Program do podsumowywania portfela krypto

Regulamin forum
1. Początkujący nie mogą oferować "udziałów" i "preorderów"
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 września 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Program do podsumowywania portfela krypto

Postautor: piotrjuszczyk » środa, 28 września 2022, 10:13

Zrobiłem dla siebie program na Windowsa w C# do analizy na bieżąco wartości portfela.
Program w przeciwieństwie do tabelek w Excelu automatycznie ściąga ceny kryptowalut (głównie z giełdy Gate (bardzo duża ilość kryptowalut)) ale potrafi także ściągnąć ceny z CoinGecko czyli niemal każdej kryptowaluty jaka istnieje.
Aktualizacja ceny jest co 30 sekund (częściej lepiej nie robić bo giełdy blokują zbyt duży ruch).
Program zapamiętuje listę 20 kryptowalut wraz z ich ilościami. Z tym że list można zrobić kilka niezależnych i przełączać je jednym przyciskiem.
Do tego program obsługuje alarmy na komputerze a także dla mnie obsługuje alarmy SMSowe odnośnie cen, wartości pozycji itp. (ale to już wymaga osobnej konfiguracji dla każdego i nie mogę obiecać że zawsze będzie działać, program musi oczywiście być uruchomiony żeby alarmować).

Daję screen https://ibb.co/bvG5LTz z programu jak to wygląda.
Dodatkowo program umożliwia przechowywanie (jak widać na zdjęciu) wszelakich notatek krypto. Proszę się nie sugerować tymi co są na ekranie - są stare i mało aktualne.
Wszystkie dane program zapisuje do łatwo edytowalnych plików txt. Co pewien czas program wykonuje swój PrintScreen i zapisuje go - tak że można sobie przejrzeć archiwalnie wartość swojego portfela.

Dla wyjadaczy w programowaniu to pewnie żadna pomoc ale dla początkujących taki program wydaje mi się może być pomocny.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany to program udostępnię w zamian za przysłowiowe piwo w satoshi. Wszystko zależy oczywiście od tego na ile to wyda się potrzebne społeczności krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Program do podsumowywania portfela krypto

Postautor: domator » czwartek, 29 września 2022, 06:19

Uwaga. Przypominam userom ze NIE uruchamiamy nieznanych programow na swoich komputerach.
Funkcjonalnosci ktore opisal kolega ma https://cointracking.info/ i jako ze jest to serwis online - jego nie uzycie nie implikuje zadnego niebezpieczenstwa.
Jesli program ma byc uzywany przez spolecznosc zapraszam na github. Opensource jest niezlym wersyfikatorem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 28 września 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Program do podsumowywania portfela krypto

Postautor: piotrjuszczyk » czwartek, 29 września 2022, 11:05

Na razie żadnego linka do programu nie podalem - więc nawet nie ma możliwości uruchomienia mojego programu. Zamieściłem jedynie print screena.
Cointracking właśnie zacząłem przeglądać. Moim zdaniem jest przytłaczający - to trochę jak próba pilotowania Boeinga gdy chce się przejechać kilometr rowerem.
Ma mnóstwo opcji, więcej niż mój program ale mój program ma dokładnie te opcje i od razu na wierzchu które są potrzebne przeciętnemu użytkownikowi. Jest banalny w konfiguracji.
Ma oczywiście i wady takie jak to że działa tylko na Windows. Rozwiązania online wymagałyby żeby ktoś trzymał go na swoim kompie uruchomionego cały czas a nie każdy ma takie możliwości.
Zależy kto czego potrzebuje.
Dla mnie np. widok wszystkich coinów w jednym miejscu bez przewijania jest cenniejszy.
Co do Githubu - może i masz rację ale z tym się wiążą komplikacje. Github jest dobry dla projektów a nie dla prywatnych programów. Widzę następujące problemy:
1. Musiałbym SMSy przerobić bo one wymagają kont darmowych w jakiś firmach.
2. Musiałbym dbać o prokekt w sensie że nie mógłbym sobie czegoś ot tak poprawić bo od razu musiałbym i dbać o aktualizację kodu jak i wykonywalnego pliku - to jest dobre dla dużych zespołów a nie dla indywidualnych programistów.
Nie żebym nie udostępniał już kodu źródłowego swojego programu bo to nie pierwszy mój program - wystarczy sprawdzić: https://zrzutka.pl/ar6k8z
Ale nigdy nie utrzymywałem aktualności kodu z kompilacjami bo to zwyczajnie byłoby czasochłonne.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 października 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Program do podsumowywania portfela krypto

Postautor: Aga-CT » wtorek, 11 października 2022, 14:30

Pracuję w CoinTracking i przyznaję, że na początku program wydaje się trochę przytłaczający :) Wygląda też mega retro, ale działa najlepiej z tych, które próbowałam i jest turbo bezpieczny, a dla mnie to priorytet jednak. Jest też sporo materiałów wideo i poradników, do tego naprawdę godny Support i można wypróbować za darmo, więc test zawsze można zrobić.

Wróć do „Usługi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości