Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: tonyxxl » niedziela, 1 października 2017, 20:54

constantine pisze: A pieniądze - cóż, odzyskam, nie odzyskam, przez właściwy sąd ich przeciągnę
a o co ich będziesz oskarżał? podpisałeś warunki umowy a teraz uważasz, że ci nie odpowiadają?
poczytaj na podstronie bb o bezpieczeństwie:
..."Dlaczego warto zabezpieczać swoje konto?
Ponieważ na giełdzie obracamy realnym pieniądzem! Dokonując depozytu wpłacasz środki finansowe na konto w BitBay. To ważne, aby były one pod Twoją stałą kontrolą. Jeżeli nie zadbasz o włączenie odpowiednich zabezpieczeń to być może ktoś niepowołany uzyska dostęp do Twojego konta i pozbawi Cię Twoich pieniędzy! "...

Teraz sam się bijesz w pierś że niezabezpieczyłeś maksymalnie konta, ale narzekasz na BB :roll:
Moim zdaniem nie masz kompletnie szans na wygranie takiej sprawy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 1 października 2017, 20:55

rav3n_pl pisze:
constantine pisze: Głucha cisza ze str. BB:
Chciałbym przypomnieć, że jest niedziela.
To w niedzielę BB nie działa??
Taki temat ogłoszony oficjalnie na forum powinien być przynajmniej zaznaczony przez oficjalnego przedstawiciela, że jest właśnie sprawdzany i w KRÓTKIM CZASIE będą przedstawione wyniki z "autopsji".
Brak jakiegokolwiek odzewu odbierany jest PRZEZE MNIE bardzo NEGATYWNIE.

P.S.
Nie wiem ile BB ma wpólnego z Żukiewiczem. Pytam otwarcie: Łączy Was coś z tym Panem??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: constantine » niedziela, 1 października 2017, 21:01

tonyxxl pisze:
Moim zdaniem nie masz kompletnie szans na wygranie takiej sprawy.
To się okaże ;)
Zobaczymy jak Tobie się ktoś włamie, weźmie kaskę, co wtedy będziesz pisać..

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 1 października 2017, 21:05

@KryptoBanita, taaa, tylko TO NIE JEST forum BB xD
Od supportu są tickety w ICH platformie. Tu jest pole do psioczenia i marudzenia.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: Zonda » niedziela, 1 października 2017, 21:17

Na starcie chcemy zdementować by ktokolwiek z zespołu BB mieszał coś na koncie @constantine.

Wygląda to na standardowy proceder. Ktoś znał hasło do maila jak i do BB, wszedł, sprzedał środki, potwierdził normalnie kodem i wysłał. Na każdą operację posiadamy logi.

@constantine musi się jak najszybciej udać na Policję i zgłosić sprawę. BB ze swojej strony pomoże jak będzie mógł, dostarczy wszystkich niezbędnych logów itp.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: Marman90 » niedziela, 1 października 2017, 21:22


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: tonyxxl » niedziela, 1 października 2017, 21:25

constantine pisze: Zobaczymy jak Tobie się ktoś włamie, weźmie kaskę, co wtedy będziesz pisać..
Na giełdach nie zostawiam większych środków dłużej niż 30 minut i to maksymalnie parę razy w miesiącu. A co do tej kradzieży na BB to jesteś wyjątkowym pechowcem, na kilkadziesiąt tysięcy userów akurat tobie ukradli (i może jeszcze paru osobom)... przypadek?
przeskanuj kompa, bo zaraz znowu coś stracisz :idea:
życzę powodzenia w odzyskaniu środków

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: constantine » niedziela, 1 października 2017, 21:26

Marman90 pisze:To jest ta Twoja transakcja?
https://blockchain.info/address/1J9ziUs ... 1HN?sort=0
Tak

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: Marman90 » niedziela, 1 października 2017, 21:35

Przeskanowales komputer? Zastanowiles sie czy nikt absolutnie nikt nie mial dostepu do Twojego maila??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: constantine » niedziela, 1 października 2017, 21:42

Marman90 pisze:Przeskanowales komputer? Zastanowiles sie czy nikt absolutnie nikt nie mial dostepu do Twojego maila??
Mój PC jutro lub pojutrze zostanie oddany do kogoś, kto go sprawdzi, mój program skanujący może być za słaby. Wysłałem prośbę do administracji maila o podanie informacji czy wczoraj w godz. 6-7 ktoś się logował na mój mail oraz Nr IP PC logowania.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: silv7r » niedziela, 1 października 2017, 21:49

tonyxxl pisze: życzę powodzenia w odzyskaniu środków
życze powodzenia z korzystaniu z tej giełdy jak już miało wcześniej dziwne zagrywki

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
BitBay pisze: Na starcie chcemy zdementować by ktokolwiek z zespołu BB mieszał coś na koncie @constantine.

Wygląda to na standardowy proceder. Ktoś znał hasło do maila jak i do BB, wszedł, sprzedał środki, potwierdził normalnie kodem i wysłał. Na każdą operację posiadamy logi.

@constantine musi się jak najszybciej udać na Policję i zgłosić sprawę. BB ze swojej strony pomoże jak będzie mógł, dostarczy wszystkich niezbędnych logów itp.
Może teraz się dowiem czy ktoś zmieniał hasło do mojego konta na giełdzie BB przed kradzieżą ? ?
Bo z waszej infolinii dowiedzieć się nie mogę............

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: Marman90 » niedziela, 1 października 2017, 21:51

Jak masz na gmailu to sprawdz czy nikt sie nie logowal z poza Twojego komputera w ustawieniach konta tam masz zdarzenia zwiazane z zabezpieczeniami i aktywnoscia na koncie cos takiego.

Sprawdz rowniez logi systemowe, historie przegladarki.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: silv7r » niedziela, 1 października 2017, 21:58

constantine pisze: Kolego liczyłem, że się odezwiesz. Ponieważ padło tu, że mój przypadek jest pierwszy. Mógłbyś odpisać na wiad., którą wysłałem?
Co do policji - podziwiam zapał, entuzjazmu nie podzielam. Wiem coś o tym, bo mam z nimi do czynienia zawodowo - marne szanse i jeszcze Ci może np. prokurator sprzęt "zabezpieczyć" do analizy na wiele m-cy.
Ja zamierzam działać od razu sądownie. Jestem z Mazowsza, giełda jest zarejestrowana na terenie RP, w CEiDG będzie ich bardzo łatwo odnaleźć. A pieniądze - cóż, odzyskam, nie odzyskam, przez właściwy sąd ich przeciągnę. Moim zdaniem konta nie są odpowiednio zabezpieczono skoro w przeciągu kilku dni co najmniej dwóm osobom ktoś kradnie pieniądze. Oczywiście biję się w pierś co do nie włączenia 2FA. Jakbym wiedział że się przewrócił, to bym...
Policja ustali ,że to nie ja się logowałem to i potwierdzi.
Pieniądze były w posiadaniu giełdy i co mnie to obchodzi, że wypłacili nie tej osobie co powinni. To ich zabezpieczenia zostały złamane jeśli okaże się że ktoś włamał się na moją skrzynkę pocztową to wtedy co najwyżej można pocztę (w moim przypadku onet) pociągnąć do współodpowiedzialność.

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
Marman90 pisze: Jak masz na gmailu to sprawdz czy nikt sie nie logowal z poza Twojego komputera w ustawieniach konta tam masz zdarzenia zwiazane z zabezpieczeniami i aktywnoscia na koncie cos takiego.

Sprawdz rowniez logi systemowe, historie przegladarki.
Na onecie powiedzieli że informacje z ip kto się logował mogą udzielić tylko policji... W historii przeglądarki swojej nic nie mam że wtedy się logowałem zresztą pamiętam dokładnie..

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: constantine » niedziela, 1 października 2017, 22:00

Marman90 pisze:Jak masz na gmailu to sprawdz czy nikt sie nie logowal z poza Twojego komputera w ustawieniach konta tam masz zdarzenia zwiazane z zabezpieczeniami i aktywnoscia na koncie cos takiego.

Sprawdz rowniez logi systemowe, historie przegladarki.
Mam gdzie indziej. BB pisze do mnie, że logował się ktoś spoza mojego PC. Czekam na odp. z mojego maila w sprawie historii logowań i Nru IP.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 1 października 2017, 22:03

silv7r pisze:Dodano po 8 minutach 49 sekundach:
Ogólnie za ten kontakt z nimi to bym zrobił aferę i karci już mnie powoli.

Zawsze mówiłem że BB to g*wnno bo już mieli wiele dziwnych śmierdzących zachowań.
A teraz klientom "giną" pieniądze.
Ciekawe czy BITCUREX się powtórzy.............
Dałbym tydzień na załatwienie sprawy, jak nie to bym poszedł zgłosił na policję i rozrzucił scan zgłoszenia po mediach społecznościowych, oczywiście wcześniej ich informując że tak zrobię.
Bo jak nie ma śladu po logowaniu a były wyjścia bitcoinów na potwierdzenie, to ich wina.

Po samej zapowiedzi powinni zareagować.

Mogłeś zadać pytanie czy ktoś się logował z innego IP a nie z jakiego, wtedy byś wiedział czy się logował ktokolwiek, a Tyle mogą odpowiedzieć bo żadnych wrażliwych danych nie podają.
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 października 2017, 22:12 przez FlyingAtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: constantine » niedziela, 1 października 2017, 22:12

silv7r pisze: Pieniądze były w posiadaniu giełdy i co mnie to obchodzi, że wypłacili nie tej osobie co powinni. To ich zabezpieczenia zostały złamane jeśli okaże się że ktoś włamał się na moją skrzynkę pocztową to wtedy co najwyżej można pocztę (w moim przypadku onet) pociągnąć do współodpowiedzialność.
Moim zdaniem poczty nie pociągniesz, co do giełdy - zgoda: to proszę szanownej BB w Waszej gestii jest stworzenie takich zabezpieczeń, żeby takich sytuacji nie było. Skoro są dwie w kilka dni, a wcześniej ich w ogóle nie było, to chyba jest problem nie po stronie użytkowników. Widziałem psioczenie co poniektórych na sposób i poziom wdrażania 3.0, nie odzywałem się za bardzo. Ale takie rzeczy..to jest naprawdę słabe. A do wszystkich tych którym póki co nic nie ukradziono: życzę żeby Wasze konta były lepiej zabezpieczone. Poczucie zabezpieczenia jest dobre do czasu zajścia kradzieży. Tak jak poczucie bezpieczeństwa na ulicy do czasu dostania przypadkiem w ryj.

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
FlyingAtom pisze: Dałbym tydzień na załatwienie sprawy, jak nie to bym poszedł zgłosił na policję i rozrzucił scan zgłoszenia po mediach społecznościowych, oczywiście wcześniej ich informując że tak zrobię.
Bo jak nie ma śladu po logowaniu a były wyjścia bitcoinów na potwierdzenie, to ich wina.
Po samej zapowiedzi powinni zareagować.
Tak własnie zamierzam zrobić kolego.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: silv7r » niedziela, 1 października 2017, 22:13

Ślady po logowaniu były na BB tylko z innego IP a z poczty onet nie wiem i nie moge się dowiedzieć. W*kurwia mnie że BB nie umie odpowiedzieć nawet czy ktoś zmieniał hasło do mojego konta z poczty. Bo może być tak że ktoś na poczte mi się porostu włamał. Nie umieją też odpowiedzieć czy w pierwszym e-mail podczas rejestracji wysyłają nazwę i hasło d konta...
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 października 2017, 22:18 przez silv7r, łącznie zmieniany 2 razy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 1 października 2017, 22:17

silv7r pisze: Ślady po logowaniu były na BB tylko z innego IP a z poczty onet nie wiem i nie moge się dowiedzieć. W*kurwia mnie że BB nie umie odpowiedzieć nawet czy ktoś zmieniał hasło do mojego konta z poczty. Bo może być tak że ktoś na poczte mi się porostu włamał. Nie umieją też odpowiedzieć czy w pierwszym e-mail podczas rejestracji wysyłają nazwę i hasło d konta...
Zapytaj onet nie o IP tylko czy ktokolwiek się logował, jeśli ktokolwiek to już będzie wiadomo że to nie wina BB - powinni udzielić odpowiedzi bez pytania o konkretne IP.
Tak samo @constantine , zapytaj Gmail czy logował się ktokolwiek.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: constantine » niedziela, 1 października 2017, 22:20

Pytanie do moderatora: skoro BB przyznało, że były logowania z innych adresów itd., to czemu założony przeze mnie wątek ma nadal dodany przez Ciecie znak: "?" ???
Może proszę go zmienić w: "!!!"

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
FlyingAtom pisze: Tak samo @constantine , zapytaj Gmail czy logował się ktokolwiek.
Logowałem się jak silv7r z poczty onet...
Już wysłałem zapytanie o podanie logowań.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

KRADZIEŻ ŚRODKÓW NA BIT BAY 3.0?

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 1 października 2017, 22:27

constantine pisze: Pytanie do moderatora: skoro BB przyznało, że były logowania z innych adresów itd., to czemu założony przeze mnie wątek ma nadal dodany przez Ciecie znak: "?" ???
Może proszę go zmienić w: "!!!"

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
FlyingAtom pisze: Tak samo @constantine , zapytaj Gmail czy logował się ktokolwiek.
Logowałem się jak silv7r z poczty onet...
Już wysłałem zapytanie o podanie logowań.
To nie takie proste wątek powinien zostać z zapytaniem, trzeba udowodnić że tak było, nie można na tym forum pisać oskarżeń bez dowodów i za to je lubię.

To zapytaj onet i daj znać, jak ta sama poczta to może z pracownikami onetu jest coś nie tak.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości