Znormalizowane kursy altcoinów

Regulamin forum
1.Treści na tym forum mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a posty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Wątek ten ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
2. W tym dziale wypowiadają się wyłącznie osoby które mają przynajmniej podstawowe pojęcie o analizie technicznej
3. Każdy post musi dotyczyć analizy technicznej - to nie jest luźna dyskusja na temat kursu. Dozwolona jest jedynie zwięzła i rzeczowa ocena analizy.
4. Wszystkie analizy muszą być czymś podparte, zakazane są sformułowania typu "kurs urośnie bo tak", konieczne jest uzasadnienie.
5. Analizy na niskim poziomie osób dopiero uczących się AT są zakazane
6. W tym wątku nie zadajemy pytań
7. Zabrania się offtopowania lub poruszania tematu giełd chyba, że bezpośrednio ma to wpływ na kurs.
8. Nie prowadzimy tu rozmów prywatnych ani nie chwalimy się swoimi dokonaniami.
9. Surowo zakazane są posty nic nie wnoszące lub niedotyczące dyskusji
10. Wątek jest dostępny dla wszystkich bez względu na rangę, liczy się wiedza i doświadczenie.
11. Jeżeli odwołujesz się do cytatu lub postu podaj link
12. Zastrzegam prawo do kasowania analiz słabej jakości.
13. By zachować czystość i przejrzystość tego działu, łamanie regulaminu będzie surowo karane. Piszesz tu na własne ryzyko!!!. Jeśli nie przestrzegasz regulaminu zostaniesz zdegradowany lub zbanowany bez ostrzeżenia lub wyjaśnień.
Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: osobliwy_nick » wtorek, 23 stycznia 2018, 00:24

Jaki ma sens analizowanie kursów altocoinów w wartościach bezwzględnych, skoro są one wyceniane w 99% względem bitcoina (co jest patologią całego rynku giełd per se, ale to osobny temat)? Przecież każdy wykres należy znormalizować względem wahań BTC, ewentualnie względem pozostałej części kryptowalut, względem których dana kryptowaluta jest wyceniana, o ile są istotne. Dopiero wówczas widać co się dzieje z danym altcoinem.

Czy ktoś kiedykolwiek taki wykres widział lub pokusił się o wykonanie takiego? Przecież to tak jakby postawić człowieka w łódce, na szalejącym oceanie i usiłować zmierzyć jego wysokość względem dna morza.

Czy gdzieś można pobrać dane numeryczne kursów btc i altcoinów, tak by móc zaimportować je do exela, znormalizować i spojrzeć na wszystko z sensem?

Prosty przykład:

Kurs Vechain 20.01 o północy wynosił 8,14, zaś dziś o północy wynosił 8,26. Ktoś może pomyśleć - wzrost o 8,26/8,14*100% -100% = 1,47%. Niewiele, właściwie, to nic się nie dzieje z tym kursem, nie warto się interesować. Tymczasem po znormalizowaniu przez kurs BTC:

8,14/11600 = 0,0007017241

i

8,26/10796 = 0,0007650982

mamy wzrost o 9,03% i to jest realna wartość, którą należy brać pod uwagę, jeżeli gramy na bitcoina, ethereum, czy dowolną inną kryptowalutę w marketcup. O tyle procent Vechain wzrosło również oczywiście w zestawieniu marketcup. Niby oczywiste. Ale ilu z Was ma takie znormalizowane wykresy i podejmuje w oparciu o nie analizy? Bo naprawdę śmiać mi się chce jak oglądam ekspertów, blog prezesa oraz inne materiały i widzę jak Ci ludzie szalenie się starają, i mają nawet bardzo dobre przygotowanie techniczne, ale wciąż próbują zmierzyć wysokość tego człowieka względem dna morza, nie zaś względem łódki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7124
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2341
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: prezes » wtorek, 23 stycznia 2018, 06:39

Wyobraz sobie taka sytuacje, ze Bitcoin spada do 1$. Co Ci da wzrost jakiejs waluty nawet o 1000 % w stosunku do BTC jak nominalnie w zlotowkach jestes w plecy.
Jezeli nie zarabiasz i nie wydajesz pieniedzy w BTC to branie kursow altcoinow w stosunku do BTC mija sie z celem.

Kolejna sprawa to taka, ze BTC jest niestabilnym jak ocean w trakcie sztormu, a Ty chcesz w stosunku do tego oceanu mierzyc wysokosc. Znajdz sobie jakas spokojna zatoczke USD, PLN, EUR i do niej sie odnos.

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
Dno morza jest stabilne w przeciwieństwie do dna lodki na falach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 stycznia 2018, 07:19 przez prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: GameCash » wtorek, 23 stycznia 2018, 07:01

BTC jest niestabilne by do niego się odnosić. Niektórzy twierdzą że BTC jest store of value. Miesiąc temu BTC po 20k dolarów dziś jest po 10k -Spadek 50% w msc a i to jest store of value ? Na kryptowaluytach można zarobić nawet na trendzie spadkowym. Kryptowaluty są do spekulacji i zarabiania pieniędzy. Być może w przyszłości to się zmieni bo nowe kryptowaluty mają całkiem ciekawe projekty . Ostatnio zmieniłem pogląd na kryptowaluty już nie patrzę na to jako walute a jako projekt. Dlatego warto inwestować w ciekawe projekty według mnie przyszłość (5-10 letnia) to E-sport/urządznia IOT/Stuczna inteligencja oraz Rozszerzona i Wirtualna rzeczywistość .

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 343
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: -176
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: osobliwy_nick » niedziela, 4 lutego 2018, 20:42

prezes pisze: Wyobraz sobie taka sytuacje, ze Bitcoin spada do 1$. Co Ci da wzrost jakiejs waluty nawet o 1000 % w stosunku do BTC jak nominalnie w zlotowkach jestes w plecy.
Zgadza się. Ale problem w tym, że wyceny/wymiany altcoinów dokonuje się w większości w bitcoinach, co oznacza, że bitcoin w większości określa ich cenę. Zatem, żeby w ogóle grać na rynku, to musimy grać i uzależnić się na ten czas od bitcoina. Analogicznie, jeżeli wchodzimy jako zagraniczna spółka na polski rynek (na którym wyceny dokonuje się w złotówkach), by sprzedawać tu produkty, to dążymy do tego, aby ich wartość wzrosła w złotówkach, dopiero później możemy sprzedać spółkę zagranicznemu inwestorowi za dolary. Zaś samymi spadkami i wahaniami na złotówce przejmujemy się, ale w perspektywie długofalowej, tj. szacujemy co będzie, gdy za jakiś czas będziemy chcieli sprzedać spółkę innemu zagranicznemu inwestorowi w dolarach.
prezes pisze:Jezeli nie zarabiasz i nie wydajesz pieniedzy w BTC to branie kursow altcoinow w stosunku do BTC mija sie z celem.
Zgadzam się, ale paradoksalnie nie branie kursów w stosunku do BTC też mija się z celem. Jeżeli już wchodzimy w rynek, by zarobić, to musimy zakładać jeden ze scenariuszy:
a) BTC będzie rósł oraz kurs naszego altcoina względem BTC również będzie rósł,
b) BTC będzie stał miejscu, ale kurs naszego altcoina względem BTC będzie rósł,
c) BTC będzie spadał, ale wzrosty na naszym altcoinie zrekompensują spadki.

Generalnie jeżeli zakładamy, iż BTC długofalowo nie będzie rósł lub chociaż stał w miejscu inwestowanie długofalowo jest bardzo nierozsądne. Łatwo policzyć, że przy spadku BTC z 15 tys. dolarów na 5 tys. dolarów, altcoin np. z 15 miejsca w marketcup musiałby skoczyć na 6 miejsce, abyśmy byli mniej wiecej na zero, co jest możliwe, ale nie zdarza się często i wytypowanie takiego altocina jest trudne. Jeżeli zatem inwestujemy bardziej długofalowo (a nie np. nie grając pod wydarzenia, których można zarobić 100% w dzień), to musimy zakładać, że BTC będzie rósł lub chociaż zachowywał w przybliżeniu stałą wartość. Wówczas należy grać pod BTC (czy też, tym samym, pod procentowy udział w altcoina w marketcup), ignorując wahania na BTC.
prezes pisze:Kolejna sprawa to taka, ze BTC jest niestabilnym jak ocean w trakcie sztormu, a Ty chcesz w stosunku do tego oceanu mierzyc wysokosc. Znajdz sobie jakas spokojna zatoczke USD, PLN, EUR i do niej sie odnos.
I właśnie z powodu tej niestabilności zaciemnia on obraz kursów altcoinów. Rozważmy następujący problem decyzyjny: chcemy zainwestować w Ethereum w perspektywie 3 miesięcy. Pytanie, czy warto? Możemy oczywiście wziąć kurs z ostatnich 3 miesięcy, pokręcić nosem i stwierdzić, iż nie warto, bo wygląda to tak samo niepewnie jak na bitcoinie, trend spadkowy:

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

Ale, jeśli spojrzymy na udział ETH w rynku:

https://coinmarketcap.com/charts/#dominance-percentage

to widzimy, że trend jest wzrostowy, czyli coś przeciwnego. Oczywiście, jeżeli nie mamy pewności co się stanie z bitcoinem, to na tej samej zasadzie, co z niebezpiecznym rynkiem małego państewka w Afryce, nie warto tam w ogóle wchodzić ze swoimi produktami. Jednak, jeśli zakładamy, że to nie koniec bitcoina - lepiej wejść już teraz, niż czekać, nawet jeśli nominalnie w ciągu najbliższych 2-6 miesięcy będziemy tracili. Bo w tym czasie zarobimy więcej bitcoinów, niż gdybyśmy nic nie robili (jeżeli słusznie przewidzimy, że wybrany altcoin będzie się stale umacniał względem BTC).

Można także bezpiecznie czekać aż bitcoin wróci do wzrostów, jeżeli ktoś obawia się, że długofalowo bitcoin będzie spadał, ale wówczas również najbardziej właściwie jest granie pod te waluty, które najszybciej umacniają się względem BTC, a tego kompletnie nie odczytamy z wykresów w dolarach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7124
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2341
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: prezes » poniedziałek, 5 lutego 2018, 07:09

Bezpieczniej to jest wyjść z rynku jak mamy besse a nie czekać jak na zbawienie aż kurs odbije.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: notoco » czwartek, 15 lutego 2018, 15:45

Mam pytanie w tym temacie dla większych fachowców od altcoinów. CO nam po wzroście ceny altcoin XXX w stosunku do waluty np USD, jeśli XXX/BTC dołuje? Jednym słowem — jeśli jest hossa i zyskuje BTC/ETH/LTC czyli te crypto, które można wymienić na USD, to altcoin XXX, mimo iż teoretycznie wyceniany również wysoko w stosunku do USD, może generować straty na parze XXX/BTC. Dobrze rozumiem? Jaki jest zatem sens opierania się na kursie XXX/USD, skoro nigdzie nie można tego spieniężyć ? Idąc dalej — jaki jest sens w ogóle określania kursu XXX/USD skoro nigdzie nie można wymienić XXX na USD ? Skąd jest ten kurs brany?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 15 lutego 2018, 15:51

prezes pisze: Bezpieczniej to jest wyjść z rynku jak mamy besse a nie czekać jak na zbawienie aż kurs odbije.
Lepiej wychodzi się z rynku jak mamy silną hossę a nie już na bessie. Na bessie się przecież wchodzi, oczywiście nie na początku ale jak już ostro poleci.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: redlumek » czwartek, 15 lutego 2018, 15:51

Kurs jest brany poprzez podwójne przeliczenie. Na początku na btc a potem na fiaty. Jaki jest sens? Jeśli jesteś spekulantem to duży bo inwestujesz fiaty i chcesz wyciągnąć fiaty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3508
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 4026
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: benq » piątek, 16 lutego 2018, 08:18

notoco pisze: Mam pytanie w tym temacie dla większych fachowców od altcoinów. CO nam po wzroście ceny altcoin XXX w stosunku do waluty np USD, jeśli XXX/BTC dołuje? Jednym słowem — jeśli jest hossa i zyskuje BTC/ETH/LTC czyli te crypto, które można wymienić na USD, to altcoin XXX, mimo iż teoretycznie wyceniany również wysoko w stosunku do USD, może generować straty na parze XXX/BTC. Dobrze rozumiem? Jaki jest zatem sens opierania się na kursie XXX/USD, skoro nigdzie nie można tego spieniężyć ? Idąc dalej — jaki jest sens w ogóle określania kursu XXX/USD skoro nigdzie nie można wymienić XXX na USD ? Skąd jest ten kurs brany?
Chyba nie rozumiem pytania.
Kurs XXX/USD zwykle uwzględnia właśnie wymianę na BTC/ETH i ich dalszą wymianę na USD przy obecnym kursie XXX/BTC i BTC/USD.
Kurs XXX/USD przy altach to taki skrót myślowy, żeby na szybko przeliczyć obecną wartość mnożąc ilość XXX x USD, zamiast XXX na BTC i BTC na USD.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: notoco » piątek, 16 lutego 2018, 09:03

benq pisze:
notoco pisze: Mam pytanie w tym temacie dla większych fachowców od altcoinów. CO nam po wzroście ceny altcoin XXX w stosunku do waluty np USD, jeśli XXX/BTC dołuje? Jednym słowem — jeśli jest hossa i zyskuje BTC/ETH/LTC czyli te crypto, które można wymienić na USD, to altcoin XXX, mimo iż teoretycznie wyceniany również wysoko w stosunku do USD, może generować straty na parze XXX/BTC. Dobrze rozumiem? Jaki jest zatem sens opierania się na kursie XXX/USD, skoro nigdzie nie można tego spieniężyć ? Idąc dalej — jaki jest sens w ogóle określania kursu XXX/USD skoro nigdzie nie można wymienić XXX na USD ? Skąd jest ten kurs brany?
Chyba nie rozumiem pytania.
Kurs XXX/USD zwykle uwzględnia właśnie wymianę na BTC/ETH i ich dalszą wymianę na USD przy obecnym kursie XXX/BTC i BTC/USD.
Kurs XXX/USD przy altach to taki skrót myślowy, żeby na szybko przeliczyć obecną wartość mnożąc ilość XXX x USD, zamiast XXX na BTC i BTC na USD.

Witaj
Objaśnię - Mam 10 NEO. Kurs wrasta z 10 $ do 100$. Czyli teoretycznie mam nie 100 lecz 1000 $. Ale kurs NEO/BTC, NEO/LTC, NEO/ETH spadł , wiec de facto wymieniając NEO na BTC/ETH/LTC tracę. Co mi zatem z 10 krotnego wzrostu kurs w USD?

Weteran
Posty: 1129
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 257
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: WitoldC » piątek, 16 lutego 2018, 10:59

To zależy co chcesz powielić BTC czy fiaty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3508
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 4026
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: benq » piątek, 16 lutego 2018, 11:15

NEO - akurat zły przykład, bo na różnych giełdach można kupić NEO bezpośrednio za USDT, USD czy KRW.
W takim przypadku kurs NEO/USD może być zupełnie oderwany od NEO/BTC.
Z twojego przykładu - wchodzisz na BINANCE i sprzedajesz swoje 10 NEO za 1000 USDT - które zamieniasz na USD.
Kurs BTC jest dla ciebie nieistotny.

Weźmy przykład jakiegoś niszowego coina - np. Devery (nie wiem nawet co to jest, nieważne).
Można to kupić tylko za ETH - czyli kurs ETH ma bezpośredni wpływ na cenę Devery.
Zazwyczaj takie wykresy są równoległe do siebie.
https://coinmarketcap.com/currencies/devery/#charts

Możesz tu zarówno podwójnie zarobić jak i podwójnie stracić.

Dla uproszczenia przyjmijmy:
1 ETH dziś = 1000$
1 DEV = 0,001 ETH
Załóżmy, że kupiłeś 1000 sztuk, zapłaciłeś 1 ETH - czyli kosztowało cię to 1000$
Trzymasz to sobie spokojnie, aż tu nagle robi się BOOM na Devery, wszyscy chcą to kupować, więc dużo ETH zostaje wydanych na zakup Devery. Cena DEV/ETH oczywiście rosnie.
Cena DEV/ETH rośnie, powiedzmy z 0,001 ETH na 0,01 ETH (10x)

Teraz 3 scenariusze:
A) Jeśli w tym czasie kurs ETH/USD stał w miejscu --> sprzedajesz 1000 sztuk DEV po 0,01ETH = masz 10 ETH.
Sprzedajesz 10 ETH za 10 000$ = zarobiłeś 9,000$

B) Jeżeli kurs ETH poszedł do góry - kosztuje 2000$ --> sprzedajesz 10 ETH za 20 000 $ = zarobiłeś 19,000$

C) Jeżeli kurs ETH spadł 2x - ETH=500$ --> sprzedajesz 10 ETH za 5,000$ = zarobiłeś 4,000$.

Jak widać rozbieżności mogą być bardzo duże, ale ma to znaczenie głównie w przypadku walut dostępnych do wymiany tylko za inne kryptowaluty, a szczególnie wymiennych tylko za JEDNĄ z nich.


Oczywiście konfiguracji/scenariuszy jest znacznie więcej, np.
1) kurs DEV/ETH stoi cały czas w miejscu, ale cena ETH/USD rośnie. 1 ETH = 2000$
sprzedajesz 1000 DEV za 1 ETH, sprzedajesz 1 ETH za 2000$ - zysk 1000$.

2) kurs DEV/ETH stoi cały czas w miejscu, ale cena ETH/USD spada. 1 ETH = 500$
sprzedajesz 1000 DEV za 1 ETH, sprzedajesz 1 ETH za 500$ - strata 500$.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: notoco » piątek, 16 lutego 2018, 13:36

benq pisze:NEO - akurat zły przykład, bo na różnych giełdach można kupić NEO bezpośrednio za USDT, USD czy KRW.
W takim przypadku kurs NEO/USD może być zupełnie oderwany od NEO/BTC.
Z twojego przykładu - wchodzisz na BINANCE i sprzedajesz swoje 10 NEO za 1000 USDT - które zamieniasz na USD.
Kurs BTC jest dla ciebie nieistotny.

Weźmy przykład jakiegoś niszowego coina - np. Devery (nie wiem nawet co to jest, nieważne).
Można to kupić tylko za ETH - czyli kurs ETH ma bezpośredni wpływ na cenę Devery.
Zazwyczaj takie wykresy są równoległe do siebie.
https://coinmarketcap.com/currencies/devery/#charts

Możesz tu zarówno podwójnie zarobić jak i podwójnie stracić.

Dla uproszczenia przyjmijmy:
1 ETH dziś = 1000$
1 DEV = 0,001 ETH
Załóżmy, że kupiłeś 1000 sztuk, zapłaciłeś 1 ETH - czyli kosztowało cię to 1000$
Trzymasz to sobie spokojnie, aż tu nagle robi się BOOM na Devery, wszyscy chcą to kupować, więc dużo ETH zostaje wydanych na zakup Devery. Cena DEV/ETH oczywiście rosnie.
Cena DEV/ETH rośnie, powiedzmy z 0,001 ETH na 0,01 ETH (10x)

Teraz 3 scenariusze:
A) Jeśli w tym czasie kurs ETH/USD stał w miejscu --> sprzedajesz 1000 sztuk DEV po 0,01ETH = masz 10 ETH.
Sprzedajesz 10 ETH za 10 000$ = zarobiłeś 9,000$

B) Jeżeli kurs ETH poszedł do góry - kosztuje 2000$ --> sprzedajesz 10 ETH za 20 000 $ = zarobiłeś 19,000$

C) Jeżeli kurs ETH spadł 2x - ETH=500$ --> sprzedajesz 10 ETH za 5,000$ = zarobiłeś 4,000$.

Jak widać rozbieżności mogą być bardzo duże, ale ma to znaczenie głównie w przypadku walut dostępnych do wymiany tylko za inne kryptowaluty, a szczególnie wymiennych tylko za JEDNĄ z nich.


Oczywiście konfiguracji/scenariuszy jest znacznie więcej, np.
1) kurs DEV/ETH stoi cały czas w miejscu, ale cena ETH/USD rośnie. 1 ETH = 2000$
sprzedajesz 1000 DEV za 1 ETH, sprzedajesz 1 ETH za 2000$ - zysk 1000$.

2) kurs DEV/ETH stoi cały czas w miejscu, ale cena ETH/USD spada. 1 ETH = 500$
sprzedajesz 1000 DEV za 1 ETH, sprzedajesz 1 ETH za 500$ - strata 500$.
Dzięki już mi to naświetliło sprawę. Łatwa sprawa jest w przypadku altocina wymienialnego na jedną walutę krypto. Jednym słowem kurs XXX=1000$ jest teoretycznym kursem, obliczanym na podstawie kursu XXX/USD i kursu XXX/BTC? (no właśnie BTC czy ETH czy LTC?) ?

Jeszcze jedno pytanie, cytuję: "Z twojego przykładu - wchodzisz na BINANCE i sprzedajesz swoje 10 NEO za 1000 USDT - które zamieniasz na USD"
- jak mogę zamienić USDT na USD??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3508
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 4026
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: benq » piątek, 16 lutego 2018, 18:53

Tak, dokładnie, jeśli jest to waluta wymienna TYLKO za np BTC, to kurs XXX/USD jest obliczany teoretycznie.
Zamienić USDT na USD możesz na wiele sposobów, zależy jak ci wygodniej.
Jak do tej pory wypłacasz zyski z obrotu np NEO?
Możesz zrobić tak samo z teterem.
Np jeśli wypłacasz z Bitbaya - kup za twoje tethery np LTC, BCH, przelej na Bitbaya i sprzedaj za PLN.
Możesz też poszukać kantoru, w którym wymienisz USDT lub inną krypto na FIATy.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: Flangler » środa, 21 lutego 2018, 11:53

No własnie że nie, np Cardano wogóle nie rosło mimo, że bitcoin rósł, tak sam XEM, Ale oczywiście jak tylko cena spadła to wszystko też spadlo. Na szczęsćie Dascoin nie spada ;) .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3508
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 4026
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Znormalizowane kursy altcoinów

Postautor: benq » środa, 21 lutego 2018, 13:56

@Flangler, Może rosnąć nie oznacza że musi. Nie było chętnych na kupno Cardano to czemu miałby iść w górę?
Dascoin? Jeśli to cię obchodzi to nie mamy o czym rozmawiać :P

Wróć do „Analiza techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości