Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: ergorg » wtorek, 30 stycznia 2018, 20:26

No właśnie, jeśli sprawa jest z przed 2 miesięcy, a finex niczego sobie nadal drukuje kolejne tethery... :roll:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether jednak nie będzie miał audytu. Ostrzeżenie przed pęknieciem bańki na kryptowalutach!

Postautor: Bit-els » wtorek, 30 stycznia 2018, 20:29

plus atak rządów na crypto. Nie mówię delgalka, ale bardzo surowe przepisy. Może nawet straszenie, że tylko zatwierdzone przez władze adresy mają prawo funkcjonować. Wklejałem konto tt Roubiniego. On się wręcz spuszcza na bita i atakuje w każdym praktycznie wpisie. Oszalał. A jest wpływowy. W marcu G20 ma radzić nad regulacjami crypto.
Wykorzystają to.
Czyli jest powód do bessy. Po raz trzeci ;-)
Zjazd z 32, zjazd z 1200 i teraz

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:29

Dzieje się !

Rząd USA właśnie rozpoczął dochodzenie w sprawie Tethera oraz Bitfinex'u !

Przygotujcie popcorn, będzie ostro !




https://www.bloomberg.com/news/articles ... ed-by-cftc

Kursy lecą na pysk, spodziewajcie się najgorszego.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 28 października 2014
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: Pan Inwestor » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:34

@ShadowOfHarbringer, to jest update posta sprzed 2 miesięcy :-) Wielu już się dało nabrać na to :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: hassejo » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:40

ale skąd ta sraczka? jeszcze nic się nie zaczęło tak naprawdę. oprócz widocznego FUD.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 487
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 504
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: paprykarz18 » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:47

Trochę optymizmu muszę zasiać, bo tu takie nastroje, że nic tylko uciekać z krypto.
Bit-els pisze:W marcu G20 ma radzić nad regulacjami crypto. Wykorzystają to. Czyli jest powód do bessy.
Z tego co czytałem, temat został zainicjowany przez Francję. Teraz, wspólnie z Niemcami, Francja przygotowują dyskusje na szczyt.
A prezydentem Francji jest niejaki Macron, który wielokrotnie dawał wyrazy sympatii kryptowalutom oraz fotografował się ze swoim leagerem: https://news.bitcoin.com/frances-newly- ... in-wallet/

"News" o śledztwie finex-USDT odbieram jako nic innego, ale próbę wywołania panic sell. To jest informacja z przed dwóch miesięcy. Bloomberg po raz kolejny staje się narzędziem wielorybów do grania kursem bitcoina.

Mam też swoją teorię spiskową, że fundusze - zamiast przyjść ze swoimi dolarami na giełdy - przyszły do Tethera i kupiły kilkaset mln USDT za 90 centów albo taniej.
Myślę, że przed ewentualną bessą, śmiercią tetheru i Finexu czeka nas jeszcze solidna pompa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 128
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: Wipqozn » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:57

ShadowOfHarbringer pisze:
Rząd USA właśnie rozpoczął dochodzenie w sprawie Tethera oraz Bitfinex'u !
(...)
Kursy lecą na pysk, spodziewajcie się najgorszego.
Troszkę pojechałeś po bandzie z tym starym newsem i formą obwieszczenia ;)

Niektórzy mówią o braku jurysdykcji instytucji z USA (siedziba poza Stanami, nieobsługiwanie amerykańskich graczy), ale rzeczywistość pokazała już niejednokrotnie, że oni mogą wszystko i wszędzie. Ja będe się cieszyć, jeżeli temat się rozwinie - byłby darmowy, zewnętrzny audyt, na którym można polegać ;)

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: Jaroslaw » wtorek, 30 stycznia 2018, 22:34

Wezwanie dostali 6 grudnia, ale dopiero teraz to wypłynęło na światło dzienne. Wiec news jest nowy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ergorg » wtorek, 30 stycznia 2018, 23:05

Coraz bardziej nie mogę patrzeć na posty głównego oskarżyciela Finexa. W tym wątku to było, że gość ma straszny ból d*py bo wyszedł z BTC przy 1k$ jakoś?

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 30 stycznia 2018, 23:22

Pan Inwestor pisze:@ShadowOfHarbringer, to jest update posta sprzed 2 miesięcy :-) Wielu już się dało nabrać na to :-)
Nikt się na nic nie dał nabrać, zwyczajnie media się tym nie zainteresowały i nikt o tym nie pisał.

Teraz nagle wszyscy się obudzili.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: prap0n » wtorek, 30 stycznia 2018, 23:32

Co do tego bitfinexd to gosc rzeczywiscie ma jakas obsesja na punkcie bitfinexa. Zobaczyl "scianke" na 1.5k na 9.5 i twierdzi ze finex manipuluje :D
Chyba nie widzial zageszczenia orderow nizej.

Popieram jego misje nt wyjasnienia sprawy tetherow ale czasami jego zarzuty sa przesadzone i szuka dziury wszedzie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 31 stycznia 2018, 00:04

prap0n pisze:Popieram jego misje nt wyjasnienia sprawy tetherow ale czasami jego zarzuty sa przesadzone i szuka dziury wszedzie.
Dziwisz mu się ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: husk » środa, 31 stycznia 2018, 00:27

Nie rozumiem tej calej fazy z Tetherami.
Coinbase sam zarobil 1 miliard, a wiec chcecie mi powiedziec ze te wszystkie giełdy które obsługują Tethery nie maja środków zeby pokryć kazdy USDT prawdziwym dolarem?
Zbyt łatwy dostęp do tego rynku to woda na młyn dla tych co wiedza jak robic kase. Prędzej jestem w stanie uwierzyć ze finex gra pod to wszystko niz w to ze Tether sam w sobie to scam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: janku66 » środa, 31 stycznia 2018, 00:36

Przecież właśnie o to chodzi, że tak myślimy
husk pisze: nie maja środków zeby pokryć kazdy USDT prawdziwym dola
Nie, że tego nie zarobili. Zarobili i sobie zabrali, albo gdzieś tymi USD obracają.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: husk » środa, 31 stycznia 2018, 00:48

vjankuv pisze: Nie, że tego nie zarobili. Zarobili i sobie zabrali, albo gdzieś tymi USD obracają.
no tak, ale skoro nie ma nic na temat niewypłacalności to jaki jest sens drążenia. To troche tak jak z bankiem, wpłacasz kase i jest obrót.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: janku66 » środa, 31 stycznia 2018, 00:57

husk pisze: ale skoro nie ma nic na temat niewypłacalności
Co miałoby być?
Aby do niewypłacalności doszło, to musiałaby być odpowiednia sytuacja. Nie było takiego testu dla USDT jeszcze.
husk pisze: jaki jest sens drążenia
No comment.
husk pisze: To troche tak jak z bankiem,
To właśnie jest zupełnie jak z bankiem i o to w tym chodzi.
Nie ma na świecie tyle gotówki ile jest zapisane na kontach bankowych.
Tether twierdzi, że od ręki ma tyle "gotówki"(chodzi o cyfrę na koncie w USD) ile ma zapisane w USD. Jest wysoce prawdopodobne, że tak nie jest.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: husk » środa, 31 stycznia 2018, 12:28

ok zeby nie bylo ze jestem nastawiony pro Therher, bo nie jestem. Staram sie zachować neutralny stosunek w tej calej manii jaka pasuje, gdzie każdy szuka powodu do dramy.
vjankuv pisze: Aby do niewypłacalności doszło, to musiałaby być odpowiednia sytuacja. Nie było takiego testu dla USDT jeszcze.
Jak to jest możliwe, zejście kapitału z 800 na 400 miliardów i w tym momencie nie miało miejsca przekonwertowanie USDT na USD?
No nic zobaczymy co z tego wszystkiego wyniknie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: janku66 » środa, 31 stycznia 2018, 13:30

husk pisze:
Jak to jest możliwe, zejście kapitału z 800 na 400 miliardów i w tym momencie nie miało miejsca przekonwertowanie USDT na USD
Marketcap jest liczony na podstawie ostatnich transakcji na giełdzie niezależnie od volume.

Jeśli na giełdach cena będzie spadać, ale sprzedawany i kupowany nie będzie żaden Bitcoin a ludzie będą tylko obniżać w zleceniach cenę, to gdy w pewnym momencie ktoś kupi 0,001 BTC to cena po jakiej kupił wejdzie do wyliczeń Marketcap.

Marketcap może spaść o 50%, a w teorii właściciela zmieni jeden Bitcoin przykładowo.

Tak sobie teraz myślę.
Ilość Tethera w obiegu powinno dać obraz ile minimum jest gotówki w marketcap. Pod warunkiem, że to będzie USDT do USD w stosunku 1:1.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: kasza77 » środa, 31 stycznia 2018, 16:18

@Wymazywanie pisze
Twój post to w istocie apologetyka tethera ponieważ go pewnie trzymasz.
Ja go często trzymam, ale zawsze go krytykuje, bo jest zarazą, która może zaszkodzić temu rynkowi niczym Gox.

To jest dość obrzydliwe przymykać oko na nieścisłości z nim związane a krytykę traktować jako straszenie, herezje itd.

Powtarzam, też jestem często w tym szambie, ale nie mam zamiaru udawać, że wcale tak źle nie pachnie jak Ty.
Widzę,że nie zrozumiałeś o co mi chodziło w tym poście.
Ja absolutnie nie bronię tethera,dla mnie też jest to totalnie podejrzana sprawa.
Pisanie jednak,że pęka bańka i że sprawa tethera jest przesądzona uważam właśnie za herezje.
Poza tym myślę,że na chwilę obecną w zasadzie nie ma dla mnie sensownej alternatywy dla tethera przy arbitrażu lub DT i chcąc nie chcąc muszę korzystać z takiego rozwiązania.
Oczywiście wolałbym żeby na giełdach były pary z usd,ale jest jak jest i nic z tym nie zrobimy.Mówię o giełdach z sensownym wolumenem.
Ostrzeganie przed sposobem w jaki tether jest "produkowany",a wieszczenie końca świata jak robi to w tym temacie kilka osób z Shadowem na czele to dwie różne sprawy w mojej opinii.
Podsumowując,ostrzegać można jak najbardziej,ale to co wyczytałem na pierwszych stronach tego wątku to zwykłe "krzykactwo" i mam prawo się z tym nie zgadzać.
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tether: Bez audytu, oficjalne dochodzenie służb / rządu USA !

Postautor: ergorg » niedziela, 4 lutego 2018, 20:13

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości