SZUKAM Składanie koparek Łódz

Regulamin forum
1. Początkujący nie mogą oferować "udziałów" i "preorderów"
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SZUKAM Składanie koparek Łódz

Postautor: NowyKrolMiningu » czwartek, 7 grudnia 2017, 21:32

Cześć,
mam znajomego, który pracuje w jednej z polskich hurtowni IT jako handlowiec przy hardware. Mówił, że może mi załatwić trochę kart w dobrej cenie :)
Problem jest taki, że ja tych koparek nigdy nie składałem i szukam kogoś na terenie łodzi, kto mógłby mi poskładać z 10 koparek na 8 kart ( wraz z konfiguracją itd. ) Zależy mi na osobie z łodzi, żebym mógł ewentualnie podpatrzeć co i jak się robi na przyszłość. Sam nie mam aż tyle czasu, zeby sie uczyć od 0. Tym bardziej, że zyski fajne sa aktualnie :D

Jak ktos chetny to niech pisze pw z cena od złozenia 10 koparek z pełna konfiguracja, albo chociaz numer telefonu. Tylko warunek, żeby mi trochę dał popatrzec co jak sie robi :) Rigi mozna składac u mnie lub ja podrzuce sprzet busem do kogos.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SZUKAM Składanie koparek Łódz

Postautor: slasta » piątek, 8 grudnia 2017, 08:27

A dlaczego tylko po 8 kart ? Nie lepiej składać po 12xGPU. Wyjdzie mniej koparek więc mniej zabawy w składanie, łatwiej przecież wpiąć kartę w port niż przygotować całą bazę pod koparkę, później mniej zabawy w administrację tego, i najważniejsze mniej wydasz na złożenie bo złożenie 7 koparek to nie złożenie 10. Są też płyty i pod 19xGPU ale ten uruchomienie tego nastręcza wiele problemów.
Poza tym jest jeszcze kilka aspektów
- którego producenta karty chcesz kupić, AMD czy Nvidii, bo ich optymalizacja aby kopały jak najlepiej trochę się różni
- jaki model kart planujesz zakupić, bo w zależności od poboru prądu karty powinno się użyć innego risera, chodzi o typ złącza zasilania, to skutkuje też wyborem zasilacza,
- co ze składowaniem koparek, idziesz w stelaże ,też je kupisz czy trzeba przygotować, czy w jakieś regały
- przewidujesz dodatkowe wentylatory do chłodzenia koparek , pomieszczenie w którym będą pracowały koparki jest klimatyzowane, albo chociaż dobrze wentylowane ? 80kart to tak lekko licząc 8kW generowanego ciepła więc bez odpowiedniej wentylacji i powierzchni szybko można zrobić sobie saunę.
i najważniejsze pytanie czy na pewno dobrze policzyłeś opłacalność uwzględniając stawkę swojego prądu bo może zamiast kupować koparkę nabyć krypto i poczekać na wzrost ceny. Trzymanie krypto nie wymaga praktycznie żadnego nakładu pracy w przeciwieństwie do koparek, nie generuje też kosztów z tytułu zużycia prądu.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SZUKAM Składanie koparek Łódz

Postautor: NowyKrolMiningu » piątek, 8 grudnia 2017, 08:56

-Ciągle się waham między gtx 1060, a rx 570/580 4gb.
-pomieszczenie jest odpowiednie
-stelaże kupuje gotowe
-wentylatory oczywiście, że będą

Co do koparek zamiast 8 kart robić 12.. może i faktycznie masz rację. Nie jesteś pierwszą osobą, która to mówi.

Co do opłacalności.. prąd mam w miarę tani, do tradingu sie nie nadaję.. jestem zbyt impulsywny. Nawet do "trzymania monet" :p Za dużo nerwów. A tak to może odsprzedam te karty jakoś w razie "W". Zresztą myślę, że jeszcze nie jedna bańka róznych kryptowalut przed nami, więc raczej sprzet sie spłaci :)

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SZUKAM Składanie koparek Łódz

Postautor: Mariusz040 » piątek, 8 grudnia 2017, 09:14

Kolega powyżej bardzo dobrze pisze. Generalnie teraz raczej lepiej zainwestować w kilka kryptowalut, niż zakupić koparki.
Ja gdybym tak zrobił kilka miesięcy temu, zamiast kupowania masy sprzętu mógłbym sobie iść do salonu Ferrari i przebierać w modelach :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SZUKAM Składanie koparek Łódz

Postautor: slasta » piątek, 8 grudnia 2017, 09:55

@NowyKrolMiningu, Tylko pamiętaj żeby zarobić na kopaniu musi odkopać wartość sprzętu a to może nie nastąpić w ciągu 1 roku a za prąd trzeba cały czas płacić. Także pytanie czy będziesz kopał do skarpety czy sprzedawał to co ukopiesz na bieżąco. No i od ukopanych i sprzedanych krypto musisz zapłacić podatek aby wszystko było legalnie. Więc to też znacząco wydłuża ci okres odkopania sprzętu.

Jeśli chodzi o wybór karty to chyba poszedł bym w najtańsze GTX1060 (dobrze aby miały 2 wentyle).
Jeśli założymy że GTX1060 kupimy po 900zł i wyciągną one ok 20MH/s to koszt 1MH/s wyniesie ok 45zł
Jeśli założymy że RX580 kupimy po 1200zł i wyciągną one ok 29MH/s to koszt 1MH/s wyniesie ok 42zł
Koszt MH w przypadku kart AMD wydaje się niższy ale należy zwrócić uwagę na fakt że karty AMD ciągną więcej prądu. Więc ten niższy koszt jest dosyć pozorny.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 10:13 przez slasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

SZUKAM Składanie koparek Łódz

Postautor: szybki_sebek » środa, 10 stycznia 2018, 01:18

Dysponuje dużą ilością prądu i dobrym łączem w łodzi jak cos :)

Wróć do „Usługi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości