Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Regulamin forum
1. Początkujący nie mogą oferować "udziałów" i "preorderów"
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Postautor: konantor1 » sobota, 13 maja 2017, 16:18

Witam

Nie wiedziałem gdzie to umieścić, bo od kiedy ostatni raz byłem na forum (jakieś 3 lata temu) to forum "delikatnie" się jak widzę rozrosło. W dodatku nie mogę się zalogować na mój orginalny login, ale to już inny temat..

Mialem porfel na macu. Potem zmieniałem kompa (jakiś rok temu) i nie specjalnie wiedząc jak to poprawnie zrobić, porobiłem sreeny wszystkich możliwych kluczy, kodów itp. Mam wszystko zabezpieczone w pliku na nowym kompie (również mac)
Ostatnio próbowałem to wszystko "przywrócić" ale coś słabo mi wychodzi. NIc się nie ładuje, nic nie pokazuje gdzie powinno :(
Nie bardzo mam czas na to żeby teraz rozkminiać samemu co mam zrobić, dlatego chcę prosić kogoś z okolic Śląska (jest w Katowicach) o płatną pomoc w odzyskaniu tego. Tylko bezpośrednio na moim kompie- żadna zdalna pomoc nie wchodzi w grę naturalnie. Możemy spotkać się w jakimś centrum handlowym czy w jakiejś knajpie i coś z tym podziałać. Jak już pisałem nie mam na myśli zrobienia tego za darmo. Powiedzmy że za ogarnięcie tego płacę 200zl - a dla kogoś kto zna temat to pewnie jakieś 10 minut roboty ;)
Poroszę o info na pw

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Postautor: Bit-els » sobota, 13 maja 2017, 16:25

podaj jakieś wstępne info. Czy to klient core czy może electrum.
Prawdopodobnie da się to zrobić zdalnie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Postautor: pm7 » sobota, 13 maja 2017, 16:28

Przeniosłem z ofert kupna/sprzedaży BTC do usług.

Jeżeli to większa ilość BTC, to nic mnie nie dziwi, że autor nie chce pomocy zdalnej :)
Rzeczywiście powinien napisać o jaki portfel chodzi.

Bitcoin-Core: wystarczy wcześniej skopiowany plik wallet.dat wgrać do odpowiedniego folderu i uruchomić portfel.
Electrum: tworzymy nowy portfel, opcja przywróć, podajemy seed (12 angielskich słów)
Multibit: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 72#p298572

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Postautor: konantor1 » sobota, 13 maja 2017, 18:02

Niestety jedyne co wiem, to że miałem to w jakimś Multibit. Dużo nie, ale z czasem widzę zrobiła się z tego spora wartoś - jakieś nie całe 5btc ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Postautor: pm7 » sobota, 13 maja 2017, 18:10

No to powinieneś być w stanie na podstawie zalinkowanego postu odzyskać dostęp do środków.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Postautor: Bit-els » sobota, 13 maja 2017, 18:28

jeśli mas kopię seeda (pisałeś, że masz screeny wszelkie możliwe, to znajdź ten z 12 chyba słowami, wpisz do multibita i 5 btc Twoje :-)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Postautor: pm7 » sobota, 13 maja 2017, 18:44

Kilka lat temu, to chyba nie było nawet Multibita HD, a tylko ta wersja, która dziś nazywana jest "Classic" i operuje na konkretnych kluczach (nie był to portfel typu HD). Zamieściłem już wyżej link do tematu, gdzie pomagaliśmy komuś przenieść klucze z takiego portfela do Electrum (bo Multibit Classic za niskie opłaty daje do przelewów).

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Poszukiwana pomoc przy odzyskaniu portfela

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 14 maja 2017, 11:24

Dla multibita classic musisz mieć kopię pliku z kluczami. Zrzuty ekranu nic nie dadzą, bo program nigdy kluczy nie wyświetlał. Jeżeli nie masz kopii to Twoje 5btc zasiliło poczet monet zaginionych.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Usługi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości