 26 marca 2018, 03:37

awos pisze:Apropo audytu podejzewam,ze znas z to slowo tlyko ze slownika. bo ja je praktycznie doswiadczylem.
Nie muszę doświadczać żadnego audytu żeby wiedzieć jak działają systemy informatyczne.

Systemy informatyczne w walutach wirtualnych działają tak, że każdy stan rachunku jest tylko numerkiem na koncie, wpisem w bazie SQL. Wystarczy zsumować wpisy, aby mieć aktualny stan rachunku.

Żadne mydlenie oczu i owijanie w bawełnę tutaj nie pomoże. Prawda jest bardzo prosta, a audytor uciekł i wycofał się jak tylko zobaczył ten burdel.
awos pisze:Hmm nie wiem jak ty ale ja sie wole uczyc od madrzjeyszh ode mnie i jak slucham wywiady z goscmi,czytam ksiazki itd, ktorzy budowali i buduja ten swiat, ktorym zyjemy , nawet prawnikami z SEC, CFTC to wiecej sie dowiem co nas czeka nic besnesnowna bitka na tym forum.
Jeżeli ktoś nie wie jak zrobić audyt jakiegoś gównianego Tetheru, to on nie jest "mądrzejszy" a nawet nie jest "mądry".

Podliczenie tego czy Tether jest wypłacalny czy nie, powinno być banalne. Jeżeli nie jest, to znaczy że ktoś tam coś mataczy.
Właściwie to system Tetheru powinien sam w sobie wiedzieć co do grosza ile ma obciążeń, ile środków bieżących, ile aktywów, ile pasywów, ile w cold storage itd. Bez czegoś takiego nie wyobrażam sobie funkcjonowania takiego systemu.
A jeżeli tego jednak nie ma, oznacza że pisali go partacze - a jeżeli pisali go partacze, to na 99,99% nie jest wypłacalny/nie ma pokrycia.
awos pisze:Moje poglady to moja sprawa, miej swoje, zaloz strone, twitera czy co tam i mozesz je oglaszac nie musisz od razu obrazac.
Nie jestem w internecie miłą osobą. Domyślnie jestem mocno gruboskórny, taki mam styl.

Nie mam do Ciebie osobiście żadnego problemu, ale jak widzę jakiegoś świeżaka na forum, który cwaniakuje, to pierwsze co robię to sprowadzam go do pionu.

Po 2016 roku doszła masa ludzi, którym wydaje się, że coś wiedzą i rozumieją o kryptowalutach, niestety nie rozumieją (prawie) nic z tego co my, early adopterzy Bitcoina budowaliśmy tutaj od 2010 roku. To mnie irytuje i moją automatyczną reakcją jest prostowanie takich przypadków.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości