Analiza techniczna kursu BTC dla zaawansowanych

Regulamin forum
1.Treści na tym forum mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a posty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Wątek ten ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
2. W tym dziale wypowiadają się wyłącznie osoby które mają przynajmniej podstawowe pojęcie o analizie technicznej
3. Każdy post musi dotyczyć analizy technicznej - to nie jest luźna dyskusja na temat kursu. Dozwolona jest jedynie zwięzła i rzeczowa ocena analizy.
4. Wszystkie analizy muszą być czymś podparte, zakazane są sformułowania typu "kurs urośnie bo tak", konieczne jest uzasadnienie.
5. Analizy na niskim poziomie osób dopiero uczących się AT są zakazane
6. W tym wątku nie zadajemy pytań
7. Zabrania się offtopowania lub poruszania tematu giełd chyba, że bezpośrednio ma to wpływ na kurs.
8. Nie prowadzimy tu rozmów prywatnych ani nie chwalimy się swoimi dokonaniami.
9. Surowo zakazane są posty nic nie wnoszące lub niedotyczące dyskusji
10. Wątek jest dostępny dla wszystkich bez względu na rangę, liczy się wiedza i doświadczenie.
11. Jeżeli odwołujesz się do cytatu lub postu podaj link
12. Zastrzegam prawo do kasowania analiz słabej jakości.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 4 czerwca 2014
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: owiekje » poniedziałek, 3 listopada 2014, 11:24

W tamtym tygodniu omawialiśmy świecę sygnalną pin-bar przy wsparciu (wcześniej oporze) na 0.01040. Pomogła ona ładnie wyciągnąć cenę w okolice oporu na 0.01113. Cena przesuwa się pod nim od 29 października i jak na razie strefa jest respektowana praktycznie co do pipsa.

Jeszcze w zeszły piątek wzrostowy pin-bar naruszył opór, jednak do tej pory nie doprowadziło to do silniejszych spadków. Jeżeli jednak od 6 sesji kurs nie był w stanie pokonać 0.01113 możemy spodziewać się w kolejnych dniach osunięć ponownie w okolice 0.01040.

Obrazek

http://comparic.pl/btcusd-ltcbtc-analiza-3-9-listopada/
Comparic.pl - każdego dnia najwięcej informacji i analiz o kryptowalutach w polskiej sieci
Dołącz do grupy na Facebooku dotyczącej kryptowalut - SPRAWDŹ JUŻ TERAZ
Weź udział w FxCuffs 2018 - bezpłatnej konferencji poświęconej między innymi kryptowalutom

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 4 czerwca 2014
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: owiekje » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 10:28

Zapraszamy na dzisiejszą analizę krytpowalutową. Techniczne spojrzenie naszych redaktorów na BTC/USD oraz LTC/BTC. Obecny kurs Bitcoina to ponad 365USD, Litecoin wyceniany jest natomiast na 0.01009 BTC. http://comparic.pl/btcusd-ltcbtc-analiza-8-14-grudnia




Od końca listopada Bitcoin poruszał się w wąskim, zaledwie kilkunastodolarowym zakresie konsolidacji. Ostatecznie cena jednak pokonała ten poziom w weekend. W niedzielę na wykresie pojawiła się formacja inside bar (H4) – zaznaczona na pomarańczowo. Kolejna świeca zamknęła się zaraz poniżej jej zakresu co pozwalało na otwieranie krótkich pozycji.

Sygnał okazał się niezwykle silny – dzisiejsza pierwsza świeca przebiła bowiem nie tylko dolne ograniczenie konsolidacji na 371.11, ale również pokonała zaznaczoną na niebiesko linię trendu. Obecnie cena znajduje się również pod 23.6% zniesienia listopadowego momentum spadkowego (okolice 368USD). W tym miejscu musimy jednak poczekać na zamknięcie świecy.

Jeżeli to nastąpi, to w połączeniu z naszym sygnałem inside bar możemy spodziewać się dalszych osunięć aż pod wsparcie na 351USD.

LITECOIN W DALSZEJ CZĘŚCI TEKSTU
Comparic.pl - każdego dnia najwięcej informacji i analiz o kryptowalutach w polskiej sieci
Dołącz do grupy na Facebooku dotyczącej kryptowalut - SPRAWDŹ JUŻ TERAZ
Weź udział w FxCuffs 2018 - bezpłatnej konferencji poświęconej między innymi kryptowalutom

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 52
Rejestracja: 4 czerwca 2014
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: owiekje » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 09:47

http://comparic.pl/btcusd-ltcbtc-analiza-15-21grudnia/ - BTC/USD, LTC/BTC: Analiza 15-21grudnia

Poniedziałek w zeszłym tygodniu zamknął się niezwykle długą świecą spadkową, która co do pipsa zatrzymała się na ostatnim dołku (0.00905). W trakcie sesji środowej byliśmy już jednak świadkami zejścia pod poziom. Czwartek i piątek przyniósł retest od dołu z dwoma fałszywymi wybiciami, co jak można się spodziewać pociągnęło cenę w dół.

Obecnie znajdujemy się na poziomie 0.00870 i jedyną przeszkodą na drodze ceny jest kluczowe wsparcie na 0.00813 i najprawdopodobniej tam będzie zdążać (potencjalnym wsparciem może być równy poziom 0.00850).

Chcąc wejść w pozycje poczekajmy na korektę wzrostową pod opór 0.00904 i aktywację w tym miejscu sygnału sprzedażowego.

Comparic.pl - każdego dnia najwięcej informacji i analiz o kryptowalutach w polskiej sieci
Dołącz do grupy na Facebooku dotyczącej kryptowalut - SPRAWDŹ JUŻ TERAZ
Weź udział w FxCuffs 2018 - bezpłatnej konferencji poświęconej między innymi kryptowalutom

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0003 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: zbiges » piątek, 8 maja 2015, 14:00

Witam
Do tego wpisu zachęcił mnie kształt wykresu, który "narysowała" cena BTC/USD na Bitfinexie w ciągu ostatnich kilku dni.
Mam kłopot z interpretacją tego wykresu postanowiłem więc podzielić się swoimi wątpliwościami z Wami. Być może ktoś mądrzejszy ode mnie podpowie coś ciekawego.
Sprawa jest moim zdaniem niebagatelna. Zaryzykuję twierdzenie, że prawidłowe odczytanie tego fragmentu wykresu umożliwia trafną prognozę ceny na najbliższe tygodnie (co najmniej).

Pod spodem macie zrzut ekranu z wykresem o którym piszę.
Może zacznę jednak od początku.
W moim przekonaniu znajdujemy się obecnie w trendzie bocznym. Ten trend datuje się co najmniej od przełomu lutego i marca (a w zasadzie od połowy lutego, zależy to od przyjętej definicji trendu) Przybliżone widełki ceny to 210-300usd za 1 BTC. To bardzo ważny okres w historii BTC. Wyjście z tego trendu dołem lub górą może na długo przesądzić o przyszłości BTC.... no dla ortodoksów napiszę, że może przesądzić o przyszłości ceny BTC. (uważam jednak, że te dwie rzeczy są ze sobą mocno powiązane, czyli cena BTC jest ściśle powiązana z całą przyszłością projektu) Całkowicie nie zgadzam się z twierdzeniem, że jeśli nawet cena spadnie do 50-60USD to nie będzie miało to wpływu na przyszłość projektu.

Opis wykresu.
Kilka dni temu na wykresie 1H narysowała nam się wyraźna głowa z ramionami (RGR) Wspominał o niej np @ekonokomik w wątku o cenie BTC.
RGR to bardzo silna formacja szczytowa. Tym bardziej dziwne jest zachowanie się ceny po wyjściu z tej formacji. Doświadczeni traderzy wiedzą, że gdyby zsumować przypadki w których cena odbija się od linii szyi (żółta linia) oraz przypadki w których cena łamie tę linię to otrzymamy razem co najmniej 95% wszystkich realizacji formacji RGR. (moim zdaniem jest to 99% przypadków, napisałem 95% żeby uniknąć dyskusji na ten temat) W każdym razie zachowanie się ceny na wykresie poniżej jest bardzo nietypowe.
Nienormalność zachowania ceny w tym przypadku polega na tym, że po złamaniu linii szyi (pkt 3) na dużych obrotach (pkt 1) zasięg spadku ceny przyjmuje się na poziomie co najmniej 220 USD (niebieskie prostokąty) Jak widać na wykresie nie miało to potwierdzenia w rzeczywistości. Cena spadła ledwie do 226.50 czyli mniej niż do połowy minimalnego zasięgu formacji. Dodatkowo nastąpił szybki powrót ceny ponad linię szyi. Mało tego, ten powrót nastąpił przy wolumenie co najmniej o połowę mniejszym (pkt2) niż wcześniejsze złamanie linii szyi w dół.
Mamy tu do czynienia z typowym "fałszywym wybiciem", które dosyć często występuje na kursie BTC. Gdyby nie fakt, że to wybicie miało miejsce z formacji RGR to można nawet zaryzykować twierdzenie, że fałszywe wybicia stają się dosyć typowe dla kursu BTC. Fałszywe wybicia są przeważnie "dziełem" SM (smart money) czyli dużych graczy decydujących o poziomie kursu i mają na celu (przeważnie) zwiększenie dostępnego wolumenu transakcji, czyli tzw "wyleszczenie" drobnych graczy.

Obrazek

Moja interpretacja
Zacznę od tego skąd akurat pomysł interpretowania wykresu z Bitfinexa.
Otóż ta giełda jest moim zdaniem "prowodyrem" dla pozostałych. Teoretycznie powinna to być giełda z największym wolumenem a przynajmniej trzy giełdy (OK, BTCChina i huobi) pokazują kilkakrotnie większy wolumen w tej chwili. Uważam, że Bitfinex jednak (w tej chwili) jest najważniejszą giełdą z kilku powodów.
1) Jest najbardziej "międzynarodową" giełdą
2) Ma największe (prawdopodobnie) obroty na parze BTC/USD czyli na nadal najważniejszej parze z BTC. OK niby ma większe obroty ale gdy spojrzeć na narysowany tam (OK) wolumen to widać, że to zwykła ściema.
To może się dosyć szybko zmienić (np gdy Coinbase będzie się nadal tak szybko rozwijać) ale, moim zdaniem, w tej chwili najwięksi SM siedzą właśnie na Bitfinex.

Pisałem wyżej, że zauważam częste "fałszywe wybicia" na kursie BTC/USD. (np: 05.04 godz14:00, 05.03 godz17:00, 01.03 godz13:00 a także 05.04 godz14, wszystko na 1H naszego czasu na Bitfinex) Są one dosyć typowe właśnie dla trendu bocznego gdy brak jest zgodności wszystkich SM co do kierunku trendu. Wielu z Was uważa, że silne trendy na BTC to przeszłość (ze względu na lewar i możliwość otwierania krótkich) ale ja nie zgadzam się z tym twierdzeniem. Po to by dobrze zarabiać na wahaniach kursu potrzebny jest SM wyraźny silny trend bo tylko taki jest w stanie zainteresować nowych graczy (dostarczycieli kapitału). Pisząc prosto w miarę wydłużania się trendu bocznego coraz trudniej jest "ograć" graczy siedzących tu od dawna.
Uważam, że to ostatnie fałszywe wybicie (opisane przeze mnie) jest nieco ważniejsze od tych wcześniejszych i sugeruje akumulację do dużego wzrostu kursu
"Bezpośredni zasięg" tego wybicia spowodowany "pomyłką" sprzedających to, moim zdaniem, około 253 USD. Kurs powinien osiągnąć tę cenę w ciągu kilku dni.
Obserwując miejsca występowania "fałszywych wybić" na tle krótkoterminowych trendów (od 05 lutego do 10 marca i od 10 marca do dziś) dochodzę do wniosku, że jeśli teraz powtórzy się fałszywe wybicie w dół będzie to oznaczać, że byki uzyskały znaczącą przewagę nad niedźwiedziami.
Reasumując: Dostrzegam coraz więcej znaków sugerujących odwrócenie trendu spadkowego.
Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 maja 2015, 14:16 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: Chancellor » piątek, 8 maja 2015, 14:15

Czy wziąłeś pod uwagę, że spadek, oznaczony na Twoim wykresie jako 3, był najprawdopodobniej wywołany problemem technicznym giełdy BitFinex?

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: zbiges » piątek, 8 maja 2015, 14:17

Hmm, pierwszy raz słyszę :( Co to było?
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: Chancellor » piątek, 8 maja 2015, 14:23

Ten post i następny, oraz podlinkowany tam wątek z reddita.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: konkor » piątek, 8 maja 2015, 15:01

No właśnie @zbiges. Zacząłem kombinować tak jak Ty, ale potem poczytałem co się działo na Finexie i porzuciłem temat tego konkretnego spadku. Na Finexie działy się cuda, ludziska nie panowali nad swoimi kontami - a margin calle latały w obie strony bez kontroli. Pewnie stąd to zaburzenie i dość szybkie wyjcie w górę (może nawet te problemy powstrzymały dalszy spadek w tamtym momencie). Po prostu coś nie pykło i rynek musi jeszcze raz przemyśleć co dalej :) Ja na razie poczekam, bo być może znowu odwiedzimy 22x$ i wtedy po minimum 2-3 dnaich konsolidacji jeszcze raz wyjdziemy górą. W takim przypadku w short utworzy nam się ładna szansa na kierunek powyżej 260$, ale czy do 300$ to na razie wątpię.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: zbiges » piątek, 8 maja 2015, 17:20

Chancellor pisze:Ten post i następny, oraz podlinkowany tam wątek z reddita.
dzięki za info.
Z wątku na reddicie zrozumiałem że podziało się coś z automatem zamykającym pozycje na margin call. Dobrze to zrozumiałem?
Rzeczywiście trochę to psuje mój misterny plan :D Ale nie całkiem w pi#$%du. Zobaczymy co będzie dalej. Inne kwestie które poruszyłem pozostają w zasadzie w mocy.
Nadal uważam, że jest szansa na zmianę trendu. Wiążę tę szansę ze sporą (jednak) różnicą (dziś już bardzo widoczną) pomiędzy lipcem, listopadem a obecnym zachowaniem kursu. Dziś widać, że są rynku duzi gracze którym zależy na odwróceniu trendu. W tamtych okresach nie było to widoczne.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3873
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: __kot__ » piątek, 8 maja 2015, 18:40

@zbiges - wykrakałeś... ;)
mam nadzieję przynajmniej - zmiana trendu wcale bitcoinowi by nie zaszkodziła

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: tibioza » wtorek, 1 grudnia 2015, 00:02

A co tutaj taka cisza? Nikt już nie analizuje BTC? Wszyscy analitycy wystraszeni?:)

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 26 czerwca 2011
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: the_foe » środa, 16 marca 2016, 15:38

analiza techniczna BTC jest bez sensu. Przecież to czysta zgaduj-zgadula. Bez analizy fundamentalnej, analiza techniczna nic nam nie daje bo działamy zupełni w ciemności. Za rok BTC moze kosztować 1 USD, moze kosztować 10000USD. Kto to wie? W akcjach czy walutach cos takiego nas nie spotka (chyba, ze swiadomie bierzemy ryzyko, spekulująć jakimiś toksycznymi papierami) bo mamy jakąs szerszą wiedzę o rynku. Tu jest czysty random nikt nawet nie przebąkuje o jakiś danych fundamentalnych. To chyba tylko (teoretycznie) moze coś tam być w łąncuchach transakcyjnych. Tak naprawdę nikt nie zna realnego wolumenu nawet. Zupełna ciemnica.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: maky » środa, 16 marca 2016, 15:48

the_foe pisze:analiza techniczna BTC jest bez sensu. Przecież to czysta zgaduj-zgadula. Bez analizy fundamentalnej, analiza techniczna nic nam nie daje bo działamy zupełni w ciemności. Za rok BTC moze kosztować 1 USD, moze kosztować 10000USD. Kto to wie? W akcjach czy walutach cos takiego nas nie spotka (chyba, ze swiadomie bierzemy ryzyko, spekulująć jakimiś toksycznymi papierami) bo mamy jakąs szerszą wiedzę o rynku. Tu jest czysty random nikt nawet nie przebąkuje o jakiś danych fundamentalnych. To chyba tylko (teoretycznie) moze coś tam być w łąncuchach transakcyjnych. Tak naprawdę nikt nie zna realnego wolumenu nawet. Zupełna ciemnica.
Analiza techniczna ma jak najbardziej sens ale służy do opisu przeszłości.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: prezes » środa, 16 marca 2016, 17:17

the_foe pisze:analiza techniczna BTC jest bez sensu. Przecież to czysta zgaduj-zgadula. Bez analizy fundamentalnej, analiza techniczna nic nam nie daje bo działamy zupełni w ciemności. Za rok BTC moze kosztować 1 USD, moze kosztować 10000USD. Kto to wie? W akcjach czy walutach cos takiego nas nie spotka (chyba, ze swiadomie bierzemy ryzyko, spekulująć jakimiś toksycznymi papierami) bo mamy jakąs szerszą wiedzę o rynku. Tu jest czysty random nikt nawet nie przebąkuje o jakiś danych fundamentalnych. To chyba tylko (teoretycznie) moze coś tam być w łąncuchach transakcyjnych. Tak naprawdę nikt nie zna realnego wolumenu nawet. Zupełna ciemnica.
Nie czytaj, nie patrz, zajmij się czymś co ma dla Ciebie sens. Szkoda czasu i zdrowia. No chyba że jesteś masochistą i umartwianie sprawia Ci przyjemność, to co innego ale inni pewno nie są i nie chcą słuchać Twoich narzekań i marudzeń.

W nagrodę za spamowanie wątku dostajesz bana na tydzień, zgodnie z punktem 13 regulaminu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: depar » czwartek, 28 lipca 2016, 19:21

Czy są chętni do dyskusji na temat przewidywań kursu BTC, ETH ?
Jakoś nikt się nie udziela. Może czas to zmienić.
Niech Ci którzy grają na podzielą się swoimi uwagami.
Dajcie znać kto aktywnie gra na giełdach to będzie wiadomo czy jest z
kim dyskutować.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 6 marca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: czester1983 » czwartek, 28 lipca 2016, 19:57

Ja to dopiero wkraczam w ten świat. Ale chętnie poczytam uwagi innych :)

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: blink » czwartek, 28 lipca 2016, 20:30

Analiza techniczna przeniosła się do tego tematu https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 98#p263398

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10320
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: Bitmar » czwartek, 28 lipca 2016, 20:43

Albo tego, jeśli ktoś jest żółty: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=18294

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: mooon

Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: Kryptostaszek » poniedziałek, 13 listopada 2017, 17:45

Kurs zmierza na 6500. Dziś aktualizacia BCC, zobaczymy jak to wpłynie na kurs BTC.Doczekaliśmy się momentu, gdzie inny alt ma wpływ na kurs bitka :)
Dodatkowo kreskami niebieskimi i czerwonymi oraz zieloną strzałką zaznaczyłem elementy, które są łudząco podobne do siebie. Czyżby cały czas ogromny fraktal ?
Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Analiza techniczna kursu BTC

Postautor: jpktraders » niedziela, 7 stycznia 2018, 19:32

Minęło sporo czasu od naszej ostatniej analizy. Spowodowane to było przerwą świąteczną oraz przerwą związaną z celebrowaniem nowego 2018 roku. Zdajemy sobie sprawę jak ważne dla Was jest obserwowanie i analizowanie sytuacji na rynku kryptowalutowaym, ale należy zdrowo podchodzić do tego tematu, tak aby nie odrywać się od ważnych chwil w życiu tylko po to, żeby co chwile zerkać na wykresy. Większość, szczególnie mniej doświadczonych inwestorów, uważa, że wyższa intensywność, czyli więcej zawieranych transakcji i dłuższy czas spędzany nad analizą wykresów, prowadzi do większych zysków. Niemniej jednak wracamy z naszymi standardowymi analizami zaczynając pierwszą analizę w tym roku od Bitcoina.

Kapitalizacja całego rynku kryptowalut wynosi już ponad 830 mld dolarów. Przypominamy że rok temu wynosiła ona niespełna 17 mld dolarów.



Dominacja Bitcoina natomiast wynosi w chwili obecnej jedynie 33,8%. Jest to dość słaby wynik. Miesiąc temu plasowała się ona na poziomie 67.5%. Cena Btc w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowuje spadek 1,7%. Na drugim miejscu w rankingu kryptowalut znajduje się Ripple, a zaraz za nim Ethereum. Obydwie kryptowaluty w ciągu ostatniego dnia rosną ponad 7%.



Z technicznego punktu widzenia na wykresie BTC mieliśmy do czynienia z korektą cenową sięgającą 50% zniesienia Fibo impulsu wzrostowego zaznaczonego na wykresie poniżej. Cena wytestowała ten poziom 2 razy tworząc strukturę podwójnego dna. Były to okolice poziomu 12 000 dolarów



Schodząc na niższy interwał czasowy widzimy że kolejną barierą przed dalszymi wzrostami jest poziom 17 100 dolarów. Po wybiciu go góra i teście, będzie można szukać miejsca do kupna. Pierwszym TP będzie poziom 20 000 dolarów.

Na wykresie dziennym ciągle widać trend rosnący, dlatego też celowo nie wyznaczamy miejsca do zajęcia pozycji krótkiej. Trend is your friend.



Już jutro standardowo udostępnimy klientom brokera XM nasze szablony dla platformy MT5 z gotową analizą.
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Wróć do „Analiza techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości