Bitfinex, błąd procedury przy zmianie hasła

Regulamin forum
1. Wszystkie wykryte krytyczne błędy i luki w oprogramowaniu serwisu zgłaszamy do danego serwisu. Nie publikujemy szczegółów na forum !!! Dopuszczalne jest publikowanie błędów o niskim stopniu zagrożenia oraz możliwych słabych punktów które naruszają podstawowe zasady bezpieczeństwa. np brak SSL
2. Na tym forum zgłaszamy jedynie fakt wykrycia luki z podaniem stopnia zagrożenia - małe/umiarkowane/krytyczne
3. Nie prowadzimy tu luźnych dyskusji i pogaduszek - te będą surowo karane!
4. Wszelkie pomówienia są zakazane !
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex, błąd procedury przy zmianie hasła

Postautor: Bit-els » czwartek, 13 sierpnia 2015, 12:16

tak dla testu założyłem sobie konto na Bitfinexie i postanowiłem zmienić hasło. Okazało się, że nie wymaga to żadnego potwierdzenia mailem, 2fa, a nawet podanie starego hasła na początku.
Po prostu w settingu wpisuje się nowe i fru.

Jakiś absurd.

Widocznie wychodzą z założenia, że jak ktoś już się zalogował (wymagane 2fa) to może już wszystko.
Ale myślę, że powodów dostania się na konto niepowołanej osoby jest wiele i tak wrażliwe procedury jak zmiana hasła, powinny być obwarowane dodatkowymi zabezpieczeniami.
Tak jest na prawie każdej innej giełdzie.
Napisałem do supportu, ciekawe co odpowiedzą

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex, błąd procedury przy zmianie hasła

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 13 sierpnia 2015, 12:31

Mówisz o sytuacji kiedy ktoś się nie wyloguje i przejmujesz kontrolę nad komputerem, ale nawet jak zmienisz hasło to nic z nim nie zrobisz bo 2fa dalej jest aktywne. Możesz jedynie wykonywać niekorzystne transakcję, prawda?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex, błąd procedury przy zmianie hasła

Postautor: Bit-els » czwartek, 13 sierpnia 2015, 17:27

No teoretycznie tak. Ale zasada powinna być taka, że istotne zmiany są dodatkowo potwierdzane. Jakiś link na mail, 2fa, SMS.
Tu nawet właściciel konta się nie dowie, że ma zmienione hasło, bo żadnej informacji na mail np nie ma.

Wróć do „Giełdy i serwisy - zagrożenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości