Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bedmen » środa, 24 stycznia 2018, 14:40

m.m pisze:
Bedmen pisze: Jedno jest pewne, facet zrobił nieudaną próbę logowania, po czym po 4 minutach wytrzasnął z sufitu mój login i zresetował hasło !!!! dacie wiare kurw???.... sukinsy...n skąd login miał ??-.-.-.-
wróżka na etacie... :shock:
Przecież login nie jest używany na codzień, nie wpisuje się go bo nie ma takiej potrzeby itp. To jest troche nienormalne w tym wszystkim, gdzieś poniekąd idzie zrozumieć włam na skrzynkę nawet włam bezpośrednio na bitbay, ale te resetowanie hasła po nieudanej próbie logowania - tak wynika z logów, to jakaś totalna jazda.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bitmar » środa, 24 stycznia 2018, 14:48

Bedmen pisze: Jedno jest pewne, facet zrobił nieudaną próbę logowania, po czym po 4 minutach wytrzasnął z sufitu mój login i zresetował hasło !!!! dacie wiare kurw???.... sukinsy...n skąd login miał ??-.-.-.-
Może to trojan z keyloggerem. Haker chciał Cię zmusić, abyś się zalogował na giełdę. Ty przestraszony, że ktoś chciał Ci wejść na konto, zalogowałeś się na giełdę, aby sprawdzić czy wszystko ok i właśnie w tej chwili poznał Twój login i hasło.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bedmen » środa, 24 stycznia 2018, 15:03

Bitmar pisze:
Bedmen pisze: Jedno jest pewne, facet zrobił nieudaną próbę logowania, po czym po 4 minutach wytrzasnął z sufitu mój login i zresetował hasło !!!! dacie wiare kurw???.... sukinsy...n skąd login miał ??-.-.-.-
Może to trojan z keyloggerem. Haker chciał Cię zmusić, abyś się zalogował na giełdę. Ty przestraszony, że ktoś chciał Ci zresetować hasło, zalogowałeś się na giełdę, aby sprawdzić czy wszystko ok i właśnie w tej chwili poznał Twój login i hasło.
Nie, jak ja zalogowałem się to już było po ptokach :) ja komputer wziąłem w swoje ręce ok. 17:55, a wtedy akurat już poszło potwierdzenie "COMPLETE" na przelanie BTC na jego porftel, nie było mnie przy komputerze akurat 30-40 minut, w których ten ktoś działał, takiego miałem pecha.

Dodano po 5 minutach 59 sekundach:
Ja tak po cichu podejrzewam, że ktoś kto ma łatwy dostęp do loginów, maili i haseł: filtruje tylko ludzi, którzy nie mają GA/2FA bo wiedzą, że będzie przykładowo łatwo zrzucić winę na hackera który wykrada keylogami lub użytkownika, że nie posłuchał giełdy o zabezpieczeniach. Coś mi tu śmierdzi, nigdy nie padłem ofiarą takiego oszustwa, nie zassysam plików z gównianych stron, a tutaj masowe kradzieże krok po kroku, dzień po dniu, po kilku chłopków, a może kilkunastu, ktoś zbija niezły hajs;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bitmar » środa, 24 stycznia 2018, 15:22

Bedmen pisze: Ja tak po cichu podejrzewam, że ktoś kto ma łatwy dostęp do loginów, maili i haseł:
Brawo Holmesie :)
To już wiemy od miesiąca: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/ha ... a-w-sieci/

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: OlafCrypto » środa, 24 stycznia 2018, 16:10

Ale chłopaki przecież żeby zalogować się na BB w miejsce loginu wpisujemy maila lub login

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bitmar » środa, 24 stycznia 2018, 16:13

@OlafCrypto, dodatkowo, nawet jeśli login jest oddzielny, to jeśli haker ma dostęp do poczty to po mailach z giełd (np. z maila rejestracji) wyciągnie sobie login.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: arat » środa, 24 stycznia 2018, 17:48

Bitbay powinien zmienić sposób logowania. Powinna być możliwość zalogowania się tylko za pomocą nazwy użytkownika, a nie adresu e mail. Dodatkowo nazwa użytkownika, nie powinna być używana w korespondencji e mail, znacząco podniosło by to bezpieczeństwo.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: m.m » środa, 24 stycznia 2018, 18:28

Bitmar pisze: Brawo Holmesie :)
To już wiemy od miesiąca: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/ha ... a-w-sieci/
pytanie czy Bedmen dał się złapać na jakąś podpuchę, jeśli nie to dość ciężko powiązać te dwa zdarzenia. Co z logami ?

Publikacje typu "wyciekły" hasła są kilka razy w roku, praktycznie co kilka tygodni. Dziwnym zbiegiem okoliczności nagle upatrzyliście sobie jedną konkretną akcje i to ona ma być wszystkiemu winna. Czyli przez lata było spoko a teraz nagle źle ? ..
arat pisze: Bitbay powinien zmienić sposób logowania. Powinna być możliwość zalogowania się tylko za pomocą nazwy użytkownika, a nie adresu e mail. Dodatkowo nazwa użytkownika, nie powinna być używana w korespondencji e mail, znacząco podniosło by to bezpieczeństwo.
w ten sposób działa wiele serwisów i większych problemów nie mają.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bedmen » środa, 24 stycznia 2018, 19:57

OlafCrypto pisze: Ale chłopaki przecież żeby zalogować się na BB w miejsce loginu wpisujemy maila lub login
Tak to prawda, nie przeczytałeś wszystkiego czytasz rzeczy wyrwane z kontekstu, tak login lub e-mail tylko w moim przypadku nigdy nie używałem loginu do logowania pytanie czemu ? bo poprostu logowałem się za pomocą e-maila i to mi wystarczyło tyle w temacie. Więc napewno nie zwykły keylog. W temacie loginu nie chodziło o możliwości zalogowania się a o możliwości zresetowania hasła które wykonał hacker, spróboj zresetować hasło za pomocą maila bez znajomości loginu to Ci zapłacę 1000 lsk. Nawet jak Ci podam hasło do maila i mój adres e-mail na którym mam BITBAY zarejestrowany - nie wejdziesz mi na giełdę choćbyś się zesrał w galoty uwierz. :)

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
arat pisze: Bitbay powinien zmienić sposób logowania. Powinna być możliwość zalogowania się tylko za pomocą nazwy użytkownika, a nie adresu e mail. Dodatkowo nazwa użytkownika, nie powinna być używana w korespondencji e mail, znacząco podniosło by to bezpieczeństwo.
Przypominam, że nie jest używana nazwa użytkownika w korespondencji e-mail, przeczytaj wszystko dokładnie zanim się wypowiesz proszę, bo naprawdę wprowadzacie straszny chaos informacyjny. Tam gdzie piszą "Dear .... @...." jest wymieniony mail nie login.

Dodano po 54 sekundach:
Bitmar pisze: @OlafCrypto, dodatkowo, nawet jeśli login jest oddzielny, to jeśli haker ma dostęp do poczty to po mailach z giełd (np. z maila rejestracji) wyciągnie sobie login.

Ta strona o której piszesz jest mi znana, informacja również, nie wiem jak mógł wyciągnąć login - tylko i wyłącznie login ten jest na BITBAY - więc stąd musiałby mieć informacje.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
Bedmen pisze:
OlafCrypto pisze: Ale chłopaki przecież żeby zalogować się na BB w miejsce loginu wpisujemy maila lub login
Tak to prawda, nie przeczytałeś wszystkiego czytasz rzeczy wyrwane z kontekstu, tak login lub e-mail tylko w moim przypadku nigdy nie używałem loginu do logowania pytanie czemu ? bo poprostu logowałem się za pomocą e-maila i to mi wystarczyło tyle w temacie. Więc napewno nie zwykły keylog.

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
arat pisze: Bitbay powinien zmienić sposób logowania. Powinna być możliwość zalogowania się tylko za pomocą nazwy użytkownika, a nie adresu e mail. Dodatkowo nazwa użytkownika, nie powinna być używana w korespondencji e mail, znacząco podniosło by to bezpieczeństwo.
Przypominam, że nie jest używana nazwa użytkownika w korespondencji e-mail, przeczytaj wszystko dokładnie zanim się wypowiesz proszę, bo naprawdę wprowadzacie straszny chaos informacyjny.

Dodano po 54 sekundach:
Bitmar pisze: @OlafCrypto, dodatkowo, nawet jeśli login jest oddzielny, to jeśli haker ma dostęp do poczty to po mailach z giełd (np. z maila rejestracji) wyciągnie sobie login.

Ta strona o której piszesz jest mi znana, informacja również, nie wiem jak mógł wyciągnąć login - tylko i wyłącznie login ten jest na BITBAY - więc stąd musiałby mieć informacje.

Mam wszystko streszczone w piśmie do prokuratury, ale ze względów śledztwa myślę, że to nie jest odpowiednia pora na zamieszczanie tego publicznie - jeśli sprawa będzie umorzona lub załatwią pozytywnie i znajdą go lub ich, zamieszczę tutaj pismo wtedy przynajmniej Ci co nie śledzą od początku postów, zrozumieją o co chodzi.

Dodano po 11 minutach 17 sekundach:
Dane zebrane przeze mnie wskazują na takie tropy wiem, że to zbyt ogólne, ale trafne:
1. Była to osoba z bliskiego otoczenia - jest takie prawdopodobieństwo.
2. Był to program, który przechwytywał albo wszystko co mam wyświetlone na ekranie albo robił screeny - nie wchodzi w gre inna funkcja programu bo nie włamałby sie w ten sposób co włamał.
3. Jest to osoba, która posiada loginy do kont z BITBAY, a więc pracownik BITBAY, który poluje na osoby bez 2FA bo wie jak się kończą sprawy na Policji.
4. Ktoś dokonał włamania na BITBAY i wykradł co miał.

Argumenty jakie są za?:
1. Miałem inne loginy od siebie na: FORUM, BITBAY.
2. Miałem inne hasła na: FORUM, E-MAIL.
3. Nie używałem nigdy tego loginu w innych aplikacjach i był tylko raz wpisywany podczas rejestracji kilka miesięcy temu nigdy więcej nie był wystukany na klawiaturze ani ekranowej ani normalnej.

Dlaczego tak sądze:?
Zważywszy na fakt, że haker zrobił nieudane logowanie (nie wiadomo czego było to powodem nie wchodźmy w to), następnie zrezygnował z logowania bezpośrednio i użył maila do resetu hasła(ale żeby to zrobić musiał znać login) - Przypominam co napisałem w punkcie 3. "Argumenty jakie są za"

Przykro mi, że w ten sposób to ujmuje, ale autentycznie nie ma innej opcji wg. mnie.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bitmar » środa, 24 stycznia 2018, 20:39

Bedmen pisze: rzypominam, że nie jest używana nazwa użytkownika w korespondencji e-mail
W przypadku Bitbay widzę, że jednak jest w jednym przypadku, przy wypłacie z bankomatu. Jest albo, było, bo patrzę na stary mail. Najlepiej użyj wyszukiwania frazy z Twoim loginem w skrzynce, i zobacz dokładnie, może Twój login przewinął się z raz.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: gromboy » środa, 24 stycznia 2018, 20:53

Witam,
W dniu wczorajszym moje konto na bitbay zostało okradzione :/
Złodziej zostawił na koncie 2,22 zł.
Napisałem do bitbay, ale pewnie mają to w czterech literach.
Nie wiem co zrobić. hmm

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bitmar » środa, 24 stycznia 2018, 21:04

@gromboy, miałeś 2FA?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: gromboy » środa, 24 stycznia 2018, 21:11

tak, zawsze miałem potwierdzenie na maila.
sprawdzalem maila i nie ma zadnych powiadomien o wyplatach

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bitmar » środa, 24 stycznia 2018, 21:12

@gromboy, nie chodzi mi o potwierdzenie na maila. Czy korzystałeś z kodów jednorazowych google authenticator?

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: gromboy » środa, 24 stycznia 2018, 21:13

na moje nieszczęście nie :/

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: Bitmar » środa, 24 stycznia 2018, 21:24

@gromboy, od wielu dni ostrzegamy o tym na forum, wczoraj wrzuciłem ostrzeżenie na bitcoin.pl. Nie wiem co jeszcze można zrobić, aby zmusić was do 2FA... Trzeba widać naciskać na giełdy, aby to był wymóg a nie opcja.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: The Real McCoin » środa, 24 stycznia 2018, 21:27

Bedmen pisze: spróboj zresetować hasło za pomocą maila bez znajomości loginu to Ci zapłacę 1000 lsk. Nawet jak Ci podam hasło do maila i mój adres e-mail na którym mam BITBAY zarejestrowany - nie wejdziesz mi na giełdę choćbyś się zesrał w galoty uwierz. :)
Przed chwilą zrobiłem pomyślnie reset hasła BitBay bez użycia loginu.
Wykorzystałem tylko adres email i hasło do poczty.
Po prostu kliknąłem "Masz problemy z logowaniem?" i w polu login wpisałem adres email. Pojawiła się strona "Na Twój adres email wysłaliśmy szczegóły na temat resetowania".
Dostałem standardową wiadomość email o resetowaniu "Drogi [adres email]", ustawiłem nowe hasło i zalogowałem się na giełdę.
Jak możesz to sprawdź to sam (tylko nie popsuj sobie jakiegoś dostępu), albo niech ktoś inny to potwierdzi.
Mam podać adres LSK? :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: constantine » środa, 24 stycznia 2018, 21:30

Bitmar pisze:@gromboy, od wielu dni ostrzegamy o tym na forum, wczoraj wrzuciłem ostrzeżenie na bitcoin.pl. Nie wiem co jeszcze można zrobić, aby zmusić was do 2FA... Trzeba widać naciskać na giełdy, aby to był wymóg a nie opcja.
Mam sugestię/prośbę żebyś w postach pisał wyraźnie 2FA GA, bo niektórzy nie znają 'subtelnej' różnicy.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: redlumek » środa, 24 stycznia 2018, 22:04

gromboy pisze:na moje nieszczęście nie :/
Miałeś włamanie na skrzynkę pocztową? I czy hasło do BitBay zostało zmienione? Miałeś takie same hasła na pocztę i BitBay?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 24 stycznia 2018, 22:06

Bitmar pisze:@gromboy, od wielu dni ostrzegamy o tym na forum, wczoraj wrzuciłem ostrzeżenie na bitcoin.pl. Nie wiem co jeszcze można zrobić, aby zmusić was do 2FA... Trzeba widać naciskać na giełdy, aby to był wymóg a nie opcja.
Niemniej jednak giełda BitBay jest bardzo mocno poderjzana. Podobnie jak HitBTC. Zwyczajnie zbyt dużo ludzi traci tam pieniądze (a na innych giełdach nie) żeby to był zbieg okoliczności.

Moim subiektywnym, prywatnym, niewiążącym zdaniem albo mają kreta albo ktoś ich zhakował albo robią to celowo. Ewentualnie też ktoś może podsłuchiwać ich wychodzące emaile. Powinni się z tym rozprawić raz a dobrze. Tak czy inaczej, Ich poziom zabezpieczeń jest niewystarczający - są sposoby na naprawienie każdej z wymienionych rzeczy.

To tylko prywatna opinia oczywiście, nikogo tutaj o nic nie oskarżam i nie mam żadnych dowodów.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości