Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 26 marca 2018, 04:06

awos pisze: Przepraszam bardzo ale jakie ty masz osiagniecia, jaka firme stworzyles albo crypto asset,ze tak sie o tym wyrazasz?
Można nie mieć żadnych sukcesów tego typu ani dużej pozycji jako biznesmen czy działacz czy ktokolwiek "ważny" a mimo to ma się święte prawo do własnej opinii. Często są to opinie tym bardziej ważne, że nieskażone własnym interesem.

Na tym polega (lub powinien polegać) Bitcoin: na ludziach, pojedynczych, mało ważnych, nie na biznesach, układach, firmach, korporacjach.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: awos » poniedziałek, 26 marca 2018, 08:22

ShadowOfHarbringer pisze: Nie mam do Ciebie osobiście żadnego problemu, ale jak widzę jakiegoś świeżaka na forum, który cwaniakuje, to pierwsze co robię to sprowadzam go do pionu.
Uwielbiam taka argumentacje, rodem z bodzaje Wykop.pl jak ktos jest "zielony" to gowno wie i ma siedziec cicho bo ja to o tym slyszalem juz 100 lat temu.
Nie panie kolego aby nastapila powszechna adopcja BTC/blockchain potrzeba jak najprosciej tluamczyc i najprostsze rozwiazania.
Slucham np takiego Davida Drake (tez pewnie nie wiesz kto to jest bo przeciez nie lubisz sluchac wywiadow) ale to dzieki niemu ponad 100 ICO zdobylo fundusze i on wyraznie mowi, ze mozna sie smiac z apple albo coinbase ale to dzieki nim mamy smartfony i latwe kupowanie BTC i wlasnie takiego apple nam brakuje,ze jednym przyciskiem mozna kupic/sprzedac bez koniecznosci KYC. AML itd.

Tak apropo BTC core team,zobacz co tam sie stalo, swoje zrobili , czesc i chwala dla nich ale teraz miejsce dla tych, ktorzy wiedza jak ulatwic wszysto i to jest normlana kolej rzeczy i nie ma sie o to obrazac.

I nie mam zamiaru sie wymadzac i mozemy dyskutowac a nie sprawdzac ile kto ma postow, jakie kolorki, likow etc bo ja na to nie zwracam zadnej uwagi i dop teraz zoabczylem ze masz ile .. 5000 postow no to jestes jakies 10 X madjrzeszy ode mnie.

Nic tylko podziwiac i siedziec cicho a tak powaznie to naprawde uwazasz,ze niecale 0.7% market cap USDT (bo taka w chwili gdy to pisze jest jego wartosc 2.3 mld z 328 mld) ) doprowadzi do czegos rodem zalamania bankow 2008 roku ? Nawet jak jest to zwykla wydmuszka i oszustwo to bedzie korekta rzedu 20-30 % i tyle w temacie.
Pozdrawiam

Dodano po 3 godzinach 27 minutach 38 sekundach:
Wymazywanie pisze: Można nie mieć żadnych sukcesów tego typu ani dużej pozycji jako biznesmen czy działacz czy ktokolwiek "ważny" a mimo to ma się święte prawo do własnej opinii. Często są to opinie tym bardziej ważne, że nieskażone własnym interesem.

Absolutnie sie zgadzam, tylko nie mozna od razu sprowadzac do tego, "masz poglady na poziomie 18 latka" bo to troche nie fair.

Bitcoin bedzie sukcesem tylko wtedy jesli nastpai masowa adopcja a ta bez wspolpracy biznesow, korporacji itd nie bedzie miala miejsca .
Wszyscy chcemy aby ten projekt byl sukcesem a nie kisil sie przez lata wsrod komputerowych nerdow albo na dark web i nawet CryptoKIttens nie jest takie zle bo przynosi masy do teog ruchu. Sam Vitalik mowil, ze jego rodzice sie zainteresowali dopiero wtedy , kiedy pojawila sie ta apka :D

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 26 marca 2018, 09:48

awos pisze:Tak apropo BTC core team,zobacz co tam sie stalo, swoje zrobili , czesc i chwala dla nich ale teraz miejsce dla tych, ktorzy wiedza jak ulatwic wszysto i to jest normlana kolej rzeczy i nie ma sie o to obrazac.
No właśnie widzisz, to jest Twój problem, nie masz żadnego pojęcia o temacie.

"Cześć i chwała" ?

Chyba sztum prędzej. Core zniszczyło Bitcoina kompletnie, zdewastowała go, cofnęła go 3 lata w rozwoju.

Nie wiesz nic na temat Bitcoina ani kryptowalut, Twoja wiedza jest równa ZERO lub jest negatywna.

Właśnie dlatego się automatycznie zdenerwowałem, bo zobaczyłem że zarejestrowałeś konto 3 marca, a już Ci się wydaje że coś wiesz.

Niestety ja nie jestem od tłumaczenia spraw świeżakom, nie będę tutaj siedział i Cię prostował 10 godzin. Może ktoś inny to zrobi, a może nie.

Znikam, mam sprawy do załatwienia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: awos » poniedziałek, 26 marca 2018, 11:03

Widze, ze kolega potrafi sie kolorkami bawic to super ale ty moze i byles tutaj 100 lat temu, wymysliles C++, jave i USb3 a nie rozumiesz najprostrzej rzeczy.
Bitcoin/blockchain - caly ten- rewolcujyjny ruch , tylko wtedy bedzie sukcesem jesli bedzie MASOWA ( widzisz tez umie bawic sie kolorkami ale sie nei bawqie bo nie mam 5 latek) mozesz sie latami sprzeczac w gronie nerdow, ktory kod jest lepszy itd ale jesli nie wejda w to instytucje ba jesli nie bedzie takiego pana Appla, ktory uprosci na maxa (co pewnei ciebie zirytuje ) to mozemy a raczej mozecie bo przeciez ty nalezysz do eksluzwnego grona tych co wiedza wszystko pisac epopeje na forum i sie wsciekac dlaczego masy glupkow jak ja nie przyjmuja tej rewolucji.

Widze, ze dalej masz fobie sprawdzania, kto, kiedy sie zapisal i jeszcze moze ile ma lat ? Wyobraz sobei,ze dla mnie moglbys sie zapisac tutaj godzine temu i bym to samo napisal.

I tak jak napisalem wczesniej nie boje sie sie,ze 0.7 % USDT market doprowadzi do kryzysu bardziei sie boje jak SEC, CFTC uznac ETH za securities i wtedy bedziemy w powaznych problemach a czesto to mowia goscie Laury Shin (forbes , genialne wywiady) ale nie bede o tmy przynudzal bo jestem glupi a ty o tym wszystkim i tak wiesz.
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ergorg » środa, 28 marca 2018, 14:08

Finex planuje przenieść się do Szwajcarii?

https://www.handelszeitung.ch/unternehm ... eiz-ziehen
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: awos » czwartek, 29 marca 2018, 02:11

Nie znam niemieckiego ale w/g https://www.ethnews.com/bitfinex-weighs ... witzerland mozliwy tez jest Londyn.
Szczerze mowiac ma to jakies znaczenie ?
Uzywam prawie 10 gield ( bitfinex to moja ulubiona)i nigdy sie nie zastanawiaelm ,gdzie maja siedzbie. :)

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: kierownik » czwartek, 29 marca 2018, 06:45

Siedziba w Szwajcarii ma takie znaczenie, że audytu nigdy nie zobaczymy, bo np. USA nie ma wpływu na szwajcarską spółkę.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ergorg » czwartek, 29 marca 2018, 18:27

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 29 marca 2018, 19:00

ergorg pisze:http://blog.bitfinex.com/announcements/ ... additions/

Temat chyba do zamknięcia :P
Hio hio hio hio hio xD

Ale będzie fajnie jak to pierdolnie w końcu. Drugi MTGOX minimum :D
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 3 lutego 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: Madralinski » piątek, 30 marca 2018, 22:41

awos pisze: Audytu USDT nie bylo i nie bedzie bo nie jest to technicznie mozliwe jak to mowil, jeden z madrzejszych ludzi w swiecie crypto (oczywiscie poza szacownymi forumowiczami ) Ari Paul twitowal https://twitter.com/aridavidpaul/status ... 44?lang=en
dodatkowo sluchalem wywiadu z nim u Crypto Bobby i tak naprawde nie ma specjalistow od tego.

Uzywam USDT zarowno na bittfinex i bittrex i nie mamz tym jakiegos morlanego problemu :D

Dlaczego audyt nie jest możliwy? Tak sobie to napisałeś, bo klawiatura przyjmie wszystko czy stoi za tym jakakolwiek informacja? Największe grupy kapitałowe potrafią zrobić szczegółowe audyty, a firma od tethera nie może? Przecież to jest bardzo prosta sprawa. Wydaje mi się, że za jakiś czas głównym audytorem będą tutaj analitycy z Departamentu Sprawiedliwości i FBI :)

Nikt z posługujących się tym dziadostwem nie ma "moralnego problemu" co nie oznacza, że nie mają "bardzo dużego problemu". Klienci Amber Gold też nie mieli moralnego problemu.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: redlumek » piątek, 30 marca 2018, 23:25

Tylko USDT musiałby być pod jurysdykcja USA - a nie jest więc ludzie zarządzający tym projektem mogą sobie robić co chcą

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: awos » sobota, 31 marca 2018, 00:10

Madralinski pisze: Nikt z posługujących się tym dziadostwem nie ma "moralnego problemu" co nie oznacza, że nie mają "bardzo dużego problemu". Klienci Amber Gold też nie mieli moralnego problemu
Za bardzo nie wiem o co chodzi z Amber gold ale odnosnie USDT to nie jest takie proste w tym sensie, ze nie mam tej perefekcyjnej sytuacji,ze moge tak jak w USA ustawic sobie na gdax stop/loss i mi w relanych $ bedzie zabezpieczone. U mnie na coinbase jedyna opcja jaka mam jest "buy" opcja " sell" jest wylanczona ( co jest sknadlame samym w sobie) wiec nie mam wyjscia i musze uzywac USDT fakt,ze teraz na Bittrex wprowadzili TUSD to moze na to sie przerzuce bo Bittrex jest raczej jes praworzadny.
Masz racje, ze dla chcacego nic trudnego ale z tego co czytalem/sluchalem audit na firmie operujacej 24/h jest technicznie trudny i materia jest calkiem nowa a w USA (glowny gracz) do tej pory nie moga wyjasnic co jest securites/comodities a tether to token itd ale jak piszesz, daloby rady a pewnie maja cos z uszami ;)
redlumek pisze: Tylko USDT musiałby być pod jurysdykcja USA - a nie jest więc ludzie zarządzający tym projektem mogą sobie robić co chcą
To znaczy z tym nie do konca sie zgadzam bo zobacz:
Tether’s Location
Tether is incorporated in Hong Kong
with US offices in Santa Monica, CA
and on the East Coast.
wiec moga jakos ich "dorwac"
twitowalem ale tutaj jest fajny art. podsumuwojacy obecna syt. USDT
https://btcmanager.com/summary-on-tethe ... e-were-at/

W wielkim skrocie jak walnie to bedzie problem w najlepszym wypadku dosola im wielkie mandaty.
-moim zdaniem niecaly 0.8% wartosci marketu (to oczywiscie caly czas sie waha) nie zniszczy go ale bedzie porzadna korekta - hehe pyt. czy moze byc jeszcze wieksza :)
-szykuje sie nowy dodruk bo zblizamy sie do Total Supply
-uzywam USDT ale nie mam innej mozliwosci zapobieganiu strat na rynku (ok czasem uzywam DGD)

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: Aizo » środa, 4 kwietnia 2018, 07:46

awos pisze:
-uzywam USDT ale nie mam innej mozliwosci zapobieganiu strat na rynku (ok czasem uzywam DGD)
jest jeszcze TUSD

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: FortiDude » środa, 4 kwietnia 2018, 09:21

Sorki za offtop ale @Aizo - jaka różnica między TUSD a USDT? Tak ze strony „wiarygodności” itp?

Z tego co widzę to głównie na bittrex występuje True USD.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: awos » środa, 4 kwietnia 2018, 10:49

IMHO, roznica jest dosc spora w sensie tzw wiarygodnosci. USDT to Bitfinex, ktoremu USA raczej moga naskoczyc a TUSD to Bitrex , ktory jest w USA wiec raczej dokladnie sprawdza co mozna a co nie mozna i dlatego np ost. wywalil od siebie 82 tokeny a taki np Binance do tej pory np. pozwala na hadlowanie CRT, ktory okazal sie oszustwem a kierownictwo bylo aresztowane przez SEC.

Uczciwie to uzywam USDT a Binance to moja ulubiona gielda zaraz po Bitfinexie :) , w sumie moje assets mam na Binance, Bitfinex, Bittrex i Kucoin i moze troszke na Coinbase.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: FortiDude » środa, 4 kwietnia 2018, 10:53

Na bittrex masz pare TUSD - BTC co wygląda dość dziwnie.... w sensie dla mnie nie naturalnie (0.00013...) - brakuje mi BTC - TUSD, czyli analogicznie do BTC - USDT.

Dodatkowo każda para pod "$" przeliczana jest na USDT, a nie TUSD - moim zdaniem bittrex traktuje TUSD jak każdy inny token.

Jest para TUSD - USDT i praktycznie 1:1, no ale... dla mnie to nie intuicyjne troche. Wole jednak trzymać na USDT :p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: hassejo » środa, 4 kwietnia 2018, 11:29


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ergorg » środa, 4 kwietnia 2018, 20:42

Lepiej powiedzcie mi co tu się...

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: benq » czwartek, 5 kwietnia 2018, 07:50

@ergorg, Może to jest jakaś myśl, longi na BTC, shorty na usdT i niech się dzieje :geek:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 5 kwietnia 2018, 12:25

ergorg pisze:Lepiej powiedzcie mi co tu się...

No normalnie, "The Big Short" w wersji USDT.

Skąd zdziwienie ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości