Co z tym Doge`iem?

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Anunaki » sobota, 17 czerwca 2017, 11:43

Jak uważacie pieseł jeszcze zostanie wskrzeszony i ma szanse zostać top walutą? Ostatnio jakoś ciszej o nim...szczerze to nawet nie wiem jakie ma zalety i czy może wogóle konkurować z bitcoinem, etherum, dashem i innymi z czołówki w przyszłości.... jak myślicie? Czy pójdzie w zapomnienie?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 289
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: 91az » sobota, 17 czerwca 2017, 11:52

Śmieciowa waluta ucieczkowa. Powszechność akceptacji na giełdach i duża płynność sprawiają, że to pierwszy kandydat do wybierania środków w trakcie kłopotów trzeciej strony. Rozpoznawalność IMO trzecia po BTC i LTC. Nic więcej, nic mniej, a szkoda, bo rozpoznawalność w mikropłatnościach nie została skonsumowana (przynajmniej ja na takie zastosowanie nie trafiłem). Żart z długą brodą osuwający się w zapomnienie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Bit-els » sobota, 17 czerwca 2017, 13:28

@91az, właśnie nie do końca zapomniany. Hashrate rósł nawet gdy cena spadała. Uzyskał wyższą kapitalizację na fali obecnej hossy. I raczej nie wroci do poziomów nastu satoshi.
Poza tym bardzo fajnie sobie działa. Bloki co minutę, ma szansę w przyszłości na fajne akceptacje. Fee 1 doge też nie bez znaczenia :-)

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Świeżu » piątek, 23 czerwca 2017, 23:42

No właśnie zaciekawiła mnie ta krypto ... ma to jakieś podrygi, ale wydaje się, że jak tylko skacze to ktoś pozbywa się balastu od razu. To jak z tym jest ... zombie już czy jeszcze dycha i może powstanie? Jak myślicie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 24 czerwca 2017, 01:52

Świeżu pisze: zombie już czy jeszcze dycha i może powstanie? Jak myślicie?
To takie zombie, co nieraz wstanie i nawet pobiegnie i czasem nawet ładnie wygląda.
Jak pielęgniareczki z SH.
Spoiler:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: alexpb » środa, 16 sierpnia 2017, 01:17

Ilosc dogow jest nieograniczona, moga byc produkowane w nieskonczonosc (zupelnie jak papierowy dolar ;) )
To chyba powinno dac do myslenia ;)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Lais » środa, 16 sierpnia 2017, 13:01

alexpb pisze: Ilosc dogow jest nieograniczona, moga byc produkowane w nieskonczonosc (zupelnie jak papierowy dolar ;) )
To chyba powinno dac do myslenia ;)
Ludzie od lat jakoś nie porzucają tych drukowanych w nieskończoność dolarów...
Mi do myślenia daje co innego: przelew BTC w wielu miejscach to koszt min 0.001 BTC czyli ok. 15 zł obecnie.
Przelew DOGE to koszt 0,6 grosza do 1,2 grosza (1-2 doge) co czyni go bezkonkurencyjną metodą na przelew środków z miejsca A do B w celu wymiany na inne waluty fiat czy crypto (może są jakieś tańsze krypto w obsłudze, ale ja ich nie znam)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Co z tym Doge`iem?

Postautor: rav3n_pl » środa, 16 sierpnia 2017, 13:22

Koszt to jedno a płynność i stabilność drugie.
Jeżeli masz do przesłania kwotę rzędu $10k to zakup takich piesełów za taką kwotę spowoduje wahnięcie kursu do góry (zapłacisz więcej niż pokazuje cena "bieżąca") a ten komu wysyłasz sprzedając te monety na innej (albo i tej samej) giełdzie spowoduje wahnięcie kursu w dół (dostanie mniej, niż wychodziłoby z rachunku po "aktualnej" cenie).
Powstanie więc spread który może być znacząco większy niż koszt transakcji w BTC.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Lais » środa, 16 sierpnia 2017, 14:42

zgadzam się z powyższym, co nie stoi w sprzeczności z tym co napisałam, bo ja nie miałam na myśli kwot rzędu $10k, tylko takie gdzie opłata 15zł za przelew BTC ma znaczenie i stanowi jakiś % przesłanej kwoty (np 50%-15% dla kwot 30-100zł), nazwijmy to "dodatkowy VAT".
Reasumując - nie kupiłabym żadnego towaru do 300zł za BTC, a już na pewno nic poniżej 100zł, bo skoro ludzie narzekali jak VAT wzrósł z 22 do 23% to tym bardziej powinni zwracać uwagę na 15% i wyżej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: TheKubizz » niedziela, 20 sierpnia 2017, 18:18

Myślę, że szans na zostanie TOP walutą nie ma bo i nigdy nią nie było. Pieski są fajną walutą, na wprowadzenie kogoś nowego w świat krypto (mega niski koszt, nie duże wahania cen, tanie transakcje, duża społeczność). Moim zdaniem ten ostatni aspekt jest tym który nadal trzyma tą walutkę na plecach - jeśli społeczność zacznie powoli odchodzić od tej waluty pieski polecą na łeb na szyję.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 53
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: chciwyszczur » czwartek, 23 listopada 2017, 13:36

Pieseł kontratakuje :) Trzymałem pół miliona dogecoinów chyba ze trzy lata. Wykopane, nie kupione. No i wreszcie :) Dzisiaj na krakenie blisko 50 % wzrostu :) Sprzedaję bo jeśli tego nie zrobię to pewnie będę żałował. W maju pompka była jeszcze wyższa ale przespałem...

xjr
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 12 stycznia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: xjr » czwartek, 23 listopada 2017, 22:33

ja trzymam az cena podskoczy do 0.000001 btc co miało już miejsce wielokrotnie :) jak nie wyżej :)

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: bauzer-komp » sobota, 16 grudnia 2017, 17:54

ponad 2grosze za 1doge

nowy rekord - wykres pionowo w gore :shock:

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 czerwca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Gobe93 » niedziela, 17 grudnia 2017, 12:56

Horoskop chiński na 2018rok będzie rokiem - Psa. Biorąc pod uwagę, żę chiny coraz bardziej interesują się krypotowalutami co jest spowodowane również popularnością bitcoina myślę, że w przyszłym roku czeka nas duży skok tej waluty :D Ale jak będzie - zobaczymy :P W kazdym razie ja kupiłem

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Flangler » czwartek, 21 grudnia 2017, 22:04

Wymazywanie pisze:
Świeżu pisze: zombie już czy jeszcze dycha i może powstanie? Jak myślicie?
To takie zombie, co nieraz wstanie i nawet pobiegnie i czasem nawet ładnie wygląda.
Jak pielęgniareczki z SH.
Spoiler:
A teraz?

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: antimagic_ray » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 18:31

Sprawdza się że inflacyjne krypto jest lepsze niż deflacyjne. Lepiej limitować tylko prędkość kopania a nie ilość monet.
A w miarę upływu lat, limit prędkości kopania monet znaczy coraz mniej w stosunku do ilości monet w obiegu.
Jeszcze przyjdzie czas że tempo wypadania doge z obiegu z przyczyn losowych przeważy nad szybkością kopania i doge stanie się walutę efektywnie deflacyjną.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: andros84 » niedziela, 7 stycznia 2018, 10:10

No i co z tym Doge'iem? Rośnie ostatnio troszke. Ciekawe jaki pułap osiagnie

Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 12 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: neomm » niedziela, 7 stycznia 2018, 16:20

6 groszy za doga(0.019$) :D, a Wy jakieś tam pierdoly o umierającym kojnie. ;) 115 sat, szacuje, że jakieś 500 - 700 stuknie jak sie ludzie dobrze przypalą :P

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 3 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: franziel » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 09:09

No wreszcie. Już się doczekać nie mogłem. Trzymam od 2013 roku ponad 60mln. Skupowałem po 5 zł za 100tys :D

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Anunaki » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 09:34

Rozsądna cena za Doga na PL warunki to 1zł uwzględniając fakt, że koszt za przelew to 1 Doge co jak ktoś wcześniej pisał może mieć znaczenie.
Na europejskie warunki 1euro za przelew to też powinno być zadowalające więc może skiknąć nawet do 4pln :P
Ogólnie jest szybki, ładnie działa zero przeciwskazań hehe

Wróć do „Dogecoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości