Efekty braku włączonego 2FA na poczcie i na giełdzie

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 14 stycznia 2018, 11:42

@mariuszczaja123, obstawiam, że w zdecydowanej większości ludzie przechowują wszystkie emaile na serwerze pocztowym (żeby tak było nic nie potrzeba robić, skrzynki obecnie są pojemne). Tak więc jak już złodziej złamie hasz (który wyciekł) prostego hasła to znajdzie na skrzynce wszelkie potrzebne informacje: od tego jakie giełdy są używane aż po wysyłane wcześniej skany dowodów i innych dokumentów.

Dodano po 51 minutach 22 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Crackerzy i złodzieje masowo włamują się na serwisy wysyłające mass-mailing (duże witryny używają podwykonawców do wysyłania mailingu, nie robią tego sami).
BitBay do resetowania hasła używa pośrednika https://emaillabs.pl/
Czyli jest to kolejna grupa pracowników jakiejś firmy, którzy mogliby przyczyniać się do kradzieży środków.
Z tym, że w przypadkach, które ludzie tutaj opisują wynika, że z powodu kradzieży tracony był dostęp do skrzynki pocztowej, więc raczej nie była to sprawka pośrednika przesyłającego.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 stycznia 2018, 12:12

constantine pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Jako że jest to już oficjalnie nowy sposób na hakowanie ludziom kont (a nie odosobniony przypadek), założyłem do tego osobny temat w dziale bezpieczeństwo:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=26464
Jak rozumiem "oficjalność" jest wprost proporcjonalna do liczby przypadków 8-)
W takim razie niestety czuje się uczestnikiem-protoplastą tej sprawy.. :oops:
Jesteś tutaj "pionierem", aczkolwiek nie wiem czy jest się z czego cieszyć...

EDIT:
To miało być żartobliwie-ironicznie, ale nie wyszło.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 stycznia 2018, 15:58 przez ShadowOfHarbringer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: constantine » niedziela, 14 stycznia 2018, 15:46

ShadowOfHarbringer pisze:
constantine pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Jako że jest to już oficjalnie nowy sposób na hakowanie ludziom kont (a nie odosobniony przypadek), założyłem do tego osobny temat w dziale bezpieczeństwo:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=26464
Jak rozumiem "oficjalność" jest wprost proporcjonalna do liczby przypadków 8-)
W takim razie niestety czuje się uczestnikiem-protoplastą tej sprawy.. :oops:
Jesteś tutaj "pionierem", aczkolwiek nie wiem czy jest się z czego cieszyć...
A u ciebie była już ta kawa (?) Nie widzisz emotika na końcu mojego wpisu?
Tylko z drugiej strony ataki niektórych użytkowników forum (włącznie z jednym z modów) kierowane na początku tego wątku wobec mnie i kilku innych osób są trochę z doopy, skoro Nawet tobie się coś takiego przytrafiło.
Bo pamiętam jak pisałeś, że masz kilkanaście (jeśli nie kilkadziesiąt) tożsamości, mnóstwo kont mailowych etc. i jakoś nikt się nigdzie nie włamuje sugerując, że to jest problem shakowanych.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 stycznia 2018, 15:56

constantine pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
constantine pisze: Jak rozumiem "oficjalność" jest wprost proporcjonalna do liczby przypadków 8-)
W takim razie niestety czuje się uczestnikiem-protoplastą tej sprawy.. :oops:
Jesteś tutaj "pionierem", aczkolwiek nie wiem czy jest się z czego cieszyć...
A u ciebie była już ta kawa (?) Nie widzisz emotika na końcu mojego wpisu?
No, widzę emotkę "zawstydzony". Jest też druga emotka z okularami (czyli luzik).

Zdecyduj się, którą emotkę mam brać na poważnie, bo wysyłasz sprzeczne sygnały.

Ogólnie tamten post miał być nie na serio ani nie miał być żadnym pojazdem. Mój błąd, powinienem dodać jakiś znacznik do sarkazmu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: constantine » niedziela, 14 stycznia 2018, 16:28

ShadowOfHarbringer pisze: Zdecyduj się, którą emotkę mam brać na poważnie, bo wysyłasz sprzeczne sygnały.
Ogólnie tamten post miał być nie na serio ani nie miał być żadnym pojazdem. Mój błąd, powinienem dodać jakiś znacznik do sarkazmu.
Miałbyś rację, gdyby emotki były na samym końcu jedna obok drugiej. A tak jw. odnoszą się do dwóch różnych spraw. Wolałbym być pionierem w czym innym.
Dlatego zakładam, że albo robisz sobie jaja, albo jednak nie masz zawsze racji ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: amneziahaze » niedziela, 14 stycznia 2018, 17:41

constantine pisze: Wolałbym być pionierem w czym innym.
Ale nie jesteś. Sam wybrałeś sobie ścieżkę i temat.

Odnośnie giełd, hacków, scamów i całego tego syfu no to ja po prostu już wymiękam tak bardzo mnie to męczy, bo nie to powinno być celem w sobie samym. Druga kwestia: ilość osób okradzionych to już plaga i sprawa śmierdzi. Z kolei na innej giełdzie, którą bardzo respektowałem, mimo że ciągle siadała jej wydajność przy ATH ca czym tylko się dało, nagle blokuje konta i też nie wiadomo co tam się właściwie dzieje. Jestem na NIE.

Jak żyć.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: constantine » niedziela, 14 stycznia 2018, 18:50

amneziahaze pisze:
constantine pisze: Wolałbym być pionierem w czym innym.
Ale nie jesteś. Sam wybrałeś sobie ścieżkę i temat.

Jak żyć.
Dobre, naprawdę dobre :lol:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 stycznia 2018, 20:19

amneziahaze pisze:Druga kwestia: ilość osób okradzionych to już plaga i sprawa śmierdzi. Z kolei na innej giełdzie, którą bardzo respektowałem, mimo że ciągle siadała jej wydajność przy ATH ca czym tylko się dało, nagle blokuje konta i też nie wiadomo co tam się właściwie dzieje. Jestem na NIE.
Sądzę że to ma drugie dno.

Z całą pewnością powodem jest między innymi AML/KYC - czyli nierealne dla kryptowalut wymagania stawiane giełdom przez reprezentantów starego systemu (system bankowy, system polityczny).

Trzeba z tym skończyć. Gdy już kryptowaluty będą dominującym środkiem płatniczym jak i do przechowywania wartości, możliwe będzie stworzenie działających giełd kryptowalut całkowicie zdecentralizowanych - jako automatyczna usługa na Blockchainie turing-complete lub też jako zdecentralizowana aplikacja uruchamiana przez tysiące osób jednocześnie - coś a'la TOR. Coś takiego już powstało, ale nie jestem pewien jak dobrze to działa bo jeszcze nie używałem.

Bankierzy i statyści (nie filmowi - chodzi o ludzi popierających system i nie widzących bez niego życia) z całą pewnością cały czas aktywnie atakują kryptowaluty, czego efektem jest obecny burdel.

Przypominam, że my tutaj robimy przede wszystkim rewolucję na skalę cywilizacyjną - nikt nie mówił że będzie łatwo. Gdyby było za łatwo, byłoby to nawet podejrzane.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: mariuszczaja123 » niedziela, 14 stycznia 2018, 21:03

wy sobie dogadujecie a ja dalej nie wiem czy bitbay ma nas gdzies i czy można jakos dobrac mu się do skory reklamują się ze sa najbezpieczniejsi a tu lipa

Dodano po 5 minutach 23 sekundach:
czy ta kasa przepada przecież wlascicielem portwela jest bb od nich kasa spi......olila co oni swiete krowy za nic nie odpowiadają zadnych odszkodowan mnie okradali jak byłem przy kompie natychmiast wykonałem tel do bb ale u nich ku....a wiecie 50 minut na wolna linie czkałem a jak ktoś by raczyl odebrać to kasa by była i co oni niewinni hamy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 228
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Sankt Petersburg

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: gandzialf » niedziela, 14 stycznia 2018, 21:28

Musiałbyś im udowodnić, że to z ich winy a to niełatwe chyba w sytuacji braku regulacji. Nawet nie wiem na jakiej zasadzie ten bitbay oficjalnie działa , chyba jest zarejestrowana jako pośrednik finansowy. Można tylko liczyć na ich dobrą wolę. Zresztą cóż Ci zwróci firemka z kapitałem zakładowym 100tys :?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: constantine » niedziela, 14 stycznia 2018, 21:36

mariuszczaja123 pisze: czy ta kasa przepada przecież wlascicielem portwela jest bb od nich kasa spi......olila co oni swiete krowy za nic nie odpowiadają zadnych odszkodowan mnie okradali jak byłem przy kompie natychmiast wykonałem tel do bb ale u nich ku....a wiecie 50 minut na wolna linie czkałem a jak ktoś by raczyl odebrać to kasa by była i co oni niewinni hamy
@ShadowOfHarbringer własnie przez takie wpisy uważam, że sprawa nie jest zakończona. Gorzej - myślę, że jak BB nie wprowadzi lepszych przymusowych zabezpieczeń, to takich postów będzie coraz więcej i nadal będę podążał swoją 'ścieżką'..., czyli udzielania informacji na ten temat. Koniec końców jak zauważył w innym wątku @tygrysek195 i @maky przynajmniej dali oczojebny komunikat, że bez GA konto nie jest dobrze zabezpieczone.
Mimo to bdb, że założyłeś osobny wątek na temat zabezpieczeń.
@mariuszczaja123 nie pamiętam czy ci odpowiadałem: współczuję, ale niestety kasa przepadła. Twoim błędem było nie zastosowanie 2FA GA.
BB ani ci kasy nie odda, ani tak naprawdę nie pomoże (poza deklaracjami bez żadnego pokrycia n/t współpracy z policją).
Mój prawnik powiedział, że w sądzie sprawa z BB jest przegrana, bo obrót krypto nie jest uregulowany, więc dałem sobie z tym spokój. Im szybciej pogodzisz się ze stratą, tym mniej czasu i zdrowia stracisz.
Poza tym zachęcam do zapoznania się z §6 regulaminu BB dotyczącego odpowiedzialności.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: konrad771 » niedziela, 14 stycznia 2018, 22:45

Witam. Jestem tu nowy ale widzę że nie nowy jest mój przypadek. dzisiaj rano zostałem okradziony ze wszystkich BTC . o godz. 08:01:42 ma logowanie na pocztę WP z adresu 62.112.9.237 a o godzinie 08:03:34 mam logowanie na BB oczywiście ten sam adres 62.112.9.237 po czym o 08:29:15 wypłata środków na adres 1Lr1q9Zg2u9vpZwBxY94UqXGa9X9BpuvXm. niestety wczoraj po północy (a raczej dzisiaj) wyłączyłem GA na giełdzie i zapomniałem włączyć no i popłynęło 0,38 BTC. Dziwne troszkę bo wcześniej miałem GA i było ok. Wystarczyło wyłączyć na BB i od razu włam. Zbieg okoliczności ? Nie wydaje mi się. Pan z BB przez telefon sprawdził moje konto i stwierdził że rzeczywiście było włamanie ?? skąd wiedział ??. Sprawę zgłosiłem dzisiaj na Policję.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 03:12

konrad771 pisze:Witam. Jestem tu nowy ale widzę że nie nowy jest mój przypadek. dzisiaj rano zostałem okradziony ze wszystkich BTC . o godz. 08:01:42 ma logowanie na pocztę WP z adresu 62.112.9.237 a o godzinie 08:03:34 mam logowanie na BB oczywiście ten sam adres 62.112.9.237 po czym o 08:29:15 wypłata środków na adres 1Lr1q9Zg2u9vpZwBxY94UqXGa9X9BpuvXm. niestety wczoraj po północy (a raczej dzisiaj) wyłączyłem GA na giełdzie i zapomniałem włączyć no i popłynęło 0,38 BTC. Dziwne troszkę bo wcześniej miałem GA i było ok. Wystarczyło wyłączyć na BB i od razu włam. Zbieg okoliczności ? Nie wydaje mi się. Pan z BB przez telefon sprawdził moje konto i stwierdził że rzeczywiście było włamanie ?? skąd wiedział ??. Sprawę zgłosiłem dzisiaj na Policję.
Łamane są masowo skrzynki emailowe, możliwe też że odczytywane są przez pracowników tych skrzynek. Czytaj to:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=26464

2FA to mus. I nie trzymaj Monet na giełdzie bo znikną.

Jest to nauczka dla wszystkich - tak jak pisałem wielokrotnie: monety trzymane na giełdach nie są Twoje. To tylko obietnica otrzymania monet (IOU).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: maky » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 14:29

Jedno pytanie: czy ktoś z was korzysta z klienta poczty (w sensie regularnie pobiera i usuwa mejle z serwera) czy wszyscy korzystają z webmaila (czyli pozostawiają mejle na serwerze)?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: emdecha » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 15:14

ShadowOfHarbringer pisze:
konrad771 pisze:I nie trzymaj Monet na giełdzie bo znikną.

Jest to nauczka dla wszystkich - tak jak pisałem wielokrotnie: monety trzymane na giełdach nie są Twoje. To tylko obietnica otrzymania monet (IOU).
Skąd pewność, że zewnętrzne portfele są w 100 procentach pewne? Też mogą pieniądze ubyć.
Dlaczego z giełdy mają zniknąć monety, skoro ma się zabezpieczenie 2FA.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1240
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 15:21

@emdecha, na giełdzie oprócz prawdopodobieństwa włamania na konto występuje również niebezpieczeństwo bankructwa samej giełdy. (Gox, bitcurex, cryptsy i wiele, wiele innych)
"Najlepszym przedziałem czasowym trzymania btc jest wieczność." - Canis Lupus

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:04

emdecha pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:
konrad771 pisze:I nie trzymaj Monet na giełdzie bo znikną.

Jest to nauczka dla wszystkich - tak jak pisałem wielokrotnie: monety trzymane na giełdach nie są Twoje. To tylko obietnica otrzymania monet (IOU).
Skąd pewność, że zewnętrzne portfele
Zdefiniuj "zewnętrzne portfele".

Własny portfel można skonfigurować całkowicie bez udziału Internetu i mieć praktycznie 100% pewności, że nie zostanie zhakowany.

Trzymanie pieniędzy na giełdach to tak jak trzymanie ich w banku. To są Twoje pieniądze tylko do pierwszego włamu, hakingu, ucieczki właścicieli z pieniędzmi, czy cypryjskiego bailoutu. Zwykłych banków też by to dotyczyło gdyby nie państwo, które do pewnej kwoty zwraca Ci hajs.

Różnica między Bitcoinem(Cashem) a bankiem jest właśnie taka, że w przypadku tego pierwszego masz 100% kontrolę i pieniądze są naprawdę Twoje.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: emdecha » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:18

ShadowOfHarbringer pisze:Własny portfel można skonfigurować całkowicie bez udziału Internetu i mieć praktycznie 100% pewności, że nie zostanie zhakowany.
Jakie to są portfele? Ktory najlepszy? Jakie prowizje / opłaty za kupno itd.
Może są jakieś darmowe i bezpieczne?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:26

Bitaddress.org cashaddress.org
Wszystko za darmo

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Zostałem okradziony - włam na giełdę przez przejęcie poczty

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 16:32

emdecha pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:Własny portfel można skonfigurować całkowicie bez udziału Internetu i mieć praktycznie 100% pewności, że nie zostanie zhakowany.
Jakie to są portfele? Ktory najlepszy? Jakie prowizje / opłaty za kupno itd.
Może są jakieś darmowe i bezpieczne?
Oprócz tego co Bit-Els podał wyżej, masz jeszcze http://bitcoinpaperwallet.com/

Ten sam kod co poprzednie, ale ładniej wygląda (chociaż trochę więcej roboty jest przy drukowaniu).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości