Przeniesienie doge do nowego portfela / wgranie wallet.dat do nowego portfela

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Artic » piątek, 7 lipca 2017, 16:26

Hej,
Widzę że podobnych wątków jest sporo a ich ilość będzie zapewne rosła wraz ze wzrostem waluty. Dobrze gdyby ktoś raz a dobrze opisał, jak rozwiązać problem.
Miałem kiedyś portfel dogecoin. Niestety było to dawno, wartość doge była żadna a po drodze kilka razy zmieniałem komputer. Byłem jednak na tyle przezorny, że zawartość folderu z doge przekopiowałem. No i teraz do sedna. Posiadam wallet.dat, peers.dat i inne. Cały folder.
Czy teraz po zainstalowaniu klienta, po synchronizacji wystarczy podmienić wallet.dat w nowym folderze żeby wrócić do stanu poprzedniego??

pm7
Moderator
Reputacja: 535
Reputacja postu: 
0

Postautor: pm7 » piątek, 7 lipca 2017, 19:39

Artic pisze:Przejdź do cytowanego posta Dobrze gdyby ktoś raz a dobrze opisał, jak rozwiązać problem.
Ponieważ nie chce Ci się/nie potrafisz znaleźć to myślisz, że ani razu nie było opisane?

Artic pisze:Przejdź do cytowanego posta Posiadam wallet.dat, peers.dat i inne. Cały folder.
Czy teraz po zainstalowaniu klienta, po synchronizacji wystarczy podmienić wallet.dat w nowym folderze żeby wrócić do stanu poprzedniego??
Jeżeli zacząłeś już synchronizację, usuń wszystko, przywróć zachowane pliki, uruchom portfel i czekaj na synchronizację.
Jeżeli już wykonałeś synchronizację, zamknij portfel, podmień wallet.dat i uruchom w trybie rescan.
Jeżeli nie wiesz jak, poczytaj jak się to robi w BTC i zrób analogicznie: https://www.google.pl/search?q=bitcoin+rescan

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Artic » poniedziałek, 10 lipca 2017, 14:09

Dzięki ci dobry człowieku. Rescan był ale wciąż mam 0 doge.
Zapytam jeszcze o jedną rzecz. Czy jeśli na koncie mam doge, wallet.dat jest cięższy wagowo czy gdzie to jest przechowywane?
Znalazłem gdzieś na starych dyskach pliki doge ale nie wiem czy właściwe, być może przywracam portfel z brakiem zawartości i trzeba dalej szukać na uszkodzonych dyskach.
W kopii zapasowej wallet.dat waży tyle samo co w nowej instalce, dużo cięższy jest plik debug i folder database, którego w nowej instalce nie ma wcale

pm7
Moderator
Reputacja: 535
Reputacja postu: 
0

Postautor: pm7 » wtorek, 11 lipca 2017, 00:12

Plik wallet.dat przechowuje klucze prywatne, które są wszystkim potrzebnym do kontroli środków i historię transakcji. Trochę rośnie w miarę używania, ale -rescan na zsynchronizowanym portfelu powinien przywrócić wszystkie "zgubione" transakcje. Środki są w pewnym sensie przechowywane w sieci kryptowaluty, nie na komputerze użytkownika.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Artic » środa, 12 lipca 2017, 13:46

Dzięki. Jak uda mi się odzyskać moje kilka milionów doge to z pewnością się odwdzięczę

Wróć do „Dogecoin”