NiceHash - zhackowany

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nicehash ponoć zhackowany

Postautor: tonyxxl » środa, 6 grudnia 2017, 20:45

ludziom wyświetla się stan konta na zero, nie działa strona... ponoć wyparowało ponad 50mln $. Oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo.
adres hakera:
https://bitinfocharts.com/bitcoin/addre ... VwrTwdiuFK

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nicehash ponoć zhackowany

Postautor: speedy » środa, 6 grudnia 2017, 21:09

Jeśli to prawda, to niezły prezent mikołajkowy sobie hakerzy urządzili. Swoją drogą sprawdzona informacja, czy tylko domysły z ogólnodostępnych plotek ?

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nicehash ponoć zhackowany

Postautor: jacek1973 » środa, 6 grudnia 2017, 21:11


Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nicehash ponoć zhackowany

Postautor: speedy » środa, 6 grudnia 2017, 21:36

Wydane oficjalne potwierdzenie złamania zabezpieczeń NiceHash:

https://twitter.com/nicehashmining

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: SzalonyWujek » środa, 6 grudnia 2017, 21:43

Dziś z rana NiceHash poszedł na maintenance i już nie wstał oficjalnie potwierdzenia o "security breach":

NiceHash - Reddit
FB - NiceHash

Downtime +24H :(

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nicehash ponoć zhackowany

Postautor: DTPCTP » środa, 6 grudnia 2017, 21:47

Np to kto będzie następny? ;-)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

NiceHash - zhackowany

Postautor: rav3n_pl » środa, 6 grudnia 2017, 21:47

Importantly, our payment system was compromised and the contents of the NiceHash Bitcoin wallet have been stolen. We are working to verify the precise number of BTC taken.
#pozamiatane
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: tonyxxl » środa, 6 grudnia 2017, 22:30

Niby szkoda tych co trzymali na tym ich wallecie swoje środki albo większe kwoty na balance, ale to przecież to samo co giełda...ciekawe jak z NH z tego wybrnie, jeśli w ogóle mają zamiar. 50 baniek wyparowało akurat na nowym ATH: przypadek?
PS: Nie ma co żałować tych 300zł na HD wallet.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: tomes » środa, 6 grudnia 2017, 22:54

Ale środki trzymane były na ich wallecie nie dlatego, że userzy (kopacze) chcieli, ale dlatego, że takie były obostrzenia - wypłaty co określony czas/kwoty. Mi wychodziło co 2 miesiące. 100 USD poszłooooo. Nie wiem, jak z tymi, którzy kupowali moc. Tam pewnie gorzej.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: wamak » środa, 6 grudnia 2017, 23:00

Szkoda, że do tego doszło. Akurat zamiana urobku w locie na BTC była korzystna. Nie korzystałem z ich walleta, ale w balance miałem jakieś 0,007 BTC. Ciekawe, czy to też przepadnie.

edit
Akurat obecna pompa na BTC odbywa się kosztem altów. To nie może być przypadek, że akurat teraz nicehash nie działa. Nie zdziwię się, że jak pompa na BTC się zakończy, to nicehash zacznie działać.

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 30 maja 2016
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: KONAn » czwartek, 7 grudnia 2017, 06:59

Cuda się dzieją :). Nice hash wypadł z obiegu i opłacalność kopania niektórych monet x4 się zwiększyła :). Patrząc po spadku mocy na poszczególnych monetach to niektóre maja -80% a co za tym idzie trudność kilkukrotnie w dol. Trzeba korzystać póki dolary płyną bo zanim się ludzie ogarną to może czasu trochę minąć...cios w nos dla tych co nie chcieli tematu nawet troszkę ugryźć i tylko kupowali sprzęt żeby podłączyć do NH i liczyć btc...

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: sha256 » czwartek, 7 grudnia 2017, 09:06

Nicehash to był bardzo poważny gracz na rynku pośredników kupno-sprzedaż mocy koparek. Do tego serwis działał stabilnie.
Myślę, że większość indywidualnych userów korzystała z niego ze względu na profity większe niż gdyby kopali np. same LTC na poolu do tego przeznaczonym. I do tego wypłaty w BTC więc czego więcej chcieć?
Myślę, że sporo większych minerów z Polski też korzystała z tego serwisu. Także ci hostujący sprzęt pojedynczych użytkowników jeśli nie udostępniali usługi zdalnego dostępu do konfiguracji klientom. Myślę, że mimo bagatelizowania sprawy to bardzo dotknęło wielu minerów, z Polski również.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: miki121 » czwartek, 7 grudnia 2017, 09:10

Panowie czy jest jakaś alternatywa dla nicehasha ? cos co działa z automatu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: tonyxxl » czwartek, 7 grudnia 2017, 10:27

KONAn pisze: Nice hash wypadł z obiegu i opłacalność kopania niektórych monet x4 się zwiększyła . Patrząc po spadku mocy na poszczególnych monetach to niektóre maja -80% a co za tym idzie trudność kilkukrotnie w dol.
hmm, akurat eth i etc się nie ruszyło prawie nic. Gdzie ta moc tak spadła? to może wyjdzie na co ten cały ruch kierowali z NH.

Początkujący
Posty: 164
Rejestracja: 30 maja 2016
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: KONAn » czwartek, 7 grudnia 2017, 10:51

Moc bya na monetach na algo Lyra, equihash, cryptonight, neoscrypt. Tam jest kilka nowych monet wiec sie na tym skupili. ETH i ETC maja swoich fanow (ja kopalem dotychczas ETH tylko ale jak mi wychodzi Vertcoin 3x bardziej oplacalny to az zal sie nie przelaczac :) )

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: Ekard » czwartek, 7 grudnia 2017, 10:54

sha256 pisze: Nicehash to był bardzo poważny gracz na rynku pośredników kupno-sprzedaż mocy koparek. Do tego serwis działał stabilnie.
Myślę, że większość indywidualnych userów korzystała z niego ze względu na profity większe niż gdyby kopali np. same LTC na poolu do tego przeznaczonym. I do tego wypłaty w BTC więc czego więcej chcieć?
Myślę, że sporo większych minerów z Polski też korzystała z tego serwisu. Także ci hostujący sprzęt pojedynczych użytkowników jeśli nie udostępniali usługi zdalnego dostępu do konfiguracji klientom. Myślę, że mimo bagatelizowania sprawy to bardzo dotknęło wielu minerów, z Polski również.
No właśnie sam tak od 2 miesięcy tam kopałem, bo prostota obsługi mnie skusiła. Straciłem wykopanego około 150zł albo jeśli liczyć faktyczne koszty to 3 dni kopania i ze 40zł za prąd.

I nawet gdyby to mi przepadło już na dobre ale Nicehash wznowił działanie to wróciłbym tam kopać dalej.
Bo od wczoraj kombinuję co tu teraz kopać i jak.

Jakaś dobra dusza podeśle jakiś poradnik albo poleci co kopać i w jakim poolu?
Używam 3 koparek.
1 to GTX1050 + HD7907 + HD7950
2 to 4x GTX1060
3 to Baikal Quadruple, na NH kopało głównie w x13 a teraz nie potrafię znaleźć poola i waluty w x13 i kopę jakieś GEO na suprnova.cc

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: sha256 » czwartek, 7 grudnia 2017, 11:04

@Ekard, zapewniam Cię, że z takimi stratami to jeszcze powinieneś wypić za nie piwo ;) ( bo są tak niewielkie ).
Podobno Prohashing daje radę ale stabilność gorsza.

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: Robsonek » czwartek, 7 grudnia 2017, 11:10

Też straciłem po wczorajszym.. liczyłem cały dzień na to, że choć na chwilę wstanie aby wyciągnąć urobek. Generalnie średnio co 7-10 dni wypłacałem ponieważ była mniejsza opłata. Także trochę jestem w plecy plus koszty prądu za ten czas. Dziwne, że nie wpłynęło to negatywnie na kurs skoro tak duży portal upada.. Teraz pytanie czy ten haker nie podzieli się kwotą z nicehashem..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: tonyxxl » czwartek, 7 grudnia 2017, 11:20

Robsonek pisze: Dziwne, że nie wpłynęło to negatywnie na kurs skoro tak duży portal upada.
a jak to miało wpłynąć na kurs? ukradziono 0,02% wszystkich BTC które w sumie i tak będą teraz przyblokowane jakiś czas... Judasz Bitcoina vel Ver ma więcej na prywatnym portfelu :twisted:

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

NiceHash - zhackowany

Postautor: Robsonek » czwartek, 7 grudnia 2017, 11:59

tonyxxl pisze: a jak to miało wpłynąć na kurs?
Spekulacja? Na przykładzie NH można zobaczyć jak łatwo jest ukraść tak dużą ilość BTC. Kolega wcześniej pisał:
DTPCTP pisze: Np to kto będzie następny?
Jak widać ma to wpływ na obawy inwestorów :)

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości