HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: audioklan12 » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 20:11

Uwazajcie zostałem okradziony na 1200USD na tokenach AMM. Kupilem tokeny, potem zablokowali sprzedaz, potem zablokowali transakcje i wyplate czegokolwiek od nich, potem usuneli tokeny AMM mi z konta, usuneli historie zakupow i operacji na tokenacj AMM, AMM wrocilo i handluja dalej, Nie oddali ani tokenow ani kasy. Okradli wszystkich.

Duzo ludzi pisze ze im ginie kasa z konta, ktos robi wyplaty z kont ludzi. Ginie takze kasa podczas przelewania z main na trade i support wtedy zamyka usta. Poczytalem forum i sa to przypadki czeste i nagminne.

Boty. Wiekszosc uzytkownikow tej gieldy to boty, robia wszystko zeby wytrzepac z kasy, kurs stoi jest sygnal po zakupie natychmiast spada w dol, tak jest za kazdym razem. Udalo mi sie zaszachowac bota, polowe kasy dalem na sell taka sama wartosc na buy i kurs byl dokladnie na waskich widelkach ktore ustawilem miedzy zleceniami , pomiedzy 4,37 a 4,40 ponad pol godziny dokladnie miedzy tymi wartosciami. Bot nie wiedzial co ma zrobic.

Ta gielda to wielkie oszustwo. Ma ktos pomysl gdzie moge zglosci kradziez moich pieniedzy?

Rozmowny
Posty: 122
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: Kossa » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 20:30

Też nie polecam HitBTC. Przelewałem na MyEtherWallet HIVy i Taasy. Transakcje trwały ponad tydzień! Trzy tickety do supportu zostały zignorowane. Hash transakcji podany w raportach nie istnieje. W końcu tokeny dotarły do mnie, ale mi wystarczy emocji. Co ciekawe wypłaty LTC szły szybko, ale mimo wszystko zostawili na mnie złe wrażenie.
Nie wiem czy są scamem, czy po prostu to taka beznadziejna giełda, ale przestrzegam przed użyciem!

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: dogryt9 » niedziela, 21 stycznia 2018, 08:19

Witam.Dzis otrzymalem ta wiadomosc na mejla.

Hello,
This email is to notify you of a successful login to your HitBTC account from an IP address not previously associated with this account.

Login details:

Date (UTC): 2018.01.21 06:53
Location: Modesto, United States
event: Sign-in
device: desktop
browser: Chrome 60.0
operation_system: WinNT
IP address: 73.90.38.71
If you do not recognize this login, you should terminate all sessions, change password and delete all API keys immediately.

Caring about your security,
hitbtc

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: redlumek » niedziela, 21 stycznia 2018, 09:34

Masz podwójne logowanie czy tylko hasło?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:52

Ile razy można powtarzać. Nie trzymajcie monet na giełdach.

Monety trzymane na giełdach nie są Twoje. Jeżeli masz monety na giełdzie, to tak naprawdę ich nie masz. Masz tylko obietnicę monet.

Kryptowaluty(Bitcoin) zostały stworzone dokładnie po to, żeby nie powierzać zaufania bankom. Giełdy to nowe banki.

PS.
Mnie złodziej też próbował okraść właśnie na giełdzie HitBTC. Zrobił reset hasła i przechwycił maila w locie. Skrzynka email ani mój komp nie został zhakowany. Nie miałem 2FA.

Kolejna rada: musisz mieć podwójne zabezpieczenie (2FA/GA).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: WitoldC » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:00

@ShadowOfHarbringer, można wiedzieć gdzie wtedy miałeś skrzynkę email?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:33

WitoldC pisze:@ShadowOfHarbringer, można wiedzieć gdzie wtedy miałeś skrzynkę email?
Tlen.

Dodam, że na tlenie mam 10 skrzynek i maile z żadnej innej nie zostały tknięte. Nie wygląda też żeby skrzynka została w ogóle zhakowana.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: sciborsson » wtorek, 23 stycznia 2018, 13:37

Giełda HitBTC to bardzo słaba giełda, ale tylko na niej da się kupić niektóre coiny, sam jestem jej użytkownikiem od ponad 2 miesięcy, od 2 tygodni dopiero mam założone GA ale muszę przyznać że <odpukać> do tej pory żadnych niechcianych akcji z jej strony nie zauważyłem (z wyjątkiem kosmicznych fee). Jeżeli więcej osób ostatnio spotkało się z takimi sytuacjami jak powyżej proszę żeby się wypowiadać, bo nie chcę jeszcze z tej giełdy uciekać, ale kto wie czy nie będę niedługo następna osoba z takimi problemami- oby nie :)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 5 sierpnia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: kryst » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 23:07

Czasami zdarzały się problemy z wypłatą na hitbtc.com,ale teraz przeszli samych siebie,po 4 latach handlu zablokowali mi konto i zażądali weryfikacji,cała procedura była wyjątkowo opieszała i trwała prawie miesiąc,wygląda to tak jakby mieli kłopoty z płynnością i graja na zwłokę z wypłatami,bo nie jestem jedyną osobą która tak urządzili,giełdy są coraz bardziej niepewne mam nadzieję że będą rozwijać się zdecentralizowane platformy jak np. Bisq i pokarzą im miejsce w szeregu,pozdrawiam

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 sierpnia 2019, 08:42

Skoro już naprawdę MUSICIE spekulować jak pojebani, to przynajmniej trzymajcie się tych kilku prostych rad:

1. Nie inwestuj więcej niż możesz stracić bez rujnowania sobie życia.
2. Nie trzymaj pieniędzy na giełdzie dłużej niż to ABSOLUTNIE konieczne.
3. Używaj 2FA/GA i taniego laptopa z Linuksem(polecam Linux Mint) do handlowania: drastycznie zmniejsza ryzyko włamu, hakingu i straty środków.

Polska jest krajem wiodącym w statystykach Europejskich i światowych jeżeli chodzi o samobójstwa mężczyzn. Nie ma sensu ich dodatkowo powiększać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 5 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: wexx » środa, 7 sierpnia 2019, 19:06

Giełda hitbtc nie jest uczciwa w stosunku do swoich klientów,teoretycznie weryfikacja nie jest wymagana,masz wtedy ograniczone wypłaty w krypto do 1BTC dziennie i 5BTC miesięcznie,faktycznie jest tak,że po wpłacie blokują możliwość wycofania środków i żądają weryfikacji,masz do wyboru zweryfikować się,albo stracić pieniądze,zdarzyło mi się raz stracić wszystkie pieniądze pomiędzy transferami z Trading Account do Main Account,pieniądze odzyskałem po 3 dniach stresu,suport nie odpowiada merytorycznie tylko wkleja szablonowe odpowiedzi,na przestrzeni ponad 2 lat miałem jeszcze kilka niemiłych niespodzianek z ich strony,reasumując giełda nie bez powodu ma tak negatywne opinie w sieci,pozdrawiam i zachęcam do inicjatywy propagowania zdecentralizowanych wymian P2P takich jak Bisq.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: koparki » środa, 7 sierpnia 2019, 19:37

każdy kto ma tam środki radzę wymienić je na coś co na pewno mają na gorącym portfelu i jest tego dużo w obiegu, ja bym wybrał ETH i ewakuować się ostrożnie, cyklicznie mniejszymi częściami kapitału.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

HitBTC masowo okrada ludzi. Unikajcie tej gieldy.

Postautor: fervi » środa, 7 sierpnia 2019, 22:23

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 08:42polecam Linux Mint

Ten Linux Mint, którego twórcy nie aktualizowali oprogramowania i hakerzy podmienili ISO? Yhm

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość