Co z tym Doge`iem?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: miso20 » wtorek, 4 maja 2021, 17:04

tomekfranek90 pisze: wtorek, 4 maja 2021, 15:29Nic nie warty Dogecoin czwarty w kapitalizacji, przecież to jest farsa
Doge ma lepsze fundamenty niż 95% monet w obiegu obecnie. Choć niewątpliwie mamy teraz grubą bańkę i pompowanie. Ale cóż teraz nie rośnie? 8-)

luckylukii2x pisze: wtorek, 4 maja 2021, 14:57na ile Doge z pompują 1.4$? 2$? to bedzie mega pompa

Jeżeli moje przewidywania się sprawdzą, że bańka na bitku pęknie gdzieś w okolicach jesieni, to do tego czasu w takim tempie mogą dowieźć doge'a i do 10$. To bardzo płytki walor spekulacyjny.

Wg mnie wchodzenie teraz to loteria. Był na to czas jeszcze w grudniu jak kosztował kilkadziesiąt razy mniej.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: tomekfranek90 » wtorek, 4 maja 2021, 22:20

miso20 pisze: Doge ma lepsze fundamenty niż 95% monet w obiegu obecnie.
Na tyle dobre, by być na czwartym miejscu? ;-) Powalczy może o podium. Jeśli chodzi o fundamenty - coincheckup plasuje go na 74 pozycji. Historia Doge'a to najlepszy przykład, że ludzie mają w D. fundamenty, technologię itp. Interesuje ich tylko chciwość i chęć szybkiego zarobku, co oczywiście mnie specjalnie nie dziwi. Dziwię się natomiast, że nie powstała na naszym, krajowym podwórku kryptowaluta o nazwie MarcinNajmanCoin. Myślę, że też można by było ją troszkę napompować.

Przy takim absurdzie nie dziwią mnie głosy o delegalizacji tego wszystkiego bądź opodatkowaniu w 99%.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: miso20 » środa, 5 maja 2021, 09:01

tomekfranek90 pisze: wtorek, 4 maja 2021, 22:20Na tyle dobre, by być na czwartym miejscu?

Nie no wiadomo, że nie ;P. Pisałem, że jest lepszy od 95% monet, bo 95% to shity, a doge przynajmniej ma całkiem fajną społeczność. Ale wydaje mi się, że murowane miejsce w top 20 czemu nie? :D
tomekfranek90 pisze: wtorek, 4 maja 2021, 22:20Historia Doge'a to najlepszy przykład, że ludzie mają w D. fundamenty, technologię itp.
Otóż sie absolutnie mylisz i widać, że jesteś nowy na rynku. Historia doge sięga już 8 lat, więc poczytaj co przez ten czas fajnego się działo w projekcie. Prawdziwa pompa przyszła dopiero teraz jak wszedł Musk, ale doge zawsze miał sympatię ludzi, bo od początku był monetą jajcarską.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lutego 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: tomekfranek90 » środa, 5 maja 2021, 09:43

miso20 pisze: Nie no wiadomo, że nie ;P. Pisałem, że jest lepszy od 95% monet, bo 95% to shity, a doge przynajmniej ma całkiem fajną społeczność. Ale wydaje mi się, że murowane miejsce w top 20 czemu nie? :D
Oczywiście, że 95% krypto to shity, ale co mnie obchodzi społeczność doge'a? Dogecoin to kryptowaluta mem, zrobiona dla żartu. Również dobrze można byłoby zrobić społeczność wielbicicieli pierogów ruskich i stworzyć krypto RuskieCoin i spompować do top 4. Czy to jest poważne? Jakby to świadczyło o tym rynku? Na marginesie znalazłbym aktualnie co najmniej dwadzieścia lepszych fundamentalnie kryptowalut - spokojnie. Zajrzyj na stronę coincheckup.com, to zobaczysz.
miso20 pisze: Otóż sie absolutnie mylisz i widać, że jesteś nowy na rynku. Historia doge sięga już 8 lat, więc poczytaj co przez ten czas fajnego się działo w projekcie. Prawdziwa pompa przyszła dopiero teraz jak wszedł Musk, ale doge zawsze miał sympatię ludzi, bo od początku był monetą jajcarską.
Typowa, poniżej pasa, wręcz prymitywna zagrywka "starych wyjadaczy" w krypto pt. "Ty się nie znasz, myślisz się bo jesteś nowy.". Otóż, w pełni podtrzymuje swoje stanowisko i całkowicie popieram zdanie autora poniższego tekstu, który postawił tezę, że obecni "inwestorzy" są jak lemingi.

https://strefainwestorow.pl/artykuly/bi ... a-dogecoin

Skoro jak twierdzisz przez ten czas wiele fajnego działo się w projekcie to dlaczego wcześniej tak dużo ludzi nie inwestowało w doge'a skoro był tak doskonałym projektem? Akurat teraz przy sztucznej pompie Muska i "rozreklamowaniu" znalazł się w ścisłym topie. To ciekawe..

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: miso20 » czwartek, 6 maja 2021, 01:24

@tomekfranek90 pompy na doge są regularne - włącz wykres w stosunku do btc. Obecna jest dużo większa, bo jak wskazałeś włączył się musk.

Nie jest to żadna prymitywna zagrywka z mojej strony tylko stwierdzam fakt. Piszesz i zachowujesz się jak newbie, który ma ból dupy, że pompuje się shita a nie inne „fundamentalne” coiny, na ktore postawil kasę. Ale spokojnie - każdy tak kiedyś miał. Otóż na fundamenty składają się nie tylko fundamenty, ale właśnie społeczność, bo to ludzie musza używać monety. Bitcoin to stary dziad i gruchot, a ma lepsze fundamenty niż 99% monet. Coiny mogą być 10x bardziej zaawansowane technologicznie niż doge, ale będą mieć slabsze fundamenty i utoną. Doge ma duża szanse pływać długie lata. Jak uchwycisz te subtelna różnice, to inaczej poczujesz rynek.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Berylo » piątek, 7 maja 2021, 13:39

Zauważyłem, że DOGE często dobija do 0.49 0.59 0.69 Dobre miejsce na shorty. Osobiście szykuje soczystego shorta na 0.95-0.99. Być może DOGE zrobi korektę i dalej będzie rósł, a może tiktok i reddit straci zapał. Sądzę, że korekta przy 1$ jest bardzo prawdopodobna.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 122
Rejestracja: 2 listopada 2017
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Tazz28 » piątek, 7 maja 2021, 13:44

@Berylo Stawiam, że jeśli dobije w te okolice to na ok 0.90-0.95 pojawi się strzała w dół i poleci na 0.70 albo niżej. Jakiś wieloryb pęknie i się wyprzeda, wtedy poleci w dół. Zwłaszcza, że takich jest dużo.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 12 stycznia 2021
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: Mizaru » piątek, 7 maja 2021, 13:50

Sporo osób liczy, że Musk w Saturday Night Live wspomni o Dodżu. Ciekawe co będzie i jak to odbije się na kursie. Z drugiej strony, powiedział, że nie będzie psiaka tłitował. No, ale kto bogatemu zabroni ;-)
https://cointelegraph.com/news/elon-mus ... ebounds-23

bit
Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: bit » sobota, 8 maja 2021, 00:25

po zabawie?
reddit .com/r/CryptoCurrency/comments/n73el3/how_tech_bros_catfished_elon_musk_into_pumping/
How tech bros catfished Elon Musk
imgur.com/a/yuJYKGy
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 maja 2021, 02:09 przez bit, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: dbabel » poniedziałek, 10 maja 2021, 16:08

W pierwszym kwartale 2022 ma polecieć na księżyc satelita finansowany z DOGE o wdzięcznej nazwie DOGE-1.

https://www.cnbc.com/2021/05/09/spacex- ... -moon.html

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: miso20 » poniedziałek, 10 maja 2021, 16:16

@dbabel Jak dla mnie to chyba najważniejszy news w historii dogecoina. Aż dziwne, że kurs nie zareagował xd.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: owpiotr » wtorek, 11 maja 2021, 17:34


Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: RevWolt » wtorek, 11 maja 2021, 17:44

@dbabel Jeśli jest finansowany z doge to podejrzewam że jest już po fakcie, doge jest sprzedany i hajs poszedł już na budowę tego więc ja bym bardziej na to patrzył takim okiem. Kolejną sprawą jest to że taki post pokazuje jak ktoś obłowił się na łosiach by sfinalizować taki gruby projekt, więc ja bym się nie pchał wiedząc że ktoś chcę sobie satelitę zbudować za mój hajs bo nie to chodzi by komuś dokładać a samemu zarabiać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1067
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: kemot80 » środa, 12 maja 2021, 21:27


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1067
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: kemot80 » piątek, 14 maja 2021, 18:15

alexpb pisze: środa, 16 sierpnia 2017, 01:17 Ilosc dogow jest nieograniczona, moga byc produkowane w nieskonczonosc (zupelnie jak papierowy dolar ;) )
To chyba powinno dac do myslenia ;)
stary wpis, ale jakiś newbe może poczytać, choćby z użyciem translatora:

https://provscons.com/is-dogecoin-capped/

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: miso20 » piątek, 14 maja 2021, 20:50

@kemot80 Częściowo masz rację, ale powiedz mi kiedy zmieniono reguły limitu Doge'a? Bo na początku miał być hardcap. Ano właśnie, skoro zmienione reguły w trakcie gry, to można równie dobrze Zmieniić je znowu. W Bitcoinie to nie miało miejsca.

I to jest istotne.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1067
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: kemot80 » piątek, 14 maja 2021, 21:23

reguły nigdy nie zostały zmienione, były od początku takie same i ludzie skupili się tylko na limicie monet, mało kto wspominał natomiast o tym co zawarte jest w artykule :D

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: miso20 » piątek, 14 maja 2021, 21:28

@kemot80 Bzdury opowiadasz. Pierwotny limit monet wynosił 100 mln i został zmieniony w jakieś dwa lata od startu, gdy okazało się, że za szybko będzie to wykopane. To jest dyskredytujące jakąkolwiek krypto walutę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1067
Rejestracja: 29 stycznia 2021
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: kemot80 » piątek, 14 maja 2021, 21:41

ok, być może, nie interesowałem się DOGE wcześniej..ale podaj choć link :) tak czy inaczej sytuacja obecnie jest taka jak opisana. W zasadzie mało to kogo obchodzi co było kilka lat temu

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Co z tym Doge`iem?

Postautor: miso20 » piątek, 14 maja 2021, 21:59

@kemot80 opisane fajnie na wiki doge'a. https://en.wikipedia.org/wiki/Dogecoin
kemot80 pisze: piątek, 14 maja 2021, 21:41W zasadzie mało to kogo obchodzi co było kilka lat temu
To tak jakbyś powiedział: co mnie obchodzi, że w 2012 roku dodrukowali 50% bitcoinów. Teraz już tego sie nie robi. Chyba rozumiesz powagę sytuacji? W bitcoinie nie da się zmienić limitu monet, choćby ktoś chciał. Skoro w Doge zrobili to w 2 lata po starcie, to znaczy że można zmienić to w dowolnej chwili. I to jest poważny zarzut, bo równie dobrze można zmienić zasady inflacyjności i zwiększyć przyrost. Te zarzuty ludzi dotyczą głównie tego, że został zdjęty limit monet, co jest niedopuszczalne w trakcie imprezy. Tu nie chodzi o to co jest teraz, ale o to co moze być. Abstrahując od całej reszty :D

Monero tez ma podobny system kreacji monet, po wykopaniu bodajże 18,3 mln monet - będzie 1% rocznie powstawać, czyli coraz mniej.

Wróć do „Dogecoin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość