Bitmarket.pl - dźwignia

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: TomaszT » czwartek, 23 lutego 2017, 21:17

Jak na BM zamknąć np. 10 longow na raz? Przez www chyba się nie da. Czy jakimś programem typu qt trader jest taka możliwość? Głębokość można sprawdzić w zakładce w której możemy zamknąć jedna dźwignię - wpisując wielokrotnosc kwoty na jaką były otwierane. To mniej więcej nam wyliczy - czyż nie tak? Z góry dzięki za pomoc

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 23 lutego 2017, 22:43

I tak będą zamykane "po kolei" rzucając się na rynek, nie możesz zamknąć wszystkiego na raz po obecnej cenie - zawsze ją zbijesz.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: TomaszT » sobota, 25 lutego 2017, 16:32

Wiem ze nie będzie dało się zamknąć wszystkich z taką ceną jak jest podawana przy każdej. Ale chodzi o fakt zamknięcia wszystkich 10 na raz. Cena będzie kazdej kolejnej mniejsza. Jak mam 10 dźwigni, każda ma maks 25 tys. Otwieram jedna i wyświetla mi się cena po jakiej by zamknął np. 4900. Wiemy że bm jest płytki. Aby dowiedzieć się jak na dół sięgnę z całością wpisuje 250 000 (dopisuje 0) przeliczania mi średnia i podaje np. 4820. W takiej sytuacji jakby mi to odpowiadało chciałbym naraz zamknąć. A nie po kolej otwierać i zamykać. Bo moje działanie mogłoby wywołać u kogoś podobny ruch i w między czasie ten ktoś by mnie ubiegł i zaczął zamykać swoje. Nie udało by mi się zamknąć swoich 10 tak jak to sobie przeliczylem. Rozumiesz co mi po głowie chodzi? Dziękuję za zainteresowanie się moim postem! Dzwoniłem do bm po nim w innej sprawie i przy okazji zapytałem - nie da się. Taka odp. Dostałem. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: novymivo » sobota, 25 lutego 2017, 17:05

@TomaszT,
Ja otwieram detale kazdej pozycji w nowej zakladce ( opera ) i potem przeskakuje z jednej na druga z predkoscia swiatla jak zamykam i jest to dobry sposob.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: TomaszT » sobota, 25 lutego 2017, 19:49

O tym też już myślałem - jeszcze nie testowałem. Ostanio zakładki dźwigni przy zmianie np. Take profit, długo mi miela na chrome.

A ile najwięcej pełnych (25tys) próbowałeś w taki sposób zamknąć? Nie leciało bardziej na dół niż sobie to przed sprawdziles?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: novymivo » niedziela, 26 lutego 2017, 13:49

@TomaszT, Hej,
Zamykalem sporo na raz (nascie) zakladek i wiesz jak to jest :
a) ktos moze tez zamknac w tym samym czasie
b) moga wlaczyc sie czyjes stop lossy i wtedy ty raczej pierwszy nie bedziesz
No ale ogolnie idzie dosc zwinnie, mniej jak 1 sec na zakladke.

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
@rav3n_pl, Hej Raven,
Dalo by sie napisac jakis skrypt czy cos pod przegladarke aby sama zamykala pozycje z automatu ?
ps- ja jestem lamerem jezeli chodzi o programowanie, ale wiem ze Ty jestes mistrzem.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 lutego 2017, 14:06

Zamykanie wszystkiego naraz to głupota, lepiej zamykać po jednej pozycji lub jej kawałku, czekać aż boty i ludzie odbudowują cokolwiek i dalej zamykać. Szybkie zamykanie wielu dużych pozycji dobre jest tylko jak ruch jest mocny i jak najszybciej musisz zamknąć wszystko bez względu na różnice cen.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: TomaszT » niedziela, 26 lutego 2017, 14:14

Wymazywanie właśnie chodzi o szybki ruch. Np. Jak teraz na BM było ponad 4900 i w pewnej chwili runelo. Take profit mialem na ciut wyżej. Gdybym całość zamknął nawet w przedziale 4800-4800 byłoby ok. A potem otwarcie nowych pozycji. Pewnie w podobny sposób - szybko. W okolicach dna. Choć nigdy nie jest się pewnym jak daleko poleci i niekiedy bezsensu zamykać.
Druga kwestia to umyślne takie operacje, czy zamykając 250tys (10 lewarow) tak szybko na bm nie wprowadzi się małej paniki i poleci male domino i wykorzysta się to, aby odkupić taniej na dole? Próbował ktoś? Bm płytki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 lutego 2017, 14:18

@TomaszT, Racja, BM jest płytki na bidach, byle ruch i nie starczy bidów z ceną -do 5% nawet dla 15% pozycji long. :) Po prostu longi warto zamykać nie tylko przy ruchu w dół, ale jak stoi/lekko rośnie przed większym spadkiem, jest to jednak często trudne wyczuć te momenty i większość czeka na wyraźny spadek.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: novymivo » niedziela, 26 lutego 2017, 14:38

@TomaszT,
Druga kwestia to umyślne takie operacje, czy zamykając 250tys (10 lewarow) tak szybko na bm nie wprowadzi się małej paniki i poleci male domino i wykorzysta się to, aby odkupić taniej na dole? Próbował ktoś? Bm płytki
Ja probowalem i na 3 x - udalo sie dwukrotnie, jako ze po duzym shortowaniu wkoncu stop lossy z longow puszczaja i te zrzucone bitki mozna kupic za pol darmo np 400 btc sie nagle pojawi o 300-400 zl taniej.
Czlowiek z duzym portfelem moglby tam ladnie wyczyscic rynek, juz kiedys o tym pisalismy.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: TomaszT » niedziela, 26 lutego 2017, 14:40

Tutaj znajdę? Podasz linka. Trochę się nad tym zastanawiałem. To już w pewnym sensie jakaś manipulacja. Czy aby na pewno można tak robić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: novymivo » niedziela, 26 lutego 2017, 14:53

@TomaszT, Tomek to nie rynek akcji, wiec nie sadze by nie mozna bylo tak robic :-).
Pamietaj tylko ze ten kij ma 2 konce i nie zawsze sie to oplaci. Takie zwaly zdarzaja sie i tak podczas duzych ruchow cenowych w dol, co najwyzej trzeba sprawdzac glebokosc rynku na bierzaco i "zrzucic" troche btc po zanizonej cenie aby innym margin call-e sie zalaczyly.
Jak co pisz na priv, to mozemy porozmawiac .
pzdr

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
TomaszT pisze: Tutaj znajdę? Podasz linka. Trochę się nad tym zastanawiałem. To już w pewnym sensie jakaś manipulacja. Czy aby na pewno można tak robić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
nie pamietam nr strony ale na pewno byl to watek "dyskusja na temat kursu btc dla poczatkujacych"
Polskie Forum Bitcoin.pl

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bitmarket.pl - dźwignia

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 26 lutego 2017, 16:17

Otwarcie wielu zakładek wydaje mi się lepsze od bota, bo ten musiałby i tak czekać na każdą operację. Nie wiem jak API zareagowało by na kilka botow na jednym koncie zamykające na raz pozycje. Ponadto- po stronie silnika giełdy "jednocześnie" nie istnieje. Każda operacja trafia sekwencyjne do orderbooka, ale wątków dodajacycg jest wiele przez co nie ma pewności że Twoje "jednoczesne" operacje faktycznie wejdą po kolei bez innych ruchów innych graczy/botów.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości